Jump to content

Atletika - Pariz 2024


Recommended Posts

Kada za neki sport kažu da je "kraljica sportova" onda je jasno da ima i takav tretman u porodici olimpijskih sportova.  Na modernim igrama je od prvog izdanja 1896., mada koreni vuku još iz antičkih vremena,

 

GT0z7-KWgAAl2Au.jpg

 

Od prvih modernih igara do danas bilo je mnogo heroja i gotovo je nemoguće sve navorajati, a ne napisati knigu. Jedno je sigurno, svako vreme je imalo svoje heroje kojima su se divili i koje je bilo inspiracija za neke nove atletičare.

 

Sutrašnji program će početi hodačkim dicsiplinama, dok ćemo stadionsku atletiku gledati od petka.

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Sutra kreće ako sam dobro video. Ako bih trebao da se odlučim da samo jedan sportista uzme medalju za nas na ovim OI to bi bila mala Topićka. Ta priča je odlična a i on je bio gotivan lik u svoje vreme.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ove godine smo imali svetsko i evropsko prvenstvo evo rezultata

 

SP :

 

 

Nicola Olyslagers Australia 1.99 m

Yaroslava Mahuchikh Ukraine 1.97 m

Lia Apostolovski Slovenia 1.95 m

 

EP :

 

 

Yaroslava Mahuchikh Ukraine (UKR) 2.01

Angelina Topić Serbia (SRB) 1.97

Iryna Herashchenko Ukraine (UKR) 1.95

 

Realno Topićka ove sezone ima 1.98 što je peti rezultat na svetu. Mada verovatno svi tempiraju formu za OI, ali valjda i ona tempira. Koliko vidim Ruskinja što je uzimala zlata pre ne učestvuje. Ova Mahuchikh je oborila svetski rekord pre mesec dana i skočila 2.10 tako da verovatno ona uzima zlato rutinski ali za ostale medalje ne bi ja otpisivao malu Topićku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Ove godine smo imali svetsko i evropsko prvenstvo evo rezultata

 

SP :

 

 

Nicola Olyslagers Australia 1.99 m

Yaroslava Mahuchikh Ukraine 1.97 m

Lia Apostolovski Slovenia 1.95 m

 

EP :

 

 

Yaroslava Mahuchikh Ukraine (UKR) 2.01

Angelina Topić Serbia (SRB) 1.97

Iryna Herashchenko Ukraine (UKR) 1.95

 

Realno Topićka ove sezone ima 1.98 što je peti rezultat na svetu. Mada verovatno svi tempiraju formu za OI, ali valjda i ona tempira. Koliko vidim Ruskinja što je uzimala zlata pre ne učestvuje. Ova Mahuchikh je oborila svetski rekord pre mesec dana i skočila 2.10 tako da verovatno ona uzima zlato rutinski ali za ostale medalje ne bi ja otpisivao malu Topićku.

 

Naravno, svi tempiraju normu za OI..

Australijanka McDermott je tada skakala 2.02 i uzela srebro. Ukrajinka (koja je sada najveći favorit za zlato) je tada uzela bronzu sa preskočenih 2m.

 

Mora Angelina da nadmaši sebe za medalju.

Ja pre mislim da će Vilagoš da uzme medalju.

Ona ima hitac za srebro na OI (ostvaren pre nedelju dana).

Ima opaku ruku, baca 5 serija loše, ali uvek ima taj jedan hitac koji je brutalan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jako su blizu skakacice, meni se cini da su Australijanke u padu, a od Topicke se ocekuje da probije granicu od dva metra.

 

Ali tu ce biti sigurno 7-8 devojaka koje su kandidatkinje za medalje.

Link to comment
Share on other sites

Danas pocinju atletka takmicenja, bice tesko da osvoje medalje nasi predstavnici ali tim vise izazov za Topicku i Spanovicku- ako izlazi na ove LOI?

 

Andrea Vilagos svakako je u ekspanziji i u stanju da prebaci 60m na velikim takmicenjima, sta ce biti dovoljno za medalju videcemo.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Janne240 said:

@Stiletto, Sta je sa Spanovickom, da li nastupa?

 

Ne zna se ništa, prava omerta oko nje i njenog stanja. Kvalifikacije za ženski dalj su u utorak, 6. avgusta, dotle će se saznati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Povredi se Angelina na zagrevanju, bandaziraju joj zglob :ajme: necu ni da prepricavam na kako glup nacin se ovo desilo, mada deluje kao da ga je samo malo nategla, da nije nista ozbiljnije.

 

Desni je u pitanju, sa levog bese radi odraz?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Del Piero said:

Ukljucujem skok u vis, prvi kadar Angelini bandaziraju nogu, a onda ide usporeni kako izvrce zglob na duseku na zagrevanju :ajme: Valjda je ok.

Povreda se desila pre odraza, nije ni pokušala da izvede skok.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kankkunen said:

Povreda se desila pre odraza, nije ni pokušala da izvede skok.

 

Mislim da nije pokusala jer je promasila mesto odraza, a da je desni povredila na strunjaci, preveliko opterecenje na desni kod doskoka

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...