Jump to content

Roland Garros 2019. (26. maj - 9. jun)


Borko

Roland Garros 2019. - ko osvaja  

68 members have voted

  1. 1. Ko osvaja turnir u muskoj konkurenciji?

    • Novak Djokovic
    • Rafael Nadal
    • Rodzer Federer
    • Dominik Tim
    • Aleksandar Zverev
      0
    • Stefanos Cicipas
      0
    • Stanislas Vavrinka
    • Neki Tomas Johanson, od koga to niko ne ocekuje
  2. 2. Ko osvaja turnir u zenskoj konkurenciji?

    • Naomi Osaka
    • Karolina Pliskova
    • Simona Halep
    • Kiki Bertens
    • Andzelik Kerber
    • Petra Kvitova
    • Neki zenski Tomas Johanson


Recommended Posts

Vilander je za Tima upotrebio izraz "exciting young talent."

 

Jezivo. Timova 2019. je po godinama Federerova 2007. (12 osvojenih GS-ova), Nadalova 2012. (10) Djokoviceva 2013. (6). Dokle vise sa tim "talentom"?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jevrem69 said:

Zar Djokovic ne zasluzuje neki bolji popodnevni termin? Jel oni uopste misle na zaposlene?

Pa bolje da igra ranije, da zavrsi mec (nadamo se pobedom) nego da rizikuje da padne mrak ili da kisa odlozi mec za naredni dan.

Tako da zaposleni: zrtvujte se :classic_biggrin: (kod mene sutra praznik :classic_biggrin: )

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Citam da je pozvala lekara i zalila se da nema snage u rukama i nogama (znaci neka opsta slabost).

Bas steta :classic_sad: ona je bas odlicna na sljaci, u dobroj je formi i totalno mi je simpaticna.

 

Edited by wwww
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Andresku se povukla s turnira. Ona kao prvo nije trebalo da igra Majami posle svega na IW,  kao drugo nije trebalo da igra RG dok se potpuno ne zaleci i propisno priremi za turnire. Nadam se da ovo nece imati dalekosezne posledice posto zaista igra veoma atraktivan i zanimljv tenis.

 

Kruska izgleda pokusava da imitira Filipa: ponovo brejknut kod serviranja za mec.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Dimitrov izgleda ima nameru da igra svaki meč u 5 setova, nešto kao onomad Robredo, pa dokle stigne... tu su mu veće šanse za rekorde nego u osvajanju titula :classic_tongue:

Kruška još bolje od Filipa, dobije prva dva seta po 6:2 pa sad ide u peti  :18:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Boxy said:

Hahaha, izgubice mec zbog jednog neca, jos kad bi to bilo moguce :lol_2:

 

Taj nec je bio na 15:40 u drugom gemu petog seta, da nije sviran bilo bi 1:1, vratio bi brejk te ako bi dobio sledeci gem i poveo tu bi Dimitrovu bio kraj, ovako je sve otislo dodjavola!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Romantik said:

 

Taj nec je bio na 15:40 u drugom gemu petog seta, da nije sviran bilo bi 1:1, vratio bi brejk te ako bi dobio sledeci gem i poveo tu bi Dimitrovu bio kraj, ovako je sve otislo dodjavola!

 

Otkud znas sta bi bilo, a druga stvar, zasto nije ponovo odservirao jak i dobar servis.

Stvarno mi je smesno da neko tvrdi da je igrac izgubio best of 5 mec zbog jednog neca :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Boxy said:

 

Otkud znas sta bi bilo, a druga stvar, zasto nije ponovo odservirao jak i dobar servis.

Stvarno mi je smesno da neko tvrdi da je igrac izgubio best of 5 mec zbog jednog neca :lol_2:

 

Servirao je Dimitrov, Cilic je vratio jako, duboko, da nije nakon toga sviran nec, Dimitrov bi bio u podredjenom polozaju, jer tesko da je iz te situacije mogao uzvratiti duboko i 90% poen, a samim tim i gem bi uzeo Cilic. Ti bar pratis tenis toliko godina i znas koliko jedan poen moze da promeni mec, a ovo je bio taj.

 

A da ti odgovorim i na prvi deo tvog pitanja, koji nije relevantan za ovu situaciju, da je moguce uvek odservirati kako zelis brejkova nikad nije ni bilo, pa i u sitacijama kad neko pronadje as, a sudija ponisti zbog samo njemu znanog neca je mnogo gore nego sto bi palo par "svinja" tokom godine. Svi su se navikli na takve poene, imali smo jedan i ovde u tajbrejku cetvrtog seta, gde se u igri lopta nezgodna odbila od sajle i donela direktan poen i svi to prihvataju kao normalano, a ovamo se kod servisa ponistavaju poeni zbog nevidiljivih stvari i to ce morati da se menja, samo je pitanje da li pre ili kasnije.

Link to comment
Share on other sites

jebemliga....uveli su to na nekim fjučersima i klinačkim turnirima eksperimentalno pre nekoliko godina  i navodno se nije pokazalo kao dobro. Zašto ne znam, ali znam da nije prihvaćeno kao promena pravila. 

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...