Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

Krunić je imao baš par finih, školskih kretanja. Pametnom anticipacijom i dobrim postavljenjem može dosta trčanja da se nadomesti. Jako mi se dopalo ovde kada su Drkušić i Leković otišli dosta dole, to što je upao automatski u prazan prostor a nije ga povuklo da i on ode dole:

 

spacer.png

 

Još jasnije se to vidi u ove dve situacije. U prvoj gde odlično prati igrača i seče pravovremeno pas:

spacer.png

 

I u ovoj, možda i najboljoj situaciji se vidi kako trči iz napada u odbranu, dobija duel i oduzima loptu:

spacer.png

Edited by Мџе
  • Like 13
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Ko god je gledao Radeta po Kalču zna da je vrlo pismen i pametan veznjak i da teorije nema da fejluje kod nas. Sve fazone je dole pokupio, kretnje, tajming za pas, momente kad rempluje brže igrače i prekida potencijalne kontre itd. I Elšnik će uz njega dosta napredovati. Posle brata Dragovića imamo još jednog role modela u timu, kapitena bez trake i tako ga treba posmatrati.

 

Protiv Benfike tvrdo i u kost i bez duplog bloka. Dobri jesu, Barselona nisu. Bekovi su prisutni, brzine gore imamo, pa da se šibamo. 

Edited by Molina23
  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nini3112 said:

Meni se Krunic bas dopao,odlican ali kao sto smo i pretpostavili on nece zameniti Hwanga,nisu isti tip igraca ni najmanje

 

 

Krunic i Elsnik su isti tip igraca. Hwang je neka druga prica. Mozda se Krunic vrati na taj nivo, Danas nista prema napred.

Inace da po'valim trenera. Pokazao je muda i ne samo da je klincu dao 5 minuta kod 2:0 i igraca vise nego mu je dao i celu nadoknadu vremena.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tsva said:

 

 

Krunic i Elsnik su isti tip igraca. Hwang je neka druga prica. Mozda se Krunic vrati na taj nivo, Danas nista prema napred.

Inace da po'valim trenera. Pokazao je muda i ne samo da je klincu dao 5 minuta kod 2:0 i igraca vise nego mu je dao i celu nadoknadu vremena.

Apsolutno nisu Elsnik je uvek bio ofanzivnije orijentisan dok Rade defanzivnije. Rade je idealno bio komplementaran sa Hvangom to bi bila posebna prica da su njih dvojica zajedno, Timi jeste manja klasa ali je i dalje odlican igrac.

Nas su ovi iz uprave mnogo razmazili kad nam ne odgovaraju standardni igraci reprezentacija koje su jace od nas, za Hvanga se moglo cuti svasta prosle godine dok smo bili u LS od fudbalskih analfabeta 🙂

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Danas smo imali prilike da vidimo,  kako igraju, odnosno kako se kreću, razmisljaju, koliko su taktički obučeni,  dva igrača koji su do pre par dana bili deo onoga čemu mi kao navijači tezimo. 

  Onoga trenutka kada u timu budemo imali bar polovinu igrača kao što su Krunic/Silas bićemo ozbiljan deo fudbalske evrope,  a ne samo kanta za napucavanje.

  I nije potrebno izdvojiti milionska obeštećenja za takve igrače,  potreban je ozbiljan i temeljit skauting  sa jedne strane, i ozbiljan,  metodican rad u omladinskim selekcijama.  Talenta imamo,  znanja i želje da se radi na svom unapredjenju ( mislim na trenere) nažalost za sada nemamo.

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Krunic je ozbiljno pojacanje, ocekivano, covek koji je prosle sezone igrao 1/2 LS, tesko da je prevara. Izvanredno se krece, iznenadio me sa defanzivom, nisam ga odavno gledao, ali sam mi je malo jasnije zasto je toliko trajao u Kalcu, tamo je taktika svetinja, ko to ne zna, moz se slika ( na tribinama , a na fudbal mogu da zaborave ). 

 

Ocekivano, drugaciji je profil od Hvanga, ali i ovo sto on ima da ponudi je bas dosta. Ostaje samo da se sve to uklopi u celinu, jer opet Milojevic mora da trazi i da uigrava, jer je dobio trojicu novih. 

 

Seul i Mimovic perfektno, davno nismo imali bolju kombinaciju bekova, mozda Stojkovic Rodic, ali oni nisu tehnicki dobri kao Mimovic i Seul, defanzivno verovatno jos mogu i moraju da napreduju, ali su ipak mladji od Rodic Stojkovic kombinacije iz prvog mandata Milojevica. 

 

Imali smo ranije Paju, Bastu , ali sem mozda Basta Lune kombinacije jos od pre 20 ljeta, nismo imali dva ovakva beka na obe strane istovremeno u timu. 

 

Imali smo Ninkova i Lazetica, ali oni su drzali zajedno desnu stranu, dok je na levoj bio Relja iz Pljevlje. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, suptil said:

Kakva je sudbina Milsona? Sta mislite? Imajuci u vidu da ce se traziti minuiti za Radonjica da se vrati u formu....

Kakva ce biti.Covjek nije na ovom nivou fudbala i realno je da ne dobije minute.To je bar jasno kao dan ko zna bilo sta o fudbalu. Mozda ce uprava pokusati nesto da opravda sredstva i da pokusa bar malo ublaziti ovaj tezak promasaj i da ga uvalja nekim pacerima ali realno, tesko ce to ici.Milson je smijurija od igraca, sto ga se prije rijese to manja steta za klub.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...