Jump to content

Plivanje - Pariz 2024


Recommended Posts

1 hour ago, neko me sabotira said:

Jel itko ikad povezao 2 zlata u prsnom i leptir stilu?

 

Nije... ovo je definitivno jedan od najboljih nastup na Igrama ikada.

Posle ovog uspeha verujem da ce praviti plan za LA da ubace i 100m u program

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Barna peti u svojoj grupi, trenutno osmo vreme, ima jos tri grupe, znaci nema sanse za polufinale.

 

Na kraju 30. Da je plivao na nivou licnog rekorda lagano bi usao u polufinale, ali smo zakljucili vec da su nam plivaci tempirali formu za Beograd, svi ovde plivaju bar pola sekunde, a nekad i preko sekunde sporije.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Darth Steva said:

Sa individualnim nastupima je zavrsio tako da ostaju samo jos mesovite stafete… racunam da ce plivati i musku i mix


De mi reci Stevo, ima li ikakvog smisla ovaj freestyle (valjda se tako zove)? Nisam ni pratio to al me zanima u čemu je neka velika razlika u odnosu na slobodni stil…

Nitko nije lud da pliva prsno

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, neko me sabotira said:


De mi reci Stevo, ima li ikakvog smisla ovaj freestyle (valjda se tako zove)? Nisam ni pratio to al me zanima u čemu je neka velika razlika u odnosu na slobodni stil…

Nitko nije lud da pliva prsno

 

Freestyle je bukvalno slobodni stil 😛 hteo si reci kraul
Slabo pratis topik…
 

On 7/31/2024 at 10:32 PM, Darth Steva said:


Najveci benefit moze biti kod okreta i da tu imas svu slobodu… guglaj/yt Lochte turn… mada ako se dobro secam banovali su taj okret nakon nekog vremena iako je freestyle disciplina.

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kolko Ledecky pliva već, 20 godina? Jer pamtim da sam bio mlad i drogiran kad sam ju prvi put vidio. Točno pamtim dan jer je ispala žešća drama 😆

Il se radilo o Hosszu, nisam siguran.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Howie Roseman said:

Summer Mcintosh uzela svoju treću zlatnu medalju na ovim igrama, rođena u avgustu 2006. 

Tri zlatne i srebrnu. 18. avgusta joj je 18. rođendan :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Bugl Khan said:

Kolko Ledecky pliva već, 20 godina? Jer pamtim da sam bio mlad i drogiran kad sam ju prvi put vidio. Točno pamtim dan jer je ispala žešća drama 😆

Il se radilo o Hosszu, nisam siguran.

 

Mislim da je to bila neka druga. Sećam se da je imala prednost od preko dužine bazena, možda i više. Komentator se smejao dok je prenosio.

Link to comment
Share on other sites

Kinez Pan Zhanle je zadnju izmjenu u kraulu na 4x100 mješovito plivao 45.92''!!! Podsjetiću da je prethodno na 100 m kraul deklasirao konkurenciju sa novim svjetskim rekordom od 46.40''. Nevjerovatni rezultati! :Hail:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Darth Steva said:

Prelepa jedna sportska prica su ove Sarine OI

 

Evo i novog WR-a… Finke na 1500m


Necu guglat nego pitati tebe kao eksperta; u glavi mi je da Sara ima barem 10 zlata na (super)brzim disciplinama, kako je moguće da je toliko dominantna sve ove godine? To se rijetko viđa i u muškaraca, a kamoli kod žena. Mislim 50 metara kad se pliva, tu svak svakog može dobit a ona toliko zlata osvaja i sad u poznim plivačkim godinama.

Link to comment
Share on other sites

Haha.. isplivao sam jutros 3.5km u cugu tako da cu ti dopustiti da me nazoves ekspertom 😄

 

Pa ono, kako je starija tako prilagodjava broj disciplina i ne trosi snagu na discipline gde ce je mladje pojesti. Dok ostale takmicarke koje su joj glavni konkurenti u sprintu obicno plivaju vise disciplina tako da je gotovo uvek ona ta koja je najsvezija.

Stavise, mislim da na nekoliko poslednjih SP/EP nije plivala ni 100m, samo 50m free i delfin.

S obzirom da 50m delfin nije OI disciplina, ovde je prijavila i 100m free gde je na kraju i ona sama bila iznenadjena kad je uzela zlato… mislim da to niko nije ocekivao.

 

Posle glupe povrede koja joj je upropastila Igre u Tokiju, ovo je bas prelep zavrsetak jedne OI karijere.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sjajna su bila sva plivacka takmicenja i stafeta 4x100 za muskarce u kojoj su Kinezi ispred Amerikanaca i Francuza.

 

Sva takmicenja su bila zaista vrhunska, nasi plivaci nisu ipak imali dovoljno snage i izdrzljivosti za ovako intenzivna takmicenja po disciplinama ali nisu razocarali, jednostavno ovo je svetska konkurencija i uspesi sa EP u Beogradu od pre mesec dana nisu bili slucajni. Moguce je da ce se Velja ovim i oprostiti a Barna i ostali momci iz stafete moraju jos da rade i tempiraju formu i oporavak za velika takmicenja narednih sezona.

 

Bilo bi lepo da je makar jedna bronza negde bila na nisanu, jer cini mi se da nas plivacki sport ipak zasluzuje pohvale i podrsku za nove mlade generacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/1/2024 at 8:03 AM, Lineker said:

Ovo što je Pan uradio je na nivou Bolta iz najboljih dana. Zašto se toliko malo provlači kroz medija, misterija je. 

Ja nisam pratila, ali sam čitala da je ceo događaj bio u znaku skandala, Amerikanci i Australijanci maltene otvoreno govore o dopingu, neko je kineskog trenera poprskati vodom i tako...

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helena said:

Ja nisam pratila, ali sam čitala da je ceo događaj bio u znaku skandala, Amerikanci i Australijanci maltene otvoreno govore o dopingu, neko je kineskog trenera poprskati vodom i tako...

 

Zato što su ih uhvatili pre par godina, jedno 20 plivača Kine je bilo pozitivno i oni su rekli da je to bilo od nekog mesa iz Australije ili tako nešto i to im je prošlo. Cele ove igre se generalno vidi da su ostali ignorisali Kineze u bazenu i oko - ne svi naravno ali je bilo primetno.

Link to comment
Share on other sites

Pa, kineski plivači su prošli kroz veliki broj testiranja pre ovih igara, tako da tešlo da iko može da im ospori rezultat.

Baš zbog tih pričanooo dopinga sada su imali "specijalan tretman" pre i za vreme igara odbstrane WADA.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...