Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Quote

Partizan je već dogovorio veliki broj pojačanja i ostalo je još samo da se ozvaniče. To su Sterling Braun, Arijan Lakić, Mario Nakić, Ajzea Majk, Tajrik Džons, Isak Bonga i toj grupi bi vrlo brzo mogao da bude pridodat i Brendon Dejvis.

 

Ne znam, možda čekaju da ozvaniče zajedno sa sezonskim, pa da se nadaju nekom hajpu.

 

Mada mi verovatnije deluje da ništa nije potpisano, da se i dalje pregovara, dogovara, juri. Da ne kažem muči.

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi

 

sve potpisano… nesto se marketinski ceka

 

sad me najvize zanima pozicija 1

 

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni se Davies ne sviđa, argumentovao sam zašto na našoj temi, tako da bih voleo da ga uzmete. Sa druge strane, mislim da će Tyrique Jones biti top potpis i on ima kapacitet da postane ne novi Mosley nego novi Lessort.

 

Milutinov bi već bio bomba ali ja bih rekao da je on u top 10 najskupljih igrača u EL tako da ne znam koliko je realan, a tim pre što je lik koji se ne loži baš na ova navijačka sranja koja se našim klubovima uzimaju za neki plus.


 

ako nije problem, moze link ka postu o Dejvisu

Link to comment
Share on other sites

Ni mene ne radi Davies, opet mi deluje da se neki igraci potpisuju samo da bi se potpisali, kao eto, popunili smo poziciju. To mi se ne svidja. Kreativnost pri gradjenju rostera tek u tragovima, a ne dovedosmo do sad ni nesto gotovih, satro prekaljenih EL igraca...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Problem je, nisam lud da listam pakao KKCZ prelazni rok teme. 😄

 

Ali da parafraziram, mislim da je Davies sličan tip igrača kao Kaminsky, s tim što za razliku od Franka slabo gađa trojke, više poludistancu. Dakle, dobar napadač i finišer koji je koristan kad se igra kroz njega. Već je u godinama i silaznoj putanji, nikad nije bio neki atleta, a sad mi posebno deluje tromo za taj top EL nivo. U odbrani je loš i nesposoban da igra svič odbranu. Njegov impact je jedino u fazi napada i to kao finišer, ne kao neki kreator za druge u inside out igri. Recimo, meni je baš nemoćno delovao naspram Cabocla u utakmicama koje ste igrali protiv Valensije prošle sezone.

 

Jones mi se mnogo više sviđa i mislim da ga je Efes olako pustio. Mislim da bi u drugoj svojoj EL sezoni mogao da bude još bolji. Impresivan atleta sa dobrim motorom, a nije baš da samo zakucava, može ponešto skromno i sa posta. Doduše, Davies i on su kompatibilni i skroz drugačjii igrači. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Nije Davis loše rešenje na jednu sezonu ako vjerujemo da Jones ima veliki upside i da tokom sezone može da se nametne kao ozbiljan EL igrač, to je onda u određenoj mjeri čak i overkill na poziciji 5.

 

EDIT @Chaos Is Me Davis jeste na silaznoj putanji, ali ima još mnogo da kopa da bi dosegnuo Prankovu nemoć u odbrani. A i Brunovu dekoncentrisanost, kad se dotični već pominje.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Može biti Dejvis ok. 

 

Iznenadio sam se kad sam video koliko je imao dobre statse u ACB ligi, nekako mi je bio utisak da se tamo malo štedeo, kad ono 15p 5sk 2,5as uz vrhunske procente šuta 55% za 2 i 43% trojke.

I ja mislim da je dobra strana cele priče, kompitabilnost za Džonsom, 2 baš različita igrača potpuno. Takođe, mislim da bismo mogli da mu obezbedimo manju potrošnju van EL, u odnosu na ACB, njih su prošle godine baš iscedili.

 

Što se odbrane tiče, mislim da je poređenje sa Frenkom baš problematično. Onakav defanzivni krater se ne nalazi često. Drugo, Valensija bila u 3-4 odbrane lige sa njime. Gledamo malo napredne statse i tu je on prosek neki po def. rejtingu koliko vidim.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

Partizan je već dogovorio veliki broj pojačanja i ostalo je još samo da se ozvaniče. To su Sterling Braun, Arijan Lakić, Mario Nakić, Ajzea Majk, Tajrik Džons, Isak Bonga i toj grupi bi vrlo brzo mogao da bude pridodat i Brendon Dejvis.

 

Ako je ovo istina, to je poprilicno meh, cak i ako bi na 1 dosao NWG. To bi bila jedna dosta osrednja ekipa koja bi potencijalno igrala fin basket i mozda uspela da se ugura u top 10.

Nama pre svega trebaju high risk high reward igraci s obzirom da ne mozemo da pariramo top 8 timovima sa budzetom, a ne da dovodimo iskusne, isluzene igrace kojima je ovo je jos 1 tezga u karijeri. 

 

Sa tim u vezi, Tajrik i Ajzea, kao i ovi domaci su skroz ok, ali se stvarno nadam i za Bongu i za Dejvisa da nije istina. 

Milutinovu se ne nadam, jer bi to bilo previse nerealno iako bi bilo fantasticno.

Pokua i Bertu imamo realne sanse da dovedemo i to su igraci koji mogu potpuno promeniti izgled ekipe, a narocito jer donose povezanost sa klubom i sigurno im to nece predstavljati samo jos 1 ugovor u karijeri. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je Sterling Braun ok, nekako imam utisak da on može još dosta bolje od ovoga što je igrao prošle godine.

 

Ostalim mahom vrlo upitni, ali opet, ne bih sudio dok se ne vidi cela slika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Virtus je imao 1 klasicnu meh ekipu isluzenih veterana, pa su preko pola EL sezone bili u top 4. Nadam se necemu slicnom sa nama, minus njihov ubrzan pad kasnije. Verujem da krcata Arena nece dozvoliti tako nesto, ako ekip bude imala vatre u sebi, za razliku od podgrejanog lesa zvanog kkp 23/24.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Berta bi istog momenta znao sta, gde, kako, zasto, koliko i sa kime.

Ne sasvim. Recimo da bi se iznenadio kada bi shvatio da ne mora trenira još pet sati tog dana. :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Berta bi istog momenta znao sta, gde, kako, zasto, koliko i sa kime. Veliki je luksuz dovesti takvog povratnika. But can't see it...

Meni je to i dalje science fiction. Ali kakvo bi to ludilo bilo...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Dakle sad imamo od prve i druge petorke

 

X, Ntilikina

Lundberg, Marinkovic

Braun, Bonga

x, Mike

Davies, Jones

 

 

Ovo je donji dom EL objektivno i fali bar 2 igraca ekstra kvaliteta. Subjektivno, radujem se sto cu gledati Vanju, Nilikinu i smatram da je Ife dobar potpis. Ostalo ni da me takne

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
12 minutes ago, jedibojan said:

Ovo je donji dom EL objektivno i fali bar 2 igraca ekstra kvaliteta. Subjektivno, radujem se sto cu gledati Vanju, Nilikinu i smatram da je Ife dobar potpis. Ostalo ni da me takne


jbg tako je kako je… donji dom nam je i budzet, tako da, koliko para toliko muzike, ovako poimence, a videcemo na sta ce to da lici

Edited by ScepanScekicSto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bio sam dokon pa sam provjerio Daviesove statse, tj ovo da je u slobodnom padu, kad ono ove sezone najviše poena i skokova u karijeri, najveći procenat za 3, preko 50% za dva a i ostali parametri su mu tu negdje oko maksimuma. 
 

Nek nastavi da “pada” ovako još dvije sezone. 😁

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Diskusije radi, da li biste voljeli više dvojicu igrača ekstra klase ili četiri kvalitetna igrača, provjerena i sa iskustvom igranja u Evropi?

 

Ovo stoga što svi priželjkuju ovu dvojicu a meni se čini da roster naginje ka ovoj drugoj varijanti. 

Link to comment
Share on other sites

Po meni neobična je sva situacija sa planiranjem rostera za 24/25. Ne mogu naravno da kazem oce li bit bolje ili gore od prosle sezone ali jeste neocekivano, od Savica i Zoca, da prelome tako da mijenjaju citav tim. Ja sam mislio da je to moguće samo kod nas ali očito i na većem nivou se desava. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Diskusije radi, da li biste voljeli više dvojicu igrača ekstra klase ili četiri kvalitetna igrača, provjerena i sa iskustvom igranja u Evropi?

 

Ovo stoga što svi priželjkuju ovu dvojicu a meni se čini da roster naginje ka ovoj drugoj varijanti. 


pa ne znam sta sy igraci ekstra klase? Konkretno ime…

 

NWG?Moneke? Po meni nisu, pogotovo drugi

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...