Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Tekvondo, Džudo, Rvanje)


Recommended Posts

Čista pobeda na pamet.

 

Komentatorka Eurosporta reče da je Strahinja diplomirani pravnik, ne znam je li to istina.

 

Zahvaljujući visini i dužini ruku, držao je Italijana pod kontrolom, uspeo je jednom u parteru i ruku da mu istegne kad se, dok je Italijan ustajao, sa svih 66 kila okačio o nju. Lepo se videlo u prenosu koliko je to zabolelo Italijana.

 

A onda je Italijan, iz nemam pojma kojih razloga, odlučio da krene u ipon seoi nage, uz učimatu najlepše džudo bacanje, bez ikakve pripreme i Strahinja je izveo ura nage, kontrabacanje, izmišljeno baš za ovakve slučajeve. Baš lepo izvedeno, digao mu je obe noge sa zemlje i samo da ga je dovoljno izrotirao da padne na leđa, dobio bi meč odmah. Ovako je uspeo "samo" da ga spusti na rame i dobije poen koji je presudio.

 

A tek na kraju, kad je krenuo da beži po ringu i da leže na zemlju, svesno idući na drugu kaznu, samo da što više vremena prođe :lol_2:

2 minutes ago, mister-no said:

Kada je borba?

 

20 borba, sad teče 15. Cirka pola sata, možda malo ranije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stiletto said:

A onda je Italijan, iz nemam pojma kojih razloga, odlučio da krene u ipon seoi nage, uz učimatu najlepše džudo bacanje, bez ikakve pripreme i Strahinja je izveo ura nage, kontrabacanje, izmišljeno baš za ovakve slučajeve. Baš lepo izvedeno, digao mu je obe noge sa zemlje i samo da ga je dovoljno izrotirao da padne na leđa, dobio bi meč odmah. Ovako je uspeo "samo" da ga spusti na rame i dobije poen koji je presudio.

 

Ništa ne razumem ali sve ti verujem :lol_2:

 

Divim se vama koji poznajete džudo pravila, ja pojma nemam. Srećom po mene, pojave se žuti kartončići pored imena takmičara... 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

 

Ništa ne razumem ali sve ti verujem :lol_2:

 

Divim se vama koji poznajete džudo pravila, ja pojma nemam. Srećom po mene, pojave se žuti kartončići pored imena takmičara... 

 

U suštini je prosto, baciš protivnika da padne na rame i dobila si poen. Baci ga da padne na leđa i pobedila si.

 

Kad se bore na zemlji (to se zove u parteru) moraš da mu potpuno blokiraš jednu ruku i jedno rame da mu bude na zemlji da bi pobedila. Zato se onaj "dole" trudi da nogama obuhvati trup ili noge napadača i tako se podigne od zemlje.

 

Nekad je u parteru postojalo i gušenje, da mu kragnu kimona zategneš oko vrata dok ne preda, sada toga više nema.

  • Like 1
  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Stiletto said:

U suštini je prosto, baciš protivnika da padne na rame i dobila si poen. Baci ga da padne na leđa i pobedila si.

 

Ovo sma skontala, zato se stalno bore za poziciju da naprave polugu (odatle toliko povlačenja i guranja, što mi nekako komično izgleda xd)

 

26 minutes ago, Stiletto said:

Kad se bore na zemlji (to se zove u parteru) moraš da mu potpuno blokiraš jednu ruku i jedno rame da mu bude na zemlji da bi pobedila. Zato se onaj "dole" trudi da nogama obuhvati trup ili noge napadača i tako se podigne od zemlje.

 

Okej, zato se vuku za ruke, sad je jasnije 😄 

 

26 minutes ago, Stiletto said:

Nekad je u parteru postojalo i gušenje, da mu kragnu kimona zategneš oko vrata dok ne preda, sada toga više nema.

 

Opet mi ništa nije jasno, za šta tačno ide u repesaž Strahinja? Mislim ovo je "nokaut", koliko to četvrtfinala i polufinala ima? xD 

Link to comment
Share on other sites

Jaoj kretenizma, kao da je juče prvi put u ring ušao.

 

Evo i trener mu drži vakelu.

 

Ne može da prođe bacanje? Pa vrati ravnotežu na obe noge što pre. To te uče čim naučiš da izvedeš prvo bacanje. A Strahinja skakuće na jednoj nozi, ne znam šta pokušava. Moldavac da trči u crkvu i zapali sveću koliko ga je prosralo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...