Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

Ne znam zašto se licitira sa pojačanjem na levom krilu (barem dok Hvang nije prodat) kada će to mesto zauzeti Ivanić. Očigledno je da će sredinu terena činiti Dalsio, Ilić i Hvang, a napadački trio Puma, Ivanić i Šerif. Alternative za bočne napadače su Jovanović i Olajinka. Nama zapravo treba bolji špic od Šerifa.

Četvorka u odbrani verovatno Mijailović i Korejac na bekovima, Spajić i Điga štoperi. Lično bih voleo da dovedemo Ristića, pa da Korejac igra desno.

Link to comment
Share on other sites

Drugo poluvreme dosta bolje, ali fale nam i desni bek i spic. Mimovicu cine medvedju uslugu s ovim sto ga guraju, jer ce posle par kikseva da ga sklone i da mu ugase karijeru tako. Serif je tanak, bez obzira na to sto se stvarno bori. Treba nam tu igrac koji moze ravnopravno da konkurise, a ne Sremcevic da ulazi u nadoknadi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možda i najpozitivnija stvar je da naš vezni red dolascima Dalsija i Ilića dobija potpuno drugu dimenziju.

 

Možda nam je trebao nešto korpulentniji igrač od Dalsija, ali čovek za sada radi dosta dobar posao u oba pravca.

 

Da ima neke zdrave logike, Mimović bi morao da bude prvi desni bek, a što se tiče levog, ne znam zaista koliko će Seol tu moći da pruži obzirom da mu to nije primarna pozicija, i kao što sam već to u toku utakmice napisao neće biti iznenađenje ukoliko desni i levi budu Mijailović i Rodić, poznavajući Milojevićev rad.

 

Ostale linije tima uopšte nisu loše popunjene, ali ne znam koliko će to biti dovoljno za plasman u Ligu šampiona.

 

Ono što me raduje je koliko god ne podržavao našeg trenera to da on prosto takve mečeve ume da igra. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, harmonajzer said:

napadački trio Puma, Ivanić i Šerif. Alternative za bočne napadače su Jovanović i Olajinka.

 

Ne bi ja tako brzo otpisao Olajinku. Krilni igrač koji nije uspeo da pokaže neki specialan napadački kvalitet, pa zato više pažnje posvečuje defanzivi. Miloje baš voli takva krila.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da to neće proći ovog puta. Još kada je Miloš Milojević vodio ekipu Terzić je rekao da nije bio zadovoljan našim izdanjem u LE i da su nam potrebni atletskiji igrači za Evropu i drugačiji tim za našu ligu. Olanjinka će dobiti prostora u SL, u Evropi malo teže. Moraće Miloje da se adaptira.m (bar se nadam).

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Мџе said:

Mislim da to neće proći ovog puta. Još kada je Miloš Milojević vodio ekipu Terzić je rekao da nije bio zadovoljan našim izdanjem u LE i da su nam potrebni atletskiji igrači za Evropu i drugačiji tim za našu ligu. Olanjinka će dobiti prostora u SL, u Evropi malo teže. Moraće Miloje da se adaptira.m (bar se nadam).

Olajinka je bas igrač za Evropu jer mu je presing odličan. Možda nije najbrži, ali mu je kondicija vrhunska. Na kraju krajeva je on zbog toga uvek i odlično igrao za Slaviju u medjunarodnim utakmicama. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ispratio Dalsio i Jovanovic poprilicno zanimljivi igraci i moguce starteri, bar na pocektu sezonu. Luka Ilic isto, doduse on nam je poznatiji, ali sada deluje zrelije i sigurnije, rekao bih da je na granici prve postave i prvih igraca sa klupe. Desni bek i napadac pod hitno potrebni. Mislim da se nece nista dovoditi dok se ne saceka koje cemo evropsko takmicenje igrati.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Mimovic nema sta da traži u ozbiljnom fudbalu bar još uvek. Poprecna lopta se uči u petlicima da se ne daje a ne u seniorskom fudbalu. 

Covek je bio na ringispilu dok ga nisu sklonili levo i sakrili. A onda gurnuli u problem Jovanovića koji je došao na njegovo mesto. Momak je imao dve kardinalne greške u prva 4 minuta, i te greške menjaju tok utakmice. Mi smo bili zreli za još jedan gol u prvom poluvremenu.  

Ne guraju oni njega da bi on nesto naučio ili doprineo, nego da bi ga prodali. Da su hteli da nešto doprinesu klubu, Mijatovic i Nedeljković ne bi ih prodali posle pola godine. Sada isto pokusavaju sa Mimovicem. 

 

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, СтелаРоса said:

Koliko sam ispratio Dalsio i Jovanovic poprilicno zanimljivi igraci i moguce starteri, bar na pocektu sezonu. Luka Ilic isto, doduse on nam je poznatiji, ali sada deluje zrelije i sigurnije, rekao bih da je na granici prve postave i prvih igraca sa klupe. Desni bek i napadac pod hitno potrebni. Mislim da se nece nista dovoditi dok se ne saceka koje cemo evropsko takmicenje igrati.

A onda će nam na brzaka uvaliti neko "pojačanje"

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, No name said:

Mimovic nema sta da traži u ozbiljnom fudbalu bar još uvek. Poprecna lopta se uči u petlicima da se ne daje a ne u seniorskom fudbalu. 

Covek je bio na ringispilu dok ga nisu sklonili levo i sakrili. A onda gurnuli u problem Jovanovića koji je došao na njegovo mesto. Momak je imao dve kardinalne greške u prva 4 minuta, i te greške menjaju tok utakmice. Mi smo bili zreli za još jedan gol u prvom poluvremenu.  

Ne guraju oni njega da bi on nesto naučio ili doprineo, nego da bi ga prodali. Da su hteli da nešto doprinesu klubu, Mijatovic i Nedeljković ne bi ih prodali posle pola godine. Sada isto pokusavaju sa Mimovicem. 

 

Da oce svi bekovi da nam budu losi kao Mimovic i lako cemo

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Milko Miller said:

Olajinka je bas igrač za Evropu jer mu je presing odličan. Možda nije najbrži, ali mu je kondicija vrhunska. Na kraju krajeva je on zbog toga uvek i odlično igrao za Slaviju u medjunarodnim utakmicama. 

 

Slažem se za presing i jako je odgovoran igrač pozadi. Veliki problem je što nema brzinu i dribling. U te poslednje dve sezone u Ligi Konferencija koju je odigrao za Slaviju je driblingom prolazio igrača na svakoj 3. utakmici. Imati krilo koje nije brzo i još nema dribling je baš hendikep ali daleko da nije koristan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razmisljam nesto i ishod tog razmisljanja nije bio dobar 😄 😄 😄

 

Onaj eksperiment sa Mimovicem u prvom je 100% proban zato sto se planira da Micko ulazi u sredinu kada igra beka a mi napadamo, nemoguce da je bilo sta drugo plan. A i bukvalno je u izjavi posle meca Miloje apostrofirao jedino Micka da fali ..... 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, atmsfr lnČ said:

Razmisljam nesto i ishod tog razmisljanja nije bio dobar 😄 😄 😄

 

Onaj eksperiment sa Mimovicem u prvom je 100% proban zato sto se planira da Micko ulazi u sredinu kada igra beka a mi napadamo, nemoguce da je bilo sta drugo plan. A i bukvalno je u izjavi posle meca Miloje apostrofirao jedino Micka da fali ..... 

taj plan je više nego užasan, prvo što je to nešto što ne igra niko više u modernom fudbalu a drugo što ni Mićko ne može da donese neki kvalitet a sredini, naprotiv samo će gušiti Hvanga i Ilića pa umesto toga treba da imamo igrača koji će probijati po desnoj strani i tako otvarati prostor našim veznjacima da imaju više opcija u napadu.  

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Perkos2 said:

taj plan je više nego užasan, prvo što je to nešto što ne igra niko više u modernom fudbalu a drugo što ni Mićko ne može da donese neki kvalitet a sredini, naprotiv samo će gušiti Hvanga i Ilića pa umesto toga treba da imamo igrača koji će probijati po desnoj strani i tako otvarati prostor našim veznjacima da imaju više opcija u napadu.  

Naravno da igraju, prvi koji mi pada na pamet je Klopp ali on ima Trenta na beku igraca koji ima verovatno najbolju dugu loptu na svetu i moze da posalje iste kroz linije i tako razbije linije protivnika.

Micko nit je Trent a i nemamo Salaha i Diaza na krilima, svakako mi se ne svidja i nemamo igrace za tu transformaciju u pozicijama a nije bio Mimovic juce jedini. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, atmsfr lnČ said:

Naravno da igraju, prvi koji mi pada na pamet je Klopp ali on ima Trenta na beku igraca koji ima verovatno najbolju dugu loptu na svetu i moze da posalje iste kroz linije i tako razbije linije protivnika.

Micko nit je Trent a i nemamo Salaha i Diaza na krilima, svakako mi se ne svidja i nemamo igrace za tu transformaciju u pozicijama a nije bio Mimovic juce jedini. 

nemoj dalje 😉

Trent i Mićko nisu u istom sportu, mada vidimo da i ovom prvom ne ide baš najbolje ta pozicija na EP 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mićko je i u prolećnom delu prvenstva često igrao kao inverted bek, nije to nikakva novina, a i Mimović je par puta imao tu ulogu, sećam se baš protiv Čukaričkog jer sam ga tada prvi put gledao. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Guru said:

Mićko je i u prolećnom delu prvenstva često igrao kao inverted bek, nije to nikakva novina, a i Mimović je par puta imao tu ulogu, sećam se baš protiv Čukaričkog jer sam ga tada prvi put gledao. 

nisam ni napisao da je prvi put to igrano već da je to zabluda pojedinih naših trenera koji su videli da se "konj potkiva pa digli nogu ..."

Mićko nikad neće biti evropski igrač gde god ga metnuli na terenu a Mimović može biti pravi desni bek a veznjak nikad, uz to uvlačenjem njega u sredinu desno krilo nam je u problemu i mora da pokriva veliki prostor što na primer juče mali Lane nije mogao uz veliku volju da odradi.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manoly said:

Eh koliko je taj nebitan...


Znam ali je u svakom kadru sa onom svinjskom glavom, pravi predstavnik kluba. Terzića barem ne moram da gledam ako ne želim. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...