Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

398 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      122
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      98
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      98
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      28
    • F4 baby!
      15
    • Bicemo sampioni!
      13
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      316
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      67
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      6
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      70
    • Niko!
      161


Recommended Posts

14 minutes ago, Thor said:

Meni i dalje nije jasno sta se desilo na onom prevođenju Yaga i tehničke Penjaroji...

 

Kako bre nije? :classic_biggrin: Kad je Boki uhvatio loptu, tad je krenulo naše vreme za napad. Dosuđena je mrtva i nama je ako uvatimo loptu ostalo još 20. Niko sa klupe to nije rekao igračima, čak su se i sudije zbunile. Dakle, imali smo još samo 4 sekundi da prebacimo loptu na njhovu polovinu. Svaka čast ovima iz Barseloone na koncentraciji. Ovde je izgubljena utakmica.

Edited by Volter
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ključ utakmice sa naše strane je u prvom delu brzi penali Bolomboja, tu su nas odmah izbacili iz igre. Automatski to je značilo više minuta za Mitrovica I naša borba celo vreme za vazduh.

 

Drugi ključ utakmice je šut Yaga sa 8 m, pri rezultatu + 3 za nas. 

Jbg.

Opet kažem čestitke na borbi. Borili su se muški, I za to pohvale.   

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mister-no said:

Nije tragedija što smo izgubili, naravno.

Ali, otrežnjenjujuće je to što smo saznali, ko nije znao, da kad je prpa i klač da imamo samo jednog igrača , a to je Kalina. I to je malo za naše ambicije. Kenan i CMM to nisu, niti će postati.


Ne znam dal si ispratio, ali CMM je klupiran 10 minuta pre svih ovh baljezgarija kojima smo prisustvovali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo veceras nema veze sa rapsodijom Pantera, herojstvom Jaga ili ne znam cime. Cist nedostatak drugog centra u 12. Na poluvremenu nereseno jer smo mi imali 70% trojki a oni 20%. Da smo isto sutirali bilo bi 20 za njih jos tar. Unakazili su nas redom Veseli, Ernangomez, Parker!

Edited by Fromthecorner
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Neki ukupan utisak mi je da je ovo Sferov poraz, valjda će izvući neku pouku iz ovoga kao što je i iz prve 2-3 utakmice. Bezveze klupiran CMM, uvođenje Nedovića da igra napad za izjednačenje iako je pre toga sedeo jedno 10 minuta i igrao užasno i na kraju stavljanje Dobrića na Pantera iako se baš mučio sa njim.

Edited by Урош19
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Volter said:

 

Kako bre nije? :classic_biggrin: Kad je Boki uhvatio loptu, tad je krenulo naše vreme za napad. Dosuđena je mrtva i nama je ako uvatimo lptu ostalo još 20. Niko sa klupe to nije rekao igračima, čak su se i sudije zbunile. Dakle, imali smo još samo 4 skunde da prebacimo loptu na njhovu polovinu.  Svaka čast ovima iz Barseloone na koncentraciji. Ovde je izgubljena utakmica.

 

Ne mogu sudije da promene odluku koju nisu donele. Ovo je materijalna povreda pravila od sudija, nisu imali osnov da gledaju snimak. Oni nisu videli da je proslo 8 sekundi i dali su tehnicku klupi Barse a onda ipak gledali? Sta su gledali?

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Jbg, izgleda da u utakmicama sa Barsom srce mora da stane 10ak puta. Šteta, mogli smo pobedom da se izdvojimo na čelo tabele, zaokružimo dobar period u kome smo igrali odličnu košarku i podignemo samopouzdanje na max. Poraz ko poraz nije smak sveta jer bi svako od nas oberučke prihvatio 3-1 start s obzirom na raspored, u ovakvim trenucima se vidi koliko su velike pobede na strani kao protiv Fenera. Treba što pre zaboraviti utakmicu i restartovati se i nastaviti sa građenjem naše igre.

 

Bilo je u ovoj utakmici svega, grešaka većine igrača, konfuznih sudijskih odluka, više puta dobijen i izgubljen meč, ali možda je bolje i to sve zaboraviti i nastaviti borbu za vrh el. Takmičenje je ove godine rekao bih ujednačenije nego prethodnih sezona, biće velikih pobeda, nesrećnih poraza, ali treba ići utakmicu po utakmicu do ostvarenja konačnog cilja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, LudiZvezdas83 said:

Sut za 3 Jaga moramo biti posteni i reci da je stavio tacku na utakmicu. I krava da 10 litre mleka pa ritne kofu i prospe sve. 

Bingo! Sut bez ikakvog razloga sa preko 9 metara u trenucima kada igraci Barselone ne znaju gde se nalaze nije hrabrost vec idiotizam. Da se ogradim ne kazem da je Jago idiot ali je taj njegov potez cist kretenizam koji je resio utakmicu. Do tad je bio mozda i najbolji na terenu ali dzabe kada posle napravi takvu glupost.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JPM said:

 

Ne mogu sudije da promene odluku koju nisu donele. Ovo je materijalna povreda pravila od sudija, nisu imali osnov da gledaju snimak. Oni nisu videli da je proslo 8 sekundi i dali su tehnicku klupi Barse a onda ipak gledali? Sta su gledali?

Pa jebiga da je na Barsinoj strani onako u onoj situaciji isprebijan Veseli bila bi nesportska 1/1.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ova utakmica tako lepo pokazuje ono sto zna i najveci lajk.

Jako mi je krivo zbog svih navijaca koji su napunili arenu i trajali 3h.

Nas je kostao pobede Janis, imao je festival losih odluka, od izbora Kenana da izvodi penal, preko postavljanja Dobrica na Panteru itd.

Mi imamo sporadicne sutere u vidu Kenana i Nedovica, od kojih ocekujem jos dosta slicnih partija, kao i onih u kojima ce se zapaliti.

I dalje mi je wtf sta u Zvezdi rade Mitar i Dobric, i koja je ideja sa olinjalim Teom.

Jednu jotu Rokas nije napredovao u odnosu na proslu godinu.

Eto ostaje da se vidi hoce li Sferopulos ostati pri svome da mu ne treba centar i videti dokle milsi da se kocka sa time hoce li Bolomboj uci u problem sa licnim, pa u suprotnom da guli 30min.

Uci u ovakvu utakmicu samo sa jednim centrom i Mitrovicem....malo je reci da je neprofesionalno, nepromisljeno i lakomo.

Evo kurci se Fenerom, jako los covek vodi nas klub, jako los.

Kalina ponovo dosao da dere kolena, svaka cast njemu, kao i Lazi, svakako Bolomboju i Daumu...

Daj Boze da ovo ne bude godina kao sve predhodne...

Samo klub koji ima u svom timu toliko igraca na protekciji, ne zasluzuje bolje, zato nema ni srece u ovakvim mecevima, koliko god je zasluzili Kalina, Bolomboj...toliko ne Mitarz Dobric, Deda...

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Djeluje nevjerovatno da smo dali 94 poena u utakmici gdje su Nedovic i Kenan zbirno imali 4 poena.

I jos jednom da dodam da je ozbiljna fizicka bol gledati Luku Mitrovica i njegovu apsolutnu nemoc, kada pocne siriti rukama prema sudijama,treneru saigracima i navijacima sve iz nemoci jer ne moze nikog da zagradi, ne moze nista da odbrani ali jbg bitnije je sto je dobar momak nego sto je uzasan kosarkas..

BTW jesmo pogodili ijednu trojku nakon one Bolomboja iz kornera za +9? Djeluje da je to bilo sredinom 3/4..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Markoss said:

Kljuc poraza je to sto nemamo rezervnog centra i sto Bolomboj mora da lipsa i da sa 4 faula igra, te da prilagodjavamo odbranu tome da se on ne nadje sa protivnickim centrom pod kosem da ne bi napravio faul. Da smo umesto Luke Mitrovica imali krstenog centra, dobili bi 10 razlike utakmicu, jer smo u svim momentima osim kad je on na terenu, kontrolisali utakmicu. Svaki put kad bi on bio u igri, primali bi koseve kao na traci, ne bi postojala kontrola skoka, a napad bi bio zakrcen time sto se on plasi svoje senke, a kamoli Veselog. Najgori centar u Evroligi, no doubt. 

Prejako je ovo najgori. 

On ima limite zbog kojih ni pod kojim uslovima ne sme da igra ovakve mečeve više od 10 minuta i to je to. Nama je umesto Plavšića trebao centar koji je dobar defanzivac. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Markoss said:

 

Ma bilo je milion kljucnih situacija. Prelomilo je i to, pa onda i Jagovih osam sekundi i luda trojka sa osam metara, pa onda i ovo sto Bolomboj nije sutirao na kos na kraju, pa i to sto je Sferopulos mislio da Dobric moze da cuva Pantera, i da ce Nedovic da resi utakmicu, iako se videlo da siluje i forsira. Prelomio je i Daumov zicer, pa i sto se Bolomboj na onom skoku nije brze oslobodio lopte. Hocu da kazem da je bilo mnogo sitnih stvari da bi se reklo da je jedna prelomila. 

 

Kljuc poraza je to sto nemamo rezervnog centra i sto Bolomboj mora da lipsa i da sa 4 faula igra, te da prilagodjavamo odbranu tome da se on ne nadje sa protivnickim centrom pod kosem da ne bi napravio faul. Da smo umesto Luke Mitrovica imali krstenog centra, dobili bi 10 razlike utakmicu, jer smo u svim momentima osim kad je on na terenu, kontrolisali utakmicu. Svaki put kad bi on bio u igri, primali bi koseve kao na traci, ne bi postojala kontrola skoka, a napad bi bio zakrcen time sto se on plasi svoje senke, a kamoli Veselog. Najgori centar u Evroligi, no doubt. 

 

I ponavlja se greska, jer smo tako prosle godine gubili utakmice kad je na PF igrao Davidovac svojih 20 minuta i ubijao igru. Godinu dana je Sferopulosu koji je veceras uradio milion glupih stvari trebalo da provali da je ovom mestu na tribinama. Videcemo koliko ce mu trebati da Mitrovica tribinira. Interesantno, u junu je rekao da mu ne treba, ali u svom stilu nije ostao dosledan tome, pa eto, nek se sad rve s tim sto se nije izborio da mu dovedu jos jednog centra, a da ovog posalju gde god. 

Slazem se svim sto si naveo. Ali vecina od tih stvari se desila u toku igre. Ali ovo za slobodno mi je stvarno neverovatno da odluce da Kenan suta, koji je u kanalu ceo meč.

I da stvarno mora da se razbije vise taj mit da je Dobrić dobar defanzivac. Svaki put ispadne i to lagano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neću se hvatati za pojedince i ko je kriv za poraz jer to više nije bitno. Ja sam lično zadovoljan šta sam video u poslednje dve utakmice a naročito večeras protiv trenutno najbolje ekipe u EL. Ono o čemu pričamo to se samo danas na žalost obistinilo. Kada se Bolomboj izbaci iz igre mi smo prosečna EL ekipa. Sa još jednim visokim igračem mi napadamo F4. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...