Jump to content

Recommended Posts

Ne postoji prostiji recept za pobedu od pobede protiv Amerikanaca - trci vise i brze od njih, budi agresivniji od njih, budi jaci od njih, tuci vise od njih i sutiraj bolje od njih.

 

Jako prosto 😄

 

Salu na stranu, oni ovde nisu nista odigrali, i ovaj tim ne imponuje ni malo. Malo vise od onog na SP. "Problemcic" je u tome sto imaju 8 igraca koji singlehandedly mogu da rese utakmicu, na celu sa GOATom FIBA kosarke Durentom.

 

Ne znam kako cemo da pobedimo, ali znam da ako hocemo da pobedimo moramo da izadjemo na parket da poginemo, da Jokic igra 35+ minuta, da 80%+ poseda ide kroz njega i da nikako i nikada ne prestanemo da trcimo i da se nikako i nikada ne uplasimo da delamo kada dobijemo i najmanje prostora, pa makar to bio fade away Gudurica sa poludistance.

 

Amerikance ne mozes usporiti, osim ukoliko ne budes startniji od njih i naterati ih da igraju pozicionu izolaciju umesto da iz svakog defanzivnog skoka otvaraju kontru. Naravno mnogo lakse reci nego uraditi, ali to je prva stvar na koju moramo da obratimo paznju i mislim da smo sposobni za to.

 

Mi smo bolno neatleticna reprezentacija, ali ne izgledamo tako. Ako gledamo po gabaritima, nisu oni mnogo gabaritniji od nas, a cak imamo i prednost u Jokicu.

 

Kao sto kazu za crne medvede, ako ih vidis rasiri se i vici i pomislice da si i ti veliki.

  • Like 12
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Stoji da smo verovatno i prehajpovani glede konačnog povratka MVP-ja međutim nismo ni Saletova družina sa Birčom, Raškom, Simketom i Raduljicom kao legitimnom rotacijom. Mora da se odigra čvrst a šuterski potentan meč, nema izgovora i učenja, nema keženja, slikanja i Kuberten moda. Igrali smo već taman mečeva sa njima da ne niko od njih ne sme da nas šokira ni impresionira kvalitetom i mogućnostima. Nadam se da je Nikolica spreman bar za 15 minuta. Fale nam čitav turnir njegovi poeni i energija. 

Edited by Molina23
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Molina23 said:

... Falš nam čitav turnir...

 

Eh, šta ti je podsvest :classic_biggrin:

 

Sad ozbiljno, i ja se nadam da će Nikolica biti spreman ...i to bar za 20min.

 

Od njega tek očekujem da nam bude zver igrač u godinama koje dolaze.

 

Večeras? Male su nam šanse - ali opet - i Noleta smo oplakali pred finale a bogami i vaterpoliste pred Grčku.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ste se malo istripovali oko cele ove price sa Bogijem.

 

Tacno je da ne izgleda najbolje do sada, ali poredite ovo sa Manilom koja je bila vrhunski turnir za njega i gde je odigrao dve savrsene utakmice u 1/4 i 1/2 finalu.

 

Nije cudo ma ne izgleda bas isto tako, da je u stanju da bas uvek bude takav imao bi jos bolju karijeru.

 

Sad je u malo drugacijoj ulozi u odnosu na proslu godinu, tu je Jokic, ali i Vasa i ni ne treba da igra skroz isto kao prosle godine gde je bio apsolutno najbolji igrac. Tj sad i treba da se skloni i pusti Jokica da resava.

 

Ja sam isto pomislio da je bio pasivan protiv Aus, ali ma kraju ispade da je imao 16 suteva, nije to malo.

 

Ono sto zelim da kazem je da nije i njemu skroz lako da se prilagodi i pogodi sweet spot u smislu agresivnosti i lopte u rukama itd

 

Imao je jednu takvu partiju protiv Juznog Sudana, valjda ce biti jos neka do kraja olimpijade

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Da bismo dobili Amerikance potrebno nam je da oni imaju loš dan, e kako da ekipa sa takvim imenima ima loš dan i da li je to uopšte moguće, pitanje je...12 igrača koji su svi sposobni da natrpaju 20-25 poena, ako ne ide Karija, poludiće Durent, ako je i on loš imaš Bukera, Tejtuma, ako ne ide spolja, guraj dole na Embida, Dejvisa i Adebaja...LeBron će igrati ono svoje standardno...

Mislim da je recept igra u kost, treba ih "prebiti" i pokušati držati egal sa njima, oni nisu na ovom turniru imali tešku utakmicu, tako da bi mogli ući u neku paniku kako utakmica ide prema kraju, a oni se nisu odlijepili...nadati se da će iz toga doći njihove greške. Nama je potreban pravi Bogdan koji će igrati na svom nivou, potreban nam je i Jović, pa makar i par minuta, za Jokića ne sumnjam da će isporučiti svoje. Gudura mora da se pojavi kao protiv Australije, i u šutu i kao sekundarni kreator, ako bude u petorci bez Jokića...Dobrić da lupi 3-4 trojke, istrči 2 kontre, to je njegova zona. Micić i Avramović da uspore njihove spoljne igrače koliko god je moguće, u napadu će valjda isporučiti svoje.

Biće vraški teško, treba vjerovati i igrati bez grča, svi očekuju pobjedu Amerike i niko neće ništa zamjeriti našim momcima ako izgube, ali treba se boriti dok god ima šanse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Salu na stranu, oni ovde nisu nista odigrali, i ovaj tim ne imponuje ni malo. Malo vise od onog na SP. 

 

Za mene je ovo velika zabluda. Ova ekipa je mnogo jača i isto toliko bolje igra.

 

SP tim je pokazivao slabosti od starta, tekma sa CG koja je egal na kraju treće četvrtine, pa ih odmah sledeću Litvanci tresnu, pa posle još 2 poraza.

 

Ova ekipa sa minimalnim utroškom snage rešava sve. Matori su pa imaju manjak želje da melju na max, ali to ne znači ništa.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, forumko topic said:

Bogi se trudio, pokušavao da probije, ali možda je i do odbrane Ozija. Nisam skoro video da neko onako dobro pegla odbranu kao Daniels. Vrhunski defanzivac. 

Daniels ce se tek pokazati kao vrhunski igrac i defanzivac jos bolji uz Gidija buducnost reprezentacije

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, realno *w said:

 

Za mene je ovo velika zabluda. Ova ekipa je mnogo jača i isto toliko bolje igra.

 

SP tim je pokazivao slabosti od starta, tekma sa CG koja je egal na kraju treće četvrtine, pa ih odmah sledeću Litvanci tresnu, pa posle još 2 poraza.

 

Ova ekipa sa minimalnim utroškom snage rešava sve. Matori su pa imaju manjak želje da melju na max, ali to ne znači ništa.

Ovi šutiraju vjerovatno najbolje na prvenstvu, u 4 utakmice za 3 imaju 55 od 125, odnosno 44%, i to uz loš dan protiv Portorika, kad su imali 9 od 32.

Vrhunski šut plus atletska dominacija, to je već dovoljno da im niko ništa ne može.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

Ovi šutiraju vjerovatno najbolje na prvenstvu, u 4 utakmice za 3 imaju 55 od 125, odnosno 44%, i to uz loš dan protiv Portorika, kad su imali 9 od 32.

Vrhunski šut plus atletska dominacija, to je već dovoljno da im niko ništa ne može.

 

I ne samo to, imam utisak da ih potpuno stane šut, da krene da igra sa dva visoka, da bi imali 50% pokupljenih lopti u napadu.

Link to comment
Share on other sites

Oni su jedina ekipa gde ne smes sebi dozvoliti prazan hod od 3min jer se odlepe na +15. A tu povratka nema. Mi smo odigrali sasvim dobro na pocetku i u Abu Dabiju i u Lilu ali su jednostavno perfektna ekipa, sklopljena da melje i druga petorka im je verovatno jos kompatibilnija od prve, plus ako su svi nekako u stand by-u udje Durant i zatrpa te za 2min.

Ne vidim neke preterane sanse ali treba se boriti muski i nadam se dobrom otporu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, realno *w said:

 

Za mene je ovo velika zabluda. Ova ekipa je mnogo jača i isto toliko bolje igra.

 

SP tim je pokazivao slabosti od starta, tekma sa CG koja je egal na kraju treće četvrtine, pa ih odmah sledeću Litvanci tresnu, pa posle još 2 poraza.

 

Ova ekipa sa minimalnim utroškom snage rešava sve. Matori su pa imaju manjak želje da melju na max, ali to ne znači ništa.

Sve sto sutnu ulazi, cak i igraci poput Holideja koji nije elitni suter za NBA standarde. Niko ih nije pritisnuo i protivnici osim nas potpuno nedorasli. Zato mislim da nije zabluda, jer tek treba da vidimo kako reaguju na tvrdo. Zelim da vidim egal u trecoj i Dzejmsov ego trip kako ulazi na scenu. Ako se dogegamo dotle, apsolutno imamo sanse. Verovatno necemo, ali opet. U Riju sam znao da nemamo promil sanse. Sada znam da smo blizi nego tad, pa neka to bude za nokat, blizi smo.

Link to comment
Share on other sites

Za večeras, želim samo da Ameri zažale što su došli ovog leta na OI. Da im ruke i noge bride posle tekme i da lepe flastere na ogrebotine, pa neka napravimo 55 faulova. 

Da im ne bude komforno i da požele da ih Ker izvede iz igre, jer ovo sranje nije toliko vredno. 

Može i neka izazvana tuča iz rukava, gde će njihova klupa uleteti odmah i biti diskvalifikovana.

 

Rezultat će doći : ) 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, realno *w said:

 

I ne samo to, imam utisak da ih potpuno stane šut, da krene da igra sa dva visoka, da bi imali 50% pokupljenih lopti u napadu.

 

Ajde da dočekamo noćas da to provjerimo u praksi 😉

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

druga petorka im je verovatno jos kompatibilnija od prve

Ne verovatno nego 1/1. Brutalni defanzivci spolja i unutra koji nisu prematori niti operisani od lopte plus Durent nenormalni. 

 

Šansica u toj podeli uloga leži u vračanju da Embid opet ispadne smešan a da Kari forsira i ne ide ga, pa da stvoriš neku razliku i da njihova druga petorka taman sve vrati u egal dok se tvoje vedete odmore malo. Lud scenario, je l' da? :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Je l' se secate onog Jokicevog intervjua kad su ga pitali za prvi utisak o NBA, a on rekao nemoguca brzina? Pa je onda rekao ja ne mogu da igram u ovoj brzini, ali cu da nateram sve da igraju u mojoj brzini? I uzeo MVP 3 puta. Takav on i njegov tim nam treba veceras.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Da se nije Durent onako razmahao šutevima koje nije promašivao, ni iz savršene odbrane, u grupi ne bi bilo onoliko ubedljivo. Kad su se tada odlepili, posle su igrali opuštenije i pravili razliku. Po meni, jesu nepobedivi, ali možemo da ih namučimo, ako im ne bude ulazilo baš sve. 

Edited by forumko topic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...