Jump to content

Odbojka - Pariz 2024


Recommended Posts

Nije zenska odbojka ista kao vaterpolo i muska odbojka. U muskoj odbojci mi stvarno nemamo godinama neke mlade dobre igrace koji su i blizu ovih. Nama objektivno fali Lisinac koji je dugo povredjen i to je to. Ovo sto je igralo je to, najbolje sto imamo, vec skoro 10 i kusur godina. Ama bas ni na jednoj poziciji se niko nije pojavio, a da vas podsetim, ovaj Bata i ovaj Podrascanin su u ono vreme jace konkurencije sa 19-20 godina vec bili standardni reprezentativci. Sada nema nikoga da ih zameni.

 

U vaterpolu je bolja situacija, posto dolazi nova generacija koja je uspesna na prvenstvima na mlade, osvajamo ponovo medalje u svim kategorijama, treba videti kako ce to da se prebaci na seniorski nivo, ali nije toliko lose.

 

U zenskoj odbojci toga nema, imamo problem tehnicara to stoji, ali nam je van te pozicije tim i dalje mlad plus ima bezmalo 20 devojaka koje kucaju na vrata reprezentacije.

 

Tu jedan vrhunski strucnjak koji napravi kohezivnu celinu moze da nas drzi u medaljama bez problema jos dva olimpijska ciklusa i ne preterujem uopste. Mi smo i ovde bili kandidat za zlato i bicemo jos 10 i kusur godina. Mi jesmo bukvalno najveca sila u zenskoj odbojci i sad. Ovo je veliki podbacaj i to treba da se iskoristi da se rascisti situacija i dovede neko bolji od ovog klovna.

 

Zenska odbojka je najzdraviji sport u drzavi, tu imamo toliko talenta i mladih odbojkasica da je nemoguce da dodjemo u problem u koji smo dosli sa nekim drugim sportovima.

Edited by McLeod
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Одбојкашице су узеле медаљу на сваком од претходних 9 такмичења, дакле то јесте сила.

 

Едит: видим сад колега је већ изнео тај податак

Edited by Bogoljub Gagic
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Kankkunen said:

OK, samo ja bih rekao da smo u blagom padu ... voleo bih da grešim.

videćemo na sledećem velikom ttakmičenju da li je pad ili incident koji je prouzrokovao užasan selektor, svakom može da se desi jedan kiks ali "centrala ne greši dva puta"

Link to comment
Share on other sites

Sta okrenuse Poljaci, delovalo je da su mrtvi u cetvrtom setu. Svaka cast, drago mi je zbog Nikole iskljucivo. 

 

Ako prodje i Italija veceras bice do mec izmedju dva underachievera na OI.  Italijani imaju tri srebra, a Poljaci jedno zlato pre 50 godina.

Link to comment
Share on other sites

Ne gotivim Poljake zbog krađe i muljanja sa Leonom i deluju mi malo prepotentno međutim stvarno puno srce zbog Nikole ❤️ Mora nam se vratili u kormilo jednog dana, i da gradi generaciju i dve kao Terzić sa devojkama. Čestitke geniju svetske odbojke! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bez obzira na mlade snage i talente(mislim na žensku odbojku) mi ćemo morati da počnemo sa naturalizacijom ukoliko želimo da ostanemo u vrhu svetske odbojke.

 

Pogledajte druge. Poljaci su danas otišli u finale olimpijskih igara, a velike zasluge za to pripadaju Kubanacu Leonu. Turkinje ne bi bile toliko uspesne da za njih ne nastupa Vargas. Poljaka sa dijasporom ima preko 60 miliona, a Turaka 80.


To je neminovnost hteli to ili ne. I ne govorim samo za odbojku, već i za ostalo sportove. Pa čak i vaterpolu, koji je manje svetski popularan sport, jedna zemlja poput Hrvatske, koje je je imala puno uspeha, ima Rusa u ekipi, a pre je igrao i Spanac Garcia

 

Edited by Irski_srbin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Zasto bese Nikola napustio nasu reprezentaciju?

Zato što nismo osvojili kvalifikacioni turnir za OI u Tokiju.Ako me sećanje služi,izgubili smo od Italije kod njih u Bariju.

Došao Boba Kovač umesto Nikole i osvojio EP.

Svakako smo obojicu prebrzo potrošili na poziciji selektora.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...