Jump to content

Recommended Posts

On 10/2/2024 at 3:36 PM, Brat od Korneta said:

 

1.90 na KKP i 2.10 na Baskoniju (na mozzartu a negde daju i jos vecu prednost Partizanu), to mu dodje negde blizu 60-40 i to je i realno.

 

10 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Sve se ispostavilo tacnim.

Kad je bilo objavljeno da igra kvota 1.90 je skocila na 2.10 na KKP pre meca i tu dolazimo do 50% sansi koji je Partizan objektivno i imao i na papiru i na terenu tokom meca.

 

Sve se ispostavilo tačnim osim što kvota 1.9 na KKP znači da je šansa za pobedu 60%, a kad se te iste kvote obrnu, onda je to 50-50. Greota je što sam sebi diskredituješ neke analize koje bi imale smisla i poentu i bez tih sitnih matematičkih navlačenja, s obzirom da je svima bilo jasno da se očekuje i da će se verovatno igrati egal utakmica.

 

 

Većina stvari je već rečeno što se tiče same utakmice, a nezahvalno je za analizu, jer priče o ovakvim egal utakmicama na kraju zavise isključivo od ishoda. Da smo pobedili, pričali bi o stvarima koje su do toga dovele, balavili na Karlik-Tarjik gifove, broj asistencija i poene centara. Ja sam se lično nadao da ća postojati makar neki pokušaj minuta za Nakića, Balšu, Pokua, al dobro, njih čeka Cibona.

 

Odigrali smo jedno odlično poluvreme, a nezavisno od izhoda, nismo izgledali kao tek sklepan tim. Meni je lično ceo ovaj pripremni period/početak sezone ostavio jedan pozitivan utisak što se tiče viđenog, ako se uzme u obzir da je napredak neki očekivani tok stvari.

Edited by fillam
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, JPM said:

@odupri se ludilu 88 poena je mnogo za jednu atletsko/defanzivnu ekipu, za šta ste krojeni. Doduše, to može biti do još uvek nedovoljne uigranosti, ali ne smete često da primate preko 80.

Ma slažem se naravno, ali...

Imali smo u prvom pol situaciju kada im je istekao napad jer smo u odbrani pokrili sve, na kretanju i volju. Bilo je i onih sa sutem u poslednjim sekundama.(Oba ova njihova  lomljenja table).

To grobaraki puk priželjkuje još od DV a ova družina je u stanju da igra tako.

 

Link to comment
Share on other sites

precenjen je dosta def potencijal ekipe. pogotovo ako se ima u vidu zavrsena odbrana, koja se, jelte, krunise skokom.

i treba se postavi jones-jones chukanje. mitski zverski je ono bilo. 

a akoe nekom do smeha moze stavi zastitu obruca kaminskog na luvavom kucanju. beo se cudi kako se ne postavi za celu tako da mu bar 3-4 lopte ne upadose u ruke. ja, posto sam ga bas fixirao od prve cetvrtine, se na osnovu njegovog postavljanja i zelje, cudim kako mu je upala i ta jedna. dzigericu ce mi on pojesti. 


 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma zasto potencirate greske, osim jednog izvodjenja auta, nije bilo slicnosti sa proslogodinjom ekipom. Delovali smo sigurnije na prenosu, predaji lopte, imali smo vise kontri. Bilo je gresaka u izboru zavrsnice u kontri, ali to ce doci na svoje.

Ono sto meni bode oci je opet lose trosenje malih faulova, sto je ocito bilo u 4.cetvrtini. Prvi faul, 2+1, drugi faul na ulazu u 9. sekudni napada, posle toga opet bacanja Moneke. Ali nadam se da ce ove godine to doci na svoje.

Link to comment
Share on other sites

Jako dobri igrači u Partizanu, ozbiljne njuške....Karlik je igrač koga bih uvek poželeo u Zvezdi. Igrate drugačije, fizički jako, ozbiljna odbrana dok ima snage. U svakom slučaju Partizan je legitiman takmac za EL i to sam vrh. Ne znam kakav je vama navijačima osećaj, jer zaista ličite na neki Makabi od pre, nema ključnih (važnih) naših. Meni je supruga Grobarka, pa je pitam. Nema problem sa tim, ložila se juče do pred sam kraj tekme...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

 

Koja? Sa vrha glave onaj aut Nilikine i šta još?

 

Faulovi... ili ih nema(boli koliko ih nema) , ili ih pravimo za 2+1.

Skok, vidi se ideja kako doći do istog, u praksi uvek neko zabaguje. 

Odbrana, pomoć i tamo gde za njom nema nikakve potrebe, nema mismeča, a pomaže se šakom i kapom. 

Ako treba mogu još. 

Sve gore navedeno ispravlja se manje treningom, više razgovorom. Kako smo se tek sakupili, ostaje nada da se sve može ispraviti. Ove navedene stavke su 10-15-20 poena po utakmici. 

Biće ovo dobar tim. 

Link to comment
Share on other sites

Komšije, fino ste skockali tim, već ljudi ranije pisaše komentare o Karliku, kao najvažnijem šrafu, a meni je nejasno kako je ovako dobar igrač završio u Partizanu. Time ne potcenjujem Partizan kao tim, već smatram da ima mnogo bogatijih klubova, a pozicija organizatora igre je često deficitarna. 

Link to comment
Share on other sites

Pred meč sve nešto ubjeđujem sebe kako je tim skroz nov, prvo kolo, gostovanje, treba prilagoditi očekivanja i generalno malo drugačijim očima gledati...čim je podbacio sudija loptu krenula nervoza i loženje na maksimum. 😂

 

Ne znam, nije to bilo loše, mogli su da se izvuku bodovi, ali generalno vide se neke ideje i prostor za napredak. Prvo poluvrijeme je defanzivno stvarno bilo dobro, elitno u nekim momentima, i svaka čast i domaćinu kako je nekim teškim šutevima držao sebe u utakmici. Nadam se, da će uz još 2 regularna člana rotacije (a možda sezona izrodi i još nekog) i taj intezitet moći da se održi u većem dijelu utakmice. U napadu, jasno je da neke uloge tek treba da se iskristališu, neki igrači da se adaptiraju, ali bilo je i tu sasvim dobrih momenata (uostalom, 20 asistencija, generalno dobri procenti).

 

Idemo dalje, da kroz ABAu brusimo formu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ne moze se naravno izvoditi ozbiljna analiza na osnovu jedne, pogotovo prve utakmice. I bez 2 aktivna clana rostera. 

 

Efes jones ce recimo, sledecu vrv biti najgori na terenu. 

 

Ali imaloe dosta stvari i da se vidi. Timski i individualno.

 

Brown mie najneizvesniji. Da li ce potencial uspeti da pretvori u konkretan doprinos. 

 

Ostali igraci igraju u svojim cipelama. A brojeve im znamo. Ni mali, ni nesto, vau kolki coek 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fillam said:

Sve se ispostavilo tačnim osim što kvota 1.9 na KKP znači da je šansa za pobedu 60%, a kad se te iste kvote obrnu, onda je to 50-50

 

Ne ne, napisao sam da su sanse oko 50% sa tendecijom da ode na 60-65% ukoliko ne bude igrao Hol (a nije bio siguran da ce igrati). Posle sam to definisao i mislim da je to tacno bilo na papiru a i da se tako ispostavilo uzivo. 

 

Sto se tice diskreditovanja, deo koji nisam citirao. To me ne dotice nesto, pisem onako kako vidim. Rekao bih da vidim sasvim solidno i sto se tice sansi sad za utakmicu i protiv Makabija onomad (sto me je neko citirao pre neki dan) i da je Tajrik novi Lesor (to sam cini mi se prvi obrazlagao na ovoj temi detaljnije da moze do Lesorovih brojki po minutazi a ne samo da ima energiju kao Lesor) i da KKP nece davati 60ppg kako se ovde pisalo tokom leta, jos pride nije igrao Vasington koji ima potencijal da postane i prvi skorer, te me nece iznenaditi kad KKP bude ubacivao 90+ poena. Pisao sam za Bongu koliko je zavalan igrac jos pri potpisu, dok je tek nakon pripremnih poceo da se favorizuje. Pisao sam unapred prvi i o pomirenju sa Miskom. Pisao sam skoro da nema mesta euforiji i da ce mec protiv Spartaka biti tezak i da moze doci reality check protiv Baskonije. Bas zato sto je deo ljudi upao u euforiju nakon pobede protiv Panatinaikosa i Borca u punoj areni, tako sada im je tesko da se suoce sa realnoscu, koja pritom uopste nije ni losa. Isto tako sam sinoc napisao da da nada moze biti jos veca jer KKP izgleda daleko bolje nego prvo kolo u prethodne 2 sezone i to je cinjenica (a da pritom ima ceo nov tim) i po meni nekih 90% ce biti u borbi do samog kraja za top10. Pisao sam i u 22/23 sezoni kada su maltene svi do jednog ovde mracili u prvom delu sezonu da Partizan ima sanse za top8 (i to nakon serije poraza) i to nisam lupio tek tako nego kao i uvek objasnio zasto je to tako. Nemam razloga da pisem onako kako ne mislim i nemam razloga da "potkradam 10% subjektivnosti" kako je pisalo juce, uvek pisem 100% objektivno na ovoj temi i nemali broj puta sam bio u pravu. To sto ljudi konstantno pokusavaju da diskredituju, ismejavaju i slicno, to je samo njihov problem. Moze 1 to da radi, moze 100 njih da dodje i da kazu "pa 100 ljudi ti prica jedno a ti svoje", jedino sto priznajem su cinjenice. Pritom je lako konstatovati sadasnjost ili proslost, sve ove stvari sam pisao unapred. A ti ako hoces pisi o diskreditovanju analiza i slicno, meni je svejedno. Ionako pisem zbog sebe da utvrdim sa samim sobom pre svega da li dobro vidim vidim stvari unapred  pa ako neko ako to vidi vidi ako ne morace o diskreditovanju, pokusajima ismejavanja i slicno. Ne mislim samo na tebe ovde nego generalno. Mislim da ovde vlada problem da se suvise gleda ko pise a ne sta se pise i da ljudi ne razumeju objektivnost do kraja nego gledaju iz svog ugla pa uvek imaju neku vecu dozu sumnje.

 

2 hours ago, fillam said:

Ja sam se lično nadao da ća postojati makar neki pokušaj minuta za Nakića, Balšu, Pokua, al dobro, njih čeka Cibona

 

Jedino Poku tu moze dobiti sansu a Nakic i Balsa jedino kad se neko povredi. To kapiram da ce vaziti za celu sezonu (u El) i nekako mi je dosta logicno. Nakic i Balsa bi morali bas dosta da napreduju da bi dobili neke minute a sumnjam da ce toliko napredovati da se nametnu u odnosu na prve dve opcije na njiihovim pozicijama. Ovako jedino ih vidim da udju ako bude nekih povreda na njihovim pozicijama ili ako Partizan bude vodio negde 20 razlike.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, KockoOblo said:

Pravimo, bez obzira na totalno promenjen igrački kadar, ista sranja. 

Znači, nije do igrača. 

Sve ostalo je ok. 

 

To je zato što su to sve ljudi, a ne roboti, i nevezano za bilo šta greške će se dešavati.

Link to comment
Share on other sites

Lakse bi nam palo da je bilo u stilu kao na gostovanju Albi pre 2 sezone. Mnogo je teze kada pokazes da mozes, pa prospes.

 

Speaking of, prisetite se na sta je to licilo na otvaranju u Berlinu pre 2 sezone, a dokle smo (umalo) stigli.

 

Da ne podsecam koliko je jaci taj nas tim bio nego ovaj sada (papir/teorija makar).

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Lakse bi nam palo da je bilo u stilu kao na gostovanju Albi pre 2 sezone. Mnogo je teze kada pokazes da mozes, pa prospes.

Neam pojam šta smo to pokazali, meni je ovo sinoć bilo kao većina naših utakmica iz prošle sezone, nešto se puvamo dok god nema pritiska, onda kad dođe vrijeme da se rešava utakmica samo nestanemo.

 

Takoreći da nisam gledao Pantera u dresu Barselone već 2 ili 3 tekme počeo bih da mislim da možda nije bilo do njega. Ovako Želimire još uvijek ima a benefit of a doubt. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nzm, taj raskorak izmedju basketa koi on ima u glavi i dekoncentrisanih nevaljalaca koji mu srecu kvare... postaje blago izlizan. Da se blago izrazim. 

 

Jbg, bar je nakon 3 godine doveo plejmejkera. Jos ako ga pusti igra...

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo juce bilo pristojno.

 

Sto se tice koncepcije:

 

Nedostaje igrac sa prisustvom u reketu, tj neko veliko telo koje bi zauzelo prostor dole. Dejvis je juce napadacki isporucio u prvom poluvrememu, ali kad je krenuo crunch time, to mi je bas falilo

 

Nikad nisam gledao Majka, znam da je on isto undersized, ali ako je atletski dobar i brz, mozda i cela ovakva koncepcija kao sto je sad uspe.

 

Spolja nam, pored Karlika, takodje fali neko ko moze da napravi potez 1 na 1, Ife mi deluje kao super igrac, ali je juce bas hoblovao parket kad je krenula frka

 

Hot take za Sterlinga, mislim da on jednostavno nije dovoljno atletski mocan da moze da svoju igru u napadu efikasno sprovede u delo na el nivou, u Aba ce da kida.

 

U teoriji Vasington je bas takav igrac kakav nam je juce falio.

 

Sto se tice same tekme, mislim da je trebalo da Ife udje umesto Nilikine u onoj izmeni u drugoj polovini cetvrte

 

I ja bih Vanju vratio ranije umesto Sterlinga, juce je bio sasvim dobar.

 

Potencijalno ovaj tim bi mogao da igra kosarku koju mi navijaci volimo. Ovo sve moze da izgleda potpuno drugacije u Areni 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nemanjaol said:

Hot take za Sterlinga, mislim da on jednostavno nije dovoljno atletski mocan da moze da svoju igru u napadu efikasno sprovede u delo na el nivou, u Aba ce da kida

 

Vec je sproveo prosle sezone imajuci 11ppg, 2.4 asistencije, 36% za 3. Iznad prosecni napadacki ucinak za svoju poziciju, nije krem de la krem ali je tu neki 2nd tier i korektan je igrac generalno (plus Nba iskustvo solidno) plus igra pristojnu odbranu sto po meni i vise znaci 11ppg i dobra odbrana nego Naneli sa 12ppg, malo boljim procentima ali osetno losijim odbranom. Neka bude da je to hot take, ali Zeljko sigurno glup nije zasto je doveo Sterlinga a nije zadrzao Nanelija posto bi rekao da je on ta zamena kao neka 3/2 prva opcija.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...