Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

7 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

Drkušić - Điga je odličan tandem. Da smo pametni, za duži niz godina. 

Seul, Drkušić, Djiga i pojačanje na desnom beku bi bila beton zadnja linija. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Zaista nesvakidašnji splet okolnosti doveo do toga da imamo reprezentativnog štopera koji iza sebe ima odlično Evropsko prvenstvo pre mesec dana. Ne mora svaki transfer da se pravi radi potencijalne prodaje. Takođe, da je ovo moglo da se završi ranije verovatno Stojić ne bi bio dovođen, ali kako stvari stoje on bi već na zimu mogao ponovo kod Lazetića.

 

Saglasan sam da bi Drkušić-Điga trebalo da bude dobar tandem za obe grupne faze i da bi još jedan ozbiljan igrač na beku (za mene nebitno na kom, samo da bude dobar igrač, a nek Seol igra na drugoj strani). Pošto povreda i generalno situacija u kojoj se nalazi Degenek ne dozvoljava da dođe do njegovog odlaska, otvara se pitanje statusa Lekovića i Đurića. Ako ništa drugo nadam se da će pristati barem da odu na pozajmice negde i da nastave da skupljaju minute. Idealno bi bilo da se Lekoviću otvori povratak u Španiju.

 

Sa dolaskom tog beka i još jednog igrača na poziciji 6 koji bi tu uskočio umesto Kange i bio osiguranje u slučaju odlaska Hvanga bio bih zapravo zadovoljan prelaznim rokom. Tu je kao i uvek dovedeno jedno krilo previše (Puma).

 

Osim za Kangu, nadam se da će konačno naći rešenje za Pruceva, Sremčević mora da pozajmicu i da igra, a ne bih imao ništa protiv i da se Mirko Ivanić naplati negde mada ne verujem da je to realno. Koliko sam video Guteša, Milosavljević i Maksimović su na dvojnoj u Grafičaru što je odlično rešenje. Ne znam da li je moguće i da Jovanović igra po istom principu ili je ispunjena kvota.

Glazer - Seol, Điga, Drkušić, bek - 6, Hvang, Elnšnik - Milson, Olajinka - Šerif. Ovo je naravno tim za Evropu, u ligi bi morao bonus Šljivić.
Ilić - Mimović, Stojić, Spajić, Rodić - Knežević, Šljivić, Ilić - Puma, Katai, Duarte.
Vise povređeni Degenek i Lučić, nejasan mi je status koji ima Dalsio i kao što sam rekao bilo bi bolje da mali Lane ima negde minute.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Čočo said:

Seul, Drkušić, Djiga i pojačanje na desnom beku bi bila beton zadnja linija. 

 

To bi bila zadnja linija bez levonogog igrača... Nema nikakve logike tražiti desnog beka pored Seola kome je to primarna pozicija i Mimovića, tu smo za naše standarde sasvim dobro popunjeni, leva strana zadnje linije je ta koju treba jačati. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

 

To bi bila zadnja linija bez levonogog igrača... Nema nikakve logike tražiti desnog beka pored Seola kome je to primarna pozicija i Mimovića, tu smo za naše standarde sasvim dobro popunjeni, leva strana zadnje linije je ta koju treba jačati. 

Seul će teško igrati desnog beka po svemu viđenom do sada. Mimović će se forsirati maksimalno a Rodić nema alternativu. 

Link to comment
Share on other sites

Sećam se kako smo ovde prošlog leta pisali o Drkušiću kao top mogućem pojačanju, a on nakon toga, kad smo već pomislili da će nam biti nedostupni vlažni san, odigra dobru klupsku sezonu, zatim ošuri i na EP, pa na kraju završi kod nas iako su ga i drugi hteli.

 

Nikada ranije nismo uspeli da dobijemo takvog igrača pod takvim okolnostima.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gilmour said:

Šta je sa Dalsiom?

Dalsio bio dobar na pripremam i posle jedne loše utakmice sklonjen iz tima. Mada i po njegovom dolasku većina ovde je bila skeptična po tom pitanju. Momak od 28 godina gde mu najveći uspeh bio igranje u APOEL, znalo se da nije za velike domete. Bez obzira na to mišljenje pokazao je da može biti u rotaciji barem a ne ovako sklonjen na kraj klupe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi ćemo verovatno morati da se "odužimo" Zenitu (čitaj Gazpromu) za ovo ...

Koliko sam razumeo Zenit će mu plaćati plate,mi samo bonuse, verovatno će se to prebijati preko sponzorskog ugovora ...

Uz to opet,neko moje mišljenje je da će u budučnost oni imati neku vrstu "prava preče kupovine" talentovanih igrača od nas, barem dok imamo sponzorski ugovor sa Gazpromom ...

Ne vesele me takve kombinacije, ali 'ajde,barem u tom prebijanju dobismo kvalitetnog igrača ...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čočo said:

Dalsio bio dobar na pripremam i posle jedne loše utakmice sklonjen iz tima. Mada i po njegovom dolasku većina ovde je bila skeptična po tom pitanju. Momak od 28 godina gde mu najveći uspeh bio igranje u APOEL, znalo se da nije za velike domete. Bez obzira na to mišljenje pokazao je da može biti u rotaciji barem a ne ovako sklonjen na kraj klupe. 

Ne bi imao losu utakmicu da ga Milojevic vec 2 sezone ne koristi kao zadnjeg veznog

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, suptil said:

Stojicu se bas ne ulazi u duele. 

 

Ono kod gola je bilo baš mlako. Čovek je prošao pored njega kao da ga nema

 

4 hours ago, Мџе said:

 

- Điga me oduševljava, mnogo zrelo igra. Odlično se gradi u duelima, odlično čita igru tj. ima dobru anticipaciju, dobar je sa loptom-koristi obe noge itd. Baš moderan štoper kakav na treba. Nisam siguran ni da bi Drkušić njegov odlazak nadomestio.

 

 

I meni se dopada, ali je imao i on jednu veliku grešku juče. Kada je u kretanju prema nazad, pokušao u skoku da glavom izbije loptu napred i servirao je njima na tacni za gol. Mora to pametnije i sigurnije. Meni se je iz aviona videlo da lopta ide previsoko, i da pri kretenju unazad tu nemaš dovoljno snage da loptu izbiješ prema napred.

 

12 minutes ago, Nek grmi jako said:

Sećam se kako smo ovde prošlog leta pisali o Drkušiću kao top mogućem pojačanju, a on nakon toga, kad smo već pomislili da će nam biti nedostupni vlažni san, odigra dobru klupsku sezonu, zatim ošuri i na EP, pa na kraju završi kod nas iako su ga i drugi hteli.

 

Nikada ranije nismo uspeli da dobijemo takvog igrača pod takvim okolnostima.

 

Malo i splet okolnosti. Koliko sam čitao, transfer u premier ligu mu je propao zato što imaju neku zabranu poslovanja sa ruskim klubovima, ili šta več

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Mozzart napisao da Miloje Stojica vidi kao novog univerzalca posle odlaska Mijailovica i mislim da to i jeste najbolja uloga za njega. Zna da igra i na beku, kao zadnji vezni, meni se cak najvise svidja u formaciji sa pet pozadi. Zna odlicno da popuni rupe. I takva vrsta igraca je svakako korisna, samo je bitno da ti to bude prinudno resenje a ne da planiras da ti Mijailovic i Srnic igraju u prvih 11. Za Dalsijo mi se cini da smo tu iskoristili opciju da ga dovedemo kad je postao slobodan igrac, ali da on zapravo treba da bude zamena za Kangu kome sledece godine istice ugovor kad ce najverovatnije i da nas napusti. Ko zna mozda cemo i ga pustiti ovog leta.

Sto se Seola tice, ovo malo sto sam gledao je po meni dovoljno da vidim da mu desna strana mnogo vise lezi. Ista stvar i kod Pume. Na transfermarktu pise da je levo krilo i mislim da su se ljudi pitali sta ce nam levo krilo, ali se bas jasno vidi da je on igrac za desnu stranu. Tako da bih ja jurio levog beka.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...