Jump to content

Košarka - Pariz 2024


Recommended Posts

1 hour ago, Skyglider said:

 

Razumem šta si napisao, ali ako ti misliš da su njihovi uspesi posledica nekog usera a ne sistemskog rada onda se grdno varaš. To što se ljudi ne lože tamo na košarku kao u Srbiji i  ako košarkaška infrastruktura u tvom gradu nije na zavidnom nivou , ne znači da nisu gradili sistem za razvoj mladih košarkaša i da to nije krenulo da daje rezultate.

 

Zar ti misliš da se u Španiji svi lože na košarku, da su na svakom koraku košarkaški tereni i svi živi prate košarku ??  Ako to misliš pogledaj reportažu Baket Newsa rađenu na dan kad su u Euroleague igrali Barcelona i Real u Barceloni, niko živ u gradu nema pojma da se igra tog dana derbi. Ili sećam se reportaže Sport Kluba rađene na dan kad je Partizan igrao majstoricu sa Realom prošle godine, pitaju tamo ljude oko Santiago Bernabea tipa jel znate da se igra danas utakmica Real- Partizan u košarci a svi odgovarju tipa "nemamo pojma, nas to ne interesuje"

 

 

Evo primer sličan tvom samo vezan za rukomet. Drugar iz Brazila, živeo u Nemačkoj nekoliko godina prvo u jednom gradu od 300k ljudi (ne sećam se imena) a potom u Berlinu, kad sam mu rekao da je rukomet popularan sport u Nemačkoj on se baš začudio, kaže da tokom života tamo nije upoznao nikog ko to prati niti da se neko interesuje za taj sport ni da gleda ni da igra.  A svi znamo šta je Nemačka u rukometu godinama.  

 

Ne vidim poentu da ostale sportove porediš sa fudbalom, jer fudbal kao sport je u 90% Evrope totalno dominantan u odnosu na ostale sportove. 

 

 


Za Barselonu ne znam ali u Madridu imas kosarkaske terene na svakom cosku, po meni totalni egal sa Beogradom ili Novim Sadom. I to sjajno odrzani. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ječmendo said:

У утакмици са гомилом НБА звијезда доминирају два озбиљна евролигашка играча Гершон и Матијас! :Hail:

 

I Cordinier.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ječmendo said:

У утакмици са гомилом НБА звијезда доминирају два озбиљна евролигашка играча Гершон и Матијас! :Hail:

Pa dominirao bi i Štimac protiv ove nejači od visokih Kanade.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Ne iskljucujem da Murray podivlja ali je toliko neupotrebljiv ovde da deluje kao teret za Kanadu.

 

11 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Na sta lici Jamal jbt. Mozda da mu kazu da su Lakersi sa druge strane pa da krene pogadjat

 

Već sam mislim pomenuo u grupnoj fazi za njega: Nije da je skroz neočekivano. Koliko sam mogao da iskopam, čoveku je ladno ovo prvi ozbiljan turnir u seniorskoj reprezentaciji, a ima 27 god. U ovakvom fiba meču, sa ovakvim suđenjem, takav igrač je baš mačka u džaku...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...