Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Na papiru tih 11 domacih igraca zaista ne zvuci tako lose, ali su u praksi to bili igraci sa mizernom ulogom (Tristan, Jaramaz, Balsa) ili su igrali ispod ocekivanja (Smajli, Andjusic, Trifunovic), uz izuzetak Avramovica kao jedinog koji je uspeo da bude u 6-7 najbitnijih igraca tima. Za ove nove momke cemo tek videti, ali vec sada se moze naslutiti da ce Nakic, Lakic i Bosnjakovic biti igraci van 12.

 

Tačno, ali koje to domaće igrače smo mogli da dovedemo koji bi imali u startu veću projektovanu ulogu? Milutinov, Vanja (pre nego što jeste doveden), Lučić, Petrušev (pokušan kada je otišao u Efes, posle postao nemoguć). Pokušan Kalinić po novim informacijama. Lučić više puta podvukao da neće iz Minkena, deca, čkola, poverenje, uslovi, njegove mogućnosti. Milutinov ne znam tačno gde i šta ali to je jedan prozor prošlog leta kada si u teoriji mogao da ga dovedeš a verovatno je već bio sve ugovorio sa Olimpijakosom.

 

Dakle u startu su dovođeni igrači koji će biti na margini rostera i kroz rad, rast i minutažu postepeno dolaziti do nekih većih kapaciteta. Prošle sezone je tim igračima data baš lepa prilika u ABA, imali su neke izlete i u EL, ali koliko je realno očekivati da igrača kome ispodprosečni ABA ligaši nakucavaju lopte preko glave projektuješ u veće EL uloge?

Neka bude da je 50/50 odgovornost igrača i stručnog štaba što se završilo kako jeste. Ne vidim da je klub nešto odstupio od domaćih igrača ili zapostavio taj segment. Od mlađih igrača unutar kluba Drezgić je sigurno mogao da se nađe danas u 15 igrača ali izabrao je po meni bolju opciju za njega u svakom pogledu.

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasan samo ovaj deo kako ga je Partizan sprecavao da nadje novi angazman, kako je to uopste izvodljivo.

Deluje da je tu bilo jos nesto onim onog pesnicenja, ni prvog ni poslednjeg da bi sve ovoliko eskaliralo.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cavani said:

Nije mi jasan samo ovaj deo kako ga je Partizan sprecavao da nadje novi angazman, kako je to uopste izvodljivo.

Verovatno nismo hteli da mu damo LOC dok sve ne prodje. Ali to pije vodu samo ako ga je neki klub zaista potrazivao. Mada i to ne mora nista da znaci. Ti papiri kasne i iz mnogih drugih klubova/zemalja pa nisam nikad cuo da je neko tuzio zbog istih. A i ono "rusenje ugleda" nisam siguran da ce proci. Iz istih razloga onda moze i kontra tuzba.

Link to comment
Share on other sites

Ja prvi hejtujem sve sto O'stoyah predstavlja, ali necemo valjda uvek biti slepo na strani svakog igraca koji govori i radi nesto protiv kluba, bez da vidimo jasan dokaz da se limar bavi svojom vrstom limarije.

 

Naravno da igraci uvek imaju primarni benefit sumnje sto se mene tice, jer znam kako gorepomenuti zna da pilićari i mulja. Ali statisticki je nemoguce da je svaki igrac andjeo bezgresni, narocito Naneli. Realno je da je vise puta napravio disciplinske prekrsaje. Kao sto je i realno da ce rent-a-hair to probati da iskoristi da mu ne da pare i izmuze sto vise nazad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja verujem u Sterlinga, da uz Ifea moze biti najstandardniji u oba smera tokom sezone, na EL nivou. Ne da bude napadacka sila kao sto je Panter (nedovoljno puta) znao da bude, niti defanzivna radilca kao sto ce French Frank da bude. Ali dovoljno dobar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Ja verujem u Sterlinga, da uz Ifea moze biti najstandardniji u oba smera tokom sezone, na EL nivou. Ne da bude napadacka sila kao sto je Panter (nedovoljno puta) znao da bude, niti defanzivna radilca kao sto ce French Frank da bude. Ali dovoljno dobar.

Za Sterlinga mi se dopalo kad su ga pitali sta mozemo ocekivati od njega, odgovorio je nesto u fazonu: to set the tone in defense.

Sta ga znam, u principu mislim da smo se pristojno popunili na spoljnim pozicijama. Radije bih video nekog proverenijeg pleja umesto Karlika...

Ono sto me ubija u pojam je potpuna autisticnost Savica i Zeljka kad su u pitanju unutrasnje pozicije. Mike ima visinu krila, konstituciju krila i igru krila, dok za mane Pokua svi znamo. Uz nekog Monekea bi obojica mogli da igraju backup ulogu, ali ici u sezonu samo sa njima je bas neozbiljno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Ja verujem u Sterlinga, da uz Ifea moze biti najstandardniji u oba smera tokom sezone, na EL nivou. Ne da bude napadacka sila kao sto je Panter (nedovoljno puta) znao da bude, niti defanzivna radilca kao sto ce French Frank da bude. Ali dovoljno dobar.

 

I meni je nešto ok osećaj u vezi njega, iako je to bilo dosta turbulentno prošle sezone. Ipak je to bila prva evropska sezona. 

Ono što mi je minus je što je imao veliki broj slabih partija u drugom delu sezone, mada je tu Alba generalno bila užasna i bili su unekoj seriji tipa 1 pobeda 15 poraza (da ne ulazimo u detalje koga su dobili tu jednu 😄 )

 

Recimo u finalu protiv Bajerna na 4 utakmice 17-18ppg, 6 asistencija po meču i skoro 50% trojke.

 

Deluje mi da može da se uklopi, te da ako budemo igrali smislenu košarku, igra bolje nego u Albi.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jedibojan said:

he talks the talk.

Deluje kao mnogo gotivan lik. Jos na prvu, na predstavljanju...

Kakav brat, kakva predobra energija - bukvalno sve zavisi od toga dal ce umeti da kanalise istu 

Generalno energija i stav svih novopridoslih je veliki plus u odnosu na proslu sezonu i ocigledno nesto na sta se obracala paznja prilikom selekcije igraca

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

NS- BG Arena je 1h lagane voznje otvorenim putem, toliko nekome treba od recimo Rakovice ili Mirijeva kada je spic, uz mnogo vise nervoze.

To je za Americke uslove normalno putovanje do posla.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...