Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

Tman da se nadovežem ^

Mrtva trka između Kiliana i Kristijana ko je lošiji na prvenstvu.
Prvi igra sa slomljenim nosom i to mu očigledno smeta i limitira ga. Ja ne znam sme li on uopšte da se usudi da krene glavom na ijednu loptu? Daleko od top forme.
Drugi je bivši velikan igre koji sad rekreativno pika fudbal kod Saudijaca. I to se vidi..forma mu je u skladu sa izdanjima i godinama.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Kapiram da je Ronaldo mnogo veliki, pa ne znate baš o kojem igraču da pišete, ali on i nije bio neki problem sinoć. I naravno, čovek je u penal seriji dao gol.

 

 Naravno da je (lazni) Ronaldo veliki, jedan od (naj)boljih igrača u poslednjih 30ak i više godina,  ali kao sto je više njih napisalo, najveći problem i ogroman teret ove reprezentacije Portugala.

 Zalosno je bilo videti ne samo sinoc ( i vecim delom prvenstva) pokusaje izvodjenja slobodnjaka,  kako sa lakocom gubi duele itd. Posebna prica je Martinez i pokušaji centaršuteva sa bočnih pozicija na Ronalda koji je okružen sa francuskim centralnim bekovima.

 

11 minutes ago, Don Dusko said:

Ne znam koliko povreda nosa utice na ovo ali Mbappe igra uzasno prvenstvo. 

Moglo bi se reci da su Francuzi ovako impotetni i zbog njega.

 

 Pozicija na kojoj igra, postavka igre Desampa su najveći problem Mbapea.

 

9 hours ago, DameTime said:

 

Fasciniraju me tvoja opšta mesta, naravno da je golmanu lakše da pročita i skine penal kad izvođači šutiraju užasno poput Slovenaca.

 

 Pa sad ( I post koji si quot-vala) 😁 , prva dva penala Francuza su po meni bas lose izvedena.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, mr clutch said:

Naravno da nije bio problem, jer nije ni postojao na terenu.

 

Ako fudbaleri treba da igraju samo zato sto dobro sutiraju penale, onda bi Juninho, Beckham & co bili aktivni fudbaleri sve dok su zivi.

Beckham posebmo sa svojim jednocifrenim brojem pogodaka sa 11m

Link to comment
Share on other sites

Kod tih centarsuteva je jos veci problem bio sto niko od portugalskih igraca nije ulazio u 16m iz drugog plana ko sto npr Jude radi za Engleze il sto je radio citavu sezonu u Realu ili sto spanski veznjaci rade citav turnir. To mi je tek totalna misterija jer Bruno ima poprilicno dobar osjecaj za gol, a i Vitinha i Palinha tu mogu raditi odlican posao. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prosla je losija ekipa, skup atleticara ali dobro, sve je to sport.

 

Mbappe treba da se pokrije usima od sramote kako igra u svom prajmu. 

 

Vitinha je paklen igrac, kakva radilica. Nuno Mendes samo da malo vise koristi glavu i bice bomba. Nevjerovatne fizicke predispozicije.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
9 hours ago, DameTime said:

Ovom sportu fali više igrača koji ga doživljavaju strastveno kao što to radi Ronaldo.

 

 

This is the very essence.

 

Fudbal nije egzistencionalno bitna privredna grana za ljude.

Fudbal je tu kao platforma da izadjemo iz naših svakodnevnih pragmatičnih narativa i šablona.

Fudbal je tu da nam pruži narative i strast. Narative koji mogu da budu i naivni i detinjasti, nekad i suludi.

Portugal nije prošao dalje, pa dobro. Zašto je to za nas baš na taj naċin bitno da ga komentarišemo kao da komentarišemo kao da smo nekakvi drkoši koji komentarišu medjunarodnu politiku i kako se to preslikava na naš mikrosvet?


Ronaldo je fensi džiberčić, ekspresivan, strastvwn sa jasnim ličnim ambicijama…sa stilom koji bas nema veze sa mojim senzibilitetom. ali je ekspresivan. Iskreno ekspresivan, u onome što je on, bez potreba da zadovolji svakog. Zna on dobro da mnogi ne vole to. To je danas jako retko u sportu, u svemu.

Za razliku od vecine ljudi na ovoj planeti ambicije su mu vezane za to šta baš on, i dete u njemu žele. To je jako retko danas. Ne samo u fudbalu.

 

I ništa mu nije palo sa neba, sve što ima, sve privilegije koje je steko je steko uz višedecenjski krvav rad i disciplinu.

 

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spanija igra najlepsi fudbal na turniru, uz to su nekako neantipaticni prvi put otkad pratim fudbal, ali nekako mislim da bi suvise bajkovito bilo da oni to osvoje.

 

Francuska i Portugal je bila grozna utakmica, 120 minuta mucenja, nista od fudbala. Sramne su kao i sto je sramna Engleska sa antifudbalom koji pokazuje. Nadam se da ce Spanci da dobiju Francuze u polufinalu, te da ce Svajcarska da napravi najvece iznenadjenje na turniru danas. 

 

Spanija - Holandija bi bila prava prica za finale. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Issey said:

Ali igraju neki blagi presing i stoje visoko. Do sad su se povlačili do svog kaznenog kad su se branili... 

Da, izlaze visoko. Igraju mnogo brze, sa nekim smislom za razliku od prethodnih utakmica.

 

Djeluje mi da su iznenadili Svajcarce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...