Jump to content

Veslanje, kajak/kanu - Pariz 2024


Recommended Posts

11 minutes ago, neko me sabotira said:

Jesi gledao utrku @Don Juan?

 

N E V E R O V A T N O

 

Do zadnjih 500 metara četvrti, dvije duljine čamca iza vodećih i onda 20 metara do kraja stižu i prestižu Britance sa 5-6 zaveslaja u minuti više.

 

Tek sad sam prestao plakati. Prije 8 mjeseci su promijenili disciplinu (tj. vratili se staroj) i ove godine od finalista gubili i po 8 sekundi na utrkama. Ali, ovi momci su neuništivi, evo sad čujem da planiraju veslati i u LA-u.

Jesam, zaista je bila sjajna trka i sjajna završnica. Zaista je izgledalo kao da su Britanci pobegli, ali odakle im snaga za onakvo veslanje na kraju ja nemam pojma.

Stvarno izuzetna pobeda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2012 London: Srebro- Četverac na pariće

2016 Rio: Zlato- Dvojac na pariće

2020 Tokyo: Zlato- Dvojac bez kormilara
2024 Pariz: Zlato- Dvojac bez kormilara

Prošle godine su uzeli Zlato na EP i Srebro na SP u Dvojcu na pariće. Majstori su višestruki Svjetski prvaci u 3 discipline. 2010. prvo svjetsko zlato, 14 godina kasnije treće Olimpijsko zlato.

OI: 3 Zlata, 1 Srebro

SP: 6 Zlata, 2 Srebra, 1 Bronca

EP: 7 Zlata, 2 Srebra

Kakva surova dominacija jbt
 

Link to comment
Share on other sites

Finale muškog samca odgođeno za sat vremena (start oko 11.30) jer se autobus u kojem se vozio jedan od finalista pokvario pa kasni na finale (Bjelorus je u pitanju).

Rumunjke dominantni do zlata u osmercu, upravo ide finale muškog osmerca.

Britanci zlatni na kraju, Nizozemci drugi, Ameri treći.

Link to comment
Share on other sites

Kako su izlopatali trku svaka čast.

 

5 minutes ago, Don Juan said:

I to Olimpijski rekord 👏👏👏👏

 

Gledam sad, četiri posade iz ove trke su bile bolje od prethodnog olimpijskog najboljeg rezultata! U čemu je fora, jel' to prethodni OR igrom slučaja nije ništa posebno ili je ovde duvao mnogo dobar vetar?

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

Just now, Smrtokapa said:

A pre polufinala - četvrtfinale!

 

Ništa ovde meni nije jasno. :classic_smile:

 

Četvrtfinale je neki repasaž, takmiče se ovi koji u Heat grupama nisu bili među prve dve posade, da popune preostala mesta (4) za polufinale. Naši idu direktno u polufinale.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ledd said:

 

Četvrtfinale je neki repasaž, takmiče se ovi koji u Heat grupama nisu bili među prve dve posade, da popune preostala mesta (4) za polufinale. Naši idu direktno u polufinale.

 

Ok kapiram, ali to znači da organizuješ kvalifikacije i četvrtfinale samo da bi sveo broj posada sa 11 na 8, deluje pomalo neefikasno.

Link to comment
Share on other sites

Kod devojaka (startuju za koji minut) isto ima dve grupe i samo deset posada, tako da prve tri idu direkt u finale.

 

Šest mesta, ostale četiri veslaju repesaž za još dva mesta u finalu.

Edited by Stiletto
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Manu said:

Nisam video idiotskiji sistem na OI do sada. FIBA je ljubomorna.

Zašto?  To je praksa za sve veslačke sportove od uvek. A koliko vidim i za atletiku, samo što se ne zove repesaž nego četvrtfinale.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stiletto said:

Devojke K4 na 500m ni blizu prve tri.

 

Biće repesaž popodne da pokušaju bar finale da uhvate.

Nisam gledao trku, već preko aplikacije pratio tok. Naše su dobro startovale, jer su na prvih 250 metara bile prve ili se meni čini?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...