Jump to content

Atletika - Pariz 2024


Recommended Posts

8 minutes ago, Ledd said:

Ovo je klasičan maler, pukla joj je kost na desnoj nozi prilikom doskoka na mekanu strunjaču.

 

Gledao sam snimak, nije iskrenula zglob, stopalo pravo stoji. Težak maler, ovo se događa jednom u 100 godina.

Iskrenula još kako, ovde se dobro vidi ...

 

  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Devojče je sa slomljenom nogom, znači praktično bez zaleta izborila finale Olimpijskih igara.

 

Samo i jedino mogu da kažem bravo!

 

Ima vremena za medalje, jedna Blanka Vlašić je prvo zlato uzela s 24, dok Angelina još uvek pita tatu do kad uveče sme kući da se vrati 🥰

 

Ozdravi dete i oporavi se  sa srećom, sledeće bar tri OI su tvoje!

  • Like 11
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Obično se atletičari samo bace na strunjaču u tim situacijama, Angelinu je i zeznulo to što je išla nogom na mekanu strunjaču. Izgubila je oslonac i desilo se ono što se desilo. Jbg, biće bolje. Očigledno ima karakter i veliki je borac kad je sa polomljenom nogom preskočila visinu za finale.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Fantastična! :Hail: Vrlo jak tempo od početka su forsirali Etiopljani da bi na kraju ostali bez medalje. Bez medalje i Kenijci, ne znam kad se tako nešto desilo zadnji put. Ovo bi mogla biti najbrža trka na 10000 m u istoriji u smislu broja trkača ispod 27 minuta, mada ovo lupam onako napamet. 

 

Edit. Ipak sam ja nešto previdio, tako je kad se gleda više stvari istovremeno. :s_d: Aregawi je ''spasio'' obraz Etiopljanima. Čak 13 ljudi ispod 27 minuta, 9 ispod 26'50'', nevjerovatno!!! :Hail: 

Edited by Ječmendo
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Sinancevic zavrsio sa 19.31. Mozda nije bilo ocekivano da udje u finale jer je bas pao u formi ove sezone, ali ova daljina je bas slaba, da ne kazem nesto teze.

Dva i po metra ispod licnog rekorda, iako se znalo da dugo nije u formi. Cak je i Pezer bio ispred njega sa hicem od regionalnih takmicara

Link to comment
Share on other sites

Uveli su repasaz i u atletici u trkackim disciplinama. Mislim da mi se svidja to.

 

Sa druge strane, sumnjam da favoriti koji su fejlovali da se plasiraju pa posle moraju da se iskidaju i moraju da trce maksimalno u repasazu mogu nesto da urade posle.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, McLeod said:

Sinancevic zavrsio sa 19.31. Mozda nije bilo ocekivano da udje u finale jer je bas pao u formi ove sezone, ali ova daljina je bas slaba, da ne kazem nesto teze.

Nije on ni ulazio u formu ove godine. Povredio je rame u decembru i nije uspeo da se vrati u punom kapacitetu.

Ok, samo da se čuva povreda, imaće šanse za finale na sledećim Igrama.

Link to comment
Share on other sites

Guglao sam da vidim zašto nema Rojas (velika šteta) i vidim da je visoka 192 cm. Mislio sam da je bar 5 cm niža.

5 minutes ago, Don Juan said:

Crouser 22.90💪💪💪


Može on i bolje, čovjek godinama dominira u po rezultatima i konkurenciji najjačoj tehničkoj disciplini (both M&W). Ove sezone je imao uklještenje živca i još neke druge zdravstvene probleme ali pokazuje i sad kakav je šampion.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...