Jump to content

Tenis - Pariz 2024


Recommended Posts

5 minutes ago, McLeod said:

Pa, prema njihovim poslednjim duelima ne izgleda tako.

Sad ga i ti pretera, radi se "samo" o poslednjem meču, pre toga je bilo uvek neizvesno, a i Novak je dobio dva njihova poslednja regularna meča pre W.

 

E sad, kvaka je što su ti mečevi bili prošle godine, a ove nije samo Alkaraz problem jer Novak cele godine nije dobio top 10 igrača. Nijednom :default_sofa:

ipak, da igra protiv bilo kog drugog iz top 10 bila bih veći optimista da će moći da podigne igru dovoljno za taj jedan meč i dobije nekako na glavu. Za Alkaraza ne verujem da je njegov trenutno najbolji nivo dovoljan ako se ovaj baš ne raspadne. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto je default za teniske meceve sto ranije, umesto popodne/uvece kao za fudbal, pa tako kad ostane finale uvek se leti igra po vrucincini, umesto da je od 19h npr. Djokovic bi u ovoj situaciji skocio na favorita da se igra uvece.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, diego said:

Ne znam sto je default za teniske meceve sto ranije, umesto popodne/uvece kao za fudbal, pa tako kad ostane finale uvek se leti igra po vrucincini, umesto da je od 19h npr. Djokovic bi u ovoj situaciji skocio na favorita da se igra uvece.

Prognoza za sjutra je oblačno, u 14h 23 stepena, maksimalna 25 od 17 do 19h.

 

Trenutno je upravo tako, 23 stepena i oblačno. Do sjutra ne bi trebalo da bude kiše, tako da neće biti ni neka nepodnošljiva vlaga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, neko me sabotira said:


Je li moguće?? Kontam da je zadnjih 17 godina prije ove imao barem 5 takvih pobjeda svake godine…

Pa nije se ni naigrao turnira, ali od ovoga što je igrao, od top 10 igrao je samo sa Sinerom, Rudom i Alkarazom, i prolazio kako je prolazio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, diego said:

Ne znam sto je default za teniske meceve sto ranije, umesto popodne/uvece kao za fudbal, pa tako kad ostane finale uvek se leti igra po vrucincini, umesto da je od 19h npr. Djokovic bi u ovoj situaciji skocio na favorita da se igra uvece.

Zbog TV prenosa. Atletika je u tom terminu, pa ostalo prilagođavaju koliko mogu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Juan said:

Zbog TV prenosa. Atletika je u tom terminu, pa ostalo prilagođavaju koliko mogu.

Ne mislim samo na Olimpijadu, i Vimbldon finale su igrali od 2PM.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, diego said:

Djokovic bi u ovoj situaciji skocio na favorita da se igra uvece.

Teško, jeste mu lakše kad nije vruće ali uveče su loptice sporije pa bi ih Alkaraz još lakše stizao i bilo bi ga još teže probiti. Ali pošto je ionako prebrz ni ovako nema mnogo razlike, samo što bi poeni mogli biti kraći. Naravno od Novaka očekujem da ih skraćuje maksimalno, igra gomilu drop šotova i napada iz svih mogućih rezonskih i nerezonskih pozicija uz gomilu UE da ne bi razvlačio :classic_smile: sve u svemu bolje mi je da ne gledam sutra do ceremonije dodele medalja :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alcesta said:

Teško, jeste mu lakše kad nije vruće ali uveče su loptice sporije pa bi ih Alkaraz još lakše stizao i bilo bi ga još teže probiti. Ali pošto je ionako prebrz ni ovako nema mnogo razlike, samo što bi poeni mogli biti kraći. Naravno od Novaka očekujem da ih skraćuje maksimalno, igra gomilu drop šotova i napada iz svih mogućih rezonskih i nerezonskih pozicija uz gomilu UE da ne bi razvlačio :classic_smile: sve u svemu bolje mi je da ne gledam sutra do ceremonije dodele medalja :classic_biggrin:

Pa to je taktika od finala Vimbldona, ako bude tako igrao bolje da ne izlazi na teren.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Elias said:

Pa to je taktika od finala Vimbldona, ako bude tako igrao bolje da ne izlazi na teren.

 

Zato i kažem da mi je bolje da ne gledam :classic_biggrin: samo je sreća što za razliku od Vimbldona ovde i od drugog mesta ima vajde, barem za Srbiju ako ne za Novaka.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, alcesta said:

Zato i kažem da mi je bolje da ne gledam :classic_biggrin: samo je sreća što za razliku od Vimbldona ovde i od drugog mesta ima vajde, barem za Srbiju ako ne za Novaka.

Ima vajde naravno, medalja je medalja, jako bitna i dragocena i za Novaka i za Srbiju, ali nažalost čisto za taj neki Goat legacy ili zlato ili ništa, jbg. Što je i fer na kraju krajeva. Niko ne broji finala Slemova ili Slem titule u dublu, isto i ovde srebro, bronza ili medalja u dublu potpuno su irelevantne. Ako ne osvoji uvek će biti priče da mu fali Golden Slem u taj njegov rezime. Mislim nije sad to toliko od presudne važnosti u Goat debati, ali nije ni beznačajno. Bilo bi lepo da Nole ono što se kaže pokrije sve baze.

 

Što se taktike tiče valjda je uvideo da taktika od Vimbldonskog finala je potpuno samoubilačka protiv Alkaraza. Plus kaže da je puno spremniji ovde tako da valjda će igrati svoju igru sutra, bez puno izmišljanja tople vode.

 

Alkaraz je naravno u svakom slučaju ogroman favorit, ali bar da mu ne pokloni pobedu, da malo zakomplicira život Španskom kiborgu, i da ga natera da se pomuči za zlato.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...