Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Arijan je ako se secam zvezdino dete, imao je neku bas gadnu povredu zbog koje je dugo pauzirao. Iznenadjujuce pojacanje,deluje da Zeljko hoce da ojaca tzv. domacu osnovu sa likovima koji bi vise grizli za svoju sansu i ne bi imali nista protiv da sede sa Tegeltijom pola sezone u EL npr. Ako se ne varam, Lakic ima dobar size za beka

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Arijan je ako se secam zvezdino dete, imao je neku bas gadnu povredu zbog koje je dugo pauzirao. Iznenadjujuce pojacanje,deluje da Zeljko hoce da ojaca tzv. domacu osnovu sa likovima koji bi vise grizli za svoju sansu i ne bi imali nista protiv da sede sa Tegeltijom pola sezone u EL npr. Ako se ne varam, Lakic ima dobar size za beka


ubedjen sam da je to tako.. da ce se pokusati dovesti talentovani igraci koji igraju za kikiriki i ovo im je sansa da vide EL nekad, da ih Zeljko trenira…

 

sa aspekta poslovnosti i motivacije daleko bolji potez nego li Jaramaz i njemu slicni

 

Da li ce to dati rezultat niko zivi ne moze znati

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Урош19 said:

Ne verujem da takvi postoje

Pazi, pustiš ih par utakmica pored Tegija pa će posle da pojedu parket samo da izbegnu to iskustvo i nekako se uguraju u 12. 

  • Like 3
  • Ha-ha 21
Link to comment
Share on other sites

Tu je najveća razlika između Duleta i Željka…

 

Dule je bio ozbiljan “radnik” sa igračima poput Glasa, Tristana, Jareta…

 

Željko odavno nije “radnik” a i Partizan je u ovom Željkovom mandatu “odustao od sebe”, počeo da kupuje umesto da proizvodi…

 

Preveliki rezultatski post i navijačko ogromno nezadovoljstvo istim, bila je dobra podloga za promenu identiteta…

  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Pod jedan, promenile su se spoljne okolnosti: sistem takmičenja, manja dostupnost talenata, možda lošija procena onih koji jesu dostupni, zatim pokupili bi talenta bogatiji čim se pokažu, s obzirom na prilično ograničenu ponudu igrača u Evropi, pitanje spremnosti igrača da rade kao sa Duletom (uostalom, Duletu je često prebacivano da su povrede i skraćena karijera rezultat njegove "proizvodnje") itd.

 

Pod dva, nije baš da Željko nije bio radnik - primeri unapređenja/oživljavanja karijere Lesora, Eksuma, Madara to pokazuju. A i Kure je rekao da nije mentalno bio spreman za zaj nivo ali da mu je mnogo značilo i unapredilo ga, pa sad dobro igra.

 

Ne treba praviti nauku ili mitove, ove sezone smo pogrešili u igračkom i psihološkom sklapanju tima, neko vreme je to funkcionisalo, imali smo odličan skor u EL, a onda se očigledno raspalo, ekipa i Željko se nisu razumeli, nije bilo reakcije pa smo postajali sve gori i sve ružniji za gledanje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, jedibojan said:

Vratite Kureta. Kure vs veliki masturbator. That's entertainment!

 

P.S. igra solidan play-off u Spaniji 

Nek povede i Gražulisa ... Baš da vidim Ljulja i slične kako oštre qrac na njima.

Bez šale, uz Davisa imali bi kičmu Letonske repke 💙 koja bi dar-mar pravila po EL, a mi bi napokon ličili na Partzan. Stvarno to mislim.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Naša posla 2.1 said:

Tu je najveća razlika između Duleta i Željka…

 

Dule je bio ozbiljan “radnik” sa igračima poput Glasa, Tristana, Jareta…

 

Željko odavno nije “radnik” a i Partizan je u ovom Željkovom mandatu “odustao od sebe”, počeo da kupuje umesto da proizvodi…

 

Šta znači nije radnik? Mislim da nijedan igrač kog je trenirao nema lošu reč za rad sa Željkom. Naprotiv, čak i oni koji nama deluju da su "samo grejali klupu" ističu da su za to vreme napredovali. 

 

Mnogi košarkaši su takođe igrali najbolje u karijeri kod Žoca. Nije rad sa igračima samo i jedino uzeti klinca u prvi tim, "napraviti" od njega zvezdu. Za tako nešto treba da se poklopi još mnogo faktora pored trenerskog. 

 

Again, on je kao trener svojim radom i rezultatima došao u poziciju da može da kupuje. A ako ćemo biti potpuno iskreni, ni Partizan ni Zvezda više nisu u fazonu da proizvode igrače. 

 

9 minutes ago, Barkley#34 said:

Pod jedan, promenile su se spoljne okolnosti: sistem takmičenja, manja dostupnost talenata, možda lošija procena onih koji jesu dostupni, zatim pokupili bi talenta bogatiji čim se pokažu, s obzirom na prilično ograničenu ponudu igrača u Evropi, pitanje spremnosti igrača da rade kao sa Duletom (uostalom, Duletu je često prebacivano da su povrede i skraćena karijera rezultat njegove "proizvodnje") itd.

 

Ovo. Mislim svaka čast Vujoševiću za neke stvari, ali valjda postoji neka mera, granica u tom radu sa mladim igračima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Čočo said:

Ja sam načuo da su vam ozbiljno u igri:

1.Kris Dzons

4.Moneke

5.Ibaka

 

Za Krisa se prica vec neko vreme i bilo bi bas dobro. A nzm koliko ce Baski bas dati da ih cerupamo, posle Vanje. Mada, siguran sam da su se zverski potrosili za Hauarda (do 2028 ugovor), pa mozda moraju da puste neke igrace.

 

Za Ibaku msm da je patka.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Lakic je "grizao" i u Zadru pa sam siguran da ce tako i u Partizanu te da ce dati sve od sebe da izdigne svoje ime na jos visi nivo.

 

Ja sam velike nade polagao u njega dok je bio u mladjim kategorijama Zvezde posto se plej od skoro 2 metra ne nalazi tako lako (Stefan Jovic mi je postavio "standard" za poziciju pleja i to je jace od mene sad).

 

Znam da mu se desila neka teza povreda koja ga je malo bacila na "rezervni kolosek" pa je igrao u Osijeku, Cacku i Sarajevu pre nego sto je dosao do ABA lige u Zadru. Niko mu nista nije "poklonio" do sada u karijeri.

 

Idealan igrac za rotaciju u ABA za pocetak i neko ko se nece buniti da bude "treci" plej (ill "sesti" igrac na pozicijama 1 i 2) i "okrvavi kolena".

Po mom misljenju mnogostruko bolje (i jevtinije) resenje neko Ognen Jaramaz npr.

Edited by Borca
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Samo budite realni i fer prema Lakicu ako vam dodje - dobicete telo, postenog radnika, trcanje, dugog defanzivca, visinu za poziciju, mogicnost da vidi preko odbrane i dobro spusti pas pod kos. Ali, dobicete momka koji nominalno igra pleja ali zahteva kreatora uz sebe (ima dobar racio izgubljenih i ukradenih lopti, ne rizikuje previse, ali se kreacija ne moze ocekivati). Dobicete i uzasnog sutera (max 30% za tri iz mesta, 65-70% sa bacanja) i moracere naci nacin da sa time zivite u njegovih par minuta na parketu. Recimo da ofanzivno jako vuce tranziciju, pa da proba da se guzi dole ili igra bez lopte. Defanzivno presing igrac i podrska u skoku sa pozicije.

Voleo bih da ga uzmete i probate nesto s njim, samo bez visokih ocekivanja i sa dosta strpljenja bez obzira sto on ima 24godina.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geronimo said:

Samo budite realni i fer prema Lakicu ako vam dodje - dobicete telo, postenog radnika, trcanje, dugog defanzivca, visinu za poziciju, mogicnost da vidi preko odbrane i dobro spusti pas pod kos. Ali, dobicete momka koji nominalno igra pleja ali zahteva kreatora uz sebe (ima dobar racio izgubljenih i ukradenih lopti, ne rizikuje previse, ali se kreacija ne moze ocekivati). Dobicete i uzasnog sutera (max 30% za tri iz mesta, 65-70% sa bacanja) i moracere naci nacin da sa time zivite u njegovih par minuta na parketu. Recimo da ofanzivno jako vuce tranziciju, pa da proba da se guzi dole ili igra bez lopte. Defanzivno presing igrac i podrska u skoku sa pozicije.

Voleo bih da ga uzmete i probate nesto s njim, samo bez visokih ocekivanja i sa dosta strpljenja bez obzira sto on ima 24godina.

Sve nabrojano mi zvuči sasvim ok u odnosu na očekivanu ulogu u timu. Bacanja su problem na kome treba raditi i bilo bi lepo da bar malo podigne % ubačenih trojki. Sa ostalim verujem da se može živeti ako oni ispred njega u rotiaciji ne zajebu stvar pa da porastu očekivanja i od njega.

Link to comment
Share on other sites

  • Don Dusko changed the title to KK Partizan 2024/25 prelahttps://vox92.net/forum/topic/3223-kk-partizan-202425-prelazni-rok-revolucija/?do=getNewCommentzni rok - (r)evolucija
  • Don Dusko changed the title to KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...