Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

11 hours ago, ScepanScekicSto said:


Izbegavam da ulazim u prepisku sa tobom al samo da kazem.. ok sve si u pravu, ali da li to znaci da po cenu nemanjanja trzista treba ostaviti nezadovoljne, nezainteresovane, posvadjane i sl

 

11 hours ago, realno *w said:

Pariz 😄

 

Pao se ne računa naravno, nije poenta samo što su promenili, nego što su doveli ponajbolje što je moglo da se dovede u Evropi.

 

Tako da - stoji to, jako je teško podneti tolike promene, al šta je tu je. Ako je već procenjeno da je problema previše, onda je svakako kompletan remont bolje rešenje, nego krpljenje rupa.

 

Ko kaze da su igraci nezadovoljni ili da sa njima ima problema?

Koliko sam mogao da vidim, jedino su lose igrali domaca takmicenja, ali to je tako bilo svake sezone. U EL su i Punter i LeDay radili ono sto je od njih trazeno i za sta su placeni.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, goldberg said:

 

 

Ko kaze da su igraci nezadovoljni ili da sa njima ima problema?

Koliko sam mogao da vidim, jedino su lose igrali domaca takmicenja, ali to je tako bilo svake sezone. U EL su i Punter i LeDay radili ono sto je od njih trazeno i za sta su placeni.

Nisu radili, na primer od Pantera je traženo da pravi faul protiv Bajerna što nije uradio, direktan poraz koji je možda i koštao ne ulaska u top10.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Draga Saveta, pročitao sam po prvi put cijeli Kornetov post i složio se s njim. Šta se dešava sa mnom?

 

To znaci da ste vi ovde, a mi tamo... I zasto jedni drugima ne bi smo pruzili ruku prijateljstva? Rekao je Sreten Zujkic, penzioner. 

 

Salu na stranu, sta da ti kazem, ocigledno si otvorio um i iskljucio onaj deo za koji uvek naglasavam da je koban po forum a to je ne treba gledati ko pise vec sta se pise, barem ja tako zamisljam da smo mi ovde da se slozimo ili da se ne slozimo sa misljenjima i stavovima a ne sa licnostima jer ipak smo ovde kao anonimusi i nije bas kao u rl da bi se trebalo gledati i licnosti a licno i u rl trudim se da otvorenog uma saslusam svacije misljenje i mogu da nekog volim ili ne volim ali ne i da iz inata protivrecim ako se slazem s necim sto je rekao neko koga ne mirisem ili sta vec.

 

Shodno tome kad smo kod te teme Zeljko Obradovic meni kao Zvezdasu ne prija pre svega sa svojim izjavama i odredjenim delovima ponasanja, ali sa druge strane ima i delova gde je korektniji u odnosu na neke svoje prethodnike. Ovo sto je izjavio u poslednjem intervjuu da je na proslavi titule proslog leta u nekom restoranu zamolio navijace da ne vredjaju Zvezdu a kako su posle nekog kraceg vremena opet poceli da je on ustao i izasao odatle. I od mene veliki postovanje za to. Ima tu jos stvari koje bi trebalo postovati kod njega, al da ne duzim sad. A sto se tice kosarke po meni samo lud covek moze da osporava njegova kosarkaska dostignuca.

 

Zeljko nije pravio zaokret samo ovog leta, puno se menjao tokom svoje karijere. On nije od trenera koji ce imati istu filozofiju tokom cele karijere vec upravo ga je osim trofeja cinilo uspesnim to sto se menjao i adaptirao. Spreman je i da rizikuje i da se kocka, a to mu je u ovim sezonama neophodno jer nema vise najveci budzet kao sto je imao ranije. Prosle sezone kocka u vidu Exuma na pleju, krace rotacije itd. mu je prosla, Partizan je imao najmanje povreda u Evroligi te sezone od svih timova iz nekoliko prethodnih sezona i ostvaren je odredjeni uspeh. Ove sezone sa nekim ultra napadom kockom, poludistancama koje su najvise eksploatisane u El, gde je imao po 11 ili i svih 12 igraca u rosteru da mogu da sutiraju za 3 poena sto je patent u istoriji Evrolige koju niko nije imao, jednostavno nije mu proslo. Bilo je vise povreda sto je bilo za ocekivati, ali i dosta igraca je podbacilo na individualnom planu. Ne moze se reci da je sve do njega i da nije imao plan i viziju za ovu sezonu. On uvek ima novi plan i novu viziju. Takav slucaj ce biti i ovog leta u vidu zaokreta sa boljom odbranom, sirom rotacijom, jos vise atleticizma ako se po jutru dan poznaje sa igracima koji su dovedeni a dosta toga ce zavisiti i od igraca na indivudalnom planu kao sto je to bio slucaj i prethodne 2 evroligaske sezone. Vise nego legitimno cak i dosta logicno da pravi zaokret u selekciji nakon ove sezone. Partizan ce svakako biti konkurentan u Evroligi a dal ce zavrsiti 7., 9., 11., ili 13. zavisice od dosta faktora a najmanje od Zeljka i njegove selekcije. To je neko moje vidjenje.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Bonga nije bolji igrac ni od ovakvog Ponitke, ciji takodje nikad nisam bio fan. Izrazito meh, prakticno ispodprosecan igrac u svakom segmentu, lazni 'defanzivac', ne preterano inteligentan, ali zato preterano antipatican. U najkracem covek koji nema sta da trazi u vrhunskoj takmicarskoj kosarci i nikakva adicija za KKP koji ima ambicije da napada zavrsnicu EL. Bonga moze biti defanzivni korektor u Kini. Za ozbiljne minute nije, a dovoditi od tolikih mladih i interesantnih igraca preko bare bas njega da bude treci ili cetvrti winger u rotaciji je bez opravdanja. Ekstremno glup potpis, ukoliko je istina. 

 

Nije da navijam za Partizan pa da prizeljkujem da se dokaze da je Bonga u ovom trenutku bolji igrac od Ponitke i da se dokaze da je moguce imati rezultat ukoliko igra Bonga 15ak minuta, ali po meni ce se barem ovo prvo nesumnjivo dokazati ukoliko se potpise Bonga a ne bih iskljucio ni ovo drugo, mada to ce najvise zavisiti od preostalih pojacanja.

 

Iz ove El sezone na 75 poseda uporedjivanje njih dvojice, sto je jos naprednije u odnosu na 100 poseda:

 

IMG-20240624-213910.jpg

 

Iako je ovo dosta vise poena Bonge rekao bih da nije tolika napadcka razlika zbog njiovih uloga ali svakako nije losiji napadac od Ponitke, znacajno je bolji skakac, ali rekao bih i bolji defanzivac sto se ne vidi u ovim brojkama. Bonga rekao bih puno bolje moze da brani i bekove, dok Ponitka je vise 3/4 defanzivac. Takodje je i visi 6cm, a raspon ruku mu je ko zna koliko veci. Rekao bih i da je nesto raznovrsniji napadac zbog nesto igre na postu. Ponitka je bukvalno imao Lazarevic ulogu u napadu (poeni mahom iz katova i ofanzivnog skoka) a nije ni slucajno sto ga je Zeljko tako koristio s obzirom na dosta lose procente iz igre. 5% vise Bonge u eFG% i true shootingu nije malo. Usput je Bonga propustio 3 dok je Ponitka propustio 8 utakmica i Ponitka je igrac cija je karija u ozbiljnom padu dok se za Bongu to ne moze reci, cak ima i odredjeni potencijalni blagi upside da napreduje iako verovatno nije stvarno 99 godiste a rekao bih da je ove sezone napredovao u pojedinim segmentima igre u odnosu na prethodnu i da moze biti jos bolji.

 

Svakako ne zamisljam ga u ozbiljnoj ulozi vec u nekoj od 10 do 15min za sta je sasvim dobar i svakako nece potencijalni uspeh ili neuspeh zavisiti od Bonge vec od nosioca igre za koje tek treba da vidimo kome je namenjena koja uloga i ko ce jos doci.

Link to comment
Share on other sites

Neću da vas lažem komšije, da se Bonga kod nas spominje kao pojačanje, preventivno bih izvršio harakiri. Nisam nikakav znalac, ali eto možda ćete ceniti iskrenost. Sa druge strane, sviđaju mi se potpisi Lundberga, Vanje i potencijalno NWG-a. Priželjkivao sam Gossa kod nas godinama unazad. E da, veliko bravo za Vanjin stav!

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

https://x.com/matty_vanpersie/status/1805323266443428340?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1805323266443428340|twgr^02d76d912b01d3dd3d21db5546af163517a33766|twcon^s1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.juznatribina.net%2Fforum%2Findex.php%3Fthreads%2Fkk-partizan-transferi.5329%2Fpage-454
 

 

Ako je ovo istina, onda mi nista nije jasno.. Koj ce nam obojica, ajde Bongu i da skapiram bude prasinar pa kako bude, ali koj ce nam Dobric.. Najgore od svega je ako dodju obojica.

 

Jedino ako coravi truje pa se nadam da ce nas da odbije navodno za velike pare i iz ljubavi se vrati kod njih.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Coz29 said:

https://x.com/matty_vanpersie/status/1805323266443428340?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1805323266443428340|twgr^02d76d912b01d3dd3d21db5546af163517a33766|twcon^s1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.juznatribina.net%2Fforum%2Findex.php%3Fthreads%2Fkk-partizan-transferi.5329%2Fpage-454
 

 

Ako je ovo istina, onda mi nista nije jasno.. Koj ce nam obojica, ajde Bongu i da skapiram bude prasinar pa kako bude, ali koj ce nam Dobric.. Najgore od svega je ako dodju obojica.

 

Jedino ako coravi truje pa se nadam da ce nas da odbije navodno za velike pare i iz ljubavi se vrati kod njih.

to samo govori o pouzdanosti insajdera 🙂 Dobric sigurno nece u KKP, sto znaci da ni Bunga Bonga Bonga najverovatnije nece. Mozda zavrsi sa g.Palmom na nekoj zurci u Paraliji. 

Link to comment
Share on other sites

Dobric kao domaci igrac, reprezentativac, krvavokolenas, paljevina... bi vam bio idealan, ali da nije decko sa Zvezdine tribine i onoliko titula sa njom, jos svezih. Prosto, neko ko je toliko deklarisan kao Zvezdas i toliko igrao u Zvezdi, ne bi dobro bio docekan od dela navijaca Partizana koji bi mu bas dugo to stavljali do znanja, kao ni od dela navijaca Zvezde koji bi ga targetirali na derbijima (i nadajmo se samo na njima). I to je, realno, i glupo i tuzno. 

 

Druga prica je sa Aleksom, Smajlijem, koji su se deklarisali nekada ali nikad zaigrali u Zvezdi. Njima je svakako bilo lakse. Ne smem ni da zamislim sta bi bilo Dobricu. Da li bi imao tu mentalnu snagu da prevazidje sve to i za jedne i sa druge strane?

 

Recimo, ja sam svojevremeno bio skroz ok da u Zvezdu dodje Milosavljevic - ipak se nije desilo na moju zalost - a nisam bas siguran da bi bio lepo primljen. Jos jedan primer, voleli smo Dangubica kao da je nas (banana nad Cveletom je slika koja uvek ostaje) a nije bio. Hocu da kazem da je nebitno ko je koje boje ako je profesionalac i posteno odradi svoj ugovor. Ali ne razmisljaju svi tako, jbg. 

 

Bice bas hrabra odluka Ognjena ako dodje, ne mogu bas da kazem da li bi bila pametna, to cemo videti ako do toga dodje, i kako prodje. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakve Bonge kakvi Dobrici, iskreno se nadam da ZOC nije izlapeo. Njih dvojica mogu biti dobri EC igraci I nista vise od toga. Ne volim cigane nikako, svako na svoju stranu brda neka ide. I Avram je cigan, tacno se vidi po njegovom ponasanju da je njihov. Ako mora da se bira bolje I Bonga od 45 godina nego Dobric. Bas mi se povraca kada pomislim da u našem dresu moram da gledam nekog FMP covicevog bota.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...