Jump to content

Grupa B (Španija, Italija, Hrvatska, Albanija)


Ko prolazi grupe?  

55 members have voted

  1. 1. Ko prolazi grupe?

    • Španija
      52
    • Italija
      40
    • Hrvatska
      27
    • Albanija
      2
  2. 2. Pobednik grupe

    • Španija
      39
    • Italija
      9
    • Hrvatska
      7
    • Albanija
      0


Recommended Posts

14 minutes ago, MrTripleDouble said:

Sto ti Madjari smetaju Maticu?

 

Evo već četvrtu godinu imamo termin za fudbal sa kolegama&drugovima gde je dobra polovina iz Madjarske :classic_biggrin:

 

Ono sto sam gledao,  bas zajebana Španija ako joj ostaviš iole prostora napred. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, BattleBender said:

Mnogo mi se svidja italijanski patrern igre.

 

Videcemo kako ce da sljaka protiv jačih, ali ovo minje baš prelepo. Baš sinhronziovano prave kretnje da naprave dobar vertikalan pas iz poslednje linije.

Vrlo atraktivno igraju. Bit će zanimljiva ova grupa do kraja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

Scamacca je odličan. Prijem, završnica. Sve bez mnogo kompliciranja i efikasno. A i dva puta je več lepo provukao loptu kroz iglene uši za igrača koji se ubacuje iz drugo plana

Vrlo pokretljiv i odlična tehnika za svoju visinu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Albaniju je usralo na startu i to je sve od njih za cijelu utakmicu. Ubila ih je Italija. Nijesu dolazili do lopte po 10 minuta. Meni se dopada kako Italija igra. Oba štopera znaju da iznesu loptu, imaju dobru sredinu i Kjezu naprijed koji izgleda raspoloženo. Mislim samo da im fali jedan agresivnjii igrač na sredini terena. Lokateli je bio dobar na prošlom prvenstvu, ali Spaleti ga nije poveo na ovom prvenstvu. 

Link to comment
Share on other sites

Italija taman koliko im je trebalo. Mi na 3-1 napadnemo Kamerun i primimo dva komada iz kontre. Njima se to teško može desiti, jer se neče staviti u takvu sitauciju. Procenili su da im ovi ne mogu oduzeti lopte, pa su preko sigurnog poseda priveli utakmicu kraju. Takmičarski, kako oni to znaju. Tri poena, grazie mile i arivederči.
 

Ova ekipa je raznovrstna i može da igra na više načina dobro. Ovde su prikazali i ubitačnost u napadu na početku utakmicu. Pa posle toga taktičku zrelost i prilagođavanje situaciji i zatvorili utakmicu. Mislim da neče biti nikakvih problema protiv kvalitetnijih protivnika i da mogu da se nadigravaju sa svima ako to bude potrebno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, L' Imperatore said:

Italija taman koliko im je trebalo. Mi na 3-1 napadnemo Kamerun i primimo dva komada iz kontre. Njima se to teško može desiti, jer se neče staviti u takvu sitauciju. Procenili su da im ovi ne mogu oduzeti lopte, pa su preko sigurnog poseda priveli utakmicu kraju. Takmičarski, kako oni to znaju. Tri poena, grazie mile i arivederči.
 

Ova ekipa je raznovrstna i može da igra na više načina dobro. Ovde su prikazali i ubitačnost u napadu na početku utakmicu. Pa posle toga taktičku zrelost i prilagođavanje situaciji i zatvorili utakmicu. Mislim da neče biti nikakvih problema protiv kvalitetnijih protivnika i da mogu da se nadigravaju sa svima ako to bude potrebno.

Da je onaj malo bolje zahvatio loptu u 89 minutu draga prica bi se pricala jbg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

Da je onaj malo bolje zahvatio loptu u 89 minutu draga prica bi se pricala jbg.

 

Uvek kad rezultat nije dobar, priča se druga priča. Da su primili gol iz te šanse, da, pričali bi da su kažnjeni jer nisu išli po treči gol. Ali isto tako, da su ušli u jurnjavu i primili gol, rekli bi da su glupi što su dali Albancima upravo ono gde su jedino mogli da ih ugroze.

 

Po mom mišljenju, ovo je bio pametan odabir taktike. Držiš loptu, oduzmeš protivniku mogučnost da kreaira šanse, smanjiš broj šuteva prema gola i posledično šanse da primiš gol. A sad ako ti ga uvale iz tog jednog slučaja kad su prešli centar u sat vremena igre, onda nemaš sreče.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo sam se baš prijatno iznenadio kako onako rani pogodak i 50k Albanaca na Vestfalenu nimalo nisu šokirali Italijane, od trenutka kada su izveli loptu sa centra i 0:1 su izdominirali, mogli lagano da postignu i 3, 4 gola.

I onda ovo u drugom poluvremenu. Ajde sam početak, ali od Spaletija nisam očekivao da menja Kijezu Kambijasom i Pelegrinija Kristanteom. Rokade ranga Tadić-Gudelj i Živković-Mijailović. Posle i Dimarco-Darmian...

 

To nije zatvaranje utakmice, to je ogroman rizik jer imaš 2:1 i manji pritisak, "opasnost" koju praviš na njihovoj polovini. Baš nerazumljivo. Da ne pominjem gol razliku i važnost... Prerano bunkerašenje. Potpuno neočekivano na najvišem internacionalnom nivou u prvoj grupnoj utakmici.

E da, iznenadio sam se i ovom 4-3-3 početku ali ostavljam prostor da je to odluka samo za ovu utakmicu. Možda je pričao o Interu i trojicom pozadi malo da zamaže... jebeš li ga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dalić je izveo užasnu postavu.

Hrvatska nije postojala do drugog gola Španije,onda je već bilo kasno.

Mali Jamal ako izbegne povrede,nova superzvezda,koliko dečak igra fudbal sa lakoćom.

 

Najavio sam da će Albanija da muči Italijane,na kraju im visila tri boda.

Italijani klasika,gol prednosti i odmah umrtve utakmicu.

 

Ovo EP za sada obiluje golovima,dobrim fudbalom,nek se tako nastavi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cilemile said:

Gledam statistiku i zaista rezultat ne odražava 100% što se dešavalo na terenu. 
 

Udarci na gol 16-11 za Hrv

Udarci u okvir 5-5

Velike šanse 4-3 za Esp

Posjed 53-47 za Hrv

Dodavanja 518-457 za Hrv

 

Španjolci jesu bili bolji, ali im je i manje više sve ulazilo, nama ništa. Jbg, takva utakmica. 

 

 

Ako pogledaš naše šanse (Brozović sa 16, Budimir na drugoj, Majer u vanjsku mrežu sa Budimirom samim na 5 metara, Stanišić u Simona, penal Petkovića) i usporediš sa njihovima (3 gola, zicer kojeg je Livaković skinuo...), nisu nas tako razbili, bar nisu bili bolji za 3 gola. 

xG ESP :1.91- xG CRO :2.48

Posjed: 47%-53%

Udarci u okvir: 5-5

Udarci pokraj gola: 3-8

Velike prilike: 4-3

Promašene velike prilike: 2-3

Udarci unutar 16: 8-10

Udarci van 16: 3-6

Obrane golmana: 5-2

Spriječeni golovi: 2.40- minus 0.48

 

 

 

 

 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Nekako sam navikao da je Hrvatska taj tim koji iskoristi 2/4, 1/2, 3/3 šanse koje stvore u nekom vremenskom intervalu, ali danas je to bila Španija.

Špancima kredit jer su odlično isekli build up Hrvatske i što na momente se činilo da Hrvatska ne može ni 5 sekundi da zadrži loptu. Očekivano se spuštao Brozović gde je odbrana onda bila baš široko ali ni to nije mnogo pomoglo. 

Budimir je ostajao odsečen svih 55/56 minuta koje je proveo na terenu, nešto za šta su vrlo zaslužni Španci svojim presingom ali i nešto za šta je Hrvatska kriva jer nije nalazila način da se sa istim izbori. Očekivao sam da će Kovačić moći da to razbije ali ne sećam se da je jednom uspeo (problemi nastajali pre toga).


3:0 pred poslednji zvižduk prvog poluvremena je definitivno prelomio utakmicu, iako je Hrvatska bila baš, baš blizu da to smanji i proba da zakuva, što je realno i zaslužila. Simon je odigrao odličnu utakmicu a odbranjeni penal je samo trešnjica na šlag.

 

Biće u ovoj grupi još dosta vatri i munji do kraja, malo je neprijatan osećaj zbog gol razlike ali nema mesta nekoj panici. Italija se razmahala u prvih 45 minuta protiv Albanije ali mi se čini da neće moći da ponove ovo što su Španci priredili presingom a bogumi Hrvatska voli da strpljivo i iz svoje polovine gradi i smišlja. 

Link to comment
Share on other sites

Koliko mene nervira ovo igranje golmana u svom petercu.

 

Mozda je bilo 3:0, mozda je nebitno da li ce Hrvatska smanjiti ili ne, ali umesto da je Simon ispuca, on pokusava da se igra sa Petkovicem i izigrava Mesija.

 

Zaista bih vise voleo da gledam igru na rezultat i branjenje prednosti svim mogucim sredstvima umesto zongliranja sa loptom da bi se dobila neka prednost u sredini i napadu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...