Jump to content

Roland Garros 2019. (26. maj - 9. jun)


Borko

Roland Garros 2019. - ko osvaja  

68 members have voted

  1. 1. Ko osvaja turnir u muskoj konkurenciji?

    • Novak Djokovic
    • Rafael Nadal
    • Rodzer Federer
    • Dominik Tim
    • Aleksandar Zverev
      0
    • Stefanos Cicipas
      0
    • Stanislas Vavrinka
    • Neki Tomas Johanson, od koga to niko ne ocekuje
  2. 2. Ko osvaja turnir u zenskoj konkurenciji?

    • Naomi Osaka
    • Karolina Pliskova
    • Simona Halep
    • Kiki Bertens
    • Andzelik Kerber
    • Petra Kvitova
    • Neki zenski Tomas Johanson


Recommended Posts

Tja. Da bi Novak imao šanse, trebalo je da žreb bude obrnut za njega i Rafu. A čak i tako je naravno Rafa uvek favorit na Šatrijeu.

Svakako nema se čovek oko čega sekirati do finala, neka prvo donde stigne. Samo da ne bude mnogo prekida zbog kiše...

 

Šta je ovo sa Serenom :classic_ohmy:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, alcesta said:

Tja. Da bi Novak imao šanse, trebalo je da žreb bude obrnut za njega i Rafu. A čak i tako je naravno Rafa uvek favorit na Šatrijeu.

Svakako nema se čovek oko čega sekirati do finala, neka prvo donde stigne. Samo da ne bude mnogo prekida zbog kiše...

 

Šta je ovo sa Serenom :classic_ohmy:

Novaku je realno otvoren put do polufinala, pa i finala. Naravno da se znalo da ce Tim biti u njegovoj polovini, kao sto je i svake godine od 2016. Osim BaTISte Aguta ne vidim nijednog igraca koji bi ovde mogao da ga odvede u pet setova. Nekako je najrealnije cetvrtfinale Djokovic-Fonjini, a s obzirom na istorijat njihovih meceva, ocekujem laganu pobedu Novaka. Ako Fonjini poludi mozda uspe da mu uzme set. 

 

Tim? Vidim da ga sad konstantno zovu princ sljake, sto bi valjda trebalo da znaci da je posle Nadala najbolji na sljaci. On ne moze da bude ni knez sljake, covek je sad sa skoro 26 godina osvojio prvu ozbiljniju titulu na sljaci u karijeri u Barseloni, koja je turnir 500, a osim toga je imao iza sebe poraze od Lajovica i Verdaska u Monte Karlu I Rimu i sad do potencijalnog polufinala sa Djokovicem ima dve mine, Verdaska i narocito Del Potra ako stigne do cetvrtfinala. Ja se iskreno vise plasim Del Potra u polufinalu, ne u smislu da moze da pobedi Djokovica, jer u njihovim mecevima kada ne igraju za reprezentaciju sta god da se desi uvek pobedi Djokovic, ali isto tako u njihovim mecevima Del Potro cesto fizicki unisti Djokovica, tako da bi njihov mec u polufinalu mogao da odluci vec u petak ishod finala ako bude maratona kao u Rimu, na Vimbldonu 2013, Sangaju 2013, Indian Velsu i Akapulku 2017. i gde vec sve ne.

 

S druge strane, Rafaelov zreb do polufinala je toliko smehotresan da izgleda kao neki Gstad na kome su uz njega prijavio i Nisikori. Mozda izgubi set do finala, od Cicipasa ili Svarcmana u polufinalu i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slazem povodom Rafinog zreba tu nema sta da se kaze.

 

Novakov zreb po meni je ustvari nevazan jedino je vazan njegov raspored glede kise da moze da se opravi od prethodnog meca i  od svetla ako ne bude reflrktora kao sto su bili obecali. Ako bude imao dan odmora svaki put izmedju dva meca i ne bude igrao po sumraku nema sanse da ga bilo ko pobedi po meni.  On je ocigledno vrlo spreman, nismo videli nikakve naznake nekog problema, sto se njega tice ja ocekujem mod sve cu vas pocistiti a pogotovo Tima, njemu ce da se sveti do kraja teniskog zivota

Idemo po drugi Nole slem i napadamo i kalendarski tj ovog puta sest u nizu (za pocetak) :18:

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Djokovic nema toliko tezak zreb, ali na tri seta na sljaci on set moze da izgubi gotovo od bilo koga. Za eventualno osvajanje turnira bice bitno koliko citav dolazi na megdan Nadalu, ako dobije sve meceve bez vecih problema, ima neke sanse da pobedi.

 

Sa druge strane, sa Hurkacem nije igrao do sad, a on je ove sezone dobijao Nisikorija i Puja po dva puta, Sapovalova i Tima, a uzimao je setove Coricu, Zverevu i Cicipasu, samo su ga Federer i Feliks od jacih dobili bez problema, mada je i tu mogao jedan set da ode na drugu stranu.

 

To jeste verovatno najgori protivnik za prvo kolo, mada je Poljak bolji na betonu. Prosle sezone je prosao kvalifikacije ovde, Cilic ga dobio u drugom kolu sa 3-1

Link to comment
Share on other sites

Thiem dobio dosta loš ždrijeb, da nije možda bih i tipovao na njega, bez obzira na manjak velikih titula i nestabilnu glavu. Ipak, mislim da dolazi (barem) do polufinala. Ovako sam na Nadala, mada je istina što neko reče da se može dogoditi da ga nedostatak jačih mečeva ne podigne na željenu razinu u eventualnom finalu. Za Đokovića je ključno koliko će se potrošiti do eventualnog finala.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, mate mišo said:

Thiem dobio dosta loš ždrijeb, da nije možda bih i tipovao na njega, bez obzira na manjak velikih titula i nestabilnu glavu. Ipak, mislim da dolazi (barem) do polufinala. Ovako sam na Nadala, mada je istina što neko reče da se može dogoditi da ga nedostatak jačih mečeva ne podigne na željenu razinu u eventualnom finalu. Za Đokovića je ključno koliko će se potrošiti do eventualnog finala.

 

Nadal je jedini na koga to nema uticaja, covek bi protiv mene igrao kao da sam Djokovic, mentalni sklop mu je one of a kind.

Link to comment
Share on other sites

@McLeod

Nisam se najspretnije izrazio. Koliko god mu jaka bila glava, nije isto da se prošeta do finala uz najjači test say Schwartzman (u 3 seta naravno) ili da do finala dobije/razbije npr. jednog Thiema, Fogninija 😄 i sl. Koliko god mu znači pobjeda u finalu Rima, mislim da je i sam svjestan da je Đoković bio iscijeđen u tom meču, tako da bi mu sigurno dobro došla jedna 'velika' pobjeda do finala za podizanje samopouzdanja. Ovako, moguće je da ni sam neće biti svjestan je li i koliko dobar kad (ako) dođe do finala.

Link to comment
Share on other sites

Zadovoljan Mekovim upisima za prvo pojavljivanje na temi, a kako turnir bude odmicao bice to jos bolje. Tako da izgledi vremenom rastu za onaj scenario koji sam pomenuo, a o kojem i mate miso pise u poslednjih par postova.

 

Ima sanse, ima sanse :D

 

 

Sto se tice Nikove bolesti ... svako ima zavisnost od necega. Covek bas voli basket i ja ga razumem u potpunosti. Verujem kako mu je rezon da ovde nema neke sanse da dogura daleko, i da ce mu tenis samo odvlaciti paznju od nba. Zato ce se razboleti, iskoristiti bolesno vreme da isprati zavrsnicu lige i po okoncanju iste se posvetiti prpremi za W gde ima sanse da napravi nesto, naravno ukoliko se posavetuje sa najblizim lekarom i farmaceutom. kece.gif

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Djokovic nema toliko tezak zreb, ali na tri seta na sljaci on set moze da izgubi gotovo od bilo koga. Za eventualno osvajanje turnira bice bitno koliko citav dolazi na megdan Nadalu, ako dobije sve meceve bez vecih problema, ima neke sanse da pobedi.

 

Sa druge strane, sa Hurkacem nije igrao do sad, a on je ove sezone dobijao Nisikorija i Puja po dva puta, Sapovalova i Tima, a uzimao je setove Coricu, Zverevu i Cicipasu, samo su ga Federer i Feliks od jacih dobili bez problema, mada je i tu mogao jedan set da ode na drugu stranu.

 

To jeste verovatno najgori protivnik za prvo kolo, mada je Poljak bolji na betonu. Prosle sezone je prosao kvalifikacije ovde, Cilic ga dobio u drugom kolu sa 3-1

 

Prvi bold - Naterao si me da mu proverim statistiku za RG:

 

Spoiler

 

2005 - 1 pobeda bez izgubljenog seta

2006 - 4 pobede, 3 bez izgubljenog seta

2007 - 5 pobeda, 3 bez izgubljenog seta

2008 - 5 pobeda, 4 bez izgubljenog seta

2009 - 2 pobede bez izgubljenog seta

2010 - 4 pobede, 1 bez izgubljenog seta

2011 - 4 pobede, 3 bez izgubljenog seta

2012 - 6 pobeda, 4 bez izgubljenog seta

2013 - 5 pobeda, 4 bez izgubljenog seta

2014 - 6 pobeda, 4 bez izgubljenog seta

2015 - 6 pobeda, 5 bez izgubljenog seta

2016 - 7 pobeda, 5 bez izgubljenog seta

2017 - 4 pobede, 3 bez izgubljenog seta

2018 - 4 pobede, 3 bez izgubljenog seta

 

Ukupno: 63 pobede, 45 bez izgubljenog seta, procentualno gledano u 28.57% meceva je izgubio set, otprilike svaki cetvrti mec.

 

 

Kad je u formi, ne gubi bas tako lako setove, najgori je bio 2010. kada je bas prolazio kroz krizu. Od 2011 ima bilans 42-31, sto je priblizno isti procenat, a u tom periodu ima titulu, 3 finala, 2 polufinala i 2 1/4 finala. Relano je ocekivati ovako nesto i ove godine.

 

Drugi bold - Guras svoje pulene :D.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...