Jump to content

Odbojka - Pariz 2024


Recommended Posts

22 hours ago, Oxymorons said:

Muški imaju dosta male šanse, čak ni sa 3:0 pobedom ne bi bili sigurni… Makar igraju poslednji, plus je Kanada već ispala, pa će imati čistu sliku pred meč.

Brazil sad igra protiv Kenije i dobice to 3:0 i proci dalje. Onda nam jedino preostaje da Japan izgubi veceras od SAD, ali da ne uzme ni bod, pa da sutra maksimalnom pobedom probamo da prodjemo dalje. Jedino mi nije jasno da li Japan ima prednost ako bude imao set kolicnik 6:7, a mi 5:6, ili je to izjednacno i gleda se poen kolicnik. Svakako videcemo veceras na cemu smo, to je dosta izjednacena utakmica i moze da ode na bilo koju stranu.

Link to comment
Share on other sites

Slovenija dobila Francusku 3:2. Mogli su i 3:0 jer su vodili 2:0 i 24:22, ali pise se pobeda i ovako. Malo ce ih kostati verovatno na ukupnoj tabeli, ali svakako ce biti u dobroj poziciji pred nokaut fazu.

Link to comment
Share on other sites

Sve je ovde već rečeno. I momci su svesni da je ovo trenutno realan domet, tu smo oko 10og mesta na svetu ali teško možemo da ugrozimo ove ispred nas. Matora smo ekipa bez novih nosilaca godinama unazad a biće još gore kad se Potke povuče. I sam plasman je bio uspeh.

Link to comment
Share on other sites

Korektan nastup odbojkasa. Jedna pobeda, odlican mec protiv Francuske, 9. mesto na kraju. Lepo je sto je Potke zavrsio reprezentativnu karijeru pobedom na olimpijskim igrama. Sta ce biti posle ovoga boga pitaj, moraju se uvesti neki novi momci po cenu losijih rezultata. Mozda nam je najveca nada kamp Vanje Grbica, za koji sam citao da je fenomenalan, da mnogi imaju samo lepe reci i da je generalno vrhunski organizovan. Dolaze ljudi i iz okolnih zemalja i dovode decu tu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Italijanke razbiše Tursku.

Turska osim Vargas ništa, Karakurt nije ni igrala (ne znam zašto).

 

Italijanke top korektor - Egonu i top primač a i napadač - Sylla. Pucaju suvereno sa svih strana.

Od svega što sam pogledao najbolja ekipa na turniru.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako izgubimo od Kine (nebitno koji set skor) idemo na Italiju u 1/4.

 

Ako dobijemo 3-0 ili 3-1 biće nešto tipa Poljska/Turska najverovatnije, a Kinu guramo na Italiju što je top.

 

Ako dobijemo 3-2 onda se pravi krug Mi, Kina i Amerika i gledaće se poen količnik i onda svašta može da bude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

@Ledd

 

Kako si dosao do toga? Italija ja trenutno prva i jedino Brazil moze da je prestigne. Osma je Dominikana sigurno. Ako izgubimo 3-1 bicemo isti sa Turkinjama i gledace se poen kolicnik. Ima dosta kombinacija.

 

Najrealnije je da USA dobije 3-0, Brazil 3-0 ili 3-1. Onda ako mi dobijemo Kinu i uzmemo 3 poena igramo sa Poljskom, sto bi bilo odlicno.

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

Pa ne mogu u 1/4 ekipe iz iste grupe valjda? Ako izgubimo od Kine mi, Dominikana i Turska smo najslabiji a Dominikana je bila u grupi sa Italijom. A i Turska isto.

Tj. Turska ima 2 pobede, samo mi i Dominikana bi imali po jednu, dakle 1/4 na Italiju.

Edited by Ledd
Link to comment
Share on other sites

Akcija ''koreja'' je sigurno najgora akcija u bilo kom sportu ikad. Secam se jos Vesne Citakovic Djurisic kako pokusava to i u 80% slucajeva biva izblokirana. Ne znam koja je poenta te akcije, kod muskaraca toga nema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...