Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

380 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      94
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      92
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      12
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      304
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      62
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      64
    • Niko!
      149


Recommended Posts

Ja sam fan Mitrovica i to ne krijem.

E sad po meni je lose za atmosferu na forumu da imamo grupaciju koja “ ne moze da gleda Mitrovica vise u CZ” to i radi, I ne gleda ga sta i kao igra i pici copy paste upise.Mislim da je vecini tih forumasa Diop ono sto bi nacrtali za centra. Zver od 22 godine sa gomilom misica. To sto pojma nema, sto je obican balvan, nema veze uvek bi ga stavili pre Mitrovica.

A onda imamo danas primer gde @Guru, koji uopste nije Mitrovicev fan, naprotiv,ali je covek koji se razume u kosarku i ima integritet da kaze kad smatra da je odigrao korektno.

Nece se to promeniti ali brate , sva ta kolicina pljuvacine po difoltu, bez obzira na teren, gusi ovaj prostror i truje ga.

  • Like 15
  • Thanks 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dzakala said:

Znaci ovako, nama treci centar reprezentacije koja je osvojila bronzu na OI, ne moze da bude u 12, i Mitar je pre njega drugi centar ekipe.😂

 

Da paradoks bude jos veci, u nacionalnom timu bio je 3 centar u konkurenciji Jokica (goat) i Milutinova jedan od boljih EL centara

Bio je treći centar u konkurenciji Ristića i dobio je prednost jer je mlađi i još mu se ne zna plafon, a ima nekog potencijala zbog visine.

Da li će taj potencijal da ostvari - videćemo, nadamo se da hoće.

Trenutno je Luka neuporedivo korisniji od njega, na uzorku ovih nekoliko utakmica koje je odigrao. Očigledno tako misli i Sferopulos koji je s njima svaki dan.

Plavša prvo da se ustali u ABA rotaciji, pa da tu postane konstantan, da ne pravi gluposti, nego pruži konkretan doprinos. A do tada - Mitar je neprikosnoveni drugi centar. Osim možda u nekim specifičnim situacijama tipa Bobi i sl.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Teo, ti li si?😀 salu na stranu, kao da sam ja ovo pisao samo sto ja ne mogu biti toliko objektivan👍 

Teo magija

Moj ortak, košarkaški trener, svaki put kada Teo prvi put udje sa klupe i dobije loptu na njihovoj polovini napomene da se obrati pažnja na odbranu protivnika koja ne zna da li da skupi reket ako ovaj prodje prvi blok, da li da očekuju asist ka krilu zbog udvajanja visokog ili da mu brane signature šut za tri sa pozicije gde zaustavi dribling.

Teov ulazak u igru je prajsles ne samo iz ugla samopouzdanja tima već upravo kada protivnik u nizu odigra jaku pozicionu odbranu. 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma mene Luka ne nervira, znam šta mogu očekivati od njega. Može vezati dve dobre utakmice, pa dve da bude dibiduz. Može dobro poluvreme, pa drugo loše. Ono što sam primetio može i učiniti da nam protok lopte bude bolji. Žao mi momka jer su ga kao mladog povrede unakazile. Meni je što se njega tiče ostala u sećanju treća utakmica čuvene plej-of serije sa Partizanom kada je ofanzivnim skokovima uništio Partizan.

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, MarioKempes said:

Bio je treći centar u konkurenciji Ristića i dobio je prednost jer je mlađi i još mu se ne zna plafon, a ima nekog potencijala zbog visine.

Da li će taj potencijal da ostvari - videćemo, nadamo se da hoće.

Trenutno je Luka neuporedivo korisniji od njega, na uzorku ovih nekoliko utakmica koje je odigrao. Očigledno tako misli i Sferopulos koji je s njima svaki dan.

Plavša prvo da se ustali u ABA rotaciji, pa da tu postane konstantan, da ne pravi gluposti, nego pruži konkretan doprinos. A do tada - Mitar je neprikosnoveni drugi centar. Osim možda u nekim specifičnim situacijama tipa Bobi i sl.

Na kom tačno uzorku...U Euroligi je Plavsic igrao čitava dva minuta u Parizu, dok sinoc nije bio u protokolu. Za to vreme Mitrovic je posebno u Parizu pravio dzumbus  sa sve svojih 20 + minuta,  da smo izgubili bio bi jedan od vecih krivaca...U aba ligi Plavsic nije igrao protiv Mornara, dok je u prvom kolu igrao duplo manje od Mitrovica. 

Hoću da kažem mali je uzorak da bi se dovodili zaključci.  Plafon Mitrovica se zna, dok je plafon kod Plavsica još nepoznat . 

Imam osećaj da dovedemo Hardena da bi Mitrovic našao svojih 20 min I da bude medju dve opcije. Kad se pobeđuje sad su svi dobri. Zvezda ima problem pod kosem kad ne igra Bolomboj, I to nikakve pobede ne mogu da zamaskiraju. 

Mora se pružiti šansa Plavsicu, da ima kontinuitet. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Nenadd said:

Nema tog trenera koji bi se odrekao Tea i izbacio ga

 

Ima bar jedan - Kari Pešić. :default_coffee: A i generalno je to baš nategnuta teza, kao da pričamo o prajm Teodosiću, a ne o 37-ogodišnjoj verziji.

 

27 minutes ago, Nenadd said:

Covek je unikat, tata celog tima, svi gledaju u njega do granice neprijatnosti.

 

 

Možda je vreme da prestanu da gledaju u njega.

 

27 minutes ago, Nenadd said:

Ja kazem moze, ali Teo mora da ima svojih 2 puta po 5 minuta jer ce spreciti stucanja u napadu, doneti iskustvo i pravu odluku kad treba.

 

Da mora - ne mora, da hoće - verovatno hoće i više od tih 2x5 minuta, što se meni lično uopšte ne sviđa.

 

Prave odluke kada treba se valjda ne čuvaju ekskluzivno za EL, može i u ABA ligi da se odradi clock management na isteku četvrtine i da se ne bacaju lopte u ruke protivnicima.

 

36 minutes ago, Nenadd said:

I da ima 40 godina uvek bih pre njemu dao da zavrti poslednji napad pre Kodija, koliko god bio zadovoljan sto ga imamo u ekipi.

 

Na bazi čega, raznovrsnih rešenja koje u ovim godinama ima kao skorer, ili vrhunskim odlukama i pogocima clutch time-u?

 

38 minutes ago, Nenadd said:

Real ima Ljulja, Barsa je imala Navara, Oly Spanulisa, mi imamo Tea.

 

Real, Barsa i Oly imaju klupske legende koje su im u prajmu donosile EL titule, mi imamo legendu reprezentacije koji je prvi put obukao Zvezdin dres u 36. godini... Ako ne računamo ono penjanje na šipku pre skoro 20 godina sa ostalim Mokinim moskitosima.

 

44 minutes ago, Nenadd said:

On je taj koji nas je pogurao prosle sezone da osvojimo kup i sve kuci

 

Kup - da, sve kući - ne baš.

 

45 minutes ago, Nenadd said:

u el 7 utakmica bez pobede kad nije bio tu.

 

Ove sezone 2-0 kada nije tu (u EL), a 1-2 kada jeste (u ABA). 

 

52 minutes ago, Nenadd said:

Sada je sklopljena ekipa koja mnogo manje zavisi od njega, zato i treba da mu se prepolovi minutaza.

 

A možda čak i ekipa koja uopšte ne zavisi od njega... 

 

54 minutes ago, Nenadd said:

Medjutim, on je i dalje sposoban da te podigne sa desetog na osmo mesto, sa metle u plejofu do ravnopravne serije itd.

 

Nas nije digao ni do desetog ni do osmog mesta, a nije pre toga ni Virtus... koji se prošle sezone bez njega digao upravo do 10. mesta.

 

58 minutes ago, Nenadd said:

Taj nivo uticaja i klase nema nijedan od ove trojice u nasem sastavu, jednostavno ne dobacuju toliko.

 

Startni plej koji je u plejof ekipi igrao 30 mpg i drugi najbolji strelac F4 ekipe.

 

1 hour ago, Nenadd said:

Tako ocigledno misli i Sfero koji je izuzetan trener, a to ce morati jos jednom da potvrdi tako sto ce naci sistem u kome sva cetvorica, odnosno petorica dobijaju ulogu po meri i gde ekipa izvlaci maksimum.

 

Neka mu je sa srećom u pronalaženju sistema u kome se rotira 5 igrača na bekovskim pozicijama, a od kojih su iole two-way dvojica (a jedan od te dvojice je visok 180 cm). What could possibly go wrong?

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

I jedno zapažanje u vezi Dobrića. On bre kao da je mnogo izgubio na brzini. Gledam neke njegove kontre i to deluje sporo, traljavo, ili promaši polaganje ili dobije blokadu. A nekad je bio ko brzi voz. U odbrani jedino kad može biti koristan je kad igra flastera, sve ostalo i dalje nije naučio iako se trudi. Na zalaganju mu niko ne može prigovoriti.

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Guru said:

 

Ima bar jedan - Kari Pešić. :default_coffee: A i generalno je to baš nategnuta teza, kao da pričamo o prajm Teodosiću, a ne o 37-ogodišnjoj verziji.

 

 

Možda je vreme da prestanu da gledaju u njega.

 

 

Da mora - ne mora, da hoće - verovatno hoće i više od tih 2x5 minuta, što se meni lično uopšte ne sviđa.

 

Prave odluke kada treba se valjda ne čuvaju ekskluzivno za EL, može i u ABA ligi da se odradi clock management na isteku četvrtine i da se ne bacaju lopte u ruke protivnicima.

 

 

Na bazi čega, raznovrsnih rešenja koje u ovim godinama ima kao skorer, ili vrhunskim odlukama i pogocima clutch time-u?

 

 

Real, Barsa i Oly imaju klupske legende koje su im u prajmu donosile EL titule, mi imamo legendu reprezentacije koji je prvi put obukao Zvezdin dres u 36. godini... Ako ne računamo ono penjanje na šipku pre skoro 20 godina sa ostalim Mokinim moskitosima.

 

 

Kup - da, sve kući - ne baš.

 

 

Ove sezone 2-0 kada nije tu (u EL), a 1-2 kada jeste (u ABA). 

 

 

A možda čak i ekipa koja uopšte ne zavisi od njega... 

 

 

Nas nije digao ni do desetog ni do osmog mesta, a nije pre toga ni Virtus... koji se prošle sezone bez njega digao upravo do 10. mesta.

 

 

Startni plej koji je u plejof ekipi igrao 30 mpg i drugi najbolji strelac F4 ekipe.

 

 

Neka mu je sa srećom u pronalaženju sistema u kome se rotira 5 igrača na bekovskim pozicijama, a od kojih su iole two-way dvojica (a jedan od te dvojice je visok 180 cm). What could possibly go wrong?

Brate...😂

Sve okej, da ne davimo ljude vise, komentarisacemo na kraju sezone.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Volter said:

I jedno zapažanje u vezi Dobrića. On bre kao da je mnogo izgubio na brzini. Gledam neke njegove kontre i to deluje sporo, traljavo, ili promaši polaganje ili dobije blokadu. A nekad je bio ko brzi voz. U odbrani jedino kad može biti koristan je kad igra flastera, sve ostalo i dalje nije naučio iako se trudi. Na zalaganju mu niko ne može prigovoriti.

Povrede,povrede...

Mislim da mu i sut pada s godine u godinu(mozda gresim)

Link to comment
Share on other sites

Po do sada viđenom radije bih gledao Tea sa nekih 10ak min nego Jaga ali Bože moj kad/ako Jago digne formu ne bih voleo da Teo na silu dobija minute. Ipak smo ove sezone sklopili ekipu koja bi trebala da može živeti bez Miše.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Ja sam fan Mitrovica i to ne krijem.

E sad po meni je lose za atmosferu na forumu da imamo grupaciju koja “ ne moze da gleda Mitrovica vise u CZ” to i radi, I ne gleda ga sta i kao igra i pici copy paste upise.Mislim da je vecini tih forumasa Diop ono sto bi nacrtali za centra. Zver od 22 godine sa gomilom misica. To sto pojma nema, sto je obican balvan, nema veze uvek bi ga stavili pre Mitrovica.

A onda imamo danas primer gde @Guru, koji uopste nije Mitrovicev fan, naprotiv,ali je covek koji se razume u kosarku i ima integritet da kaze kad smatra da je odigrao korektno.

Nece se to promeniti ali brate , sva ta kolicina pljuvacine po difoltu, bez obzira na teren, gusi ovaj prostror i truje ga.

@Brat od Korneta ako moze Brat da izlista druge centre u EL pa da uporedimo i vidimo od koliko njih je Mitrovic bolji, statisticki i na oko.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Crni said:

Ma neka Luke do 2030, sa Lazom, Dedom i Dobrijem, pa napad na top 8 od 2031.

 

Evo i ovo je deo problema na temi o kom je pisao @Clash iznad. Dođe x forumaš koji napiše glupost koja ne da nije tačna nego se dešavalo skroz nešto suprotno na parketu. Ima sigurno ljudi koji nisu bili u prilici da pogledaju utakmicu, pristupe forumu u nadi da će uloviti sažetak kroz postove drugih forumaša i dobiju skroz pogrešnu informaciju. Nebitno što je u ovom slučaju u pitanju Luka. Dakle naša ekipa sa y igračem na terenu napravi seriju od 6:0 i taj isti igrač svojim učinkom pomogne u tome da odemo na maksimalnih +16, zatim ga menja z igrač i ide serija protivnika od 5:0 pa se y igrač opet vraća na teren. Znači y igrač je bio na terenu kada se pravila maksimalna razlika i bio na klupi kad je razlika počela da se topi. X forumaš je napisao za ovaj deo: "Luka što uradi u napadu obavezno poništi u odbrani. Sinoć imamo + 16, on na parketu i sve se istopilo" što je apsolutno netačno. Za to šta se dešavalo nakon toga, lepo je objasnio @Guru

 

Ovim što sam kolegu nazvao x forumašem nije mi ni najmanja namera da ga vređam već zato što je ovo učestali problem na temi i nebitno ko je napisao inicijalni post.

 

Zatim odgovorim na taj post sa lako proverljivim činjenicama i onda dobijem kao odgovor ovu izlizanu foru koja se može pročitati na svakoj drugoj stranici.

 

Iskreno pitam, čime sam zaslužio ovakav tvoj odgovor? Pročitao si Luka i upalile se lampice? Znači nebitno što je forumaš pre mene napisao pogrešno stanje na parketu, nebitno što nisam nigde spomenuo ni Ogija ni Lazu ni Dedu, nebitno što nigde nisam napisao da želim da ih gledam u Zvezdi još 6 godina? Sve je to nebitno, daj da mu šuknem pošalicu koja se vrti svako malo.

 

I opet da naglasim, nebitno što se ovde radi o Luki, isto bih napisao za bilo kog našeg igrača.

 

Eto, nadam se da neće nijedan od vas uvrediti. Samo opis situacije koja se često dešava, a u cilju da se tema popravi.

Link to comment
Share on other sites

Apropo Nedovića i povrede. Danas bio na snimanju. Zadnja loža je u pitanju ali nista strasno. Samo istegnuće. Sigurno propušta protiv Igokee. 

Edited by Čočo
  • Like 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...