Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

2 hours ago, Knipex said:

Odakle ovo? Ostoja reče da će budžet biti veći nego prošle sezone a čini mi se da je rekao i nešto tipa da će biti potpisani vrhunski igrači i da će navijači biti zadovoljni. Ne vidim kako po ovome do sada može da se zaključi da je manji budžet na 3 meseca do početka takmičenja. Ne bi me čudilo da u nekom trenutku samo pukne neko ime koji niko živi nije očekivao i prognozirao.

Rekao je da ce biti manji nego prosle sezone

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Alek The Great said:

Uzevsi u obzir ove potpise iz medija, mi imamo trenutno 10 igraca na platnom spisku. Moja neka racunica je da se na njih trosi izmedju 8 i 8 i po milke. Znaci ostaje dobrih 5 cigli da se dostigne taj proslogodisnji budzet. To su 2 top igraca, mozda i 3. 


ja sem gadjao da smo oko 9.5-10 i da mozeMo da platimo jos max dvq igraca ili jednog da zacepimo

 

ali ako od Gossa nema nista, a i on je sam rekao da nikada nije pricao sa drugim klubom, mene stvarno sad kopka ko je planiran na poziciji 1? Ili smo izduvali sve pa cemo sad dw izvucemo ranjenog Neta, ili vesto krijemo prvi pik… nije mi jasno

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alek The Great said:

Pa Iffe je izjavio nakon potpisa da je dosao da igra i da dobije vecu ulogu. Pretpostavljam da mu je to i obecano. E sad, da li ga trener vidi primarno na pleju vreme ce pokazati. 


mislim da nema sansi da ce iffe igrati primarno 1 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Alek The Great said:

Pa Iffe je izjavio nakon potpisa da je dosao da igra i da dobije vecu ulogu. Pretpostavljam da mu je to i obecano. E sad, da li ga trener vidi primarno na pleju vreme ce pokazati. 

Meni je Ife jeben lik, ima sajz, ima muda, dobro pegla obdranu, jak na prodoru, ume da ubaci i kljucne suteve. Video sam tu njegovu izjavu i sigurno je da ce uzeti minute na 1.  Misliim da ce on provesti vise vremena na 1 od Ntilikine. 

 

Pre bih izrizikovao sa Pengosom nego sa Netom. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Son_of_a_gun said:


Sklapam nešto od dostupnih informacija. 😁


nemo pobratime ko boga te molim… taj se u kini razigrao 😂😂😂

 

poziciju 5 smo dobro zatvorili usled manjka igraca…

 

Druga cetvorka je Mike, ja npr od njega ocekujem dosta…


Drugi plej je Ntilikina… isto potencijal, al pitanje je kako ce se snaci odigrati…

 

Imamo li para za Bertu i nekog pleja samo ne znam odakle da ga dovedemo… jedino ovaj TJ al ga jebe nerast

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Alek The Great said:

Pa Iffe je izjavio nakon potpisa da je dosao da igra i da dobije vecu ulogu. Pretpostavljam da mu je to i obecano. E sad, da li ga trener vidi primarno na pleju vreme ce pokazati. 

 

Rekao je u fazonu da se raduje što će igrati pleja. 

 

Coach Željko bome sklapa tim da napadne vrh Evrolige...

(otpozadi :D) 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto su odigrali Bonga i Ntilikina veceras u duelu Francuske i Nemacke nije EL nivo. 

 

Kakav je status Maodo Lo-a u Armaniju, zna li neko?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Coz29 said:

Ovo sto su odigrali Bonga i Ntilikina veceras u duelu Francuske i Nemacke nije EL nivo. 

 

Kakav je status Maodo Lo-a u Armaniju, zna li neko?

 

Komšija, hoćeš da nas sahraniš?

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Alek The Great said:

Uzevsi u obzir ove potpise iz medija, mi imamo trenutno 10 igraca na platnom spisku. Moja neka racunica je da se na njih trosi izmedju 8 i 8 i po milke. Znaci ostaje dobrih 5 cigli da se dostigne taj proslogodisnji budzet. To su 2 top igraca, mozda i 3. 

 

U plate prvog tima ti ulazi i strucni stab a jasno ti je da Zeljko nije jeftin trener. Takodje Sterling Braun je bio igrac pod ugovorom i za njega je placeno obestecenje a pretpostavljam i za Dejvisa koji je takodje bio pod ugovorom mada moguce da je imao neki izlazak iz ugovora ka Evroligi ukoliko Valensija ne bude igrala El. Dzouns je takodje bio pod ugovorom. Pa i Nakic je bio igrac pod ugovorom. Ne znam dal su obestecenja za svu cetvoricu ili pak za dvojicu sto mi zvuci realnije al i tu su ipak ukalkulisani neki novci.

 

Nejasno je jos uvek koliki ce biti budzet Partizana a to ce se lako sracunati kad bude sastavljen roster. Kad kazem lako mislim okvirno, za one koji prate trziste i plate jer dosta toga izadje i javno pa na osnovu toga se zakljuci relativno lako i za druge koliko mogu da kostaju otprilike. Ostoja je prvo najavio "isti budzet mozda malo veci" a sad kazu da je izjavio da ce biti nesto manji. Videcemo kad se sastavi roster.

 

 

Link to comment
Share on other sites

I Ledej i Panter su bili pod ugovorom, bez ikakve izlazne klauzule, pa su otisli bez obestecenja. Tako da ako se uzme u obzir da se na njih nije racunalo isto moze da vazi i za Jones-a i Efes. Davies vrlo verovatno je imao neku EL klauzulu koja je ili nula ili simbolicna. Za Brown-a se takodje pisalo da je on iskoristio izlaznu klauzulu da izadje iz ugovora, tako da je mozda imao 1+1. O Nakicu je suvisno govoriti.

Pa sigurno bi objavili mediji da su bila neka obestecenja, bas kao sto je slucaj sa Monekeom i CMM.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Čvarkov said:

 

Komšija, hoćeš da nas sahraniš?

Komsija, vi ste vec jednom Vaskrsli, protiv vas ne pomaze Maodo Lo i ostali, protiv vas samo glogov kolac i beli luk 😂😂 

  • Love 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ScepanScekicSto said:


mislim da nema sansi da ce iffe igrati primarno 1 

 

Copy Dante 2022

 

Paste Iffe 2024

14 hours ago, ScepanScekicSto said:

Druga cetvorka je Mike

 

Ne bih to nosio u banku

Link to comment
Share on other sites

“Partizan ima ekipu sastavljenu od iskusnih igrača i igrača koji treba da se dokažu na višem nivou, Ajzea Majk je igrao prošle godine u Burgu, videćemo kako će se snaći na višem nivou, Evrokup je dva nivoa ispod Evrolige – to je rizik, ali može da bude i otkrovenje. Frenk Ntlikina je veoma kvalitetan, ima razloga da se od njega očekuje mnogo, Lundberg je proveren igrač i jako pojačanje, a u Marinkoviću i Braunu iz Albe imaju velike šutere”, kaže Obradović i dodaje:

 

“Bonga može da pokriva nekoliko pozicija, Dejvis i Džons na petici daju garancije velikih ambicija, uz velikog trenera – najvećeg iz naše zemlje – imaju dobar put čak i ka fajnal-foru”.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Aman 2 said:

“Partizan ima ekipu sastavljenu od iskusnih igrača i igrača koji treba da se dokažu na višem nivou, Ajzea Majk je igrao prošle godine u Burgu, videćemo kako će se snaći na višem nivou, Evrokup je dva nivoa ispod Evrolige – to je rizik, ali može da bude i otkrovenje. Frenk Ntlikina je veoma kvalitetan, ima razloga da se od njega očekuje mnogo, Lundberg je proveren igrač i jako pojačanje, a u Marinkoviću i Braunu iz Albe imaju velike šutere”, kaže Obradović i dodaje:

 

“Bonga može da pokriva nekoliko pozicija, Dejvis i Džons na petici daju garancije velikih ambicija, uz velikog trenera – najvećeg iz naše zemlje – imaju dobar put čak i ka fajnal-foru”.

 

Jel to Zeljka udarila manija velicine da je poceo o sebi da prica u 3.licu?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Alek The Great said:

I Ledej i Panter su bili pod ugovorom, bez ikakve izlazne klauzule, pa su otisli bez obestecenja

 

Njihov ugovor nije bio bez izlazne klauzule ali se dogodio sporazumni raskid ugovora gde su oni izrazili zelju da idu a klub im je iz zahvalnosti za sve sto su uradili nije hteo da pravi problem i da se nateze za obestecenje ili klauzule.

 

9 hours ago, Alek The Great said:

Tako da ako se uzme u obzir da se na njih nije racunalo isto moze da vazi i za Jones-a i Efes.

 

Moze, ali ne znamo. Ipak mi je logicnije da bi radije zadrzali Dzounsa za manji novac koji je potpisao visegodisnji nakon Evrokupa nego sto on sada vredi sa odlicnim brojkama po posedu i morace Oturua da plate vise koji nije imao visegodisnji ugovor.

 

9 hours ago, Alek The Great said:

Za Brown-a se takodje pisalo da je on iskoristio izlaznu klauzulu da izadje iz ugovora, tako da je mozda imao 1+1

 

Dvogodisnji je imao, ne pisem napamet. Nema izlazne klauzule iz El ka El za dzabe (osim ukoliko nije sporazumni raskid i slicno ili stvar nekog dogovora za simbolicna obestecenja) samo iz Ek ka El pod uslovom da je sastavljen takav ugovor, pa jedino Dejvis je mogao tu za dzabe da dodje pod uslovom da je imao tu opciju u ugovoru. Postoje i simbolicna obestecenja od po 100k kao sto je Zvezda sastavila sa Kampacom jer se znalo da ce ici sledece sezone, ali to nije isti slucaj kao i sa Braunom, a ovo ne pisem onako nego cuh da je placeno obestecenje za njega. Uostalom ovo znam i po kkcz, kada se raspitivalo za njega jos u periodu doselekcije kad se jurio Smart. Pisali smo o njemu na nasoj temi mozda jos u Decembru.

 

9 hours ago, Alek The Great said:

O Nakicu je suvisno govoriti.

 

Zasto? Koji je interes Igokee da sastavi ugovor gde ce pustiti mladog talentovanog igraca za dzabe pod ugovorom? Moguce da je to slucaj, samo ne vidim logiku. Svakako je imao vazeci ugovor jos godinu dana. I za Madara je kad je dolazio bilo placeno obestecenje 250k. To uglavnom tek igraci iz Evrokupa sastavljaju ugovore da mogu bez obestecenja da predju u El al i tu je od slucaja do slucaja.

 

9 hours ago, Alek The Great said:

Pa sigurno bi objavili mediji da su bila neka obestecenja, bas kao sto je slucaj sa Monekeom i CMM.

 

Kod nas se uvek znaju obestecenja. Za Monekea se znalo jer se i Zvezda raspitivala za njega. Ne objavljuju nista zato sto ne znaju nista i jer su vamo ocigledno zatvoreniji po pitanju tih stvari. Al sve legit svakako, niko nije duzan da ista objavljuje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MC Thunder 2 said:

 

Jel to Zeljka udarila manija velicine da je poceo o sebi da prica u 3.licu?

 

Sasa Obradovic je u pitanju pretpostavljam.

 

16 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Bonga moze da pokriva nekoliko pozicija i nijednu kvalitetno, razume se

 

Al moze da brani kvalitetno od 1 do 4, kapiram da se mislilo na to. Nije Bonga doveden da daje kvalitet u napadu nego u odbrani. Imace neku ulogu i minutazu Papapetrua i Ponitke. S tim da za razliku od njih dvojice, bolje cuva bekove defanzivno a nista losije trojke i cetvorke. Plus je dobar skakac. Bonga je jednostavno igrac zadatka, nije preskup sigurno, a itekako je koristan igrac. Napadacki ocekujem i bolje brojke (a i procente) nego Papapetru i Ponitka u Partizanu od cega tesko da moze losije.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Bertans na ovu rovokopačku selekciju u teoriji zvuči kao idealan fit ali sa druge strane je činjenica da već 4,5 godina praktično i ne igra ozbiljniju košarku, jako je upitno koliko bi mogao da iznese fizički bez nekih povreda celu sezonu a kada se uzme trenutan roster njegova uloga bi bila verovatno jedna od ključnijih u ofanzivnom delu. 

 

Po meni dosta riskantan potez ako je u planu da bude neka jača uloga za njega (a verujem da svakako ne bi dolazio da bude neki role igrač). Ledeja svakako ne može da zameni a to će teško bilo ko da dođe a ovako kao wild-card Naneli stil može i da bude jako dobar potpis. 

 

Za sada mi se sviđa kako je sklopljen roster ali će dosta zavisiti od tog startnog pleja i četvorke, NWG je imao neke odlične partije i to baš protiv KKP ali nisam siguran koliko bi on kao starter izneo sezonu i koliko bi bio konstantan. 

Edited by Bobby Shurda
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Alek The Great said:

Ma da, iz vas prosto zraci transparentnost

 

Ne zraci, ali su dosta manje zatvoreniji.

 

3 minutes ago, Alek The Great said:

https://basketnews.com/news-208581-sterling-brown-exits-alba-berlin.html

Meni ova vest zvuci kao da je Brown sam izasao iz ugovora

 

Pise tu lepo u tekstu:

According to Serbian media

 

a kad kliknes ono glavni sponzor a tamo kazu da su tako rekli Albatrosi a kad citiraju direktora Albe nema takve recenice. Znaci i sam mozes zakljuciti sve.

 

Sa druge strane imao si od Baskonije da je CMM sam platio obestecenje (koji je inace stvarno imao +1 sto mozes da proveris) ali naravno da ja ne verujem u to i naravno da mu je 99% verovatno nas klub to platio iako je formalno on.

 

Ja ti pisem stvari koje su bazirane na realnim faktorima a ne dal je ovo Zvezda a ono Partizan. Da je Zvezda platila 100 miliona nekog obestecenje napisao bi ti da je to tako zato sto posmatram stvari objektivno pogotovo ako pisem na drugim temama ili razgovaram sa nekim ko nije fan kkcz, a ne da bi navlacio vodenicu na svoju stranu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...