Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

5 minutes ago, ScepanScekicSto said:

slozio bih se sa tobom sve.. medjutim (da ne kazem ali 🙂 ) doslo je do obostranog zasicenja.

 

Ma sve kul, samo se osvrćem na ove tvrdnje da Željko sad treba samo da od tih para kupi 3 solidna igrača. Ne ide to tako. 

 

Uostalom, ova sezona KKP i jeste propala jer se Ferrari na poziciji pleja zamenio solidnim Audijem, iykwim. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

 

Pa donio vam je titulu predprošle sezone a da nije bilo onog incidenta u Madridu donio bi vam vjerovatno i F4 a tamo ko zna šta bi bilo.

 

Nakon toga je vjerovatno došlo do zasićenja pa nije više bio na tom nivou ali neozbiljno je reći da nije igrač koji može da vodi ka uspjehu. I prije vas je vodio Armani na F4.

 

Nisam ja rekao da je on loš igrač, daleko od toga. Samo da mi se ne sviđa njegov stil igre. On igra čovek za sebe, a za tim šta ostane. Pogledaj mu listu trofeja koje je osvojio, nije baš sjajna. Kad pogledaš timove u kojima je igrao, kad pogledaš koliko je kvalitetan igrač, moralo je to mnogo bolje. 2x FIBA CL, 1x ABA, 3x Italijanski i Grčki kup. Tanko za igrača tog kvaliteta, naročito uzimajući u obzir timove u kojima je igrao. Jbt, on je prvu ligu osvojio tek sa nama?! Zašto je tako? Pa zato što ne čini tim boljim, igra za sebe. Jeste kod nas to malo popravio, ali ni blizu dovoljno.

 

Pade mi na pamet Slukas, šta bi reko, ko je bolji igrač?

 

Evo šta Slukas ima osvojeno, skraćena verzija: 4x EL, 5x Grčka liga, 4x Grčki kup, 3x Turska liga, 5x Turski kup. A stariji je samo 3 godine od Pantera.

 

Jednostavno, nije igrač kome bih dao ključ kluba u ruke i to je to. Zato sam iznenađen što je Željko to uradio, šta je video u njemu. Pogrešno, ispostaviće se.

 

Putuj, igumane, nije mi žao.

 

 

Edited by mfmilan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da će dosta teže biti nadomestiti Ledaya nego Puntera. Takođe mislim da je vrlo važan korpus razloga za neuspeh minule sezone u odnosu na prethodnu vezan za slabiju formu Ledaya, nesreću da mora da ode u USA baš u trenutku kad se lomi sezona, a iz iste se vratio kao resetovan igrač. Punter je dostigao svoj zenit u sezoni 2022/23 i to je bio objektivno neodrživ nivo, takvi igrači znaju da se zapale ali i da padnu u kanal. Punter je najviše propatio zbog neadekvatnih zamena za Exuma i Lessorta, mislim da će u Barsi da uživa jer će oni od njega očekivati samo da trpa i ne razmišlja, a u tome je odličan (i u jednom i u drugom). Pokušao je Željko da Punteru malo proširi repertoar i uvede neke plejmejkerske osobine, dalo je to nekog rezultata na mahove ali kad je kriza igrači se resetuju na svoj instinkt a njegov je da bude 1 na 5 poenter i ne može se protiv prirode. 

 

Vanja se razvio u dobrog EL igrača ali mislim da se dosta precenjuje, on nije nikakav gamechanger ni na jednoj strani parketa, šta više rekao bih da je dosta limitirao svoj ofanzivni razvoj da bi unapredio defanzivni. Ali odličan je kao igrač za popunu petorke i neko ko uzima dobre šuteve. Pa ipak, nema on neke gabarite da čuva krupnije i snažnije trojke, zanimljivo će mi biti da li će ga Željko više koristiti na 3 ili na 2. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Vanja je iz mog ugla konkretniji od Ponitke, barem ovog Ponitke koga gledamo od kako je dosao u KKP. Nadam se da nije Zeljkov trip da se od njega pravi nesto sto nije i ne moze biti, poput epizode sa Tankom. U zavisnosti od ostalih pojacanja, Marinkovic bi trebalo da bude neki elitni igrac zadatka, sa ponekad odresenim rukama kada mecap i okolnosti dozvole.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Eh, taj balkanski fazon uštede para; neću da mnogo platim kvalitetne patike nego ću za iste pare da uzmem dva para patika, ali manje kvalitetna. :lol_2: Nijedan od pobrojanih igrača ne može biti zamena za Kevinovu klasu, mada ja Vanju obožavam.

 

Neće Partizan uštedeti pare od Puntera i Ledaya već sad treba naći dva igrača kojima će se dati slične pare, a da su bar jednako kvalitetni nosioci na EL nivou. Problem je što je takvih igrača malo na tržištu. 

 

Nije to balkanski fazon, promasila si kos.

 

To je zdravorazumski, kad nemas neogranicena sredstva, kad strani igraci nije bas da trce da dodju u Srbiju, a i domaci bi radije da uzmu pare u inostranstvu, onda moras da optimizujes. 

 

Ne vidim nikakav problem u tome da umesto da pretplatim neki brend uzmem nesto od manje izhajpovanog brenda sto ima podjednak kvalitet samo nije toliko skupo jer nije izhajpovano investiranjem u tone reklama i placanje "ambasadora". Uvek radije odem u Dekatlon jer sve sto sam tamo kupio mi je trajalo i mnogo duze od nekih 2x skupljih brand name stvari koje sam imao. 

 

1 hour ago, Barkley#34 said:
1 hour ago, Kooineeperk said:

mozes te pare pametnije da potrosis, na primer da dovedes Lojda, Kennana, Vildozu,

Pametnije je da ih baciš u bunar.

 

Verovatno. Vildoza je rizik - mentalno i fizicki - ali da je visa klasa kada igra kako zna - jeste. Svakako ne top klasa kao Panter, ali zbog nesto nize klase i rizika koji donosi, adekvatno je i niza cena. I njega je PAO preplatio. 

 

Samo sam davao primere dobrih igraca za upola cene. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Vanja se razvio u dobrog EL igrača ali mislim da se dosta precenjuje, on nije nikakav gamechanger ni na jednoj strani parketa, 

 

Ne znam za druge, ali ja od njega ni ne očekujem da izdominira i bude apsolutni lider ekipe na terenu. Za to ćemo, nadam se, dovesti bar jedno dve-tri bombe, obzirom da su nam dosadašnje otišle.

 

Ja od Vanje i priče oko njega očekujem uspostavljanje nekog novog, boljeg odnosa prema klubu, protivnicima, ponašanje, kultura. Možda očekujem previše, ali dobro, svakako je korak napred u odnosu na ovo što smo do sad imali, i zavisiće dosta i od sledećih potpisa. Želim da verujem da će Želimir obratiti pažnju i na to ovaj put. Tu mi se, recimo, uklapaju NWG, Meli, Lučić.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kooineeperk said:

Nije to balkanski fazon, promasila si kos.

 

To je zdravorazumski, kad nemas neogranicena sredstva, kad strani igraci nije bas da trce da dodju u Srbiju, a i domaci bi radije da uzmu pare u inostranstvu, onda moras da optimizujes. 

 

Ovo tvoje pisanje sugeriše da Partizan nije imao pare za Puntera i Ledaya, oni zato odlaze pa stoga moraju da ganjaju neke jeftinije opcije.

 

Realnost je da su imali da ih plate ali očigledno odlaze iz drugih razloga. Budžet nije neograničen a nije baš ni mali, tako da ni Vildoza (kamoli Vanja) nisu direktna zamena za Puntera kao tog udarnog igrača. 

Link to comment
Share on other sites

@DameTime 

 

Evo 3x citam tvoj post, 5x moje postove, i idalje mi nije jasno kako si dosla do tog tumacenja mojih postova. 

 

Stvarno ne mogu po vise puta da objasnjavam svoje upise i to samo tebi 😞 

 

Kako mozes da kazes da moje pisanje "sugerise da Partizan nije imao pare za Panetera i Ledeja"?! Ja to nigde nisam rekao. Kad ja kazem da te pare treba pametnije da iskoriste. Znaci iste pare. Znaci nisu problem same pare vec njihovo lose koriscenje. Naravno da nije neogranicen budzet, ali i Zvezda i Partizan u ove 2-3 godine imaju sasvim zadovoljavajuc budzet da dovode i po neke top igrace, problem nastaje kad se mnogo ulupa u jednog igraca i/ili jednu poziciju a onda promaja na pleju i centru (u KKP) ili na cetvorci (u KKCZ). 

 

Zato kazem - bolje dovesti 2 kvalitetna igraca, pa jos ako je na 2 razlicite pozicije, nego imati jednog indisponiranog i zasicenog Pantera i promaju na nekoj drugoj poziciji. 

 

Nisam rekao ni da je Vanja zamena za Pantera 1:1 (sto mi ucitavas) vec da imam osecaj da ce dati vise od Pantera, i na terenu i u svlacionici, sto smatram veoma bitnim posle ove sezone, i deluje da je i Zeljko to shvatio. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

@DameTime 

 

Evo 3x citam tvoj post, 5x moje postove, i idalje mi nije jasno kako si dosla do tog tumacenja mojih postova. 

 

Stvarno ne mogu po vise puta da objasnjavam svoje upise i to samo tebi 😞 

 

Kako mozes da kazes da moje pisanje "sugerise da Partizan nije imao pare za Panetera i Ledeja"?! Ja to nigde nisam rekao. Kad ja kazem da te pare treba pametnije da iskoriste. Znaci iste pare. Znaci nisu problem same pare vec njihovo lose koriscenje. Naravno da nije neogranicen budzet, ali i Zvezda i Partizan u ove 2-3 godine imaju sasvim zadovoljavajuc budzet da dovode i po neke top igrace, problem nastaje kad se mnogo ulupa u jednog igraca i/ili jednu poziciju a onda promaja na pleju i centru (u KKP) ili na cetvorci (u KKCZ). 

 

Zato kazem - bolje dovesti 2 kvalitetna igraca, pa jos ako je na 2 razlicite pozicije, nego imati jednog indisponiranog i zasicenog Pantera i promaju na nekoj drugoj poziciji. 

 

Nisam rekao ni da je Vanja zamena za Pantera 1:1 (sto mi ucitavas) vec da imam osecaj da ce dati vise od Pantera, i na terenu i u svlacionici, sto smatram veoma bitnim posle ove sezone, i deluje da je i Zeljko to shvatio. 

 

Pa evo šta ti pišeš. Nije Partizan imao problem na kecu i na centru jer nisu imali pare (koje su prethodno dali KP i Zachu), nego zato što su loše selektovani igrači. Nisu ni PJ ni Kaminsky ni Bruno igrali za siću. 

 

Mislim super je ovaj savet da pametnije iskoriste pare tako što će da kupe više (solidnih) igrača i toeto, problem rešen. Lično mislim da će biti teško naći zamenu Punteru (kad je u pitanju klasa) i Ledayu (kad je u pitanju energija i effort), pogotovo što je malo kvalitetnih četvorki na tržištu. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

@SteveFrancis#3 Luka Garza ako bi dolazio u EL? 

 

Garza zna da igra kosarku, medjutim zaista ima objektivno problem sa pokretljivoscu, a Zeljko me nije ubedio da ume da napravi pobednicki tim sa takvim tipom visokog. Nisam ja uopste principijelno protiv, ne mislim da se ne moze graditi uspesan kolektiv tako, medjutim zahteva dosta drugaciji tuning od onoga na sta je Zoc ovih dana spreman. Kad su u pitanju igraci poput Garze, mislim da se uvek moraju dovoditi direktno nakon sto zavrse koledz karijeru, jer sezona ili dve nicega u NBA i/ili G-league uvek utice jako negativno. Igraci dosta izgube na samopouzdanju, sve im je teze da se ponovo kosarkaski pronadju i ucrtaju u koordinate na parketu u profi kosarci.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Mislim super je ovaj savet da pametnije iskoriste pare tako što će da kupe više (solidnih) igrača i toeto, problem rešen. Lično mislim da će biti teško naći zamenu Punteru (kad je u pitanju klasa) i Ledayu (kad je u pitanju energija i effort), pogotovo što je malo kvalitetnih četvorki na tržištu. 

 

Nevezano za vasu raspravu, mislim da Punter uopste nije opravdao platu u ovoj sezoni, vec je jednostavno zbog niza faktora i ostalih igraca u prosloj sezoni imao sezonu karijere. Tako da zamena ima, s tim sto je malo takvih tipova igraca, ali klasa ima da se probere, sto se bekova tice.

 

Za krilnog centra se apsolutno slazem.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Nevezano za vasu raspravu, mislim da Punter uopste nije opravdao platu u ovoj sezoni, vec je jednostavno zbog niza faktora i ostalih igraca u prosloj sezoni imao sezonu karijere. Tako da zamena ima, s tim sto je malo takvih tipova igraca, ali klasa ima da se probere, sto se bekova tice.

 

To ti je kad ubodeš petorku, svi izgledaju 20-30% bolje jer funkcionišu zajedno. Isto je i obrnuto 🙃

 

Što bi rekao uini, Kevinov kvalitet je između prošle i one pretprošle automatik sezone - nije on ni ovoliko loš ni baš toliko dobar. Ali nije jednostavno naći takvu dvojku, plus što ima onaj ultraseksi šut, košarkaški gledano 😄 

 

4 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Za krilnog centra se apsolutno slazem.

 

Zach i James su bili motori ovog Željkovog Partizana, u svakom smislu. Biće baš zajebato njemu naći adekvatnu zamenu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda ja jedini imam utisak da je Ledej bio energetski na nekih 30% cele minule sezone i u tom vakuumu ce biti nadoknadiv poput Pantera. Jer su obojica svoj maksimum dali 22/23, a ni blizu u ovoj horor sezoni, niti deluje da bi podigli energiju i zalaganje makar i za 10% da jos ostanu.

 

Cak je 1 Naneli koji bira utakmice davao mnogo vise na onima gde mu se igralo uprkos tome sto je stariji 5 godina od udarnog dua. A zbog tog biranja necu previse patiti ako se ne vrati, jer je u 2 sezone izabrao da se ne cima na oko 60% meceva.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Potpis. Nece mi nedostajati Leday svakako, pa ni Punter. Hvala za lepe trenutke bat der vr fju, tu fju.

E upravo tako. Vrijeme je da nove zvijeri osjete atmosferu i da eksplodiraju u areni. Nasa velika prednost je to sto te nove igrace moze publika dobro da razdrma.

 

Neka dobra prangija tipa Barona bi bila bomba!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goofy said:

Ja stvarno ne vidim kako možemo da sklepamo pristojan tim, a olako smo pustili Kevina i Zeka.

Osim ako nisu već dogovorene odgovarajuće zamene...

 

 

Definisi olako. 

 

Mislim da je to svakako sekundarno. Sve pocinje i zavrsava se sa Zeljkom. Ako on nastavi da luduje i ekperimentise sa petorkama do aprila, a pre toga kljuceve u ruke opet da nekom panterolikom igracu, bojim se da cemo gledati isti film za koji znamo kraj. Najveca nada je da se i sam Zeljko prisetio one cuvene definicije ludila.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...