Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

2 hours ago, Tomislav Franjo said:

 

 

Btw, večeras trebamo izaći sa postavom bez klasične devetke, dakle Petković out, Perišić in i riješavamo naše stare mušterije.

Jesi li vidio sastav? 

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

On 6/22/2024 at 9:34 AM, Piksi said:

Ali od svih grupa ubedljivo najviše ispisanih stranica u grupi gde su Hrvatska i Albanija ... 

Realno i najjača grupa. Albanija malo kvari dojam ali zato ove 3 repke spadaju u sam vrh Evropskog nogometa. 

Link to comment
Share on other sites

U drugom kolu postignuto je 27 golova (2,25 po utakmici), što je 7 manje nego u prvom kolu, pa je ukupan broj golova u prva dva kola 61, odnosno 2,54 po utakmici, što ga u prosjeku i dalje čini drugim najefikasnijim prvenstvom.

Samo je 2012. u prva dva kola palo u prosjeku više golova po utakmici - 2,88.

 

Ukupno je dosad palo 6 autogolova, što je prilično velik broj, ali teško da će rekord od 11 autogolova s prošlog prvenstva biti dostignut.

 

Portugal je već nakon 2 kola osigurao osminu finala, i jedina je reprezentacija u povijesti Eura koja je svaki put prošla grupnu fazu (9 od 9). Od 1996. to su učinili 8 puta zaredom, također rekord. Sljedeći na toj listi su Nizozemska sa 6 uzastopnih prolazaka grupe (1988-2008) i Njemačka i Španjolska sa po 5 (2008-2024).

 

Ukrajina je i u svojoj 13. utakmici na Eurima primila gol, što je rekord prvenstava. Na drugom mjestu su Francuska (2000-2004) i od prošlog kola Hrvatska sa po 9 uzastopnih utakmica s primljenim golom.

 

Hrvatska je i na svom 13. velikom natjecanju ostala neporažena u drugom kolu - ima 7 pobjeda i 6 remija. Sam po sebi ovaj podatak i nema neku važnost, ali je kuriozitet, jer nijedna druga reprezentacija s tolikim brojem nastupa nema 0 poraza u bilo kojem kolu grupne faze natjecanja. Najbliži su Vels koji je bez poraza u prvom kolu na 4 finalna turnira i Norveška koja u 3 nastupa na SP i Eurima nije gubila u prvom i trećem kolu.

 

Cristiano Ronaldo je asistencijom Bruni Fernandesu postao rekorder Eura u broju asistencija, pa je tako sad vodeći i na listi strijelaca (14) i na listi asistenata (7). Ovo mu je 6. uzastopni nastup na Euru, pa je i po tome rekorder.

 

Koen Casteels je dodavanjem Kevinu De Bruyneu kod gola za 2-0 Belgije protiv Rumunjske postao prvi golman s asistencijom za gol na Euru još od 2000. kada je nizozemski golman Sander Westerveld asistirao Boudewijnu Zendenu za gol Francuzima.

 

 

 

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Je li vreme za pobedu Italije nad komšijama?

Italija mi je ostavila bolji utisak. Ako ništa drugo deluje da je dobro posložena dok su mi Hrvati neorganizovani. Itekako se oseti da su Luka,Broz i Perišić ipak u padu. A mlađi ili nisu ta klasa ili nemaju rutinu da preuzmu uzde tima.

Čak bih i probao na Italiju,ali njima je dobar i bod. A nemam ni mooda :smiley50:

Link to comment
Share on other sites

Pa nisu tako male, imaju -3 gol razliku i biće gori verovatno od svakog tima koji bude imao 3 boda osim ako ne bude nekog gadnog nakantavanja u poslednjem kolu. Dosta im zavisi od večerašnjeg meča između Hrvatske i Italije i od duela Turska - Češka i tu moraju da navijaju da Talijani i Turci uzmu bar nerešeno. Iz grupa C i D treći skoro sigurno prolazi, verovatno i iz E jer tamo svi već imaju 3 boda a niko nikog nije nabio. 

 

Mađari su baš bedno odigrali do sad, čak smo i mi igrali ultra dopadljiv fudbal naspram njih.

Link to comment
Share on other sites

Pa fora je u tome sto nece biti mnogo timova koji imaju tri boda na trecem mestu, vrlo verovatno Italija, a ako oni ne izgube, moguce nijedan.

 

Evo sad sam pogledao, teoretski maksimalan broj treceplasiranih sa 3 boda je 4 (dobro, 5 iz E grupe, ali tamo ce Slovaci i Rumuni igrati nereseno sasvim sigurno) - Austrija mora da izgubi od Holandije (vrlo malo verovatno), Ceska da dobije Tursku (takodje malo verovatno) i Hrvatska Italiju, sto je verovatno.

 

I u tom slucaju, oni moraju da budu samo od jednog od tih timova bolji, posto ce treceplasirani iz nase grupe biti najlosiji treceplasirani ako se ovi rezultati poklope. Ako Hrvati i Cesi ne dobiju, Madjari automatski prolaze.

 

Btw. C je nasa grupa, iz nase grupe treci najverovatnije ne prolazi ako budu ovi rezultati. Ako C prolazi, Madjari sigurno prolaze, jer ce C imati 2 boda na trecem mestu 100%, a Madjari imaju 3, tako da ti nije dobra matematika.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Englezi su ubedljivo najjaca ekipa na prvenstvu uz Francuze, ali ih vodi dunster. Imaju top 3 igraca na prvenstvu (u 90% slucajeva top 1) na svakoj poziciji u vezi i napadu.

 

Samo sto ne igraju pravu formaciju i igraci im igraju van pozicija.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, McLeod said:

Trebalo bi da dobiju Hrvati, da.

Po tamburi ili? Po meni su propustili priliku protiv Albanije. 45 minuta su odigrali dobro od 135. Talijani su veći favoriti po meni ali nešto mi govori da će ovo finiti remijem. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cilemile said:

Ukupno je dosad palo 6 autogolova, što je prilično velik broj, ali teško da će rekord od 11 autogolova s prošlog prvenstva biti dostignut.

Potrudićemo se da nadoknadimo propušteno. :classic_biggrin:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Don Juan said:

U stvari Nemci na prvom ozbiljnijem meču pokazuju svoje slabosti.

Nemci su delovali OK protiv lakih protivnika, prvi osrednji tim i pokazali su da im je napad i dalje los, tacnije, imaju problem sa centarforom koji im nedostaje poslednjih 10 godina. Da su ubedili Levandovskog da uzme drzavljanstvo uzeli bi jos neku titulu, a i on sa njima.
Generalno, svi favorite su do sada pokazali vise slabosti nego umece, Engleska, Francuska, Belgija. Portugalci su delovali solidno, opet u najslabijoj grupi na prvenstvu. Spanija deluje kao najbolja ekipa nakon prva dva kola, mada i Spanci nemaju pravog napadaca. Moze Moratu ponovo da usere sreca, ali je on jos poznatiji po tome sta sve moze da promasi.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Unknown said:

Prema Blicu:

 

Rajković - Veljković, Milenković, Pavlović - Birmančević, Lukić, Ilić, Mladenović - Samardžić - Jović, Mitrović.

U ovo je baš teško povjerovat. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Урош19 said:

Što 0:0 samo?

 

17 hours ago, Barkley#34 said:

Verovatno misle da možemo da prođemo čak i sa 0-0. 

 

Što je najluđe, najveći deo uslova je prilično realan. 

 

U ovoj varijanti idemo na prvoplasiranog iz grupe E, a vrlo lako može da se desi da to bude Slovačka. I opet bi igrali u Minhenu.

 

Koja bi to komedija bila da ekipa koja ne može da se sastavi prođe grupu sa dva nerešena rezultata i još kao nagradu dobije meč za 1/4 finale protiv moćne Slovačke.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...