Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Legendarna franšiza, oduvek sam govorio :default_coffee:

 

 

14 minutes ago, odupri se ludilu said:

@realno *wne vidim da se ustalilo mišljenje Bonga na 4.Naravno da će da igra krilo Bonga i naravno da je odličan u čuvanju plejeva kako na lopti tako i dobar kod switch odbrane.Ali on može ponekad da pokriva 4 kao što to može Luča ili Papa (obe Pape) što je radio, ali jeste više trojka nego četvorka. On može da krpi četvorku. Meni se generalno ekipa sviđa tj koncept a najveća enigma će biti svlačionica i hemija. Vanji traku za početak tu za mene nema dileme.

 

 

Papapetru je izuzetno jak igrač, sa niskim težištem, sve suprotno od Bonge. 

 

Nisam mislio da se ustalilo mišljenje da će Bonga na 4, nego da će na 3 primarno, a da povremeno pokriva i 4. A ja mislim da ni to nećemo gledati.

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, odupri se ludilu said:

Naravno da će da igra krilo Bonga

 

Kako da igra krilo ako su tu Braun i Marinkovic a na 2 Lundberg i Vasington? 

 

Ili ce na 4 ili ce tipa 5min da igra na 3 a ostatak minutaze na 4. Pricamo naravno o tome kad su svi zdravi.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Kako da igra krilo ako su tu Braun i Marinkovic a na 2 Lundberg i Vasington? 

 

Ili ce na 4 ili ce tipa 5min da igra na 3 a ostatak minutaze na 4. Pricamo naravno o tome kad su svi zdravi.

 

Da, kako će igrač koji ceo život igra krilo da sad odjednom igra krilo? To bi bilo suludo.

  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Kako da igra krilo ako su tu Braun i Marinkovic a na 2 Lundberg i Vasington? 

 

Ili ce na 4 ili ce tipa 5min da igra na 3 a ostatak minutaze na 4. Pricamo naravno o tome kad su svi zdravi.

Mnogo zujis brate, malo meda dajes.

 

Covek je cisto krilo 1/1.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bongu i Frenkija bi najbolje bilo na smenu koristiti kao ultra agresivne point of attack defanzivce koji će izuzetnom dužinom 40 minuta daviti protivničke ball handlere, a onda i u switch situacijama biti u stanju da se solidno pošibaju sa visokim igračima, otežaju post entry pas, zagrade, pokupe skok... U napadu spot up trojke i možda nešto sekundarne kreacije, jer ima ko tu primarno da kreira i trpa... 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Guru said:

Bongu i Frenkija bi najbolje bilo na smenu koristiti kao ultra agresivne point of attack defanzivce koji će izuzetnom dužinom 40 minuta daviti protivničke ball handlere, a onda i u switch situacijama biti u stanju da se solidno pošibaju sa visokim igračima, otežaju post entry pas, zagrade, pokupe skok... U napadu spot up trojke i možda nešto sekundarne kreacije, jer ima ko tu primarno da kreira i trpa... 

Egzekli. Bonga - Banja Sy za bogate. Cista trojka korektor, na 4 ce da igra samo kad preuzima dole i u nekim specijalima kao sto rece Realni.

Komplet sastav - nisam prezadovoljan.

Podrska - neupitna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

Nisam te razumio...?

Sve što sam naveo su činjenice:

Kaboklo je po profilu upravo kockica koja nam nedostaje.

Avram neće u Zvezdu sve i da oće.

 

Ako vam po profilu nedostaje nestabilan i nestalan lik upitne inteligencije, onda ti je zanimljiva procena vašeg tima.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bonga na 4 je mnogo manja steta nego Poku na 4. Tako da... ne bi me cudilo da Bonga uzme vise minuta na 4 nego na 3. E sad, ako dodje ta mitska zver na 4 Bonga je zacementiran na 3. 

Imamo puno igraca koji mogu na 2 i vise pozicija. Jedino Carlik, Duan i Tyrique imaju striktne pozicije.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

Da, kako će igrač koji ceo život igra krilo da sad odjednom igra krilo? To bi bilo suludo.

 

Mislio sam na minutazu i kapiram da si svestan toga ali dobra posalica.

 

2 hours ago, Coz29 said:

Mnogo zujis brate, malo meda dajes.

 

Covek je cisto krilo 1/1.

 

Niko ne spori da je krilo. Ali nije ni da ne moze na 4. U Bajernu je pokrivao i 4 i 2 po potrebi. Mozda ga Zeljko vidi i na 4. Pa kad je Ponitku tu koristio povremeno mislim da bi se Bonga bolje snasao. Svejedno mi je gde ce da igra Bonga, samo htedoh reci da tesko da ce igrati na 3 pored Brauna i Marinkovica. Osim ako nije prihvatio neku ulogu od 10 minuta a to znaci smanjena uloga za nekog drugog sto mi je opet dosta nejasno. Videcemo kad krene sezona.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

Bongu i Frenkija bi najbolje bilo na smenu koristiti kao ultra agresivne point of attack defanzivce koji će izuzetnom dužinom 40 minuta daviti protivničke ball handlere, a onda i u switch situacijama biti u stanju da se solidno pošibaju sa visokim igračima, otežaju post entry pas, zagrade, pokupe skok... U napadu spot up trojke i možda nešto sekundarne kreacije, jer ima ko tu primarno da kreira i trpa... 

 

Kako bi raspodelio minutazu od 1 do 3 ako bi Nilikinu i Bongu smenjivao po 20 minuta? I ja cenim da ce obojica igrati po 15-20min prevashodno zbog defanzive ali nejasno ko ce biti uskracen za minute i igrati tu 10min ili manje. Jedino resenje vidim da Bonga igra i na 3 i na 4.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Ako vam po profilu nedostaje nestabilan i nestalan lik upitne inteligencije, onda ti je zanimljiva procena vašeg tima.

Ti iz posta nisi izdumao da sam mislio na igrački profil...skil paket? 

Pa ni Filip nije cvećka ali nam baš to treba...mlad, podugačak, skočan rim protektor sa mekom rukom koji pokriva obe pozicije unutra.

I statsi su im skoro isti.

A za ludu glavu...pa ne mož sve. Nismo Barsa majkumu.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Mislio sam na minutazu i kapiram da si svestan toga ali dobra posalica.

 

Znam, ali opet je jako loše to tako formulisati. Ako se ne izbori za minute na krilu, jednostvno će imati manju minutažu i to je to.

 

7 hours ago, Wingwalker said:

Pa ni Filip nije cvećka ali nam baš to treba...mlad, podugačak, skočan rim protektor sa mekom rukom koji pokriva obe pozicije unutra.

 

"nije cvećka" i ostavlja ekipu bez centra 2 dana nakon što mu je trener ukazao poverenje otkačivši Frenka, su dva različita univerzuma... 

 

Apsolutno neoprostivo, nebitno je li Borac iz Čačka, ili Barsa.

 

Edited by realno *w
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Ovde su napisane hrpe postova na temu njegovog skila i onog malo pto mu fali da bude koristi od tog skila tako da ne bih dalje na tu temu.

a kako se ovde objasnjava to sto je sabijao i u ulmu i u repki?

ozbiljno pitam, mozda je bilo a ja propustio

mislim da je fer reci da bruno i zeljko ne idu zajedno, a ovo sve sto mu filujete preko je malo salty

 

ja npr ne bih imao nista protiv da kkcz proba sa njim. high risk high reward

svakako bolje nego neki istroseni vojtman

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, NikadProtivKaline said:

mislim da je fer reci da bruno i zeljko ne idu zajedno, a ovo sve sto mu filujete preko je malo salty

 

Najfer za reći je da je lik kod poslednja dva poslodavca:

 

1. izradio klub kada je skontao da je i na EL radaru, ostavivši ih u problemu jer je planiran kao go-to guy i da se razvlače po sudovima

2. izradio klub pred važnu utakmicu finalnu serije kao jedini koji može da odgovori na 5 uz nešto malo Smajlija

3. najavio da će da raskine ugovor i tuži klub preko menadžera pošto su ga kaznili novčano za stavku 2.

4. ... a onda hvalio Žoca i pričao kako hoće da ostane

 

Ispade ovde da ima manje blunders i da nije cvećka, a lik je žešće nepouzdan sa velikim disciplinskim problemima. 

Verujem da bi imao bolju sezonu u ovom novom timu, očigledno je dobar igrač a prošla sezona je bila baš tenzična i zajebana, gde mnogi individualno "nisu išli sa Željkom". Ali reći da mu filujemo jer smo salty... baš ozbiljna gimnastika je potrebna da se dođe do takvog zaključka.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NikadProtivKaline said:

a kako se ovde objasnjava to sto je sabijao i u ulmu i u repki?

ozbiljno pitam, mozda je bilo a ja propustio

mislim da je fer reci da bruno i zeljko ne idu zajedno, a ovo sve sto mu filujete preko je malo salty

 

ja npr ne bih imao nista protiv da kkcz proba sa njim. high risk high reward

svakako bolje nego neki istroseni vojtman

 

Pa to ti je to otprilike isto. Jedna dobra, jedna prosečna, jedna loša. Kod nas mu je u početku bilo zajebano što je uleteo u momentu kada smo se mučili, pa ni on nije lako dolazio do izražaja. 

 

Da ne ide sa Žocom, on bi ostavio Kaminskog za KLS, a ne ovoga, čime im je obojici stavio do znanja šta misli o njihovim igrama i na koga računa za sledeću sezonu. Bruno je u druga dva meča polufinala sa Megom igrao bukvalno koliko je mogao zbog ličnih, prosek 17-18 poena i 26-27 minuta na terenu. A onda je odlučio da ode.

 

Što se sabijanja u repki tiče, dve tekme nije postojao, bukvalno najgori na terenu, onda prvo sabio Japan nesretni i onda ta partija protiv Amera, stvarno dobra, ali ipak tekma koja je bila 30 poluvreme.

 

 

Kako god, i to toplo hladno je ok, u proseku bi on bio dobar. Ali ono napuštanje ekipe se ne oprašta i to je to. Da toga nije bilo, on bi bio projektovan za prvog centra, uveren sam u to, ili barem da podjednako deli minutažu sa još jednim. Njegov izbor.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

“Zato su na poziciji četiri stigli Ajzea Majk i Di Džej Vilson, a tu je i Aleksej Pokuševski koji je igra na obe krilne pozicije.”


”Primarna opcija biće svakako Di Džej Vilson. Amerikanac je proveo prethodnih osam sezona na relaciji NBA liga i razvojna liga. Za prvu nedovoljno dobar da se izbori za veću minutažu, za drugu verovatno i suviše dobar odlučio se da sa 28 godina dok je još u naponu snage proba i evropsku košarku.”

 

https://nova.rs/sport/kosarka/zeljko-obradovic-napravio-zaokret-u-partizanu/
 

Ovi nam doveli Wilsona.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Što se sabijanja u repki tiče, dve tekme nije postojao, bukvalno najgori na terenu, onda prvo sabio Japan nesretni i onda ta partija protiv Amera, stvarno dobra, ali ipak tekma koja je bila 30 poluvreme.

 

Upravo kad je trebao protiv Nemaca napravio 5 licnih al dobro natrpao Japance i Amere u rekreativo tekmi jer su ovi imali potpunu kontrolu pa su ga pustili da pravi stetu.

 

Ali kad im je trebalo protiv Nemaca. Bukvalno pravio faulove brze nego sto ja kucam post.

 

Svakako je upitanju dobar igrac sa fizikalijama ali dzabe kad si ti nepouzdan i ne znas kako ce taj dan da ustane...Da li ce napraviti 5 faulova za 5 minuta ili ce sabiti...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...