Jump to content

Grupa B (Španija, Italija, Hrvatska, Albanija)


Ko prolazi grupe?  

55 members have voted

  1. 1. Ko prolazi grupe?

    • Španija
      52
    • Italija
      40
    • Hrvatska
      27
    • Albanija
      2
  2. 2. Pobednik grupe

    • Španija
      39
    • Italija
      9
    • Hrvatska
      7
    • Albanija
      0


Recommended Posts

Dosta loša utakmica. Hrvati će doživeti ogroman pad sad kad Modrić, Perišić i Brozović odu u zasluženu penziju, jedino Gvardiol koji je već sad suva klasa i Sučić mi deluju kao igrači koji mogu da igraju na top nivou godinama. Što se Italijana tiče, oni su još gori. Pelegrini i Di Lorenco - kakva dva nevidljiva stvora, kakva dva bezveznjaka, kao Srnić i Veljko Simić, duplo golo. Darmijan je verovatno najgori igrač na svetu koji se vucarao po dobrim klubovima, totalno nemoćan igrač. Kalafjori je sjajan, baš šmekerski igra i izgleda na terenu, štoper koji zna sa loptom, šteta za Italijane što će zbog kartona da propusti osminu finala. Od svih ofanzivnih igrača Italije jedino Kijeza ima kvalitet adekvatan istorijskom renomeu Italije.

 

E da, na stranu tompson i slični, komentarisanje onog Matića je katastrofalno, kao da je izronio iz devedeset četvrte npr. Težak moron.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Hrvati bez sportske srece na ovom EURU i protiv Albanije i protiv Italije, mada protiv Albanije je trebalo malo vise pameti, nisu bas slucajno Albanci dosli u poziciju da sa 10m neometan sutne prema golu. 

Ali kao sto su Danci, Japanci, Rusi, Belgijanci, Brazilci ostajali na drugom kraju sportske fortune protiv Hrvatske , sada je bilo obrnuto. 

Jos jedan dokaz da moras da imas malo sportske srece u ovakvim utakmicama , gde jedan sut, greska te ili salje kuci ili ides do 1/2 ili finala. 

To sam milion puta pisao ovde. Da je Lukaku zabio bar jednu od onih sansi, Hrvati bi ispali u grupi SP ili da su Danci imali malo vise srece na penal seriji 2018, a i tada je Modric fulao prvi penal, ako se secam. Tanka je linija od 1/2 Sp i finala, dva puta zaredom, do ispadanja u 1/8 i grupi. Isto kao i sada, da su prosli Italiju, vrlo je moguce da bi opet dosli do 1/2, jer Svajcarska i Engleska su rivali koje bi Hrvati vrlo moguce prosli.

 

Hrvati nisu imali srece protiv Turske 2008 i sinoc , ali su to i vise nego obilato nadoknadjivali na SP dva puta zaredom. 

 

Mada jos uvek imaju teoriju, Danska da dobije Srbiju, Englezi sa 3 0 Sloveniju ( ili sa 4 razlike ako Slovenci zabiju jedan gol ) i da Portugal dobije Gruziju i Turci Cehe. 

 

Sve u svemu veliki podbacaj, ocekivao sam minimum 1/4, mozda i vise od toga , a to bi se vrlo moguce i ostvarilo da su prosli grupu, ovako je ovo epic fail, 2 2 sa Albanijom je ipak kljuc svega, posebno sto su poveli sa 2 1 pred kraj. Mada ih je i tada spasavao golman na 1 0 odbranio dve velike sanse za Albance. Isto kao i sinoc na 0 0 Bastoniju skinuo maltene siguran gol. 

 

 

Ovo je sve istina. Zato je izuzetno važan redovit plasman na svjetska i europska prvenstva. Ako si u nekih top 20-25 reprezentacija svijeta, na nekim od tih prvenstava će ti se stvari poklopiti (igrači, selektor, navijači, atmosfera, dobar ždrijeb, sreća, ...) i ostvarit ćeš dobar rezultat.

 

Malim državama je jako teško održavati kontinuitet nastupa, čak i one velike povremeno upadaju u rupe i ne plasiraju se ili ispadnu u ranoj fazi natjecanja. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Najodvratnija stvar na ovom Euru a bogami i šire,  je Brozovićeva tetovaža na vratu. Uvek se naježim kad je vidim jer mi odmah pred oči iskaču slike iz onih stilizovanih dokumentaraca u kojima se opisuje epidemija kuge iz 14. veka. Svaki put vidim nateklu crnu limfnu žlezdu na vratu umesto te tetovaže. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Sudija je ispravno produzio za 8 min, cak je trebao mozda i za 9 min. Opet sam premotavao 2/2.

 

2 i po minuta je potroseno na VAR, od momenta kad je prekinuta igre, preko komunikacije sa VAR sobom, gledanje snimka. 

2 i po minuta je trajalo slavlje nakon gola Modrica, pa se cekalo sa izvodjenjem pocetnog udarca , pa izmena Di Marka u tom trenutku, sve ukupno 5 minuta je potroseno do tog trenutka. 

Nakon toga idu izmene, Hrvati su utrosili 1 min za dve izmene Kovacic i jos neko , ne secam se ko, zatim je potroseno na izmene Italijana skoro citav minut, pa onda grcevi nekog iz Hrvatske, pa izmena kad je usao Ivanusec i onda jos jedan Italijan. 

Zapravo je 8 min minimalno bilo, a verovatno i 9 min.

 

U pocetku mi se cinilo da je nerealna nadoknada, ali je samo 5 minuta utroseno oko penala i gola Modrica. Plus jedan minut je utrosen kod namestanja slobodnjaka Italijana na 20m od gola, to cak i nisam uzeo u obzir. 

 

Ispravna nadoknada. 

 

Sto se tice penala, lopta je prvo zakacila rame Fratesija, pa tek onda u ruku, ne znam kako se to gleda, ali na prvi pogled ispravna odluka, ruka je bila previse odrucena od tela, bez razloga. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bugl Khan said:

O tome se i radi. Nisam čuo ni da je moralna obaveza navijati protiv Đokovića. Licemjerje na kvadrat.

 

Lik gore kaže da navijamo za Hrvatsku zbog rezultata, inače bi valjda navijali za Bugarsku. Nerealno. 

Opušteno.

 

Otkako postoji ova prelijepa mlada zemlja među 10 smo najboljih na svijetu i uvjerljivi broj jedan ako se napravi računica uspjesi/baza igrača.

 

Tri medalje sa svjetskih!!! 🇭🇷🇭🇷🇭🇷

 

 

 

 

  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tomislav Franjo said:

Opušteno.

 

Otkako postoji ova prelijepa mlada zemlja među 10 smo najboljih na svijetu i uvjerljivi broj jedan ako se napravi računica uspjesi/baza igrača.

 

Tri medalje sa svjetskih!!! 🇭🇷🇭🇷🇭🇷

 

 

 

 


Kakav transfer blama me hvata posle ovakvih upisa. I da ne razumes pogresno, isto bih napisao da neko ovo pise za Srpsku kosarku.

Jad i beda.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tomislav Franjo said:

Ne razumijem kakve veze ima srpska košarka i šta sam napisao pogrešno?


Jer je slicno uspesna tj. i uspesnija od Hrvatskog fudbala. I da i kod nas ima ludaka koji pateticno pisu pamflete naspram tvog. Da ne ulazim u to da je u oba slucaja narocito pasus o uspehu naspram bazi igraca vise nego diskutabilan.

Ukratko - mene je sramota da procitam ovakve gluposti kao sto rekoh. Nastavi po slobodnoj volji i svako dobro. Sportski pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ljubitelj baklave said:

Hrvati bez sportske srece na ovom EURU i protiv Albanije i protiv Italije, mada protiv Albanije je trebalo malo vise pameti, nisu bas slucajno Albanci dosli u poziciju da sa 10m neometan sutne prema golu. 

Ali kao sto su Danci, Japanci, Rusi, Belgijanci, Brazilci ostajali na drugom kraju sportske fortune protiv Hrvatske , sada je bilo obrnuto. 

Jos jedan dokaz da moras da imas malo sportske srece u ovakvim utakmicama , gde jedan sut, greska te ili salje kuci ili ides do 1/2 ili finala. 

To sam milion puta pisao ovde. Da je Lukaku zabio bar jednu od onih sansi, Hrvati bi ispali u grupi SP ili da su Danci imali malo vise srece na penal seriji 2018, a i tada je Modric fulao prvi penal, ako se secam. Tanka je linija od 1/2 Sp i finala, dva puta zaredom, do ispadanja u 1/8 i grupi. Isto kao i sada, da su prosli Italiju, vrlo je moguce da bi opet dosli do 1/2, jer Svajcarska i Engleska su rivali koje bi Hrvati vrlo moguce prosli.

 

Hrvati nisu imali srece protiv Turske 2008 i sinoc , ali su to i vise nego obilato nadoknadjivali na SP dva puta zaredom. 

 

Mada jos uvek imaju teoriju, Danska da dobije Srbiju, Englezi sa 3 0 Sloveniju ( ili sa 4 razlike ako Slovenci zabiju jedan gol ) i da Portugal dobije Gruziju i Turci Cehe. 

 

Sve u svemu veliki podbacaj, ocekivao sam minimum 1/4, mozda i vise od toga , a to bi se vrlo moguce i ostvarilo da su prosli grupu, ovako je ovo epic fail, 2 2 sa Albanijom je ipak kljuc svega, posebno sto su poveli sa 2 1 pred kraj. Mada ih je i tada spasavao golman na 1 0 odbranio dve velike sanse za Albance. Isto kao i sinoc na 0 0 Bastoniju skinuo maltene siguran gol. 

 

A 1996. 2004. 2012. 2016. i 2020. si zaboravio? Kad Lukaku promaši s pola metra, to je sreća za Hrvatsku, kad promaše Olić, Mornar i Kramarić, to nije sreća za Švicarsku, Francusku i

Španjolsku. Na Mitroviću protiv Švicarske je penal i krađa, isto to protiv Španjolske na Ćorluki 2012. za prolaz skupine nije ništa. 2004. Trezeguet štopa podlakticom i zabija, nikom ništa. 2016. prvi u skupini pobjedom protiv Španjolske, ali Island zabija u 95. i šalje nas na Portugal gdje u 118. građamo stativu i primamo iz kontre. 2018. se ne isplati više komentirat. 9 bodova u grupi, nadigrali Dance, Ruse, Engleze, al smo imali sreće jer su  se Rusi i Danci dovukli do penala. 

1 hour ago, neko me sabotira said:

Navodno je partner Makkelieja Talijan, ne znam kako je onda mogao suditi jučer…

 Moralno 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, neko me sabotira said:

 


Ovo treba na svako veliko natjecanje okačit, igrala Italija ili ne. A igrat će još barem dvije tekme I guess.

 

Nije me šokirao pogodak u 98., zasluženo smo ga primili. 

Primili smo 6 golova i nismo pobjedili Albaniju. Di mi očekujemo takvi. Ove Sassuolo Talijane smo morali riješiti kao Škote, a ne im dat priliku da zabiju u 98.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Još jednom se pokazalo da Modrić loše šutira penale. Svaki penal u životu mu je mlitav.

Prilično loši % realizacije penala u karijeri..nemam podatke,ali odokativno bih rekao da je dosta mašio.

Gledajući dosadašnje utakmice,Hrvatska mi jeste ostavila jedan od lošijih utisaka na prvenstvu. Nije to Škotska i Mađarska nivo bede od igre,ali veoma je loše izgledala. Trojica "senatora" su u priličnom padu,a mlađi nisu taj kvalitet..sem verovatno Gvardiola. I Dalić ima svoj deo odgovornosti sigurno.

Italija u odbrani i vezi još i poseduje određeni kvalitet,ali im je napad očajluk. No,sposobni su u jednoj utakmici da iznenade nekog favorita. Što npr.ne bi izbacili groznu Englesku?
Da,Donaruma se naprosto povampiri na svakom EP i brani kao nenormalan.
 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Problem sa licnim greskama said:


Jer je slicno uspesna tj. i uspesnija od Hrvatskog fudbala. I da i kod nas ima ludaka koji pateticno pisu pamflete naspram tvog. Da ne ulazim u to da je u oba slucaja narocito pasus o uspehu naspram bazi igraca vise nego diskutabilan.

Ukratko - mene je sramota da procitam ovakve gluposti kao sto rekoh. Nastavi po slobodnoj volji i svako dobro. Sportski pozdrav.

Miješaš kruške i jabuke. 

 

Sandra Perković je uspješnija od Stefi Graf?

 

Nije, kao što i srpska košarkaška reprezentacija nije uspješnija od hrvatske nogometne reprezentacije ako si spreman objektivno staviti stvari u kontekst. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tomislav Franjo said:

Miješaš kruške i jabuke. 

 

Sandra Perković je uspješnija od Stefi Graf?

 

Nije, kao što i srpska košarkaška reprezentacija nije uspješnija od hrvatske nogometne reprezentacije ako si spreman objektivno staviti stvari u kontekst. 

Srpska kosarkaska reprezentacija nije odigrala nikad mec sa hrvatskom nogometnom reprezentacijom, ali jeste odigrala sa hrvatskom kosarkaskom reprezentacijom.

:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Мџе said:

Jbg, fudbal nisu olimpijske pa da se računaju medalje. Uz svo poštovanje šta je hrvatska reprezentacije postigla i generalno svetsku reputaciju koja je izgradila, Grci u vitrini imaju trofer, Hrvati ga nemaju.

Itekako se racunaju...jos ako ih i prati leprsava igra. Bugarska sa Stoickovim, ili Svedska sa Larsonom koja je uzela bronzu i igrala lep fudbal je usla u istoriju, a i ja sam ih obozavao da ih gledam, mozda i vise nego Brazil i Italiju te godine u Americi. Hrvatima je bronza 1998. donela uticaj na mladje generacije da nastave sa slicnim uspesima. Ne mora da bude zlatna, ako si i vrhu to ima uticaja na mnogo nacina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Tomislav Franjo said:

Miješaš kruške i jabuke. 

 

Sandra Perković je uspješnija od Stefi Graf?

 

Nije, kao što i srpska košarkaška reprezentacija nije uspješnija od hrvatske nogometne reprezentacije ako si spreman objektivno staviti stvari u kontekst. 

 

Važi. Nije, bila je svetski prvak 2 puta i 3 puta uzela evropsko, bila pored toga 2 puta srebrna na olimpijadi pored bezbroj finala i polufinala ali eto nije uspešnija. Inače u tome nije ni poenta. Poenta je tvoj upis, tj. tvoji upisi, koji su na nivou srednjoškolaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Tomislav Franjo said:

 

 

Nije, kao što i srpska košarkaška reprezentacija nije uspješnija od hrvatske nogometne reprezentacije ako si spreman objektivno staviti stvari u kontekst. 

 

 

Kako nije?

Ako misliš samo na nezavisnu Srbiju (a ne SRJ iako je i to bila de facto Srbija sa drugim imenom) i ona je uspešnija.

 

Dva srebra na Evropskom prvenstvu, dva srebra na Svetskom prvenstvu i jedno srebro na OI.

 

Da ne govorimo da smo mi u košarci prava velesila i objektivno uvek jedni od favorita za zlato, vi to u fudbalu realno niste.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...