Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

316 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      6
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      99
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      82
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      85
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      20
    • F4 baby!
      12
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      0
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      274
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      38
    • Beztrofejni debakl
      3
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      4
    • Kenan
      21
    • CMM
      5
    • Daum
      87
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      47
    • Niko!
      136


Recommended Posts

Drugo poluvreme skroz zadovoljavajuce.Trgli smo se i izasli da odigramo takmicarsku utakmicu.

Vidi se da ekipa ima fajterski duh, i to raduje.Takodje ne treba zaboraviti da smo igrali bez 4 jako bitna igraca.

Raduje partija Plavsica samo da se opusti i igra, a Sfero ce znati da ga brusi.Meni se dopao i Kenan.

Cetvorka skripi i dalje, Daum skroz neprimetan, taman je igrac za 10-12 minuta i drugu cetvorku.

Yaga treba malo spustiti na zemlju sto ce Sfero sigurno znati da radi.Cody korektan, sto neko rece jak je kao LBJ

Kalina mora da isporuce vise.

Mitar sve sto uradi dobro u napadu ponisti u odbrani.Sto bi rekao Savic, mlohav je skroz.

Edited by dzakala
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daum je taman igrac za 10 do 15 min, Davidovac je taman igrac za 10 min kad se neko povredi. Bas bi neozbiljno bilo da udjemo bez cetvorke u sezonu i to bi nam najbolje legao neko atleticniji koji moze da preuzima posto su nam svi visoki sem Bolomboja uzasno spori u nogama.

 

Plavsic ako je u stanju i pola od ovoga da igra u el treba da bude zabetoniran u 12, bas je bilo mucno gledati kako Jekiri skida Luki lopte sa glave.

Link to comment
Share on other sites

Plavšić mi je djelovao izgubljeno na početku, ali kasnije je stvarno dobro radio stvari koje zna da radi. Daum zabrinjava, ali treba mu dati vremena.

Kalinić djelovao ne baš zainteresovano, ni ključni skok na utakmici nije pokupio, ali ajde, valjda će doći na svoje.

Frustrira što završne provjere imamo u vrlo nekompletnom sastavu.

Link to comment
Share on other sites

Ne brinite, docice neka cetvotka tamo oko nove godine, kad nas svi izbuse preko te pozicije, kada nam se sanse za plej in svedu na minimum. Taman da ima vremena da se uigra za finale ABA lige. Standardna nasa prica.

  • Like 15
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Bice sve ovo ok. 
Kalina nenormalno uliva poverenje i smirenost. Ima onu sampionsku auru. 

Veceras je razlika samo u kontinuitetu jer je CSKA minimalno menjao selekciju u odnosu na proslu sezonu, to se tacno i videlo. 

I dalje mi je glavna briga da nam je tim preglomazan. I ne samo zbog rotacije, nego i poslozenih uloga u timu. Ima igraca koji su jako malo od pocetka priprema pokazali, ali na zalost na pozicijama gde nema previse kvantiteta. 

Edited by Admiral
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S obzirom da jedini od svih unutrasnjih igraca moze da preuzme, da odbrani pik, obezbedi skok itd., Bolomboj je nas ubedljivo najbitniji igrac. Ovo nije na osnovu jedne utakmice, ovo se zna samo kad se pogleda papir odmah. Jordan u Cikagu nije bitan koliko nama Bolomboj.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pre-ce-nili ste brata Džekirija.

Samo da podsetim...Plavša je pored ove pokretljivosti npr. teži 5kg od Milutinova, skočniji i većeg raspona hvataljki.

Ozbiljnu kvadraturu klejmuje pod košem. Kada ga izvuku spolja tu je ko na punoj liniji ali

sa njim će se zasigurno ozbiljno raditi na tom segmentu.

Daum je kasvetna zakrpa za atletičnu prvu četvorku koju dovodimo eto već godina treća.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Prosecan navijac vidi da nam fali cetvorka i da smo tanki unutra, ako uprava sa ovim krene bice jasno da ih rezultat u EL ponovo ne zanima. 

Dobric, kojeg ja inace ne volim to je poznato ovde, igra jako dobro i drzi formu od reprezentacije, jasno je da nece moci celu sezonu da igra ovako ali ako nadje svoje mesto sa klupe moze biti jako bitan. 

Sto se Plavsica tice, cuo sam od ljudi u klubu da su zadovoljni, Nedovic je isto pricao u podkastu, da voli sa njim da igra da skupi sve sto mu bacis visoko i da ce mnoge iznenaditi u ovoj sezoni. Verujem da mu je znacila i reprezentacija i dueli sa Jokicem i Milutinovim. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kalinic i Daum na 4, Giedraitis i Dobric na 3 to je valjda jasno u ovom trenutku iako je Kalinic veceras igrao na 3. Dobric se namece za svoju ulogu a za Giedraitisa se ne brinem i ocekujem i bolju sezonu od njega jer ce imati manje pritiska u napadu nego prosle sezone i nesto manju potrosnju pa ce tu biti energije i za jos bolju odbranu na primer kakvu je igrao u plej ofu jer on to moze ali ne moze stalno u El kada igra po 30min i neprestano trci u napadu i radi sve moguce. Oni (Dobric i Giedraitis) ce tu verovatno ili deliti po 20min ili ce se neko od njih dvojice izboriti za 25min.

 

Ne treba potceniti Kalinica na 4, nije on premium opcija za tu poziciju, ali je korektan na toj poziciji sto ce verujem vreme pokazati. On je to igrao kod nas pola sezone kad se Vajt povredio i igrao je pola sezone u Barseloni kad je Mirotic bio povredjen i korektno je sve to. Dakle ima dosta iskustva na toj poziciji, legit je 3/4 igrac nije samo i samo trojka i nije krpljenje sa njim na 4 bas takvo kakvim se ovde predstavlja. Ukoliko su CMM, Kenan, Bolomboj + Dobric/Giedraitis na svom nivou nece pozicija 4 biti problem. Prosle jeste bio problem 4 al mi smo imali rupe i na drugim pozicijama pogotovo kada udju bek ap opcije a sada cemo imati bolje izmene tako da treba gledati malo siru sliku jer je kosarka 5 na 5 gde ti igra 9-10-11 igraca mec. Monako je na 4 imao Dzon Brauna i Kornelija (nista osetno bolje od Kalinic i Daum) i bili su 3. na tabeli u regularnom delu sezonu, nisu imali ni skoka ni suta tu, jedino odbranu od Brauna. Makabi na 4 jos znacajno tanje pa su zavrsili 7. na tabeli. Tako da prst na celo pre nego sto ponavljate mantre oko cetvorke kao da je to svje i svja. Nemamo Dauma i Davidovca tu nego Kalinatora i Dauma. A ko sumnja u Kalinu u Zvezdi (na bilo kojoj poziciji) ima pravo, iako je prethodna 2 mandata pokazao da je top igrac za nas pa me cudi kolicina komentara i nacin na koji se pise o njemu u losem tonu, ali ne vidim razloga da se kuka unapred na osnovu jedne pogledane pripremne utakmice. Valjda treba da postoji neka razlika izmedju komentara ovde i komentara na drustvenim mrezama.

 

Kalinic na 4 moze da odigra odbranu na cetvorkama koje igraju ledjima (ima drugih defanzivnih mana ali je overall korektan defanzivac sa te pozicije), moze da uhvati skok, moze da pogodi spot up trojku (sto je nakon Zvezde iz poslednjeg mandata puno poboljsao), moze da se spusti za njega da izbaci pas sto je radio oduvek bio 3 ili 4, pretnja je u katovima i backdoor situacijama i generalno dobro cita igru napadu, postavlja korektne blokade itd.

 

 

CMM, Teo, Jago

Kenan, Nedovic

Giedraitis, Dobric

Kalinic, Daum

Bolomboj, Plavsic, Mitrovic

 

Kapiram da je to tih 12 kad smo zdravi i to nam je sto nam je za sada. Nije to uopste lose na papiru, u praksi cemo da vidimo uskoro protiv Dubaia i Pariza pa tek onda ne bih rekao ni sud nego neki obrisi na pocetku pocetka i prvi komentari o igri mogu da se daju i ko je dobro otvorio sezonu a ko ne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Plavsica, ima potencijal, ali videcemo kada nasuprot sebe bude imao ozbiljnije centre posto ako se pogleda nekih 9-10 ekipa prvih po kvalitetu svi imaju po 2 ozbiljne opcije na 5 i tu ce biti presudno koliko ce moci da brani i uzima skokova, za njegov napad se ne brinem i verujem da ce vremenom biti sve bolji jer je dosta pokretan za svoju visinu i ima par nacina na koje postize koseve. Mislim da ce biti neka ideja da i on i Mitrovic dobiju sansu po par minuta u prvom poluvremenu i u zavisnosti ko otvori bolje utakmicu da ce imati vise minuta kao bek ap do kraja a da ce se vremenom vise iskristalisati ko ce biti primarni bek ap tu. Mada Sferopulos ne robuje sablonima, ima dobar osecaj za igru i mozda jednostavno bude koristio nekog od njih dvojice vise na nekom mecu gde proceni da je povoljniji match up za jednog u odnosu na drugog. Postoje sporiji centri koji odgovaraju Mitrovicu da im prodaje svoje slipove i finte suta pod kosem i lako resava a postoje i oni protiv kojih nema sta da trazi na obe strane terena i nekad ce jednostavno Plavsic zbog visine dobiti vise prostora jer bi trebalo biti sigurnija opcija za skok za pocetak. Mitrovic je sa druge strane bolji na preuzimanjima, sve zavisi sta se proceni da nam je prioritet na datom mecu. Bolomboj, Plavsic, Mitrovic uopste nije lose i veliki je upgrade u odnosu na Bolomboj, Tobi, Gilespi.

Link to comment
Share on other sites

To se sve i videlo na terenu. Videle su se posledice priprema, dosta uigravanja, razumevanje saigrača u igri, povezuju se. Svidela mi se ideja ali i ekipa kakva je formirana. Čvrsti smo, takav utisak odaje tim i ako sinoć bilo dosta mlitavenja ali to prepisujem teškim ali pripremama. Svakako sliku kvari ta pozicija 4. bez koje faktički u napadu igramo a u odbrani je baš dosta ispod nivoa. 

Link to comment
Share on other sites

Ko god misli da ce kalina imati potrosnju na nivou perioda iz Barselone grdno se vara. Samo nek baci pogled na gostovanje u 6.75range podcastu gde prica kako se osecao sa tom ulogom i zasto je to jedan od razloga zbog kojih se vratio (samim tim zbog kojih je uzivao u 2. mandatu u Zvezdi).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, srlepajce said:

Situacija na 4 ove dve godine uvek tu da te podseti  i bude ti smesno kako smo kukali na Bentila i Filipa 

 

Iz ove perspektive imali smo prajm Melouna i Barklija na 4 tada. 

 

Nisam nezadovoljan ovim od juče. Hajde sad da ne pričamo šbbkbb sa 4 igrača od čega dva startera ali ja sam sinoć video više pozitivnih nego negativnih stvari. Od pozitivnih - odlične tranzicije, CMMa koji će biti ćaća u tome, Plavšića koji, na stranu statsa, jasno i glasno može da ide rame uz rame sa Lukom za drugog centra. Onda par finih akcija da se Kenan ostavi sam, lako stizanje velikog zaostatka itd. 

 

Od loših stvari, kraterčina na 4 al ajd sad topla voda...samo je zaista fascinantno da će to Dejan Matić u publici videti samo Teča neće. Daum i Deda nula učinka. Nikakav doprinos, šta god statistika rekla. Prosto neverovatno da je to pozicija koja nas godinama košta toliko i da mi nemamo rešenje. Pa jedan jebeni Bentil sa IQom Miše Vacića bi sada bio ok. Kalina, heh, ajde što je nikad protiv kaline, nego dobro majku mu, da li Kalina ikome deluje kao neko ko je došao da čeka penziju i otaljava ugovor i ladi onolika jaja po terenu. Neće da bude. To mi je nula brige trenutno. 

 

Ne treba zaboraviti da smo mi bez Tea koji će imati svojih 10ak minuta u EL posebno na postavljene odbrane gde će mu Plavšić slati zahvalnicu kao Bolomboj prošle sezone. Plus Nedovic i probijanja, plus Rokasovo riljanje koje će biti manje i ubeđen sam da ćemo imati bolju produkciju u napadu od njega. Plus prvi centar naravno.

 

Ja sam ok sa ovim od juče. Biće to sve tip top. 

 

A imali smo i bonus - ono Janisovo urlanje na Dauma kada se zaleteo u tri igrača prevodeći loptu kao da je Jason Kidd

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Kvinsi Miler je bio decenijski ubod. Teško će se ponoviti takav skauting, gde smo do tada poluanonimnog košarkaša doveli i od njega dobili full paket. Ali tada je Davor Ristović bio sportski direktor. Zamislite da sada u timu imamo atletičnu četvorku, koja zna da odigra odbranu, dribla, šutira iz svih pozicija, lupa blokade... Teško, baš teško. Nije Kvinski bio neki elitni defanzivac, ali je bio prevaga te sezone i podizao publiku solo partiturama, nad jačim protivnicima. Danas imamo nezamenljivog Davidovca. Jer...domaća osnova. 

Link to comment
Share on other sites

Bio je on promaja u glavi i kod nas, pa ga nije sprecilo da onako odigra. Ako se ne varam, vec na pocetku sledece sezone u Makabiju je pokidao prednje ukrstene ligamente nakon cega vise nikada nije bio isti. 

 

A ovo da ne dovodimo cetvorku da bi mogao Davidovac da igra jer je domaci igrac mi nema previse smisla. Pa imamo nikad vise domacih igraca, bukvalno sad da sklonimo trojicu opet bi ih ostao poprilican broj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Kvinsi nije bio poluanoniman igrac. Ali da je bio ubod, svakako jeste.

 

Nego covek promaja u glavi. Sta je on mogao da napravi u karijeri... Ihahaj... da bude medju legendama evrolige.

 

Sa razlogom sam naveo poluanoniman, jer je doveden iz D-league, u NBA je imao manje zapažene uloge. Da jeste, ne bi video Evrope. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...