Jump to content

Roland Garros 2019. (26. maj - 9. jun)


Borko

Roland Garros 2019. - ko osvaja  

68 members have voted

  1. 1. Ko osvaja turnir u muskoj konkurenciji?

    • Novak Djokovic
    • Rafael Nadal
    • Rodzer Federer
    • Dominik Tim
    • Aleksandar Zverev
      0
    • Stefanos Cicipas
      0
    • Stanislas Vavrinka
    • Neki Tomas Johanson, od koga to niko ne ocekuje
  2. 2. Ko osvaja turnir u zenskoj konkurenciji?

    • Naomi Osaka
    • Karolina Pliskova
    • Simona Halep
    • Kiki Bertens
    • Andzelik Kerber
    • Petra Kvitova
    • Neki zenski Tomas Johanson


Recommended Posts

Quote

 

Đoković je treći po broju Gren slem titula sa 15, ispred su Nadal sa 17 i Federer sa 20, ali srpski teniser uveliko je u diskusiji o najvećem teniseru svih vremena.

 

 

“Po mom mišljenju, Novak je već najbolji svih vremena. Tu je važan argument i to što ima bolji međusobni skor u duelima sa Federerom i Nadalom. U početku je Rafa imao znatno više pobeda, to je bilo jako davno, ali je Novak to preokrenuo i bio dosta bolji. Apsolutno bi bio najbolji svih vremena kada bi uspeo da izjednači ili prestigne Rodžerov rekord po broju Gren slem titula – onda više ne bi moglo da bude nikakvih dilema“.

Ukoliko bi sada slavio u Parizu, Novak bi drugi put u karijeri bio vlasnik sve četiri Slem titule istovremeno i svaki Slem bi osvajao barem dvaput, što nije pošlo za rukom njegovim najvećim rivalima.

“To bi bio ogroman argument, ali kažem – ja i sada smatram da je on najbolji teniser u istoriji. Ostali ljudi možda ne misle tako zbog osvojenih Slemova, a mislim da utiče i to što je iz Istočne Evrope – da je Francuz ili nešto slično, niko to ne bi ni dovodio u pitanje“.

Na pitanje kako se oseća ta razlika u teniskim krugovima, Karlović odgovara:

“Najveća razlika u položaju jeste između igrača iz Gren slem država i onih koji to nisu. Prvi imaju idealne uslove odmalena, ima i najviše njihovih medija, najviše se piše o njima, pa i drugi ljudi najviše čuju za njih. Tako to ide“.

 

 

 

Doktor Ivo ... http://sportklub.rs/Blog/Sasa-Ozmo/a287991-Da-nije-iz-Istocne-Evrope-Novak-bi-vec-bio-GOAT.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dr. Ivo ( kojeg ja inače izuzetno gotivim kao vrlo pozitivnog  lika ) ovde ipak malo kenja. Dr Ivo ima interes da gura spiku o Đokoviću kao GOAT-u jer bi u tom slučaju imao plus skor protiv GOAT-a  :D.

Kada i ako Đoković dođe do nekih 18-19 slemova uz uslov da Federer ostane na svojih 20, onda polako možemo početi da razgovaramo na ovu temu.

Link to comment
Share on other sites

na 18 ce moci da se diskutuje jer 2kom je velika razlika
19 i vise mislim da ne bi bilo mesta diskusiji jer bi verovatno sve ostalo bilo na djokovicevoj strani - nedelje, year end 1, wtf, mastersi, h2h


epski a nekako i najpravednije bi bilo da sva trojica zavrse s 20kom, trivalitet fanova u raspravama ko je zapravo goat bi trajao dok je sveta i tenisa 

mislim i sa 18, 19 i 20 ce ali tu bi bar realni fedovci i nadalovci priznali djokovicu goatstvo :classic_sleep:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, aloviti said:

na 18 ce moci da se diskutuje jer 2kom je velika razlika
19 i vise mislim da ne bi bilo mesta diskusiji jer bi verovatno sve ostalo bilo na djokovicevoj strani - nedelje, year end 1, wtf, mastersi, h2h


epski a nekako i najpravednije bi bilo da sva trojica zavrse s 20kom, trivalitet fanova u raspravama ko je zapravo goat bi trajao dok je sveta i tenisa 

mislim i sa 18, 19 i 20 ce ali tu bi bar realni fedovci i nadalovci priznali djokovicu goatstvo :classic_sleep:

 

ovo boldovano me podsetilo na čuveni "four way riddle" iz filma Chasing Amy :lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ako pod "jak otpor" mislis da mu uzme 8 gemova onda mozda.

Da uzme dva seta.

 

Ja bih vise voleo Federera u polufinalu protiv Nadala, nego Cicipasa. Kako bi se Nadal ponasao da mora da igra sa Rodzerom i Novakom u tri dana na slemu. Rafa bi se psihicki vise potrosio.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drakaris said:

Da uzme dva seta.

 

Ja bih vise voleo Federera u polufinalu protiv Nadala, nego Cicipasa. Kako bi se Nadal ponasao da mora da igra Rodzerom i Novakom u tri dana na slemu. Rafa bi se psihicki vise potrosio.

Pa on ne moze da uzme 2 seta da igraju u pedeset dobijenih, a ne u 3.

 

Kakav crni Federer na sljaci, imas milion meceva na yt izmedju njih na RG pa baci pogled da vidis kako se odvija situacija.

Link to comment
Share on other sites

Napisao sam da bi se potrosio psihicki, nece biti potpuno fokusiran na Novaka i finale znajuci da  je pobedio jednog od dva najveca rivala u karijeri. Cicipas bi dao jaci otpor, ali bi Nadal veoma brzo zaboravio taj mec.

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drakaris said:

Napisao sam da bi se potrosio psihicki, nece biti potpuno fokusiran na Novaka i finale znajuci da  je pobedio jednog od dva najveca rivala u karijeri. Cicipas bi dao jaci otpor, ali bi Nadal veoma brzo zaboravio taj mec.

 

Pazi malo šta pišeš. Sve što kažeš može biti upotrebljeno protiv tebe.... :classic_laugh:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drakaris said:

Napisao sam da bi se potrosio psihicki, nece biti potpuno fokusiran na Novaka i finale znajuci da  je pobedio jednog od dva najveca rivala u karijeri. Cicipas bi dao jaci otpor, ali bi Nadal veoma brzo zaboravio taj mec.

Ma daj, nije Nadal neki random top50 igrac pa da se potrosi emocionalno jer je dobio Federera na RG gde ga je dobijao milion puta.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ma daj, nije Nadal neki random top50 igrac pa da se potrosi emocionalno jer je dobio Federera na RG gde ga je dobijao milion puta.

Haha, pa Nadal u svojoj karijeri nikad nije vezao dve pobede nad Federerom i Djokovicem na jednom turniru. Mi ne znamo kako bi to na njega delovalo na ovom turniru. Drugacije je igrati sa Fererom, pa onda sa Federer/Djokovic. Iako je sad Federer slabiji igrac, nego prethodnih godina na sljaci, bilo bi zanimljivo videti to. 

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...