Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Jones nije ni prvi ni poslednji koji nije uspeo u nba ligi. To ne znaci da mu nece leci evropska kosarka. Bas me zanima gde ste ga toliko gledali pa ste zakljucili da nije dobar fit za nas? Cak su pojedini i pisali neke izmisljotine - "nije brz", "rupa u odbrani" itd. Jeste da mu fali koji centimetar, ali to nadoknadjuje skocnoscu. A nije kao da nismo vec imali igraca slicne visine koji nas je doveo do f4.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Chaos Is Me said:

Meni se Jones mnogo više sviđa nego Smith koji je školovan igrač i sve ali je neki igrač kakav ne uzbuđuje nikoga i koji ne diže plafon nikome, baš osrednji igrač kakvih već imate dosta. Uostalom i odlazak u Bahčešehir pokazuje to, mogao je bar u nekog slabijeg evroligaša ali kažem takav tim igrača nije nešto uzbudljiv nikome. Jones je, sa druge strane, mačka u džaku ali je brz, eksplozivan, dinamičan, malo divlji, može da se zapali šuterski - dobro dođe takav igrač na ove zadnje vezne poput Nilikine i Bonge, a ni Lundberg i Brown nisu baš pojam dinamičnosti i igrača koji imaju visok plafon već su to što jesu, nema tu mesta nekim velikim iznenađenjima. 

Smith je dobar igrač da igra uz nekog vrhunskog napadača na dvojci, da razigrava ekipu, da ne troši puno lopti ali da u napadu bude prijetnja sa koje ne možeš bezočno da varaš i da pokriva tog alfa napadača u odbrani.

 

Jones je igrač da bude ofanzivni lider (kao u reprezentaciji Južnog Sudana, uostalom), ali po mom mišljenju nema kvalitet da konstantno pravi prevagu u EL, a imajući u vidu da su tu već Lundberg, Ntilikina, Brown i Vanja, nemam utisak da postoji prostor za još jednog alfa napadača na 2. Jedino ako Željko nije ubijeđen da Brown može da bude taj, a da ovaj bude neka mikrotalasna sa klupe, recimo u periodima kad je Ntilkina nominalno dvojka, ali je to je baš snila baba...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ne znam, meni je nejasno, da ne kazem smesno ocekivanje da ce se on ovakav kakav je i u ovoj fazi karijere u KKP-u pretvoriti u nekakvog EL mamojeba, a to je prakticno neophodnost da bismo napravili neki rezultat.

Lorenco Braun je kod nas došao sa sličnom biografijom (došao iz Kine, a prethodne sezone je bio MVP G lige), dve godine stariji nego što je Džons sada. Pa se pokazalo da je za EL i više nego dobar igrač. Pri čemu Džonsu neće biti rezerva tatin sin, kome je morala da se daje minutaža.

Link to comment
Share on other sites

U principu na svakog Lorenca ide 20ak takvih propalih pokusaja.

Evo ni mene niko nije gledao kako igram + sam visi koji cm. E da, igracu za 50k manje. 

Ako je zamena za Jaleena mogli su da zadrze i Jaleena. Ako je projektovan za prvog pleja, ambicije su jasne - ne postoje

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, TB Told said:

Lorenco Braun je kod nas došao sa sličnom biografijom (došao iz Kine, a prethodne sezone je bio MVP G lige), dve godine stariji nego što je Džons sada. Pa se pokazalo da je za EL i više nego dobar igrač. Pri čemu Džonsu neće biti rezerva tatin sin, kome je morala da se daje minutaža.

 

Naprotiv, Brown je i procvetao jer mu je rezerva bio gazdin sin. Lakse je igrati kad je alternativa amater koji je tu sano zbog nepotizma nego Ntilikina i Lundberg koji ocekuju minutazu i ulogu. 

 

Pritom je Brown stigao kao neko sa jasnim kvalitetima, sve je bilo tu i size i prodor i sut. Za ovog Jonesa znam samo jer sam pratio SP, druga je to prica. 

 

Inace, ako ce tim biti ovakav:

 

C. Jones, Ntilikina, Lakic

Lundberg, Brown

Marinkovic, Bonga, Nakic

Mike

Davies, T. Jones, Koprivica

 

Nema tu mnogo prostora za pojacanja, osim na cetvorci. 

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno je Karlik sve obrnuto od onoga što pišete, fit je apsolutno idealan i uloga je kristalna; ol araud plej (ofanzivno) koji može da poveže igru sa našim centrima a njima uzgred budi rečeno upravo takav jedan i treba 

 

Ono što je pitanje i razlog nezadovoljstva je što nije "EL plej" i neću se sad praviti pametan da ja procenjujem dal on može biti taj nivo, videćemo. 

Link to comment
Share on other sites

Ja se njega secam nesto malkice sa Radforda i iz one poslednje sezone posle transfera u Cardinalse koji su vec kao program bili u ozbiljnom strmopizdu. Tu nije bilo nikakvih naprednih razigravackih instinkta za videti, nikakvog studioznog razmontiravanja protivnika kroz pnr. Naravno, to ne moze ici samo njemu na dusu, treba biti posten.

 

Ovo sto je igrao za Juzni Sudan na proslom SP je bilo solidno, medjutim opet treba imati u vidu kontekst, jacinu protivnika. Meni je recimo i tu upalo u oci da je nemali broj asistencija dolazio nakon divljih kikauta posle takodje pomalo nekontrolisanih slaloma pod kos. Sut za 3 mi je takodje sumnjiv, ali dobro, dovoljno je za pocetak da kazni kad je sam i pogodi poneku izolaciju. Moze li ovim svojim heso varijantama praviti visak protiv elitnih evroligaskih igraca, ostaje da se vidi. To je verovatno i kljuc za domete njegove ofanzive.

Link to comment
Share on other sites

Možda se Karlik pokaže kao promašaj ali po meni za Smitom ne treba plakati nikako, lik je limitirani role player koji je otišao da igra evrokup. Falio vam je jedan malo divlji igrač sa poenima u rukama a to ovaj Jones može da donese + biće tu u ekipi još dosta igrača koji mogu da imaju 10ak poena u proseku al ne puno više od toga. Takođe, ne verujem da će biti najpotentniji napadač u timu i da stiže neki kapitalac. Inače, po meni Jones koliko sam ga gledao uopšte nije neki plejmejker već skraćeni kombo strelac koji pre svega gleda svoj šut.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, goldberg said:

 

Naprotiv, Brown je i procvetao jer mu je rezerva bio gazdin sin. Lakse je igrati kad je alternativa amater koji je tu sano zbog nepotizma nego Ntilikina i Lundberg koji ocekuju minutazu i ulogu. 

 

Pritom je Brown stigao kao neko sa jasnim kvalitetima, sve je bilo tu i size i prodor i sut. Za ovog Jonesa znam samo jer sam pratio SP, druga je to prica. 

 

Inace, ako ce tim biti ovakav:

 

C. Jones, Ntilikina, Lakic

Lundberg, Brown

Marinkovic, Bonga, Nakic

Mike

Davies, T. Jones, Koprivica

 

Nema tu mnogo prostora za pojacanja, osim na cetvorci. 

?, Ntilitkina, Jones (Lakic)

Iffe

Marinkovic, Brown

?, Bonga (Nakic)

?, Mike

Brandon, Jones (Koprivica)

 

Bar se nadam

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Inače, po meni Jones koliko sam ga gledao uopšte nije neki plejmejker već skraćeni kombi strelac koji pre svega gleda svoj šut.

E to mi reci, fizički još nemoćniji Punter (kao da ima gdje da bude još nemoćniji...)

Link to comment
Share on other sites

Realnost nije briga na koju se bilo ko obazire. Kad se spominju zvučna imena poput Klajburna i Monekea - ne valja, kad se izvuče neki igrač koji možda nije očekivan - ni to ne valja. Šta bi vas zadovoljilo ne znate ni vi sami. Kao i kod navijača KKCZ to su neki imaginarni igrači koji verovatno postoje samo na NBA2K, ako i tamo. Kad se pita odakle bi to uprava trebalo da dovede igrače, vrti se u krug NBA cut preko bare. A gde je to preko bare i koji su to igrači niko živi ne zna, samo se zna da to nisu ovi koji su dovedeni, dabome. Sve se svodi na to da se pojedine akvizicije očigledno ne uklapaju u uverenje da KKP/KKCZ zaslužuje 12 pojačanja od kojih svako bar nešto radi vrhunski za Evropu.

 

TL;DR, čime ćete se polivati kad ovaj lik pokida sezonu? I'll stick around to watch...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uopste nije problem sam Carlik, cak mi se i dopada izbor s obzirom da je ostatak spoljne linije sacinjen od zadnjih veznih

 

Problem je sto izgleda da ce na 1 da se menjaju on, Iffe i Frenk, a to je preslabo za bilo sta, kada vec nemas nikakvu bombu ni na 2 ni na 3. 

Ako nam spoljna linija bude:

Frenk, Carlik

Iffe, Sterling

Vanja, Bonga

 

To je jedno duplo slabije i od prosle i od pretprosle sezone, makar po individualnom kvalitetu. Narocito kad se uzme u obzir da je jedina mogucnost da neko eksplodira upravo Carlik, ostali igraci su vec iskusni, od kojih znas sta mozes da ocekujes, i ne deluje da tu ima nekog prostora za veliki individualni napredak.

 

Takodje, vidim da se poredimo sa komsijama, nasa ekipa je trenutno znacajno slabija, jer oni em imaju kontinuitet, em su doveli najboljeg asistenta EL, i 2 startera iz Barse i Olimpijakosa da nadograde ekipu u kojoj su zadrzali prakticno sve igrace. 

 

Ovoj ekipi bi savrseno palo jedno oprastanje ruzne proslosti i Petrusev na poziciji 4, koji mi se mnogo bolje uklapa i od Klajburna i od Monekea, kad vec Bertans nije opcija. Ali sumnjam da su ovi iz Olija ludi da ga puste nakon odlicnog kraja prosle sezone i ovih partija u reprezentaciji. 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Magia Nema razloga za tako ostar stav. Ne da niste slabiji nego ste sada takmicarski gledano jaci tim od proslogodisnjeg. Recimo, trebalo je ako je ikako bilo moguce da zadrzite Ledeja i ovo bi bila bomba ekipa.

 

Punter je pukovnik ili pokojnik tip igraca. To sada nemate, ali imate daleko disciplinovanije i takmicarski spremnije igrace na bekovima. Otarasili ste se mekusca Andjusica i veoma neinteligentnog Trifunovica.

 

Pokusevski sad ako dodje... ne znam, on je malo rizik, nikad nije pokazao ni deo toga koliko su hvalospeve o njemu pricali, kao da je sledeci Nemanja Aleksandrov po talentu.

 

Ali ok, mislim da cvrstinu na cetvorci mozete da imate i sa Bongom.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

@Magia Nema razloga za tako ostar stav. Ne da niste slabiji nego ste sada takmicarski gledano jaci tim od proslogodisnjeg. Recimo, trebalo je ako je ikako bilo moguce da zadrzite Ledeja i ovo bi bila bomba ekipa.

 

Punter je pukovnik ili pokojnik tip igraca. To sada nemate, ali imate daleko disciplinovanije i takmicarski spremnije igrace na bekovima. Otarasili ste se mekusca Andjusica i veoma neinteligentnog Trifunovica.

 

Pokusevski sad ako dodje... ne znam, on je malo rizik, nikad nije pokazao ni deo toga koliko su hvalospeve o njemu pricali, kao da je sledeci Nemanja Aleksandrov po talentu.

 

Ali ok, mislim da cvrstinu na cetvorci mozete da imate i sa Bongom.

Mislim da je trenutni Partizan (sa ovima za koje se piše da su došli, a jesu ili nisu objavljeni) na papiru znatno slabiji nego prošlogodišnji Partizan pred početak sezone, takođe na papiru. Šta će da bude na terenu to niko ne zna.

Takođe, dva potencijalna vrhunska pojačanja (ako ih bude) npr. na beku i krilnom centru sasvim menjaju stvar i mogu da okrenu sliku u korist ovogodišnjeg tima. Ali, ako ih bude. 

 

PJ, Avram, Jaramaz

Panter, Anđušić, Trifunović

Naneli, Ponitka

Ledej

 

Džons, Nilikina, Lakić

Ife, Vanja

Braun, Bonga, Nakić

Majk

 

Prvi tim je u avgustu prošle godine izgledao kao svemirski brod u odnosu na drugi tim u julu ove godine.

 

Za centre mogu da se složim da današnja postava deluje bolje od prošlogodišnje.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Alek The Great said:

Pokusevski ako dodje sigurno nece biti prva opcija, vec samo jedan u nizu domacih igraca. Ako se ne varam, on i Zeljko imaju istog menadzera. Nadam se da ce vise i brze napredovati nego Smajli.

 

Ja imam utisak da je KKP doveo jedno 15 novih igrača i da ste za sve i jednog napisali da neće biti prva opcija. 😀

  • Like 4
  • Ha-ha 14
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

 

Ja imam utisak da je KKP doveo jedno 15 novih igrača i da ste za sve i jednog napisali da neće biti prva opcija. 😀

Jbg, kad u odnosu na prošlosezonske tako izgledaju 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

 

Ja imam utisak da je KKP doveo jedno 15 novih igrača i da ste za sve i jednog napisali da neće biti prva opcija. 😀

 

Čekamo da vidimo kako će se pokazati Amerikanci na OI da tu proberemo neku crkavicu...

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Beonegro said:

E to mi reci, fizički još nemoćniji Punter (kao da ima gdje da bude još nemoćniji...)

 

Nije baš tako. Punter je isključivo strelac sa zaglavljenim dugmetom na džojstiku za dodavanje (malo uspeo da ga odglavi u sezoni 22/23), a ovaj Carlik je ipak plejmejker i zna da igra pikenrol sa visokima, ali mu je taj skorerski gen dominantan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ja bih rekao da bez jos 2 kapitalca sa poenima u rukama, kkp tesko da moze bolje od prosle sezone

problem je sto tih kapitalaca nema mnogo na trzistu

mislim da vam je klajburn dobar fit, a za tog drugog mozda ima smisla sacekati nba i tu nesto loviti, kad se vidi gde najvise skripi

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ScepanScekicSto said:

Ako on dodje, sa ta 2 zadnja pojacanja smo sjebali ceo prelazni rok

 

A nije da je do sada bio baš sjajan. Prelazni rok, mislim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...