Jump to content

Srbija na Evropskom prvenstvu 2024


Recommended Posts

Ovaj tim Srbije nije uopste toliko los, cak i u ovoj utakmici su imali los start, kasnije se malo povratili i nisu bas izgledali ocajno protiv ekipe koja je broj jedan favorit za titulu. Razumem sto je Tadic cuvan za drugo poluvreme, godine , ali uvodjenje onog panja od Jovica mi bas nije jasan takticki potez. Da budem iskren, ja ga ne bi ni stavio u selekciju, tip je talentovan da zasere. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Markoss said:

 

Nije bila idealna, ali ono mora da se primi. Isla je samo malo iza od onog sto je Jovic ocekivao i u tom slucaju mora da pomeri tu nogu i da on ide na loptu, a ne da postavi nogu kao da je drvo, jer ce u tom slucaju da ga pogodi lopta i nece moci da je ustopuje. Bukvalno je cekao da ga lopta pogodi u nogu, i da se nadje ispred njega, a nije nista uradio da se to desi, bas losa i lenjovska reakcija. 

Neadekvatna lopta, loš prijem.

3 minutes ago, Markoss said:

I da, koliko je Aca nepodnosljiv lik postao. Meni je on uvek bio suvi prosek komentatora, ali sad je bukvalno uzasan, cak gori od onog Matica.

 

Prvo, neko mora da mu kaze da su oni uvodi ekstremno glupi. Bukvalno primer kad neko hoce da ispadne pametan, a ispadne glup. Pise neke recenice koje pompezno zvuce, a nemaju nikakvu ni poentu ni sustinu.

 

Drugo, neko mora da mu kaze da prekine da se neartikulisano dere kad god imamo polupriliku i da to ne znaci da je strastven, nego da je naporan. Tim dranjem mi bukvalno ubije strastvenost dok pratim, i odjednom me obuzme krindz. To treba podhitno da prestane da radi, okej kad damo gol, ali ne foliraj se.

 

 

Aca Stojanovic je najgori naš komentator u poslendjih 20 godina. Samo onaj moron, Banjac, je gori od njega.

 

On ne komentarise, on deplasirano lupeta gluposti kao nekakav bolid.

 

Coveku se jedva omane da nekad komentarise ono sto se stvarno desava na terenu, uvek ima offset u koj se ubaci nekakvim glupavim trivia-ama. 2024 je, zaista svako zna svaku nebitnu informaciju. Svi znamo da Bufon nije zavrsio srednju, i da mu je keva rekla sad, kad je zavrsio karijeru, da mora da je zavrsi. On ce to sa prica i kad Bufon ne igra meč, dok traje neka šansa…

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Markoss said:

 

Meni je delovalo da vadi Mitrovica jer ovaj ne moze da stoji na nogama vise. Bukvalno se dogegao do aut linije da bi izasao, a nije potrcao uopste. Vlahovic konstantno vrsio presing na njihvou zadnju liniju, Mitar laganica i klaj-klaj, ceka da skoci na ispucavanje neko i to je to. 

Moguce da je crko nisam primetio vec mi je tu opala koncentracija pijan sam od 5 popodne 😂

Ali nije bas da Mitar nije nista radio, nebrojano puta se spustao dole cak i do odbrane da zadrzi loptu sto kazem on je igrac koji iz nicega moze da postigne gol, Vlahovic i ako sve ukupno bolji igrac je igrac koji ce da se snadje mnogo bolje u nekoj smislenoj igri/sistemu sto mi nemamo ni na mapi. Meni je totalno neshatljivo da se ne pozove Radonjic a to je igrac koji moze da promeni tok utakmice i protiv Reala jednim potezom i verujem da bi danas iskidao levu stranu Engleske.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svi preduslovi su ispunjeni za jedan kvalitetan raspad u naredne dve utakmice. Kao i uvek kad smo mi u pitanju. Izjava Tadića, Piksijev šabanluk i ego... Utakmica protiv zmajčeka nam je do or die, a nama to nikad ne prija. Setimo se Škota, pa Švajcaraca u Kataru, a i Bugara u kvalifikacijama kada smo jedva izvukli nerešeno na domaćem terenu... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije imao snage Mitar, videlo se.

On i Tadić moraju da shvate da je ovo turnir i da je rezultat ovaj dobar.

1 minute ago, Issey said:

Svi preduslovi su ispunjeni za jedan kvalitetan raspad u naredne dve utakmice. Kao i uvek kad smo mi u pitanju. Izjava Tadića, Piksijev šabanluk i ego... Utakmica protiv zmajčeka nam je do or die, a nama to nikad ne prija. Setimo se Škota, pa Švajcaraca u Kataru, a i Bugara u kvalifikacijama kada smo jedva izvukli nerešeno na domaćem terenu... 

 

 

I ovo stoji, nama se u takvim utakmicama odseku noge, a Slovenci neće propustitu šansu.

Očekujem da nam uvaljaju neki krljav gol i onda gledamo naše mučenje.

Edited by Ledd
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Issey said:

Utakmica protiv zmajčeka nam je do or die

Pa i nije bas, u nekoj projekciji moze i da se izgubi od Slovenaca, a dobiju Danci i da se prodje. Do or Die je bilo protiv Svajcarske na svetskom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam teoriju vec danima je pricam da cemo teze sa slovencima nego sa dancima, mada samo da Sesko slovencima bude u ''elementu'' i da promasuje ko sto je naviko dobijamo. On je bukvalno savrsen talenat do te zavrsnice a ako nam Sporar da go vec sam obecao da se spaljujem kod konja u Nis 😄

Link to comment
Share on other sites

Jebeno je to što i nemamo bolje. Mi smo fudbalska prdekana. Nasa produkcija fudbalera je kao produkcija Dina Merlina kad krade kopira Dzeksona, Princa i sl sa svojom vasljivom produkcijom. I to nakon 15 godina…

 

Onda dovedu nekakve fudbalske radnike, clanove saveza, da komentarisu, i oni pustaju price “Mi sigurno imamo kvalitet, talenat, umece…” i slicne odvale. 

Kakav crni talenat. Cepamke smo.


Napravimo 2 fudbalera u 15 godina, koji nisu kromanjonski profil igrača. Mislim da samo Makedonija i Moldavija nisu stigle da naprave nekakvog kulturnijeg veznjaka od naših.

 

I kad pogledas ko da igra…

Meni bi prime Krsticic bio vodja naše sredine. E to šta mislim o našoj sredini… I iznova, iznova, zilion slicnih zadnjoveznih alibi kamenjara smo napravili. Iz ciklus u ciklus, ubacujemo novog i upadamo u jos slicniju iluziju “Moze da bide koristan…”

 

Omane im se nekakav gol iz daljine, neki sut, pocnu ljudi da misle da imamo Esijena.

 

 

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BattleBender said:

Jebeno je to što i nemamo bolje. Mi smo fudbalska prdekana. Nasa produkcija fudbalera je kao produkcija Dina Merlina kad krade kopira Dzeksona, Princa i sl sa svojom vasljivom produkcijom. I to nakon 15 godina…

 

Onda dovedu nekakve fudbalske radnike, clanove saveza, da komentarisu, i oni pustaju price “Mi sigurno imamo kvalitet, talenat, umece…” i slicne odvale. 

Kakav crni talenat. Cepamke smo.


Napravimo 2 fudbalera u 15 godina, koji nisu kromanjonski profil igrača. Mislim da samo Makedonija i Moldavija nisu stigle da naprave nekakvog kulturnijeg veznjaka od naših.

 

I kad pogledas ko da igra…

Meni bi prime Krsticic bio vodja naše sredine. E to šta mislim o našoj sredini… I iznova, iznova, zilion slicnih zadnjoveznih alibi kamenjara smo napravili. Iz ciklus u ciklus, ubacujemo novog i upadamo u jos slicniju iluziju “Moze da bide koristan…”

 

Omane im se nekakav gol iz daljine, neki sut, pocnu ljudi da misle da imamo Esijena.

 

 

Durlan 0 Duvaniste 1 😛

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BattleBender said:

Znaš kako bi Švaba dobro doso ovom timu, da nam bude Modric.

 

Ovo ko ja da predlozim sebe jer sam pre 3 godine igrao sa Ivanom i Lukom na turniru u Duvaniste xD

Sto je najgore chokovali smo u finale 😄

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Don Dusko said:

Ni p od penala. Nit ga je golman zakacio.Jednostavno kasnio na loptu i to je to.

Prvo mi se učinilo da nije a onda sam video usporeni snimak. Kako nije kada ga je šutnuo u nogu?  

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta da kažem, užasna formacija a od 30-og minuta smo odlično igrali.

Kako je to moguće? Pa tako što sam već rekao da ova reprezentacija ima kvalitet u vidu fudbalske pismenosti igrača kao i onog što nam je oduvijek bio problem - fizičke spreme. 

Ja ne mogu da vjerujem da čovjek ne odustaje od igre sa trojicom pozadi gdje su krila Kostić i Živković. To je kao da Englezi stave Saku i Fodena na pozicije Vokera i Tripijea. 

Obojica su ofanzivna krila, svi problemi večeras u odbrani su bili sa njima u odbrani jer jednostavno to nisu nnmjihove pozicije, a onda im se oduzme i kvalitet u napadu. Zato je Mladenović izgledao dosta bolje od Kostića jer to i jeste njegova  pozicija. E ta formacija i te dvije pozicije su razlog što inače u prethodnim utakmicama od svjetskog svaka izgubljena lopta u napadu je kontra i šansa za protivnika. Večeras se to nije pokazalo jer smo igrali mnogo opreznike napade ali inače je to veliki problem. 

Druga stvar je da je ova formacija kad se na to dodaju dva špica izuzetno ofanzivna a dozvolio si da u prvih 30 minuta ne pipneš loptu. Nije to plod ne znam kakve igre E gleza već taktike gdje je želja bila ići na kontru a na kraju je ispalo da se sve svodilo na ispucavanja. Poklonio si 30 minuta lagodne igre Englezima.

Lukić i Pavlović su odigrali vrhunsku utakmicu. Mada svi su igrali pojedinačno dobro sa zalaganjem, trčanjem. Mislim da je jednostavno problem što se nije našla idealna uloga i pozicija za većinu tima. 

Uglavnom moze se reći dosta bolje od očekivanog ali može mnogo konkretnije jer ponavljam može ovaj tim igrati sa svima.

Ljudi pričaju o Englezima kao da je Letonija u pitanju. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Protiv Slovenije da počne ista ova odbrana zajedno sa Rajkovićem na golu. Mladenović i Živković po bokovima. Lukić i Ilić u sredini. Tadić ispred njih. U napadu Vlahović i Mitrović. 

 

Tadić komotno može da odigra 90 minuta. Prespreman je on igrač. Trenera dosta individualno i vodi računa o tijelu. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo je trulo sto se ovako zavrsila utakmica iskreno, jer ce da ispadne da nismo bili toliko losi, a ovo je objektivno bila najgora utakmica na prvenstvu do sad, gledajuci obe reprezentacije.

 

Posto niste pricali o tome, moram malo o Englezima.

 

Sautgejt je bukvalno kopirao Piksija sa Tripijeom i Fodenom levo. Foden se naravno nije video, Tripije je naravno bio rang Zivkovica u napadu. Jos samo kad bi Piksi to ukapirao i znao, pa ne bi nam onda stvorili 5 sansi po desnoj strani za prvih 15 minuta i imali posed lopte 90%.

 

Ti postavljas dupli blok, istovremeno igras sa dva napadaca u liniji, izmedju linija ti je po 20 metara i bukvalno ti sve vreme utrcavaju igraci iza ledja i trazi se proboj po desnoj strani gde Saka ostaje ili sa Pavlovicem ili sa Kosticem i probija.

 

Istovremeno, zato sto ti je ideja da ti Gudelj i Lukic budu spusteni i igras inverziju sa njima da bi poceli napad iz poslednje linije (sto teoretski i koncepcijski ne mora da bude mnogo lose), ukoliko je to presporo i dodje do greske, kad oni krenu da izlaze, Englezi ti bukvalno trce u ledja, i onda se desi da recimo Zivkovic cuva igraca na skoku kod gola i jos par puta se desilo da je recimo Ilic po boku kao bek uhvacen da brani, da Veljkovic jer striktno markira Belingema visi ko zna gde, a pozadi ostanu nizi i slabiji igraci.

 

Znaci ako cemo to da radimo - ok, ali to mora da bude brzo i tacno kao sat, a napravili smo par gresaka danas i mogli smo da gubimo 3-0 u 25. minutu komotno.

 

E sad, Englezi su verovatno videli da ne mozemo da im damo gol do sutra i stali na loptu, ali su otkrili ogromne nedostatke koje ce ozbiljne ekipe da iskaznjavaju ako im ovaj dunster opet izvede ovakav tim.

 

Prvo, potpuno je sulud vezni red koji je doveo na takmicenje i to je odmah otkriveno. Liku igra Arnold centralnog veznog, jer ima ideju da duplira na desnom boku (bas ocigledno i procitano cak i od nas), plus sto to omogucava Belingemu da igra u rupi gde je najopasniji. Ali TAA je potpuno sulud izbor za tu poziciju jer on nema ni takticku potkovanost ni disciplinu, a ni kvalitete da to igra. Gubio se par puta kao pile u tri hektara, ali ni Galager nije posle bio nista bolji, odvratan igrac bukvalno, nije nista specijalno bolji od Lukica.

 

Belingema zrtvovati i vratiti na sesticu nije najsrecnije resenje, ali je najbolje kad nije vodio ni Grilisa ni Medisona, gde sad mogu Grilis i Foden da menjaju mesta napred (tako su dali brdo golova u Sitiju) i tebi je prakticno konstantna pretnja napred samo Saka, koji individualno moze da resi. Foden je mnogo opasniji u sredini nego ovde na boku, pogotovo kad Tripije igra iza njega.

 

Odbrana takodje ne uliva poverenje, realno su oni odigrali jako lose.

 

Nasa postavka... ne znam odakle da pocnem, ali vecinu ste rekli.

 

Ideja iza ovakve postavke polazi od toga da imamo tri visoka igraca napred tako da mogu da spuste loptu i napadnu prostor, sto sva trojica solidno rade, ali to podrazumeva da SMS moze da zadrzi loptu i odlozi je na stranu, a on se covek ne vidi, i onda to radi Vlahovic i iz velike zelje solira. Nije kriv ni za sta u prvom poluvremenu, on ne treba to da igra niti da bude tu, ali je bio zbog toga sto SMS nije. Prosto i jednostavno.

 

Dalje, ja ne znam dokle ce vise Zivkovic da igra. Ljudi njega pustaju bukvalno. Bila je jedna situacija gde bukvalno izlazi Tripije na njega i samo targetira desnu nogu, da tako ide na iole solidnog driblera koji ima obe noge ispao bi kao iz voza, ali znaju da nema opasnosti i da ce ovaj da se guzi i vraca nazad i tu nema sta.

 

Birmacevic kad je usao je malo izgoreo od zelje, ali je imao i dve solidne intervencije pozadi i u napadu je bio konkretniji, bukvalno su morali da obrate paznju na tu stranu i imali su par akcija preko desne strane na kraju. Pre toga smo imali bukvalno onu sansu kad Jovic nije primio loptu sto je poludesno (gde Zivkovic nije ni ucestvovao) i bukvalno je to to.

 

Mladenovic je odigrao dobro, odbrana iznenadjujuce dobro, Ilic i Lukic takodje. SMS mora na klupu i da probamo Samardzica tu, meni se svidja i Tadic da krece sa klupe. Desno Birmacevic od pocetka, Gudelj da igra desnog DMCa kao osigurac.

 

Takodje, nama je najbolji buildup kada roamujemo kroz sredinu i vezujemo igrace za sebe i onda ide svic. To Tadic dobro radi i iz toga smo stvorili dve sanse. Imamo igrace koji su sposobni za to, ali mora da se trci vise. I mora linije da se pomere napred. Ako radimo ovu inverziju to mora da bude mnogo brze i ne mogu da se spustaju da pokrivaju ving bekove veznjaci poput Ilica i Lukica sto su i radili, jednostavno ne mozemo da igramo tako, sem ako nismo ultra precizni, a nismo videli to do sad.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Počelo je. Izjava Tadića iako i bio delimično u pravu nije za javnost.Bar ne u ovom trenutku. Koliko god sam u svojim teenagerskim godinama voleo Piksija mada mi nije bio najomiljeniji u klubu toliko ga sad ne mogu smisliti kao selektora.Težak nemač pojma. Bez preinaka u vezi i napadu u naredne dve teško da ćemo napraviti nešto a ovo lutanje iz meča u meč sa formacijama i sastavom tik pred početak prvenstva i na početku istog  je tek za dublju analizu. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Očekujem poraze i u druge dve utakmice, s tim što smo ovu pukli samo na osnovu kvaliteta, a druge dve ćemo na osnovu kurčenja.

Nismo mi za fudbal, Srbija je jedna od najgorih reprezentacija sveta kada se gleda odnos učinjenog naspram kvaliteta igrača. Ima tu da se probere, ali da bi se nešto postiglo treba nam mnogo bolji selektor od ove neznalice.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja moram priznati da posljednjih godina ne gledam nešto intenzivno fudbal, izuzev Zvezde. Štaviše, ne sjećam se kada sam posljednji put pogledao neku utakmicu iz početka do kraja. Interesuje me priča oko Gudelja. Da li on u Sevilji igra nešto bolje ili je to to? Meni lično možda najbezvezniji igrač ikada pa nikako skontati da li se ovo u reprezentaciji potrefi da loše odigra ili je to to što se može očekivati od njega? Ja se ne sjećam da sam njega ikad gledao da je pokidao. Inače, ostaje žal što mi nemamo nikoga na klupi za koga znaš kad uđe da će nešto napraviti. Da ima neku foru na osnovu koje razmišljaš "pričekaćemo 70. minut pa ubaciti njega" (fazon Radonjića, Perice Ognjenovića, jebenog Dragan Bogavca). Neki brzanac za kojeg znaš da će napraviti frku. Luka Jović tata. Na osnovu utakmica od prije 5 godina i dalje uzima mrtvi keš. Još će neki Rusi i Arapi leći poslije Milana i bolE ga kurac. Momak kao da je došao na seoski fudbal a zna da je mudo u očima seljana pa istrči for i onda se nešto ispiruje, širi, razgleda oko sebe..Rekao bih lijen k'o ćuskija ali pametni ljudi rekoše da lijenost ne postoji već je riječ o manjku motivacije tako da se crta i njemu završetak karijere u 30. godini. Sve u svemu zadovoljavajući ishod, sami sebi pokazali da se može, valjda neće poletjeti i upisati pobjedu protiv SLO prije početka utakmice. 

Link to comment
Share on other sites

Iz ugla neutralnog promatrača, ova je utakmica najveće razočaranje turnira dosad. I Engleska i Srbija pate od istog problema - selektori.

U drugom poluvremenu je Srbija izgledala mnogo bolje (a Engleska još puno gore nego u 1. pol.), ali tu nije bilo suvislog sistema, niti su se nekakvim smišljenim akcijama stvarale prilike. Bilo je par gužvi pred golom, ali sve nekako na silu i veliku želju.

Da li je razlog tome što se previše prepala Engleza ili zaista nema sistema, ne znam. Ako je ovo drugo, onda ni protiv Slovenaca i Danaca neće biti puno bolje, iako kvalitetom ne zaostajete.

Piksi onako razdrljen, izvaljen na klupu, izgleda kao gost na svadbi u 5 ujutro. A i to utječe na igrače.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DameTime said:

Nije slučajno Tadić ovo izjavio. S obzirom na status koji selektor uživa na ovom forumu, čudi me da to ne tumačite kao posledicu njegovog vođenja ekipe. 

 

Duća je i sa jednom zdravom nogom avion za SMS koji nema jedan dobar potez na utakmici. Da imamo normalnog selektora pa i da kažem ne izjavljuje se ovako nešto i čuva se za svlačionicu, ovako potpuno razumem Tadića. 


Pre svega, oni nisu ista pozicija.

Sergej je centralni vezni, ne ofanzivni. Stvar je u tome sto moze da igra u oba pravca, ali to radi lose jer je bolno spor, a pritom i nije vrhunski sa loptom, zbog cega i nije nikada pokupio interesovanje nekog top kluba, osim u srpskim novinskim clancima.

Tadicu najvise odgovara pozicija iza napadaca, odakle moze da koristi prostor, da se otkriva, kreira i deli pasove, ali svi koji su ga gledali u Feneru ove sezone, jasno im je da je momak u silaznoj putanji karijere.

U Sautemptonu je nekada igrao i krilo, umeo je i driblingom 1 na 1 da izbaci igraca, medjutim ta njegova brzina i korak su takodje sada deo proslosti.

Izjava je u najmanju ruku nekorektna i pretenciozna.

Po mom iskustvu u zivotu, jedna od najgorih stvari je kada neko hvali samog sebe, jer to uglavnom nema nikakvu vrednost.

On je dobar igrac i dalje, necu se sloziti sa njim da je najspremniji fizicki, jer imam oci i pratim fudbal.

Ali ako je on stvarno najbolji igrac nase ekipe kada se sve sagleda, onda je to objasnjenje za mnoge probleme naseg tima o kojima stalno polemisemo.

Pravi je momenat da njega neko polako menja, da pocne da se deli minutaza.

Ne podnosim Piksija, ali za ovo se slazem.

 

Link to comment
Share on other sites

Tadić je plemenit igrač i dalje, normalno da nije tako dobar kao u prajmu ali je ozbiljan fudbaler, nije neki talentovani rekreativac ala Katai. Pa i u onoj situaciji sa Jovićem panjinom je prethodno baš lagano rešio jednog Engleza jednostavnim a efektnim driblingom. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...