Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

6 minutes ago, Čočo said:

Moneke je pod ugovorom sa Baskonijom do 2025.godine. Slobodan je u izboru nove sredine samo sa otkupnom klauzulom za koju sam pročitao da je 1.5m.

Ja sam procitao da Moneke i CMM imaju istu otkupnu klauzulu u iznosu od 500k.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Nisam ni rekao da si mutav, zanimljiv je ovaj tvoj predlog rostera. Ono sto je moj problem jeste sto ne verujem u kvalitet prisutan u evropskoj kosarci. Jako, jako malo EL igraca me ushicuje, a i ti su uglavnom nama sasvim nedostupni. Ponovicu po n-ti put, ne mozemo vise ignorisati momke koji izlaze sa koledza, samo zato sto nam treba "sure thing". Videli smo kako smo prosli sa vecinom akvizicija koje su dosle "gotove" ili kao evropski ubergigatalenti iz EL ili NBA.

Bravo, ovo je interesantna tema. Meni recimo nije jasno da mi ne koristimo našu poziciju EL ekipe da pikiramo svakog ljeta po jednog (ili čak dva, ako ima interesantnih rešenja na tržištu) mladog igrača koji je propao kroz krupno sito velikih (NBA i ovih top EL budžeta) ali (uprkos možda nekim košarkaškim manama zbog kojih nisu prošli drugdje) ima karakter, radnu etiku i još nešto (fizikalije, šut, pregled igre), ponudiš im šansu u EL, ponudiš im 1+2 team option ugovor povoljan po Partizan a pošten prema debitantima (npr. 100+200+300k) i izvoli, uzmi minute Đuši, pretekni Balšu, pa pretekni Alena, izbori se za svoje mjesto, ako vjeruješ u sebe.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Mrk said:

Ja sam procitao da Moneke i CMM imaju istu otkupnu klauzulu u iznosu od 500k.

Za CMM je 450 hiljada, a Moneke je kako se na vise mesta pise izmedju milion i milion i po. Mislim da je nerealan za vas po toj ceni.

Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam posle polusezone u Monaku potpisao je jednogodisnji ugovor sa Baskonijom. Nisam video vest da je produzio. A oni su se bogme bas hvalili sa tim dugim potpisima (Howard i Sedekerskis). Ako imas neki link okaci.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Za CMM je 450 hiljada, a Moneke je kako se na vise mesta pise izmedju milion i milion i po. Mislim da je nerealan za vas po toj ceni.

Jel moze neki link?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mrk said:

Jel moze neki link?

Video sam na nekim stranim sajtovima, pokusacu da nadjem, pa postavljam.

2 minutes ago, Alek The Great said:

Ok. Ali nerealna je ta cifra. Realnost je da ako igrac hoce da ide pustice ga za neko simbolicno obestecenje. Ali meni je i tih 450k sto neko pomenu za CMM previse.

Pa pokusavaju da zarade i sada su im obestecenja sve veca.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alek The Great said:

Zelje, cestitke i pozdravi...

 

1 - NWG, Smith, Lakic

2 - Baldwin, Marinkovic, Avramovic 

3 - Shields, Ponitka

3/4 -Nakic

4 - Moneke, Lucic, Tanaskovic

4/5 - Thiemann

5 - Ibaka, Caboclo, Dimitrijevic 

 

Otprilike slican budzet kao prethodne sezone. Za pojedine bi mozda morao i neki buyout da se plati, ali to je sad postalo simbolicno. 

 

Baldwin je potpisao za Fenerbahce.

Shields je ili NBA ili ostaje u Armaniju.

Dalje ruke od Tanaskovica.

Ibaka valjda ide u Real.

Lucic ostaje u Bayernu, mada slobodno ga i dovedite ionako je malo-malo pa povredjen.

Ostalo sto si naveo ne moze da igra u prvoj petorci kluba koji puca na F4, ali za napad na EC je sasvim dobro.

 

19 minutes ago, Alek The Great said:

Ok. Ali nerealna je ta cifra. Realnost je da ako igrac hoce da ide pustice ga za neko simbolicno obestecenje. Ali meni je i tih 450k sto neko pomenu za CMM previse.

 

Ne, to nije realnost, da jeste, klubovi kao sto su Baskonia ili Zalgiris bi ostajali bez pola tima jer se nekom tamo Fenerbahceu ili Armaniju cefnulo da malo osvezi klupu.

 

Baskonia igra EL, nije to Venezia pa da igrac pobegne iz kluba i pored toga sto ima vazeci ugovor (a i za njega se placalo neko visoko obestecenje).

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Mrk said:

Ja sam procitao da Moneke i CMM imaju istu otkupnu klauzulu u iznosu od 500k.

 

Ne mogu imati istu zato sto je CMM imao ugovor 1+1 a Moneke ima garantovan dvogodisnji i moze im se da traze veliko obestecenje. Plus je Moneke imao takvh sezonu da je bio najkorisnija cetvorka u ligi. 

 

 

P.s. Niko me ne pita al kad sam vec tu, Beo i Francis po meni uglavnom najobjektivniji na ovoj temi i veoma dobri forumasi generalno.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Ne mogu imati istu zato sto je CMM imao ugovor 1+1 a Moneke ima garantovan dvogodisnji i moze im se da traze veliko obestecenje. Plus je Moneke imao takvh sezonu da je bio najkorisnija cetvorka u ligi. 

Zar se obestecenje ne odredjuje u trenutku kad se potpisuje ugovor?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alek The Great said:

@goldberg I Hezonja je "potpisao" za Barsu pa ne vidim da su zvanicno objavili. Nada umire poslednja. 

 

Pa onda si mogao da stavis i Hezonju. Kad smo vec kod sastavljanja tima, evo 12 igraca koji bi itekako mogli da se bore za F4:

 

Thompson, Smith, Madar

Loyd, Andjusic

Hezonja, Marinkovic, Trifunovic

Melli, Smailagic

Motley, Voigtmann

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Alek The Great said:

@goldberg Ne bih da budem bas toliko alav. 

Sta mislite o ovom Bongi? Ima li size za cetvorku? Cini mi se da je u Bajernu igrao krilo.

 

Thompson + Loyd + Hezonja + Melli + Motley ili Dozier + Punter + Nunnaly + LeDay + Kaminsky, kolika bi tu bila razlika u zbiru visina ugovora?

 

Po meni su kljuc evropski igraci + igraci koji su priviknuti na igranje na Evropu. Pitanje je samo da li Obradovic zeli da prosiri sastav i da ima 8-10 jakih imena umesto 4-5 superjakih igraca.

Link to comment
Share on other sites

Pa uvek je to pitanje kad imas ogranicen budzet. Da li dovesti 3-4 top pojacanja i potrositi 60-70% ili dovesti 10 prosecnih igraca?

Kod nas je problem sto, kako sam cuo, ucenjuju da igramo ova domaca takmicenja. Tako da moramo malo misliti i na domace igrace. Ovo gore sto si ti nabrojao nema domacih igraca ni za jednu petorku.

Upali smo u problem kad smo se "posvadjali" sa Miskom. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, božija noga said:

 

 

 

Nekako mi se uklapa u Baskoniju kao fizikalan plej nakon Tompsona i Mekintajera gde bi mogao dobiti najvise prostora ili u Bajernu posto im odlaze i Bolmaro i Francisko. Ocekujem dobru sezonu Douzera gde god otisao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

 

Nekako mi se uklapa u Baskoniju kao fizikalan plej nakon Tompsona i Mekintajera gde bi mogao dobiti najvise prostora ili u Bajernu posto im odlaze i Bolmaro i Francisko. Ocekujem dobru sezonu Douzera gde god otisao.

 

Thompson i Miller-McIntyre su bili kraljevi asistencija, nesto ne vidim Doziera ni priblizno u toj ulozi.

 

Pritom, mozda Thompson ima visinu, ali on nije toliko jak kao CMM, a ima dosta bolji sut.

 

Mislim da ce biti greska ako Baskonia dovede Doziera, oni treba da pokusaju da vrate Thompsona. Dozier moze u Bayern kao sto si napisao, ili u Maccabi.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, goldberg said:

Thompson i Miller-McIntyre su bili kraljevi asistencija, nesto ne vidim Doziera ni priblizno u toj ulozi.

 

Mislim da bi mogao on na nekih 27-28 min igre da dodje do nekih 5 asistencija u proseku. Dakle ne bas kao ova dvojica navedenih al sa druge strane doveli su Luvavua koji je bolji igrac od Marinkovica i koji je sposobniji sa loptom u rukama a rekao bih i da udeli pas, taman da malo kompenzuje nekog Douzera. Bolji je asistent Li recimo al on sa svojih 184cm se ne uklapa da igra u paru sa Hauardom. Bas im se crta Douzer. Uostalom i nemaju nekog izbora jedino da opet nesto ispod radara.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...