Jump to content

Recommended Posts

30 minutes ago, DameTime said:

I da kažem sinoć su 3 čoveka zacementirala neke statuse: Svetislav Pešić je GOAT selektor Jugoslavije/Srbije, Jokić je najbolji košarkaš na svetu a Bogdanović je naš najbolji reprezentativac u 21. veku.

Da li to mi Jokićevci dobijamo veliko pojačanje pred sledeću sezonu??????????

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Урош19 said:

Da li to mi Jokićevci dobijamo veliko pojačanje pred sledeću sezonu??????????

 

Da smo uzeli zlato - možda, ovako ćete se morati zadovoljiti samo time što vas neću dirati sledeće sezone 😄 

Link to comment
Share on other sites

Jokic mnogo duguje nasoj reprezentaciji. Premalo je dao u odnosu na ono sto poseduje. Bogdan za sada ima cetiri medalje, a Jokic samo jednu. Da ne pricam da bi verovatno sa Jokicem u timu osvojili SP2023 i EP2017.  Bogdan je uvek bio tu na raspolaganju, a kvalitet igara koji je pruzao je nerealan. Jeste klasa, ali mozda je igrao cak i iznad ocekivanja u nekim momentima. Jokicu svaka cast za ovo sto je odigrao na OI, ali mora jos dosta da pruzi da bi mogao u isti kos sa Bogdanom, a plasim se da nece bas imati jos mnogo vremena za tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, stefan81888 said:

Boli me poraz više zbog momaka u dresu nego zbog mene, ja ću preživeti nekako ali oni su zaslužili da pobede. 

Ovo iznad svega i pre svega. 

 

Sve su dali od sebe i u par minuta se prosulo.

 

22 minutes ago, Smrtokapa said:

Jednom delu mene je, priznajem, ipak vrlo krivo zbog toga.

Isto. Biti na 20 metara od Mont Everesta je nešto nezamislivo za 99,9% ljudi i nešto za ponos i priču ali poslednji korak te vodi u večnost. Ova utakmica je daleko veća i od toga jer se mnogo manje njih nađe u ovoj poziciji u odnosu na penjače.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Objasnio Simonovic to sinoc. Zato sto sva ostala finala drugih sportova i konkurencija imaju prednost, a za neke mora i adaptacija parketa.

 

Resenje za ovo je bronza i nama i Nemcima, jer se nikome ovo ne igra. Ne samo sad.

 

Pa jel se sva ta finala igraju u areni Bersi ?  Ko hoće da gleda ta finala neka gleda ko hoće za treće mesto košarku neka gleda košarku. Bezveze to napravili. 

 

Valjda će naši da imaju snage i motivacije da pobede jer su metnalno i fizički više iscrpljeni nego Nemci.  Baš bi bilo glupo da se ne vrate sa medaljom. 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DameTime said:

Ta 4. lična Jokiću zajedno sa priznavanjem koša Durentu je potpuno okrenula momentum, posle smo popili još jednu trojku i to bi bilo to. Ne bih ulazila u diskusiju da je to neka zavera protiv nas, ali tačno može da se pinpoint-uje taj trenutak kad je pobeda iskliznula iz ruku. 

 

Svakako jako bitan momenat u meču. Ali mi ni nakon toga nismo bili poklekli, nego smo 4 napada zaredom pogadjali i držali ih na sedam razlike. Prvi put kad oni prilaze na 2 je tek nekoliko minuta kasnije, kada Bogdanu curi ona trica iz koša, Milutinovu izbijaju loptu nakon ofanzivnog skoka, a Embiid pogadja na drugoj strani terena.

 

Po mom mišljenju, tih 6 poena je bilo bitnih samo matematički (jer su smanjili sa 11 na 5), ali ne i kao preokretač momentuma. U lajvu su ljudi pisali kako mi sa napadom moramo da držimo razliku, i to je bila istina. Dok smo pogadjali, mi smo utakmicu držali pod kontrolom. Problem je nastao, kad nam je prioritet postao da totalno umrtvimo tempo. Što je sasvim legitimna strategija protiv ovakvog tima, i u ovakvoj situaciji. Ali, to je uvek mač sa dve oštrice, gde postoji velika opasnost da tim ugušiš i svoj napad, što se nama desilo.

Ako gledaš te napade, Vasa je retko kad prvi pas uspeo da uputi u prvoj polovini shot clocka. A to je onda rezultiralo time da nismo imali vremena da napravimo neku akciju, i šutevi su bili neizradjeni/teški. Pogotovo, kad smo spuštali loptu na NIkolu 6 metara od koša, u 14. sekundi napada.
I tu ja ne krivim Micića. On je to što jeste. Dobar floor general, ali nema neku brzinu, i naravno da mu je bilo teško da prevede loptu, kad su mu tovarili ove aždaje na vrat. Dal bi Avram prošao bolje ili gore ne znam, ali i njega je Jrue par puta stavljao u problem kad mu je zatvarao levu stranu. Ono što smo mi verovatno trebali u tim momentima da radimo je, pomoči plejmejkeru da se brže rešava lopte. Recimo da ne mora da je prenosi, ego da več ranije ide pas na visokog igrača, pa handoff Bogdanu recimo itd itd. Cenim da ima tu raznoraznih variacija i mislim da je trebalo tražiti rešenje u tome, a ne da Vasu dave po 14 sekundi na prenosu lopte.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kucam... brisem... pa opet kucam... smorio sam se, tuga malo popusta, ali ponos me drzi. Kapiram da ce tuga da prodje, bronza bi pomogla, a ponos ce bez obzira na ishod sutrasnje utakmice trajati i trajati. 

 

Ali nemam snage da jos jednom pogledam 4/4 i kao dam neko vidjenje desavanja. Svaka cast vama koji gledate makar i klipove. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, L' Imperatore said:

Svakako jako bitan momenat u meču. Ali mi ni nakon toga nismo bili poklekli, nego smo 4 napada zaredom pogadjali i držali ih na sedam razlike. Prvi put kad oni prilaze na 2 je tek nekoliko minuta kasnije, kada Bogdanu curi ona trica iz koša, Milutinovu izbijaju loptu nakon ofanzivnog skoka, a Embiid pogadja na drugoj strani terena.

 

Da ali je Jokic bio onemogucen da igra kakvu takvu odbranu. I zato je Embid bez ometanja pogadjao one njegove suteve u 4Q. Jbg.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Još nešto dizjavim za dnevnik, ja od sinoć ponovo vjerujem da bi kompletna Jugoslavija dobila Dream Team u Barseloni 😎

 

Nema teorije, prejak je bio Dream Team tada u odnosu na ostatak sveta ali bi izgubili sa znatno manjom razlikom nego Hrvatska u finalu, koja je izgubila sa oko 30ak razlike ako se ne varam. 

Link to comment
Share on other sites

U sportu se sve vraca. Vratilo se KKP posle Gana, Zvezdi posle magle, kosarkasima posle Madrida, Novaku posle pecanja na RG i tri olimpijade... Vratice se i ovo sigurno

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Beonegro said:

Još nešto dizjavim za dnevnik, ja od sinoć ponovo vjerujem da bi kompletna Jugoslavija dobila Dream Team u Barseloni 😎

Da li tada, da li 94. ili 96. ali ne bi se izvukli bar bez jednog poraza.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

U sportu se sve vraca. Vratilo se KKP posle Gana, Zvezdi posle magle, kosarkasima posle Madrida, Novaku posle pecanja na RG i tri olimpijade... Vratice se i ovo sigurno

Voleo bih da je tako ali vrlo cesto se ne vraca.

Inace, jesam ja dobro video da Embid nije hteo da se pozdravi sa Jokicem?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, PorodicneVrijednosti said:


Sviran poslije faul Bogdanu na zemlji cini mi se, sustinski nikakva prednost nije ostvarena

 

Ovo su ustvari sudije krive što puštaju prenost kao na fudbalu. Ovde Dobrić pravi faul, LeBron takodje očekuje da če da sviraju, zbog čega verovatno i pravi ovu grešku. A oni iz nekog razloga puštaju prednost.

Mislim, znamo iz kog razloga, zato što Amerikancima to odgovara, i ovo nije bio jedini slučaj, nego su to radili kad god su imali priliku. Kuzmanović u prenosu umalo nije zapklao jednom kad nam nisu svirali mali faul, a Jrue posle toga dao tricu.
 

3 minutes ago, Don Dusko said:

Da ali je Jokic bio onemogucen da igra kakvu takvu odbranu. I zato je Embid bez ometanja pogadjao one njegove suteve u 4Q. Jbg.

 

Istina. I to je uticalo. Ja sam više mislio da nije bio okretač momentuma, u smislu, da nas je preseklo i da nismo više ništa mogli posle toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Урош19 said:

Jedno pitanje u vezi Jokićevog 4. faula i šuta Durenta, zar nije tu Dejvis trebao da šutira dodatno bacanje kad su već priznali koš Durenta?

Ne, zato što je faul nad igračem bez lopte dok je drugi igrač u šutu. Nije Durant fauliran pa da šutira dodatno bacanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Урош19 said:

Jedno pitanje u vezi Jokićevog 4. faula i šuta Durenta, zar nije tu Dejvis trebao da šutira dodatno bacanje kad su već priznali koš Durenta?

 

Nije valjda isto pravilo u FIBA i NBA. Ono bi u NBA bilo jos slobodno Davisu, u FIBA lopta za strane plus kos za Amere jer Srbija nije bila u bonusu. Inace izgleda da je to opravdano priznato jer se valjda gleda pocetak shooting motiona, a ne da li je izbacena lopta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...