Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

19 minutes ago, СтелаРоса said:

Milson mi je bio nista posebno.

Da sačekamo neku utakmicu na marakani gde je teren veći i dobrog kvaliteta u odnosu na ovu oranicu. Pisano je već da nije extremno brz, kao Bukari, ali da nije ni spor. Zato ima bolju tehniku od Bukarija. Nije ni nalik Falku.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Hvang u vrhunskoj formi, Duarte top pojacanje, Elsnik takodje. Sto se tice Milsona i Seula, jos je rano, ne snalazi se svako u novoj sredini odmah, nekom treba vreme. 

 

Dalsio, Puma??? Placeni milion, projektovani starteri, zasto su uopste i dovedeni ???

 

Ceo navijacki puk je odmah znao da su to veoma veoma upitna pojacanja, pa jos placeni milioni, samo uprava nije znala, ili je znala, ali je iz nekih drugih razloga dovodila. I sada treba, jelte, da njih dvoje came na tribinama, dok plata kaplje i kaplje. 

 

Tipicno Terzicevski potezi, vazno da se mulja, presipa, preprodaje, jer ako toga nema, nema lizanja meda. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Hvang u vrhunskoj formi, Duarte top pojacanje, Elsnik takodje. Sto se tice Milsona i Seula, jos je rano, ne snalazi se svako u novoj sredini odmah, nekom treba vreme. 

 

Dalsio, Puma??? Placeni milion, projektovani starteri, zasto su uopste i dovedeni ???

 

Ceo navijacki puk je odmah znao da su to veoma veoma upitna pojacanja, pa jos placeni milioni, samo uprava nije znala, ili je znala, ali je iz nekih drugih razloga dovodila. I sada treba, jelte, da njih dvoje came na tribinama, dok plata kaplje i kaplje. 

 

Tipicno Terzicevski potezi, vazno da se mulja, presipa, preprodaje, jer ako toga nema, nema lizanja meda. 

Zapravo je jos rano za svakog novog igraca ili stvarno mislis da su pola sata protiv Tekstilca dovoljne da vidis da je neko top igrac ili da je neko promasaj posle 100 minuta? Jer da je to tako jednostavno ne bi Kangva otisao pre par dana u Izrael nego bi bio nas glavni igrac, a Ivanica bi vratili u Borisov jos pre pet godina.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Duarte je top pojacanje za nasu ligu, poput Saldanje, za Evropu tek treba da se dokaze, mada kad neko zna, onda zna. 

Isto se moze reci i za Elsnika, on je jos i dokazan u repstaciji Slovenije. 

 

Ali u pravu si, jos je rano za sve njih, pa cak i za Dalsija i Pumu koji su ovde cesta meta kritika. Kangva kad je dosao je licio na veznjaka od 10,15 mil evra, na kraju je otisao za kikiriki. 

 

Fudbal je cudna igra, nekad, ali Duarte 3 komada i asistencija do sada, a nije odigrao maltene nijednu celu utakmicu. 

 

Ako nista drugo, bar obecava. 

 

Sherif 4 komada, Duarte 3 i neko se buni na spiceve. Kao nekada Drula i Pjana.

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Small Owl said:

Duarte bio odsutan cijelu sedmicu zbog rodjenja djeteta, Prucev bio povrijedjen i u Rusiji i na Zlatiboru, zato nije igrao na pripremama, dosta novih igraca koji nisu prosli pripreme. Kombinuje zato sto mora isprobati sve igrace, neke i na novim pozicijama (Stojic). Miloje u Mocartu, ukratko.

Igrao je pre Stojic zadnjeg veznog i u graficaru i metalcu

Link to comment
Share on other sites

Jegor je delovao malo nesnadjeno u prvom poluvremenu kada je domaći tim igrao čvrsto i organizovano. Od 11 duela samo 4 dobio. Slično je moglo da se vidi i na onim snimcima iz Slovenije gde bi gubio duele.

 

spacer.png
 

Ali kada se Tekstilac umorio i otvorio, proradio je propeler u guzici.

spacer.png

 

spacer.png

 

I brat Hvang. Kakav pregled igre, kakve dve asistencije. Čovek može da igra sve.

 

Edited by Мџе
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2024 at 3:23 PM, Igor_ said:

Mislis li da smo kad se sve sabere dali mnogo za Stojica? 

Kakvo ti je misljenje o Stojicu kao zadnjem veznom? Znam da je igrao u Metalcu to u nekim mecevima. 

 

Sta ocekujes dalje od prelaznog roka, ko nas napusta? 

Cim je potpisao imao sam u glavi da je ovo zicer za Miloja da ga stavi na zadnjeg veznog i brani se kad god moze. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo piše se kako se Drkušić dovodi a prodaje Djiga. Skroz u našem maniru. Očekuješ zdravorazumski da Djiga i Drkušić budu štoperski tandem jer su najkvalitetniji a oni prodaju Đigu jer Spajić jelte mora da igra. I posle što pored 10 godina igranja u Evropi, Tekstilcu za poluvreme ne šutneš na gol. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, СтелаРоса said:

Milson mi je bio nista posebno. Vidi se da zna, ali dosta je bio statican, igrao u mestu i vracao nazad loptu. Otprilike slicno kao sto je Puma do sada igrao. Ili nekad ranije Falko i Mouce. Vidis da vrhunski barataju loptom, ali ako nema prodora i driblinga, utrcavanja iza ledja protivnicke odbrane, necemo mnogo dobiti od njega. Naravno, 60 min je premalo za bilo kakvu ocenu, ali meni je utisak da mi vec godinama kao klub ne umemo da iskoristimo ovakav tip krilnog igraca. 

 

Možda su oni stvarno sličan tip igrača, ali je Milson klasu ili dve kvalitetniji od nekih koje si nabrojao. Zašto juče nije probijao i zašto je loptu dosta vračao nazad? Pa zato što je stavljan u situaciju da probije na postavljenu odbranu, gde je bek jednom nogom več u svojih 16, a ledja mu čuvaju štoper i zadnji vezni nekih 3-4 metra iza njega. Pa tu Vinicius Junior nema šta da traži, a kamoli Milson.

Mi bi morali kroz pas igru da navučemo fokus odbrane u sredinu terena, pa da se onda izbacuje lopta na krilo, gde bi na večem prostoru imao situaciju 1 na 1 da probije i napravi višak. Ali pošto smo mi bili statični, spori, i bunarili na njega bez ikakvog plana, on nije mogao da uradi mnogo.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Možda su oni stvarno sličan tip igrača, ali je Milson klasu ili dve kvalitetniji od nekih koje si nabrojao. Zašto juče nije probijao i zašto je loptu dosta vračao nazad? Pa zato što je stavljan u situaciju da probije na postavljenu odbranu, gde je bek jednom nogom več u svojih 16, a ledja mu čuvaju štoper i zadnji vezni nekih 3-4 metra iza njega. Pa tu Vinicius Junior nema šta da traži, a kamoli Milson.

Mi bi morali kroz pas igru da navučemo fokus odbrane u sredinu terena, pa da se onda izbacuje lopta na krilo, gde bi na večem prostoru imao situaciju 1 na 1 da probije i napravi višak. Ali pošto smo mi bili statični, spori, i bunarili na njega bez ikakvog plana, on nije mogao da uradi mnogo.

Imaš pravo,

Naši ofanzivni vezni bi trebalo više da pokušavaju kroz sredinu i tako skupe odbranu protivnika. Ovako smo pročitani . Zna se da će nas vezni igrač već na polovini terena da prosledi loptu na stranu, i onda krilo ima problem da probije postavljenu odbranu, jer protivnicki bek i stoper stoje blizu .

 

Vezni igra mora pokušati da "navuce" što više igrača na sebe pre nego što prosledi loptu na stranu i ostavi naše krilo na igru 1 vs 1 sa njihovim bekom. Takodje ako postoji bilo kakva pukotina mora se pokušati kroz sredinu, a ne isključivo gledati gde je krilo.

 

Nama treba dobar ofanzivni vezni koji je raznovrstan...da ima lucidnost. Dribling na malom prostoru, guranje lopte izmedju linija odbrane, pregled igre, sve je to nešto što bi trebalo da poseduje ofanzivni vezni igrač. 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Možda su oni stvarno sličan tip igrača, ali je Milson klasu ili dve kvalitetniji od nekih koje si nabrojao. Zašto juče nije probijao i zašto je loptu dosta vračao nazad? Pa zato što je stavljan u situaciju da probije na postavljenu odbranu, gde je bek jednom nogom več u svojih 16, a ledja mu čuvaju štoper i zadnji vezni nekih 3-4 metra iza njega. Pa tu Vinicius Junior nema šta da traži, a kamoli Milson.

Mi bi morali kroz pas igru da navučemo fokus odbrane u sredinu terena, pa da se onda izbacuje lopta na krilo, gde bi na večem prostoru imao situaciju 1 na 1 da probije i napravi višak. Ali pošto smo mi bili statični, spori, i bunarili na njega bez ikakvog plana, on nije mogao da uradi mnogo.

Ne ulazim ja uopste u njihove kvalitete, verujem da si i pravu. Meni su svi oni bili kvalitetni, ali mi te kvalitete nismo znali da koristimo. Kod nas su se najbolje pokazala krila koja imaju brzinu (Radonjic, Bukari) ili koja bez mnogo razmisljanja napadaju licem protivnika i idu direktno ka golu (Katai, Ivanic). Ovi igraci su bez problema resavali duple blokove protivnika, nije Tekstilac prvi koji je na taj nacin igrao protiv nas juce. Zapravo je problem zbog cega mi dodjemo u situaciju da ocekujemo od Milsona/Pume da napadaju tri protivnicka igraca ispred sesnaesterca? Ali to si vec i sam objasnio lepo. I Sitiju jedan Bernardo Silva igra po desnom boku koji niti je brz niti dribla 1 na 1, pa im je godinama medju najboljim igracima. Svakako 60 minuta Milsona nije vredno procene, ja vise pricam o profilima krilnih igraca koji kod nas prolaze ili ne prolaze.

 

edit: objasnio je lepo i forumas iznad sta moze biti resenje. Vise igre kroz sredinu i pravljenje viska na tom delu terenu cime ce se automatski ostavljati vise prostora po boku. I bocni igraci takodje mogu u tome da ucestvuju. Ali je nama juce bio problem sto osim Hvanga nismo imali veznjaka koji na taj nacin zna da igra. Imali smo Stojica(???) kao zadnjeg veznog i Kangu koji deli bezvezne pasove levo i desno od kojih nemamo nikakve koristi. Valjda ce biti bolje kada se prikljuci Elsnik u 11. Medjutim, evropske utakmice ce biti nesto skroz drugacije, pa cemo vec videti kako cemo izgledati.

Edited by СтелаРоса
Link to comment
Share on other sites

Mislim da nisu toliko glupi da prodaju trenutno verovatno najboljeg stopera u ekipi koji je pritom i bonus da bi doveli igraca na pozajmicu iz Zenita. Drkusic uz Djigu puna podrska ovako nisam za to i ako nam Drkusic dize plafon.

Opet se ponavljam ako planiraju jos samo jednog igraca fokus treba da bude na levom beku tu nam najvise gori pa ako se ima mogucnosti tek tad gledati u pravcu Drkusica. I da kazem Stojic i ako znam da je igrao nekad zadnjeg veznog me je bas prijatno iznenadio kakav je sa loptom u nogama, u prvom je bio korisniji u izgradnji napada od Kange, on mora da ima prednost ove sezone u odnosu na Spajica.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Miloje se dobro uplasio koliko vidim po izjavama...bio je uljuljkan...

Taman misliš covek se promenio tokom prošle sezone, imao jasan tim, nije rotirao beskonačno,videli se neki obrisi igre, kao što je presing i jasne pozicije u timu, kad sad opet eto ti miloja u svom modu kao u sezoni kada je otišao.

 

Njemu je ključ u ovom delu sezone plej off za LS.... Traži se rezultat ili bar igra...

Covek nema startni tim , nista se ne zna, a očekivanja su velika.

Uspeo je da za tri kola sve moguće štopere izrotira da igra svako sa svakim ...Djiga,Lekovic,Spajić, Stojić ( stigao i zadnjeg veznog da igra), da ubaci nekoliko igraca koji nisu bili na pripremama ili su bili u drugom planu ( Kanga,Prucev,) a u isto vreme da skloni iz tima Pumu koji je doveden kao pojacanje, baš kao i pojacanje sa kipra koje je naprasno ostavio na klupi,  a eksperimentisao na zadnjem veznom sa Stojicem...

 

Rezultati su jedino merilo, meni se cini da je pripreme dobro omasio, da nije uspeo da sklopi tim koji će biti kičma ekipe, već luta i traži dobitnu kombinaciju. 

Vrlo brzo će bitne utakmice u Evropi, baš kao i u našoj ligi protiv ozbiljnijih timova,  pa ćemo da vidimo gde su i šta su. 

Tekstilac,Ub,I lučani nisu nikakvo merilo, a i tu se žestoko podbacilo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

U situaciji kad nemamo zadnjeg veznog niti krstenog startnog desnog beka sigurno nije dobra vest. Sa Mimovicem u kvalifikacija vidjece se ishod, Micko kakav god da je makar je tu odbranu mogao odigrati. Da imamo spremnu zamjenu(a mislim da i ne planiramo da dovedemo)bilo bi ok,ovako ocajan potez u ovom trenutku

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Možda su oni stvarno sličan tip igrača, ali je Milson klasu ili dve kvalitetniji od nekih koje si nabrojao. Zašto juče nije probijao i zašto je loptu dosta vračao nazad? Pa zato što je stavljan u situaciju da probije na postavljenu odbranu, gde je bek jednom nogom več u svojih 16, a ledja mu čuvaju štoper i zadnji vezni nekih 3-4 metra iza njega. Pa tu Vinicius Junior nema šta da traži, a kamoli Milson.

Mi bi morali kroz pas igru da navučemo fokus odbrane u sredinu terena, pa da se onda izbacuje lopta na krilo, gde bi na večem prostoru imao situaciju 1 na 1 da probije i napravi višak. Ali pošto smo mi bili statični, spori, i bunarili na njega bez ikakvog plana, on nije mogao da uradi mnogo.

 

 

Lepo si to primetio. Problem je bilo što je skoro nemoguće bilo proći kroz sredinu jer nikako nismo uspevali da ubacimo loptu u taj prostor izmedju dva bloka. Kada god bi prošao neki pas napadali bi nas agresivno i agilno. Mislim da je za prvo poluvreme kriva njihova aginalnost i disciplina u odbrani i loš izbor igrača na sredini terena. U drugom se taj prstor mnogo lakše osvajao i onda bi nastao haos u njihovoj odbrani.
 

Stojić je uglavnom stajao okružen njihovim igračima i slabo se otvarao:
spacer.png

 

Onda se Ivanić supštao na centar i pokušavao da probije utrčvanjima iza ledja ali ni to nije pomoglo.

spacer.png

 

Generalno, da je počeo Duarte njegovim spuštanjem dole bi dobili znatno više mogućnosti da neko primi loptu u tom prostoru, zadrži je i distrubira dalje. Ili da smo umesto Kange imali pokretnijeg Elšnika verujem da bi imali bolje kretanje i pas igru među tim linijama. Inače kada god bi Milson primio loptu tamo gde treba a ne na sredini terena, uspeo je da makar napravi nešto za razliiku od Pruceva.

 

spacer.png   

 

 spacer.png

 

17 minutes ago, Steve Gerrard said:

U situaciji kad nemamo zadnjeg veznog niti krstenog startnog desnog beka sigurno nije dobra vest. Sa Mimovicem u kvalifikacija vidjece se ishod, Micko kakav god da je makar je tu odbranu mogao odigrati. Da imamo spremnu zamjenu(a mislim da i ne planiramo da dovedemo)bilo bi ok,ovako ocajan potez u ovom trenutku

 

Ono što može Mijaliović to može i Stojić. Od njega sumnjam da je lošiji.

Edited by Мџе
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa da , pravimo još jednog univerzalca. To samo kod nas ima. Što bi igrao Stojic na svojoj poziciji kad možemo da ga vozamo. Izmisljamo poziciju čoveku sa 27 g.

 

Isto tako i mijailovicu. Covek je kod nas igrao štopera, desnog beka, i zadnjeg veznog. Izgleda da to tako treba. 

Link to comment
Share on other sites

E da, jos nesto. Kad god smo Kangi davali loptu u svakom napadu nasa je igra bila bezidejna. On prosto ne sme da overava loptu svaki napad, jer to radi sa mnogo kontakta i bez neke posebne kreacije i ideje. Tako je vec godinama. Kada mu se uloga limitira i kada ga nateramo da igra jednostavno onda moze da bude koristan, ali juce nam je u prvom poluvremenu mnogo napada pocinjalo tako sto Kanga na centru igralista pipka loptu deset puta i onda posalje pas na stranu. 

Edited by СтелаРоса
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, No name said:

Pa da , pravimo još jednog univerzalca. To samo kod nas ima. Što bi igrao Stojic na svojoj poziciji kad možemo da ga vozamo. Izmisljamo poziciju čoveku sa 27 g.

 

Isto tako i mijailovicu. Covek je kod nas igrao štopera, desnog beka, i zadnjeg veznog. Izgleda da to tako treba. 

Samo sto je Stojic vec igrao zadnjeg veznog u Graficaru i Metalcu a Mijailovic nikada nije igrao desnog beka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prosto mi je neverovatno da smo prodali Mijailovica. Mi normalno takve igrace toliko dugo držimo dok im je vrednost takva da moramo da raskinemo ugovor na našu štetu. Ajde da vidimo jel su spremili već zamenu na beku, a i čak da nisu mislim da i nije neka razlika ako igraju Rodic-Seol ili Seol-Mijailović za plejof. Sto se Djige i Drkusica tiče ja mislim da nema ništa ni od dolaska Drkusica ni od prodaje Djige. Iako bi naravno najbolja kombinacija bila da su nam Drkusic-Djiga stoperski tandem. 

Edited by Milko Miller
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...