Jump to content

Atletika - Pariz 2024


Recommended Posts

Maratonci trenutno prolaze kroz Sevres, opštinu koja je jedno od zapadnih/jugo-zapadnih predgrađa Pariza. Not so fun fact: Sevres je pobratimljen sa Kragujevcom, jer su i tamo nacisti strijeljali.

  • Like 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Tamirat Tola donosi olimpijsko zlato Etiopiji u maratonu nakon 24 godine. Zanimljivo je da ne bi ni nastupio na ovim Igrama da se nije ozlijedio njegov sunarodnjak Sisaj Lema.

 

Ns kraju pade olimpijski rekord. Drugi Belgijanac, treći Kenijac Kipruto koji je bio najbolji po rezultatima ove sezone.

Edited by neko me sabotira
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čudi me da su odabrali ovu trasu, bilo je dosta penjanja. I pored toga je pao olimpijski rekord, ali nisu igrali na sigurno, a mogli su da udare skoro savršeno ravnu trasu kroz centar grada, pa Bois de Vincennes na istoku i Bois de Boulogne na zapadu grada. Ili prosto niz Senu lijevom obalom do ostrva Saint Denis i olimpijskog sela, pa nazad desnom obalom ili peropherique-om.

 

Evo slušam Nicolas Navarroa (najbrži od Francuza), kaže upravo to, morao je da se sprema kao za cross country trku više nego kao za maraton.

Link to comment
Share on other sites

Što se nastupa Sare Kolak tiče, mislim da će biti ili 9.-12. sa najboljim hicem 59 metara ili će osvojiti medalju sa 64-65 metara.

 

Spoiler
On 8/8/2024 at 12:19 PM, McLeod said:

Nema sanse Sara, ja bih se iznenadio da prebaci 61 metar u finalu.

 


Edit: Znači medalja 😁🙂

Edited by neko me sabotira
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, neko me sabotira said:

Drvena medalja za Kolak na kraju. Lijep rezultat.

 

Amer u skoku u vis kaže - “Jump”! Ja sam zadovoljan, nadam se da si i ti @Romantik Bilo bi urnebesno da izgubi zlato zbog ovoga i time omogući Kini 1. mjesto na OI.

 

Iako mi je taj Amer baš iritantan jer predstavlja sve što meni smeta, svaka čast za odluku, a pogotovo što je u procesu Ker došao do zlata. :18:

Ono što du uradili pre tri godine Baršim i Tamberi je bilo krajnje nesportski.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je moglo muško pre 62 godine, može danas i žensko nešto približno.

 

35-big-read-1-get.jpg

 

Emil Zatopek, Češka lokomotiva.

 

20. jula 1952. pobeda na 10,000 metara.

24. jula 1952 (četiri dana posle) pobeda na 5,000 metara.

27. jula 1952. (tri dana kasnije) pobeda u maratonu.

 

U sve tri trke oborio olimpijski rekord.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Stiletto said:

Ako je moglo muško pre 62 godine, može danas i žensko nešto približno.

 

35-big-read-1-get.jpg

 

Emil Zatopek, Češka lokomotiva.

 

20. jula 1952. pobeda na 10,000 metara.

24. jula 1952 (četiri dana posle) pobeda na 5,000 metara.

27. jula 1952. (tri dana kasnije) pobeda u maratonu.

 

U sve tri trke oborio olimpijski rekord.

 

 

Češka lokomotiva, tako su ga beše zvali?

Link to comment
Share on other sites

Trasa maratona je imala veze sa maršom žena na Versaj 1789. godine. Svejedno, previše je zahtjevna, jer su se u odlasku penjale uz Mont Saint Valerien, a u povratku uz Cote des Gardes, i to uz okomitiju stranu (Cote des Gardes je najteži dio godišnje trke Pariz - Versaj, i to se trči u suprotnom pravcu, gdje je uspon duži, ali je nagib manji).

Edited by Beonegro
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam stigao da pitam za vreme Olimpijade.

 

Sta mislite, jel bi mogao Usein Bolt da se takmici na trci od 400m u top konkurenciji, ili je priprema toliko drugacija u odnosu na trku od 200 metara?

On kad se zaleti delovao mi je da bi mogao jos 100 metara da istrci tim tempom. 

Link to comment
Share on other sites

Sigurno bi mogao, mozda ne bi bio svetski rekorder, ali medalje bi osvajao 100%.

 

Sto se pripreme tice, mislim da je to u danasnje vreme precenjeno, kad vidis recimo da Hasan trci 5000, 10000 i maraton i osvoji medalju u sve tri trke, ovi koji ne mogu da trce recimo 400m i 400 prepone kao Meklaflin i Bol nemaju dobar izgovor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Marita Koh je pobedjivala na 400 i 200 metara. Ima zlato u stafeti 4×100 i neko srebro na 100.

Za muskarce ne znam da li je neko trcao i 100 i 400. Na 200 i 400 da, Dzonson recimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...