Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

15 minutes ago, NikadProtivKaline said:

kakvo citanje misli, cijih misli? jasno si napisala sta mislis, i na to sam reagovao

isto, ne vidim zasto ubacujes zeljka u pricu kad ga niko nije pomenuo

rec je o ledeju, najprljavijem igracu koga ste verovatno svi ovde ikada videli

otisao je iz kluba, sa nekim vremenskim otklonom, malo sam razocaran da ne mogu stvari cak i ovde da se nazovu pravim imenom

 

edit: i ovde bih da stanem, da ne raspirujem temu dalje

evo ja cu da napisem, Zek je prljav igrac. Ali daleko od toga da ga je iko u KKP huskao da to radi, covek je karijeru izgradio na tom stilu, samo sto prethodno nije bio u fokusu ratno propagandne masinerije iz predgradja, pa ste vi svi nekako bili slepi. 

Meni je recimo Guy Pnini ostao u secanju kao najprljaviji igra koga sam gledao po evropskim terenima.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije istina da je neko huskao Zeka (cak mi je to i glupost i tu se slazem sa navijcima kkp) ali evidentno se u Zvezdi pri dovodjenju igraca vise obraca paznju na karaktere nego u Partizanu i mnogo detaljnije radi na tome. Mislim da kod Radonjica, Ivanovica i Sferopulosa taj neki vid ponasanja (ti blago receno nesportski faulovi Ledeja, pokazivanje srednjih pristiju ostalih igraca i slicno) kod nabrojanih trenera nije moguc (narocito ne u kontiunitetu), odnosno ostro bi se sankcionisao u startu i sasekao u korenu ako bi uopste i doveli nekog takvog igraca. Mislim da Zeljku nije prijatno nakon tako nekih situacija, pa i sam je kaznio Nanelija i uradio je tu stvar za interes kluba posto Partizanu koji aplicira za trogodisnju licencu takve stvari ne idu u prilog i time se salje poruka narednim igracima koji budu dolazili i to sve mi je ok i postujem tu odluku, ali moje misljenje je da pojedini karakteri koje dovodi i disciplina generalno da nije onako dubinski i istinski posvetio paznju tome onako do srzi i da mu je onako zaista iz dubine dusa stalo na tome, vec samo onako racionalno u smislu ja se ponasam ok i njima sam rekao da se ponasaju sportski, odrzi im koju rec o disciplini na startu sezone, pomene nekad u medijima "ja sam se oduvek ponasao korektno i tako ce i biti" i slicno i sve je to ok, ali mislim da ne prica dovoljno o tome privatno sa igracima i da nije dovoljno na sastancima to pominjao i predocio im ili pricao sa njima dosta privatno o tome, sto se po meni ovako nekako spolja i naslucuje, s obzirom da znam price iz Zvezde kako je Radonjic radio na svemu tome a recimo i od igraca mozemo cuti i kod Ivanovica i Sferopulosa, u poslednjem intervjuu Nedovica je rekao dosta toga koliko se oni svakodnevno bave disciplinom. Zeljko Obradovic je najveci autoritet u Evropi od trenera i dalje. Jel video neko da se igraci svadjaju sa njim? Ni ja. A jel vidjao neko klipove (ili kasnije iz izjava) da se igraci svadjaju sa Atamanom, Barcokasom, Duskom, Sarasom, Itudisom itd. itd. naravno da jesmo. Dakle on je trener koji izaziva najveco to neko strahopostovanje, igraci ga vise slusaju nego ostale trenere sto mu je godinama unazad i najveca prednost u odnosu na druge i ubedjen sam kad bi pricao barem jednom nedeljno o tome sa igracima ono barem po par minuta na pocetku treninga ili pre pocetka i objasnjavao te neke stvari da toga svega (sijaset izrazito nesportskih Ledeja, srednji prst Nanelija, Pantera, Madara, nekoliko ispada Lesora itd. i ostalih stvari a bilo je jos nesportskih stvari) ne bi ni bilo. 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Brat od Korneta said:

Mislim da nije istina da je neko huskao Zeka (cak mi je to i glupost i tu se slazem sa navijcima kkp) ali evidentno se u Zvezdi pri dovodjenju igraca vise obraca paznju na karaktere nego u Partizanu i mnogo detaljnije radi na tome. Mislim da kod Radonjica, Ivanovica i Sferopulosa taj neki vid ponasanja (ti blago receno nesportski faulovi Ledeja, pokazivanje srednjih pristiju ostalih igraca i slicno) kod nabrojanih trenera nije moguc (narocito ne u kontiunitetu), odnosno ostro bi se sankcionisao u startu i sasekao u korenu ako bi uopste i doveli nekog takvog igraca. Mislim da Zeljku nije prijatno nakon tako nekih situacija, pa i sam je kaznio Nanelija i uradio je tu stvar za interes kluba posto Partizanu koji aplicira za trogodisnju licencu takve stvari ne idu u prilog i time se salje poruka narednim igracima koji budu dolazili i to sve mi je ok i postujem tu odluku, ali moje misljenje je da pojedini karakteri koje dovodi i disciplina generalno da nije onako dubinski i istinski posvetio paznju tome onako do srzi i da mu je onako zaista iz dubine dusa stalo na tome, vec samo onako racionalno u smislu ja se ponasam ok i njima sam rekao da se ponasaju sportski, odrzi im koju rec o disciplini na startu sezone, pomene nekad u medijima "ja sam se oduvek ponasao korektno i tako ce i biti" i slicno i sve je to ok, ali mislim da ne prica dovoljno o tome privatno sa igracima i da nije dovoljno na sastancima to pominjao i predocio im ili pricao sa njima dosta privatno o tome, sto se po meni ovako nekako spolja i naslucuje, s obzirom da znam price iz Zvezde kako je Radonjic radio na svemu tome a recimo i od igraca mozemo cuti i kod Ivanovica i Sferopulosa, u poslednjem intervjuu Nedovica je rekao dosta toga koliko se oni svakodnevno bave disciplinom. Zeljko Obradovic je najveci autoritet u Evropi od trenera i dalje. Jel video neko da se igraci svadjaju sa njim? Ni ja. A jel vidjao neko klipove (ili kasnije iz izjava) da se igraci svadjaju sa Atamanom, Barcokasom, Duskom, Sarasom, Itudisom itd. itd. naravno da jesmo. Dakle on je trener koji izaziva najveco to neko strahopostovanje, igraci ga vise slusaju nego ostale trenere sto mu je godinama unazad i najveca prednost u odnosu na druge i ubedjen sam kad bi pricao barem jednom nedeljno o tome sa igracima ono barem po par minuta na pocetku treninga ili pre pocetka i objasnjavao te neke stvari da toga svega (sijaset izrazito nesportskih Ledeja, srednji prst Nanelija, Pantera, Madara, nekoliko ispada Lesora itd. i ostalih stvari a bilo je jos nesportskih stvari) ne bi ni bilo. 

 

Šta je ovim situacijama u velikom procentu zajedničko? 🤔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Guru said:

 

Da ne ulazim sada i u sadržaj, al' jel' realno da je tebi ovo jedna rečenica? 

 

Ima 8 recenica ukupno. Nisam editovao kao sto vidis pa prebroj opet koliko ima recenica. Ali da jedna je bas predugacka i verovatno najduza koju sam napisao.

 

edit: ja omanuo, videh tek sad da si mi kvoutovao samo tu jednu predugacku. Svaka cast na zapazanju. 👍🏻

 

Nesvesno sam dao omaz suteru iz bloka sa beskonacno zareza. 🙂

 

8 hours ago, Charles De Ketelaere said:

 

Šta je ovim situacijama u velikom procentu zajedničko? 🤔

 

Mislim da sigurno ih Zeljko nije huskao na bilo sta bilo koga od njih (sto deo Zvezdasa cilja a sto je po meni glupost), to sam jasno i napisao ako na to ciljas. Zajednicko je da su su to sve igraci Partizana i rekao bih da je zajednicko da u Partizanu su gledali iskljucivo kosarkaske kvalitete kada su dovodili te igrace i da se nisu bas previse bavili disciplinom a po meni su trebali da se bave i vise nego kod nas gde znam da se podosta vodi racuna o tome.

 

4 hours ago, MC Thunder 2 said:

Al se raspisalo... Ja reko stigla cetvorka, a ovi pored zivog i aktivnog Lebranka i dalje drobe o Ledeju.

 

Na osnovu cega je Lebranko prljaviji igrac od Ledeja? Ako moze neke cinjenice a ne po principu Ledej je nas Lazic je njihov, pa cemo da branimo naseg jer je nas. Valjda ovaj forum tezi nekoj objektivnosti da bi se razlikovao od navijackih foruma. Ja bi ti bez problema napisao ako stvarno je neki nas igrac prljaviji od nekog vaseg primera radi Ledeja. Verujem i vecina Zvezdasa i mi problem sa kritikom nemamo, cak se kod nas i preteruje i vise vlada taj nekako roditeljski strogi princip u kritici dok kod vas rekao bih je vise taj neki baba i deda princip ka unucima gde se iskazuje samo ljubav prema igracima i nista kritika (sto je legit ali samo do granica subjektivnosti a kada se prica objektivno onda je besmisleno), kada pricamo o toj nekoj disciplini i sportskom nacinu ponasanja. Ledej je cisto igracki super igrac tu nema spora. Ipak zaista mi je neumesno porediti Lazica i Ledeja jer Lazic koji je 13 sezona u Zvezdi ne moze mu se naci 10% od onoga sto je Ledej prikazao za ove 3 sezone u Partizanu a to su blago receno izrazito nesportski faulovi kojih je bilo bas bas dosta gde je mogao barem nekoliko igraca ozbiljnije da povredi a spletom okolnosti nije.

 

 

Ovo je jako veliki uzorak za 3 sezone, jasno se vidi da se u barem u 6-7 situacija igraci mogli da dozive ozbiljne povrede uz jos podosta prljavih poteza. Ogroman uzorak na 3 sezone i sa sigurnoscu tvrdim da nikad nijedan drugi igrac iz Partizana ili Zvezde nije ni priblizno imao ovakvih situacija. Da je Ledej igrac Zvezde, sve isto bi ti napisao. Samo konstatujem cinjenicno stanje, nista vise i nista manje od toga. Lazic ne znam dal je povredio ikad ijednog igraca za 13 sezona niti dal mu se moze naci kada pravi nesportske faulove kada je neki igrac u skoku i slicno, uklizavao nekom u noge i slicno. Mozda ne mogu da se setim ako i postoje takve situacije ne znam dal ih je bilo vise od 2-3 za 13 sezona. Zaista mi je hard core neumesno poredjenje. Ako nije neumesno ti me demantuj dokazima slobodno i tu sam da se delimicno slozim ako mi prikazes i pola situacija Lazica za 13 sezona u odnosu na Ledeja za 3 sezone.

 

Edited by Brat od Korneta
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2024 at 10:15 PM, realno *w said:

 

Dertone, oni su domaćini turnira.

 

Par starih poznanika, recimo Kajl Vims i Biliga, zanimljivi Kamagate koji je na pozajmici iz Milana... Sve u svemu, sasvim ok provera za ovu fazu priprema.

 

Turnir organizuje Trapani Sharks, nakon što du dobili novog vlasnika prošlog leta ekspresno su ušli u elitni rang...

 

GM im je nekada radio u Virtusu...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, bekrinjo said:

 

Turnir organizuje Trapani Sharks, nakon što du dobili novog vlasnika prošlog leta ekspresno su ušli u elitni rang...

 

GM im je nekada radio u Virtusu...

 

 

Da, da, posle sam to skontao. Ovo Šarks me asociralo na neke Kineze 😄 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, bekrinjo said:

 

Turnir organizuje Trapani Sharks, nakon što du dobili novog vlasnika prošlog leta ekspresno su ušli u elitni rang...

 

GM im je nekada radio u Virtusu...

Lepa nova (ili renovirana) halica po onome sto se moglo videti. Volim te "kupole"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Brat od Kornetaa kako komentarises cinjenicu da Petrusev veoma cesto dovodi sebe u situaciju da bude potencijalno prebijen? Sigurno nije igracki nadigrao sve njegove "napadace". Svakako je fizicko nasilje za svaku osudu, ali i to verbalno dobacivanje (koje mi i ne cujemo) je apsolutno nesportski. Cak mi je to vise kukavicki nego bilo sta drugo.

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...