Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

1. Pass-first plej, kom je p'n'r forte

2. Centar koji ume da postavi blok i u napadu može više od zakucavanja

3. Produžiti Smitha i Ponitku

4. Zadržati Ledaya  

 

James i Bruno su očigledno guzicom zatvorili vrata.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
29 minutes ago, DameTime said:

Uh, kako bi ovde legla jedna Guru vs Brat od Korneta diskusija... Tipa top 3 izbora za drugog pleja Partizana...

Vidim ja, ti hoces da nam napravis posao.

 

Mamicevim glasom ti si jedna mucki provokator!!!

 

_______

 

image.png.6fcc2f21ca97e47961e08f473dc1de4d.png

 

 

Da ostane zabelezeno!

 

Edited by Don Dusko
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Dusko said:

Vidim ja, ti hoces da nam napravis posao.

 

Mamicevim glasom ti si jedna mucki provokator!!!

 

_______

 

image.png.6fcc2f21ca97e47961e08f473dc1de4d.png

 

 

Da ostane zabelezeno!

 

 

Volim i ja tebe, Don Janise 🫶

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Od mojih zelja samo da vam ne dodje Ibaka, to bi malo teze podneo. Sve ostalo moze sto se mene tice. 

 

Ono sta kapiram da je sigurno je da ce doci kvalitetan plej, kvalitetna trojka, kvalitetna cetvorka ukoliko ode Ledej i kvalitetna petica. Tu ocekujem neka premium pojacanja jer ce se osloboditi bas dosta novca a najavljen je jos veci budzet ove sezone tako da na primer umesto Nanelija, Kaminskog i Douzera ocekujem vrhunska pojacanja i jos bolje igrace od njih.

 

?, Smit, Lakic

Panter

Marinkovic 2/3

?, Trifunovic

?, Smajlagic

?, Kaboklo/?, Koprivica

 

A mozda i Marinkovic samo bek ap dvojka pa stignu dve trojke (ukoliko ode Ponitka) ili je planiran samo na 3 a stignu jos jedna dvojka i trojka. Mozda ode Smajlagic pa stignu i 2 cetvorke a navodno izvestan je odlazak Kabokla pa u tom slucaju i dve petice.

 

Ovo neku osnovu kapiram da je 12 a koga ce dovesti za 13. 14. i 15. igraca dal ce prebaciti nekog juniora ili dovesti nekog poput Lakica tu, nije ni vazno za neku osnovu.

 

Za pleja ocekujem da se dovede neki igrac pod ugovorom ili neko iz Nba ko je slobodan. Spominjao se Dzouns da je bio blizu i on je nekako i najrealniji s obzirom na izbor, obestecenje je navodno 400k. Eventualno Okobo, koji je slobodan, ali navodno pregovara sa Monakom oko produzivanja. Od slobodnih igraca su tu igraci poput Lija, Hermansona itd. i mislim da kkp ne cilja to za startera a ako Smit ostane sto mislim da je izvesno onda kapiram da se dovodi nesto bolje za startera. Od igraca pod ugovorima sta se moze dovesti u nekoj teoriji to su Goss, Vildoza, Bolmaro ali i Lorenco i Boldvin za koje je potrebno izdvojiti bas veliki novac, to eventulno vidim kao realno ako ode Panter.

 

Na 2 ocekujem da Marinkovic pokriva nekih 10-15 min iza Pantera i preostalih 10ak minut da odigra na 3 uz neku top trojku koja ce da igra svojih 25-30 minuta. Mozda je i ideja da se Panteru smanji minutaza na 22-23 minuta a ostatak da igra Marinkovic na toj poziciji, fakticki zamena za Andjusica samo sa puno vise minuta, a da stignu dve trojke, jedna umesto Nanelija i jedna umesto Ponitke. Za Ponitku me ne bi iznenadilo da ga ostave jer se mucio sa povredama a svi znamo da moze dosta bolje od ovoga. Ako ne ostane Ponitka tu ocekujem nekog Lucica ili nekog poput Blosomegejma ili Bonge. Umesto Nanelija ocekujem Sildsa, Kolsona ili Klajburna ili mozda neko Nba pojacanje. Eventualno Luvavua kao najbolju opciju posle ove trojice. Uzgred Silds nije slobodan ali je promenio agenciju u zelji da napusti Armani, tako je bar isla neka prica jos pre par meseci dal se nesto promenilo u medjuvremenu nemam pojma. Nije ni Kolson slobodan al je u teoriji moguce ga dovesti. Mislim da za Hezonju pored Reala i od ranije zainteresovanog Panatinaikosa nemate sanse. A mozda je ideja da Marinkovic igra trojku i da se tu dovede jos jedan igrac s kojim ce da deli minutazu a da se dovede mozda jos jedna dvojka koja recimo moze da probije na primer i da je drugacijih karakteristika od Pantera.

 

Na 4 su se ranije spominjali i Ibaka i Meli, tipujem na jednog od njih, svakako ukoliko ode Ledej jasno je da ce doci odlicna zamena i gotovo sam siguran da to nece biti igrac ispod 35% za 3 a u tu kategoriju bi jos upali Timan, Moneke, Miki... Ili pak neko Nba pojacanje. Mislim da se ne razmislja u pravcu Sengelije koji je takodje slobodan odnosno ima +1. Ako ode Smajlagic ocekujem jos jedno dobro pojacanje na 4 i bolje igraca od Smajlgica. Mozda je opet ideja i 2 top cetvorke da se imaju kao sto je prosle sezone bila ideja Mirotic i Ledej ali ne vidim Smajlagica kao 3. cetvorku da bi zeleo da ostane u tom slucaju, a kao petica po meni nije za vise od 3. opcije a tu imate Koprivicu. Svakako ocekujem dva kvalitetna centra ukoliko ne ostane Kaboklo.

 

Ibaka takodje moze i na 5, cak je vise igrao 5 oduvek ali ga je Laso koristio na 4 jer je dovoljno pokretan a sa te pozicije je donosio veliku prednost u skoku. Moguce da ga Zeljko vidi pre kao peticu jer je u ozbiljnim godinama, a on voli te petice koje mogu da sutiraju spolja u dobrim procentima i mislim da od te ideje nece odustati, ako ode i Kaboklo ocekujem jednog centra atletu i jednog bio atleta ili ne koji moze da sutne spolja osim ako ne bude menjao filozofiju jer je kkp dostao igrao pop i to je dobro funkcionisalo i sa Kaboklom i sa Kaminskim. Sad da umesto dva centra sa sutem dovode dvojicu koji nemaju sut mislim da bi to bilo iznenadjenje. Meli takodje moze kao neka petica to je igrao povremeno u Armaniju kad sam gledao. Ni na 5 ne bi iskljucio neko Nba pojacanje a iz EL tu nema nesto posebno kvalitetnih centara ali svakako da od svih ovih centara svako od njih moze dosta da doprinese u odredjenom sistemu. Motli (navodno Panata ), Motijeunas, Jusufa Fal, Rivero, Hejs, Pojtres, Plajs itd. Od igraca sa ugovorima sta je u teoriji realno dovesti to su Lovernj, Dejvis, Buker, Hol a mozda cak i 1 od Tajrik Dzouns i Oturu zato sto su navodno doveli Poarjea kao startera a jedan od njih ce biti tu u 3. planu. Ako ode Kaboklo ne bih iskljucio Miletica kao njegovu zamenu jer je jako puno napredovao, bio u par najboljih centara u Evrokupu a pride takodje ima odlicne procente za 3.

 

Mislim da se za startere svakako ne razmislja u pravcu Evrokupa i ostalih liga. Eventualno neki Vilijams, ali za njega je zainteresovano vise El timova. Ako igde ima prostora za 'ispod radara' to moze biti samo bek ap 2 Panteru ukoliko se Marinkovic planira na 3, bek ap trojka, bek ap cetvorka i bek ap petica. Smeo bi da se kladim da se sa starterima nece rizikovati sto znaci top El kvalitet ili Nba.

 

Vec sam pisao povodom Lesora ukoliko ne vidim visegodisnje produzenje njegovo u Panatinaikosu par dana nakon kraja ovog finala pocinjem da sumnjam u njegov ostanak tamo jer sto bi ostao jos jednu godinu ugovora za 1.5m tamo kada ima vise voljnih timova u Evroligi dati mu 2+ miliona platu i platiti obestecenje. Mislim cisto sumnjam da ce otici iz Panate ali baca crv sumnje posto su tokom ove sezone Grent, Nan, Grigonis i Mitoglu svi produzivali na vise sezona a od vaznijih igraca jedino Lesor nije, pa eto cisto da napomenem i to jos jednom.

 

Po mom skromnom misljenju ubedjen sam da ce doci barem 2 ako ne i 3-4 igraca koji su iznad navedeni, da ce doci minimum jedno Nba pojacanje i dao bih slobodu da napisem a videcemo dal sam bio u pravu da ce doco minimim jedan igrac iz 4 tima koja su igrala u plej ofu, na poslednje 2 utakmice na kojima su vidjeno Zeljko i Savic a to su Makabi-Pao i Barselona-Oli. To su neke moje projekcije. Sledeci upis ostavljam cim se formira tim da kvoutujem i vidim sta sam pogodio.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Čvarkov said:

4 strane za dan, komšije mora to sutra jače, brže, odlučnije

Ko ce jos da pise na dan kad se svenarodno prelo organizuje?

:classic_biggrin:

 

6 hours ago, DameTime said:

Uh, kako bi ovde legla jedna Guru vs Brat od Korneta diskusija... Tipa top 3 izbora za drugog pleja Partizana...

Neka ih tamo.

:classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Don Dusko changed the title to KK Partizan 2024/25 prelahttps://vox92.net/forum/topic/3223-kk-partizan-202425-prelazni-rok-revolucija/?do=getNewCommentzni rok - (r)evolucija
  • Don Dusko changed the title to KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...