Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Nemojmo da se lazemo, ovo do sad je jako jako slabo za neke ozbiljnije domete. To naravno ne znaci da ekipa ne moze biti simpaticna i profesionalnim odnosom i zalaganjem kupiti sve nad ovde, ukljucujuci i mene koji sada ovde kenjam. Ali u ovom formatu takmicenja EL, ne mozes nadomestiti cist kvalitet pukom borbenoscu. Narocito ne sa Zeljkom kao trenerom.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

ja bih rekao da bez jos 2 kapitalca sa poenima u rukama, kkp tesko da moze bolje od prosle sezone

problem je sto tih kapitalaca nema mnogo na trzistu

mislim da vam je klajburn dobar fit, a za tog drugog mozda ima smisla sacekati nba i tu nesto loviti, kad se vidi gde najvise skripi

Uvek moze da se nadje kvalitet. To sto ga mi navijaci/laici ne vidimo ne znaci nista.

Eno bio onaj post sa Klajburnom/Petersom/Monekeom.

Ako smo sacuvali pare (a deluje da jesmo) bicemo medju prvim izbiracima posle last cut-a, a tu ce sigurno biti dobrih igraca.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, DameTime said:

Realnost nije briga na koju se bilo ko obazire. Kad se spominju zvučna imena poput Klajburna i Monekea - ne valja, kad se izvuče neki igrač koji možda nije očekivan - ni to ne valja. Šta bi vas zadovoljilo ne znate ni vi sami. Kao i kod navijača KKCZ to su neki imaginarni igrači koji verovatno postoje samo na NBA2K, ako i tamo. Kad se pita odakle bi to uprava trebalo da dovede igrače, vrti se u krug NBA cut preko bare. A gde je to preko bare i koji su to igrači niko živi ne zna, samo se zna da to nisu ovi koji su dovedeni, dabome. Sve se svodi na to da se pojedine akvizicije očigledno ne uklapaju u uverenje da KKP/KKCZ zaslužuje 12 pojačanja od kojih svako bar nešto radi vrhunski za Evropu.

 

TL;DR, čime ćete se polivati kad ovaj lik pokida sezonu? I'll stick around to watch...

 

Ne mogu se bas sloziti sa ovim tejkom. Neozbiljno bi bilo da pricam u tudje ime, ali sto se mene tice ima tu itekako vrlo konkretnih imena i prezimena koja su meni interesantna za videti u dresu KKP. Ok, Oso je otpao kao neka opcija sa koledza jer mu je PHX roknuo garantovan ugovor kao piku druge runde (a ja sam recimo ocekivao da mozda cak ni ne bude draftovan), kao i jos nekoliko drugih imena. Medjutim, dok se ne formiraju NBA rosteri definitivno, necemo znati sta tacno ostaje, ali u ovom trenutku ima nemali broj igraca koje bih ozbiljno pratio i jurio - Metu, House, Nwora, McDermott, Joseph, Graham, Stevens, eto Korkmaz je vec skinut, Bertans, Flynn i Mills su vec pominjani, kao i Jones koji je bas totalni sf.  Naravno da ce 90% ovih ljudi na kraju opet naci angazman u NBA, ali nece bas svi. Mislim ima tu jos imena, ali samo ilustrujem da nisu bas neka mitska bica i fantaticne kreature u glavama navijaca KKP kada komentarisu dosadasnje akvizicije i ispoljavaju zelje i nadalja za dalje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi ne smemo biti klub koji igrace za prvu petorku trazi posle nba cut-a. Meni je to neozbiljno. A i nikad ne znas sta ce tada ostati. Mi moramo da oformimo kostur tima jos sada pa ako nesto kvalitetno iskrsne lako cemo sa viskom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Alek The Great said:

Mi ne smemo biti klub koji igrace za prvu petorku trazi posle nba cut-a. Meni je to neozbiljno. A i nikad ne znas sta ce tada ostati. Mi moramo da oformimo kostur tima jos sada pa ako nesto kvalitetno iskrsne lako cemo sa viskom. 

Naravno da je neozbiljno. Kao da smo mi jedini tim koji ceka na cut.

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Magia said:

Ovoj ekipi bi savrseno palo jedno oprastanje ruzne proslosti i Petrusev na poziciji 4, koji mi se mnogo bolje uklapa i od Klajburna i od Monekea, kad vec Bertans nije opcija. Ali sumnjam da su ovi iz Olija ludi da ga puste nakon odlicnog kraja prosle sezone i ovih partija u reprezentaciji. 


1. O'ladio nas i otišao u Efes

2. Potpisao za grackog rivala

3. Incident sa Lesorom

4. Odlazak u policiju

5. Zdušna podrška crveno-belima i u Pireju i ovde

 

Verovatno najomraženiji igrač kod fan baze. Siguran sam da nikome nije ni palo na pamet. 

  • Love 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Ali u ovom formatu takmicenja EL, ne mozes nadomestiti cist kvalitet pukom borbenoscu.

 

Pa nema Partizan 12 "zadnjih veznih" kako se ovde pise ili 12 defanzivnih boraca koji nisu sposobni da daju kos. Ne da preterujete, nego pisete netacne stvari.

 

Taj Brendon Dejvis je bio 4. centar po ppg. Sterling Braun 10. po ppg ako gledamo poziciju 2. a Marinkovic odma iza njega sa 0.2 manje poena po mecu. Znaci trojica dvocifrenih a prosle sezone ste imali cetvoricu s tim da Karlik vrlo moguce bude i on na barem 10ppg. Dalje, Lundberg 9.4 poena ali za 19 minuta sto je odlicno po posedu i on da je imao minutazu kao Braun ili Marinkovic imao bi i vise poena. Tajrik Dzouns za 17 minuta 7 poena sto je takodje lep podatak. Svaku utakmicu koju je odigrao 20+ minuta je bio dvocifren a imao je par dvocifrenih partija i za manje od 20 minuta, na jednoj utakmici je dao 21 poen sto je generalno retkost za centre u El danas. Nije ni taj Bonga operisan od postizanja koseva, imao je on partije ove sezone 11, 10, 12, 10, 15, 15, 11 uz jos 6 partija sa 7+ poena. Malo li je za "zadnjeg veznog" i za nekog ko je samo borac a nije bas samo to. Neki Lazarevic ili Lazic trenutno u zivotu ne bi dali ovoliko poena na Bonginu minutazu tokom sezone, posto su to kategorija borbenih defanzivaca. Ovi iznad su svi two way igraci, neki vise a Bonga jedini malo manje, uz Nilikinu. Kapiram i da je taj Karlik sposoban za barem 10ppg. Za Majka, bio je dvocifren u Ek, videcemo ga u El jer je tu nedokozan mada u francuskom prvenstvu je ubacio 2 puta po 12 poena Monaku i Asvelu 21 poen na jednom mecu, tako da ni on ne dolazi bas kao neki puki borbeni zadnji vezni. Videcemo jos koja ce cetvorka stici.

 

Dakle Partizan ima 5 dokazano sposobnih igraca za dvocifren ucinak prosecno po mecu a kapiram da ce imati i 6. Prosle sezone ste imali cetvoricu i to su Panter sa 15ppg, Naneli sa 12 i Ledej i Avramovic sa po 10. Sad mozda nemate jednog sa 15 ali ce zato recimo prvih petorica igraca postizati prosecno kolko prva cetvotica iz prosle sezone. Kao da je to pa i vazno. Taj Lundberg je resio vise meceva za Virtus nego Panter za Partizan prethodne sezone i taj Lundberg sa svoji 9.4 ppg, dobrom odbranom i nekoliko direktno resenih utakmica je doneo vise tom Virtusu nego Panter Partizanu sa 15ppg, nepostejcom odbranom i prosle sezone se i ne secem nekih clutch uspesnih zavrsnica. Da ne pricam da su dovedena 2 igraca za Panterov novac i koliko je zapravo bolje imati Lundberg+Braun (ili Marinkovic u zavisnosti koga vise bude koristio na 2) nego Panter i Andjusic. Cak i u napadu ce tu biti slicno poena kad se bude uporedjivalo 2 vs 2 a o odbrani da ne pricam...

 

Ne vidim nijedan razlog zasto bi Partizan naredne sezone postizao nesto osetno manje koseva prosecno nego Partizan iz prethodne sezone, svakako ne vise od recimo 3 poena manje po mecu sto bi bilo vise nego prihvatljivo ukoliko se bude igrala bolja odbrana koja ce se nesumnjivo igrati.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

 

Inače naginjem više ka tvojoj strani spektruma nego ka defetističkim najavama, ali opet se gađaš brojkama bez konteksta: npr. Dejvis, Braun, Marinković i Lundberg kao četvorica dvocifrenih igrača su nastupali za ekipe koje su završile 18, 13, 10 i 8. na tabeli. Od čega 18. i 8. ekipa su igrale ili neobaveznu ili divlju košarku sa mnogo poseda i poena. Ova ekipa što je igrala neobaveznu košarku je ubeležila 5 jebenih pobeda u 34 kola. Taj potencijalno peti dvocifreni Bonga je nastupao u 15. ekipi prošlogodišnje EL.

Ništa to nije smak sveta, ali si ih stavio u koš/poredio sa Panterom, Nanelijem, LeDay-om i Aleksom, igračima koji su nas nosili do 6. mesta EL. Dvojica od ove četvorice su potpisali za ekipe sa najvišim dometima. Logično da nisu igrači ranga Lazarevića ali trenutna ekipa je po minulom radu, plati i best case scenario partijama daleko iza ovih sa kojima ih porediš. 

I da se razumemo, ne samo da sam tabor verujemo Žocu više nego ocu, nego se i radujem novoj sezoni i gledanju nečeg skroz drugačijeg u odnosu na prethodne dve sezone. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Mi ne smemo biti klub koji igrace za prvu petorku trazi posle nba cut-a. Meni je to neozbiljno. A i nikad ne znas sta ce tada ostati. Mi moramo da oformimo kostur tima jos sada pa ako nesto kvalitetno iskrsne lako cemo sa viskom. 

 

Kako onda doci do potencijalno ekstra kvaliteta? Ako je vec x puta konstatovano da grupica najbogatijih ocerupa sve, a KKP-u su zbog miksa razloga domaci prospekti nikad manje dostupni i  samo trziste je nikad siromasnije, kako dovesti igrace koji mogu napraviti razliku i doneti ozbiljne rezultate?

Link to comment
Share on other sites

Just now, SteveFrancis#3 said:

Kako onda doci do potencijalno ekstra kvaliteta? Ako je vec x puta konstatovano da grupica najbogatijih ocerupa sve, a KKP-u su zbog miksa razloga domaci prospekti nikad manje dostupni i  samo trziste je nikad siromasnije, kako dovesti igrace koji mogu napraviti razliku i doneti ozbiljne rezultate?

 

Da li misliš da Carlik i Ntilikina, svaki na svoj način, ne mogu to da donesu? Pošto upadaju u kalup igrača van rotacionog EL tržišta i onoga što najbogatiji pokupe. Stvarno pitam pošto u mojoj amaterskoj knjizi Ntilikina može da orgazmira Beonegra jednom nedeljno i ne vidim toliko znakova pitanja, a za Carlika nisam ni čuo, samo pamtim da je bio neki iz Južnog Sudana sa prošlog sveckog sa jakim brojkama. 

 

I koliko je optimistično očekivati da kroz tim, koheziju i work rate dođeš do ekstra kvaliteta ekipe? Duletovi dani su bili daleko, ali recimo (nezavršena) sezona sa Trinkijem kao neki reper. 

Link to comment
Share on other sites

Dobar je bio Trinki ali ono je bio Evrokup level. I mislim da bi vas Zvezda opet dobila da je došlo do završnice. Mi smo te sezonu spolja imali Brauna, Pantera i Berona. To je barem za klasu iznad vaših bekova. Dženkinsa u ulozi prašinara, Dobrića i Lazića od domaćih. Pod košem smo bili skromni. Pod košem ste bili nešto bolji, najviše zbog Mozlija koji je bio atletski nadmoćan u odnosu na naše visoke. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

 

Da li misliš da Carlik i Ntilikina, svaki na svoj način, ne mogu to da donesu? Pošto upadaju u kalup igrača van rotacionog EL tržišta i onoga što najbogatiji pokupe. Stvarno pitam pošto u mojoj amaterskoj knjizi Ntilikina može da orgazmira Beonegra jednom nedeljno i ne vidim toliko znakova pitanja, a za Carlika nisam ni čuo, samo pamtim da je bio neki iz Južnog Sudana sa prošlog sveckog sa jakim brojkama. 

 

I koliko je optimistično očekivati da kroz tim, koheziju i work rate dođeš do ekstra kvaliteta ekipe? Duletovi dani su bili daleko, ali recimo (nezavršena) sezona sa Trinkijem kao neki reper. 

 

Frankie Smokes moze jako brzo da se isprofilise u najboljeg defanzivca EL, ali napad je sasvim druga prica. Ukoliko je on doveden za bas veliki broj minuta i namenjena mu je uloga nosioca, onda ce biti neophodno da decko napravi kvantni skok sto se tice napadacke igre. I to preko noci, razume se. Meni je u to jako tesko da poverujem. Mislim da ce tamo u februaru izgledati bolje, prirodnije, pronalaziti neka svoja mesta na parketu mnogo tecnije, ali tesko da ce postati elitni suter iz driblinga ili napast na obrucu koja generise tonu bacanja i and1-ova. 

 

Carlik je klasicni hail-mary potez, ocigledno se nadaju da ce nas jednostavno usrati i da ce se potpuno neocekivano ispostaviti kao bomba i neko ko donosi prevagu. Nije sasvim nemoguce jer je prosto proveo premalo vremena igrajuci ozbiljnu kosarku, tako da tu i postoji makar teoretska mogucnost. No ja sigurno tu nisam biliver, posto su to vec neki Televisa zapleti i raspleti. Previse zvezdanih preklapanja za moj ukus.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Statistika radi protiv KKP i ona je neumoljiva. 

 

Nemoguce je rasterati sve igrace iz prosle sezone (rasterati je prava rec, novca ima u velikim kolicinama i vecina igraca je lagano mogla da ostane) i ocekivati da ce potpuno novi tim sastavljen od igraca koji nikada nisu igrali zajedno napraviti nekakav veliki uspeh u narednoj sezoni.

 

Sto se tice Vujosevicevih timova, F4 tim je imao Kecmana, Rasica i Bozica, tu je bio i Vesely. Uz to je sistem bio drugaciji i ti igraci su davali sve od sebe jer im je to bila sansa da naredne sezone potpisu velike ugovore. 

 

KKP je svoju igru u napadu bazirao na cetvorci Exum - Punter - LeDay - Lessort, ostali su bili zamenjivi. Tih igraca vise nema, a na EL trzistu je situacija takva da bi zamene trebalo da budu Sloukas - Nunn - Mirotic - Poirier. Ako ne racunamo tih desetak igraca, dobije se situacija u kojoj su zamene Ntilikina - Brown/Lundberg -? - Davies, jer nema igraca na trzistu. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

 

Kako onda doci do potencijalno ekstra kvaliteta? Ako je vec x puta konstatovano da grupica najbogatijih ocerupa sve, a KKP-u su zbog miksa razloga domaci prospekti nikad manje dostupni i  samo trziste je nikad siromasnije, kako dovesti igrace koji mogu napraviti razliku i doneti ozbiljne rezultate?

To je nasa sudbina. Za nas je prevelik rizik da nekog (zdravog) igraca kojem potencijalno visi ugovor u nba potpisemo u ovo vreme. Rizik u smislu plate i kvaliteta. Ono sto jos vise otezava je to sto ne zele svi da igraju u Evropi. Od svih igraca koji potencijalno budu zrtve nba cut-a mozda tek 50% razmisljaju o Evropi. E od tih 50% tek 10% bi zbog novca dosli sada. A i taj novac je nekih 30-50% veci nego sto bi bio u oktobru. Tako, ako zelis sada da dovedes nba igraca ciji kvalitet se ne dovodi u pitanje treba da izdvojis velike novce. Primera radi, zelimo 

Mykhailiuk-a i zelimo ga odmah, cenim da bi morali da se isprsimo sa ponudom od 2,5-3m po sezoni. To su veliki novci za nekog ko nije igrao evropsku kosarku jer ne znas kako ce se uklopiti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Charles De Ketelaere said:

Inače naginjem više ka tvojoj strani spektruma nego ka defetističkim najavama, ali opet se gađaš brojkama bez konteksta: npr. Dejvis, Braun, Marinković i Lundberg kao četvorica dvocifrenih igrača su nastupali za ekipe koje su završile 18, 13, 10 i 8. na tabeli. Od čega 18. i 8. ekipa su igrale ili neobaveznu ili divlju košarku sa mnogo poseda i poena. Ova ekipa što je igrala neobaveznu košarku je ubeležila 5 jebenih pobeda u 34 kola. Taj potencijalno peti dvocifreni Bonga je nastupao u 15. ekipi prošlogodišnje EL

 

Postoji kontekst. Ako neki igrac je sposoban da da drugim evroligaskim timovima recimo 12 poena prosecno iz 8. , 15. ili 18. tima na tabeli on je po meni podjednako sposoban da to uradi i u bilo kom drugom timu na tabeli, sao zavisi kolku ce ulogu dobiti i sigurno da u najboljim i najlosijim timovima ne bi imao istu ulogu zbog jacine saigraca.

 

Isto ga cuvaju protivnicki najbolji defanzivci i svako svaki mec zeli da dobije i ima sto bolji ucinak, sto zbog tima i pobede sto zbog sebe jer ce mu to obezbediti vecu platu i bolji ugovor. Za Brauna i Marinkovica ocekujem iste uloge bas kao u 8. ili 18. timu na tabeli i slicne ucinke koji god KKP zavrsio na tabeli, a za Lundberga mozda i nesto malo vecu ulogu nego u Virtusu. Taj Lundberg cisto kosarkaski gledano bi komotno mogao imati ulogu prosle sezone i u Realu jer bek apovi Muse nisu u ovoj fazi karijere bolji igrac od njega. U Olimpijakosu bi igrao vise od nekog Larentzakisa, u Barsi Laprovitola na 2 maltene nije ni bila bek ap opcija na 2 osim Brizuele ako pricamo i primarnim pozicijama. Eto, to su ti 3 od 5 prvih timova na tabeli. Samo su sad doveli bolje igrace od njega jer su ta 3 tima osetno zajcali budzet.

 

Ajd ovako kroz Zvezdu da ti provucem da se ne slazem sa time ko je igrao u kom timu, naravno u odredjenoj meri nisam bas iskljuciv ali ne gledam ni samo ko je igrao u kom timu na tabeli vec mislim da ima vaznijih individualnih stvari pre toga. Zvezda je dovela Tobija koji je pre Zvezde nastupao u timu koji je bio 2. na tabeli al se ispostavilo da su od njega bolji centri i iz 16. ili 17. ili 18. ekipe na tabeli. Ili recimo Hanga, koji je puno vise prikazao od Tobija, pokazalo se da ima od njega boljih igraca i iz timova koji su zavrsili na dnu tabele. Nije slucajno zasto Real nije zadrzao Hangu, Barsa Tobija, pa cak i sad Kenana Olimpijakos i Kalinica Barselona, jesu oni puno bolji igraci sa svojih pozicija sveukupno ali ipak opet obrni okreni nisu ih zadrzale ekipe iz vrha tabele sto nesto govori. Nije ni Efes Dauma, koji nije bio vrh tabele al budzetom jasno je da su mogli da ga zadrze da su hteli. Jedino CMM-a smo mogli dovesti, prosto jer imamo osetno veci budzet od Baskonije i konkurentniji tim i onda po tvom vidjenju on je otisao iz plej of ekipe i 8. pozicije na tabeli u 15. tim na tabeli, a zapravo nova sezona je nova sezona i staro se brise sve, Zvezda ce imati konkunrentniji tim i moze da mu da vecu platu i zato je dosao. Isti je slucaj kod vas sa Marinkovicem koji dolazi iz istog kluba, jer ce Partizan imati konkurentniji tim od Baskonije i verovatno su mu dali vecu platu. Tako je i Braun presao u konkurentniji tim za vecu platu, nebitno dal iz 8. ili 18. tima na tabeli (cak kapiram da ce se pokazati i boljim igracem od Marinkovica) ulogu kapiram da ce imati istu, mozda cak bude jos bolji nego prethodne s obzirom da mu je bila 1. sezona u El a tek ulazi u najbolje godine. Ne bih se slozio da je Alba igrala bas neobaveznu kosarku, samo nisu imali dovoljno kvaliteta za vise pobeda. Braun je dokazao da je sposoban za dvocifren broj poena dok su ga cuvali drugi odlicni odbrambeni evroligaski igraci koji su navodno igrali ozbiljniju kosarku i on je njima iz 1 na 1 situacije davao koseve i pokazao je kontiuitet u skoringu i retke oscilacije i to u 1. evroligaskoj sezoni. Tako da on je vec sada dokazani two way evroligaski igrac i to medju boljim iz te kategorije sa svoje pozicije u El i ni po kom parametru ne moze spadati u "zadnje vezne". Ni on, ni Marinkovic ni Lundberg. Plus dva centra sa veoma dobrim ppg u odnosu na minutazu i druge centre u ligi. To je vec 5 dokazanih igraca, plus se ocekuje od Karlika da daje poene. Bonga ce imati svojih 5-6ppg sto nije isto sto i Ponitkinih 2 poena po mecu, videcemo koja ce cetvorka doci i kako ce se snaci Majk. Al mislim da nema govora o tome da ce ovoj ekipi nedostajati poeni i to je neka sustina price.

 

1 hour ago, Charles De Ketelaere said:

Ništa to nije smak sveta, ali si ih stavio u koš/poredio sa Panterom, Nanelijem, LeDay-om i Aleksom, igračima koji su nas nosili do 6. mesta EL

 

Pricam o pretodnoj sezoni. A sto se tice te sezone, vidi se kako su vas nosili naredne bez Lesora i Exuma ne stignuvsi dovoljno kvalitetne zamene. Znaci da su nabrojani bili samo istaknutiji deo slagalice, a ne cela slagalica.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Brat od Korneta said:

Postoji kontekst. Ako neki igrac je sposoban da da drugim evroligaskim timovima recimo 12 poena prosecno iz 8. , 15. ili 18. tima na tabeli on je po meni podjednako sposoban da to uradi i u bilo kom drugom timu na tabeli, sao zavisi kolku ce ulogu dobiti i sigurno da u najboljim i najlosijim timovima ne bi imao istu ulogu zbog jacine saigraca.

Bilo je milion situacija u kojima neko izgleda sjajno u slabijim timovima a ne ponovi te partije kad pređe u vodeće timove iste lige. Razloga za to je mnogo tako da se ne bih tek tako oslanjao na tu teoriju.

 

Naravno, dešava se i da neko izgleda mnogo bolje uz kvalitetnije saigrače i na većoj sceni.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...