Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Gledao malo Ajzeu Majka u klipovima. Izuzetno pokretan i skocan ali deluje prilicno nizak za svoju poziciju. A i prikazane akcije i poeni ukazuju da je više trojka nego četvorka...

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, MarioKempes said:

Kad pišem o momcima koji se mažu izmetom, prevashodno mislim na Smajlija, Trifu, Anđušu i Avrama, čisto da naglasim.

Slažem se sa tvojim prvim pasusom.

 

Eh sad, izmet.

 

Ja sam za Trifu rekao 100 puta, problem je manjak talenta, ali on je dečko igrao ozbiljno svaki minut koji je dobio i njemu apsolutno ništa ne zameram.

 

Aleksa je imao jako puno dobrih perioda, samo je problem što je njegova forma neverovatan rolekoster. Ovaj pristup koji ima u reprezentaciji, jednostavno nije moguće primeniti na sezonu od 80 utakmica, pregori čovek, ispovređuje se, gomila problema, nekih brainfart momenata etc. Sve u svemu, drago mi je što smo gledali tog ludaka 3 godine, ali mislim da je ovaj razlaz dobar za obe strane. Naročito za njega, jer je otišao u klub koji u ovom trenutku nema preveliki pritisak, niti previše tekmi.

 

Danilo je to što je, jednostavno jako usporio, teško dolazi do pozicije, a mi bez plejmejkera nismo imali opciju da on dobije dovoljno otvorenih šuteva. 

 

 

17 hours ago, MarioKempes said:

Nisam stekao utisak da je domaćoj četvorici bila namenjena znatno veća, značajnija i odgovornija uloga, pa su oni u tome izgoreli i nisu se snašli. 

 

Pa sad, jedno je utisak, drugo su brojke.

 

Aleksa je u 22/23 sezoni igrao 14 minuta po meču i uzimao 5,5 šuteva iz igre.  U sezoni 23/24 20 minuta po meču i 8 šuteva iz igre. Ovo je ipak vrlo značajna razlika.

Smajli u 22/23 sezoni 10 minuta po meču, a onda 16 minuta po meču. Da je išta odigrao, na bilo kojoj strani terena, to bi bilo blizu 20 minuta.

Trifa sa 9 na 15 minuta po meču. Za tih 15 minuta je imao indeks 2,8.

 

 

17 hours ago, MarioKempes said:

Takođe, ne mislim da ih je Željko šutnuo jer je jedan glup, drugi priglup, treći tupav, ništa ne kapiraju, nikakvi košarkaši. Za razlaz vidim dva moguća razloga:

 

Ne mogu da pričam o nekim stvarima iz svlačionice, glupo mi je da pričamo o nečemu o čemu nemamo predstavu.

 

Što se tiče nemogućnosti da ukapiraju, toga svakako ima i to je bilo vidljivo na svakoj tekmi. Ako trener nacrta akciju za piknpop, gde se pažljivo odvlači strana pomoći, pa se onda igra taj pnp i Smajli dobija loptu na svojoj omiljenoj poziciji, sam kao duh, ali u 3 od 4 situacije ne šutne i pored toga što trener moli da šutira, onda je svakako neki problem u glavi. Ja odgovorno tvrdim, da sada uzmemo bilo koju tekmu iz kalendara, da ćeš naći bar 3 te situacije.

 

I onda on ne uzme taj šut, zabije se u reket, ili izgubi loptu, ili vrati spolja, na 4-5 sekundi do kraja napada i to je manje više kraj tog napada. 

 

Ili o Aleksinoj igri na strani pomoći bi mogao da pišem satima. To su sve neke situacije gde gledamo Žoca kako samo na tekmama ponavlja to 3 godine, a kamo li koliko se to radi na treninzima. I sve te stvari gledamo sada i u reprezentaciji.

 

 

 

 

 

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je jako tanka granica izmedju uspesne i neuspesne sezone i da su prethodne dve godine Partizana primer toga. Ta prva sezona u EL koja je krenula naopako i izgledala da ce biti totalni promasaj je na kraju bila na neki nacin istorijska, korak je falio do F4. Isto tako, prosla sezona u kojoj se sve vreme cekalo da ekipa klikne i udje u formu i seriju pobeda, ali se nije docekalo. Istina, bilo je dosta meceva na 1-2 lopte, bukvalno su jedan napad i jedna odbrana odlucivali, ali je sve otislo na drugu stranu. Isto kao sto je ona Nanelijeva trojka u sezoni pre protiv Efesa vratila citavu ekipu iz mrtvih. Sta bi bilo da to nije uslo? Mnogo je detalja i faktora koji uticu na krajnje rezultate, pogotovo ako se fokusiramo samo na EL. Ne znas nikad u kakvom stanju i formi mozes ocekivati narednog protivnika, i protiv koga ces sve igrati kada si ti u losoj formi ili imas povredjene igrace. Za ekipu poput Partizana koja je tu negde na granici za top8 su takve stvari jako bitne. Deluje mi da su se pretprosle sezone kockice poklopile sto se toga tice, a prethodne je bilo suprotno. 

 

Sto se tice individualnih izdanja, mislim da nije bilo previse tesko prognozirati da recimo Panter i Ledej nece imati toliko dobre sezone. Moguce da je doslo i do zasicenja, emotivnog praznjenja nakon svega onoga protiv Reala, ali sigurno ima i do skautinga drugih klubova i kriterijuma sudjenja koje je pre svega kod Pantera dosta promenjeno prosle sezone. Kaminski i PJ su bili veliki rizik s obzirom da su bez EL iskustva. Na sve to je doveden Kaboklo takodje upitnog iskustva, ali i bbiq-a sto je poslednje sto je trebalo tom timu. Mislim da je bolji izbor bio da su se dovela neka proverena imena, lupam Bolomboj i CMM, ali ocigledno se pucalo na vise, rizikovalo i jbg nije uspelo. Domaci igraci su svakako razocarenje, ali smatram da je krivica 50-50 na njima i klubu. Jasno je da su to limitirani igraci, ali i takvi u dobro poslozenom sistemu mogu da pruze doprinos.

 

U svakom slucaju naredna sezona je start od nule i jako je tesko prognozirati sta ce biti. Ono sto mene zanima su plan i strategija u klubu. Da li prave ekipu na duze staze ili samo krpe za narednu, pa ce se sledeceg leta razmisljati iz pocetka? Ako je ovo prvo slucaj, onda je sasvim razumljivo da se tim kompletno resetuje i da vec sada krene da se gradi ekipa koja ce recimo u 25/26 ili 26/27 sezoni da dozivi pik. Zato se roster osvezava, dovode se svi novi igraci, a oni koji se najbolje pokazu ce biti deo tog tima koji ce imati najvise ambicije. Ali su tu uvek problem garancije nastupanja u EL i generalno buducnost ovog takmicenja. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, uvrnuto said:

 

Ček, ček, ali nisu još izbacili sezonske.

 

Tek ćemo da se iznenadimo koliko su skupe. 😄

 

U ovoj zemlji ne postoji usluga/artikal čija cena opada iz godine u godinu jer rat u Ukrajini/Izraelu, cena barela nafte, suša/grad, you name it... 🙂

 

Prošle sezone je zet sezonsku platio skoro 70k, toliko je spreman da plati i za narednu ali ako bude neko drastično povećanje odustaće. 

 

Edited by Guru
Link to comment
Share on other sites

Just now, Juan Pablo Montoya said:

@bekrinjo Kad kvotuješ nekoga sa stranice koja trenutno nije poslednja, ako ti se učini da se nije upisao tvoj upis, nemoj da ponovo klikćeš na submit, jer se upis upisao, samo ga ne vidiš jer nisi kvotovao sa poslednje strane.

Znači u tome je bio problem, ja kliknuo više puta, hvala. 😀

 

Molim nekog od moderatora da edituje post i izbriše multiplikovane kvotove/moje odgovore, ja preko mobilnog ne uspevam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da ce morati da se ima clanska karta da bi se kupile i dnevne ulaznice? Barem tako pise u mejlu, molim da potvrdi neko ako zna.



Sto se tice pojacanja, sad kad se zaokruzilo sa DJ Wilson i Duane Washington, mogu reci da sam zadovoljan. I to ne samo sto mislim da imaju neverovatan kvalitet, nego jer se opet ide na high risk - high reward strategiju, sto mi je znacajno bolje nego da se dovode isluzena EL imena i takmici sa timovima koji imaju znacajno vece budzete.

Imamo nekoliko tih macki u dzaku, od njih dvojice, preko Carlika i Ntikiline do Majka koji mogu biti ili otkrice EL ili biti nesnadjeni kao Kaminski i donekle Dozier.

 

Svakako mislim da ce Duane biti vrhunsko pojacanje i brutalan strelac za EL nivo. Zao mi je sto se propustio Nwora, i on ce dominirati u Efesu. 

  

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Ta sezona je takođe bila jedna od najjačih forumskih sezona na nekadašnjem b92. Otišli nam poslednji ostaci EL tima, došli Kevin Jones, brat Jamar, Vrabac... 

 

Meni je omiljena sezona sa legendarnim Bojom Đumićem. :classic_smile:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...