Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Nešto mora da trpi. Ali bar sad pored Nilikine, Bonge i Dzounsa npr. neće moći bilo koji bek ili centar da se seta po reketu i da skuplja lopte kako mu se prohte...

Link to comment
Share on other sites

Po nekim stranicama sto su koliko toliko pouzdanne i blizu kluba pregovaramo sa 2 igraca na poziciji 1 , a nesto kao kontskt postoji sa NWG ali su sanse mizerne.

 

e sad ja stvarno ne znam koji to igraci mogu biti a da kazem da mogu biti bum i doneti prevagu i da su free agenti.

 

evo vi pomozite… jedan je mozda Neto a posle povrede + Brazilac… ne bi zurio…

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sector said:

Po meni plaćati obeštećenje milion + evra za bilo kog igrača u košarci je previše.

 

Mislim da je u istoriji EL samo Barsa plaćala takva obeštećenja.

 

 

Plaćao je i Fenerbahče dok je Obradović bio trener.

 

Edit:

Sad videh da je @Grobarcina1992 već odgovorio sa istom tematikom.

Edited by Knipex
Link to comment
Share on other sites

A ko bio startna dvojka sa 25+ min, Vanja ili Okobo ?

Vanja je imao odlicnu sezonu sa preko 25 min u proseku (veca minutaza cak i od Hauarda) i cisto sumnjam da bi dosao da bude bek ap na poziciji broj 2 ?

Sa druge strane i Okobo je imao slicnu minutazu i to u konkurenciji Jamesa i Lojda (Kembu necu ni racunati) tako da nisam siguran da bi bio zadovoljan sa ~15 min...

Link to comment
Share on other sites

Vanja ce uzeti 20 min na beku i 5 min na krilu i ispunice svoj prosek od 25 min po utakmici.

 

U slucaju da dodje Okobo npr  bi imao sigurnih 20 min na beku, plus bi neke minute sigurno imao i na pleju kao sto je neretko imao u Monaku.

 

Ali cisto sumnjam da postoji sansa da Okobo zavrsi kod nas.

 

Nekako sam misljenja da ce se dovesti neko iz NBA, u evropi nije preostalo nekih opcija.

 

TJ Shorts (on ima jos godinu ugovora u Parizu), Pengos, Edvards, Shabazz. 

 

Jedino ako je Zeljko odlucio da Iffe preuzme ulogu prvog pleja, pa se onda trazi igrac na 2.

 

Okobo, Loyd i ne znam ima li jos neki igrac koji se izdvaja kvalitetom a da je slobodan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Coz29 said:

Vanja ce uzeti 20 min na beku i 5 min na krilu i ispunice svoj prosek od 25 min po utakmici.

 

U slucaju da dodje Okobo npr  bi imao sigurnih 20 min na beku, plus bi neke minute sigurno imao i na pleju kao sto je neretko imao u Monaku.

 

Ali cisto sumnjam da postoji sansa da Okobo zavrsi kod nas.

 

Nekako sam misljenja da ce se dovesti neko iz NBA, u evropi nije preostalo nekih opcija.

 

TJ Shorts (on ima jos godinu ugovora u Parizu), Pengos, Edvards, Shabazz. 

 

Jedino ako je Zeljko odlucio da Iffe preuzme ulogu prvog pleja, pa se onda trazi igrac na 2.

 

Okobo, Loyd i ne znam ima li jos neki igrac koji se izdvaja kvalitetom a da je slobodan.

Ima logike, ali onda imas 35 min ukupno za Ifea i Nilikinu i 35 min za Sterlinga i Bongu. Ife nije imao neku minutazu i rece da nije hteo u NBA jer zeli vecu ulogu. Nilikinu nisam gledao pa necu da pricam napamet.

Sterling mi deluje poprilicno spreman a vidim da je u Albi igrao skoro 25 min a i ocekujem od njega da bude medju boljim skorerima u ovom timu. A opet, vise puta je receno da Zeljko bas ceni Bongu i da mu je bas bio zelja - sto znaci da ce i on imati dobru minutazu.

Naravno, ovo je sve u idealnom slucaju kada nema povredjenih, ali meni deluje logicnije da dovedete prvog (pravog) pleja, Iffe i Marinkovic igraju na 2 (Ife moze malo i na kecu) nego da dovedete dvojku (poput Lojda i Okoba) ali to je samo moje misljenje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, m0k1 said:

Ima logike, ali onda imas 35 min ukupno za Ifea i Nilikinu i 35 min za Sterlinga i Bongu. Ife nije imao neku minutazu i rece da nije hteo u NBA jer zeli vecu ulogu. Nilikinu nisam gledao pa necu da pricam napamet.

Sterling mi deluje poprilicno spreman a vidim da je u Albi igrao skoro 25 min a i ocekujem od njega da bude medju boljim skorerima u ovom timu. A opet, vise puta je receno da Zeljko bas ceni Bongu i da mu je bas bio zelja - sto znaci da ce i on imati dobru minutazu.

Naravno, ovo je sve u idealnom slucaju kada nema povredjenih, ali meni deluje logicnije da dovedete prvog (pravog) pleja, Iffe i Marinkovic igraju na 2 (Ife moze malo i na kecu) nego da dovedete dvojku (poput Lojda i Okoba) ali to je samo moje misljenje.

Skroz si u pravu, slazem se u potpunosti.

 

Minutaza na utakmici zavisi od protivnika, taktike, forme, problema sa povredama, problemi sa faulovima tokom meca. Realno je da ce biti minuta za sve, jer vecina igraca pokriva po 2 pozicije.

 

I ja mislim da ce doci pre cist plej, nego dvojka.. ali ne bi bio prvi put da nas Zeljko iznenadi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Alek The Great said:

Ako cemo nekog slicnog Monekeu onda je Precious Achiuwa resenje. Ali tesko da on nece ubosti neki nba ugovor.

Bolji je onaj Rendl što je igrao sa njim prošle sezone, on se više uklapa u ovu ekipu. 

Edited by Bobby Shurda
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Charles De Ketelaere said:

 

1.5m + recimo 1.5m plata za igrača u kojeg si 100% siguran da ti je fit (i više od toga, nosilac) ne zvuči tako strašno, pogotovo u situaciji gde smo se oslobodili teških ugovora Pantera i LeDay-a, a na tržištu nema ništa. Sledeće godine ti ostaje samo plata.

Apsolutno se slazem. Narocito kad je jasno sada da i EL ide u tom nekom smeru, gde mora da ze odresi kesa ukoliko zelis proverenog, elitnog igraca.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ScepanScekicSto said:

Po nekim stranicama sto su koliko toliko pouzdanne i blizu kluba pregovaramo sa 2 igraca na poziciji 1 , a nesto kao kontskt postoji sa NWG ali su sanse mizerne.

 

e sad ja stvarno ne znam koji to igraci mogu biti a da kazem da mogu biti bum i doneti prevagu i da su free agenti.

 

evo vi pomozite… jedan je mozda Neto a posle povrede + Brazilac… ne bi zurio…

 

Carsen Edwards npr

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Alek The Great said:

Ako biram izmedju Edwards-a i Okobo-a uvek bi izabrao ovog drugog. Edwards bi deluje kao tezak divljak. Plus sto je skracen. 

To bez dileme...

Po meni nista Lunberg nije bolji plej od Okoba, cak mislim i da je Okobo bolji.
Okobo igrao sa Majkom koji drzi loptu najveci deo vremena pa vise izgleda kao 2. Malo je doduse i poprimio Majkove osobine i kurcevitost da pokusa da  resava mec.

Opet verujem da se trazi neko bolji od Okoba... Ako Gos ne raskine ne znam ko bi to mogao biti iz Evrope.

Link to comment
Share on other sites

Okobo je vrlo dobar igrač, nije primarno razigravač, ali jeste plej i bio bi ozbiljno pojačanje za Partizan.

Ipak, ne verujem da će doći, već da će ostati u Monaku. Monako će teško da nađe boljeg, a vrv može i finansijski da isprati sve što treba. 

Svakako se nigde nije ni povezivao sa Partizanom, samo je ovde neko napisao da je FA, pa se povela priča u nedostatku drugih imena.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...