Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

1 hour ago, Prijatelj Mitar said:

Nikad nisam koristio pogrdne nadimke za Milojevica niti bilo kog drugog, to nije nacin na koji komuniciram, ali da je zasluzio kritike posle prve utakmice u Norveskoj - svakako jeste. Tako i ovde zasluzuje sve pohvale i cestitke za perfektno pripremljenu utakmicu i stav koji je ekipa imala na terenu. U sportu se, kao i u seksu, slabo zivi od stare slave, svaki dan je dokazivanje, ali Miloje je i dokazao da je majstor za plejof utakmice i generalno svaka mu cast za sve uradjeno kod nas. Pokazao je i da je sposoban da uvidi gde gresi, da te greske ispravi, sto nije bas manir kod nasih trenera. 

I Spajicu sve pohvale za sinoc, bio je koncentrisan, nije srljao i imao crne minute, odlicno se "citao" sa Djigom i nagradjen je lepim golom. I dalje imam nedoumice kad je njegov kvalitet za prvih 11 i kapitensku traku u pitanju, ali kad se izadje na teren s onim stavom, ne moze a da se ne cestita. 

Na žalost, ne bih znao. Nisam nikad se bavio sportom.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Volio bih Dinamo da izvucemo pa da se napokon vidi ko je glavni baja u regiji. Oni odavno nisu bili jaci, mi odavno nismo bili jaci. 

Malu prednost bi dao njima i ono sto ih krasi je da iz malo sansi postizu golove. 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, CuaTheTime said:

Hwang ima ponudu ajaksa.

 

Lepa ponuda, voleo bih da Hvang ostane, ali ga razumem i ako želi da ide dalje, zaslužio je, uostalom sa njim od starta imamo džentlmenski dogovor. 
Pored toga što je suvi kvalitet, čovek je pravi primer profesionalaca, uvek maksimalno posvećen, odgovoran i na 100%, nebitno da li igrali protiv Javora ili Mančestera, sve radi i svuda ga ima na terenu.

 

Nadam se da će ostati bar do zime, a ako ne, bila je privilegija gledati ga ovih godinu dana. Šteta što nemamo bar 2-3 Hvanga.

Edited by Taratarn
  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

On 8/28/2024 at 8:38 AM, Dragan Mićić said:

Ja ne znam kako je vama ali ja prvi put u zivotu idem na utakmicu a osecam da necemo proci.

 

A verovao sam i protiv onakvog Milana, pa posle 0-3 sa Slavijom i Rendzersom ali sad jok.

‘Esam rek’o!

  • Like 2
  • Love 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Браво Звездо!

Страшна утакмица

 

Ђига је ноћас одиграо утакмицу које врхунски штопери данас не би могли да се постиде. Антиципација, чишћење, неколико додавања унапред које су отварале полутранзиције. Страшна утакмица, да се заледиш.

 

Дуарте је играч којег навијачи воле, и у којег се лако заљубиш. У константном је трчању, и то спринту. Притиска, и на врату је дефанзивцима, права напаст. Како када играш ФИФУ или ПЕС, па си стално у неком пресингу. Само што овај дечко стално у пресингу, само једноставно тај интезитет трчања је за до 65-70 минута. Колико је он претрчао јуче, појма немам. Утисак је као 20км.

 

Троугао Хванг-Елшник-Иванић се полако упознаје, Елшник још увек као да не зна где је, али је квалитетан играч и има одличну лопту на прекидима. Само као да му за све треба по секунда дуже. Још увек не осећа простор и саиграче, где да гурне лопту, колико може и како може.

 

Милсон и Пума су осетили гнев Звездашке публике, ако не одиграш ОДМАХ и САД, на тапету си. Играју на веома пипавим позицијама, где као играчи морају да остварују ПРЕДНОСТ. Самим тим су под лупом. У прва 3 потеза, ако се не заљубиш у њих, добијају своју порцију. Неко ће рећи... ма ту се одмах види квалитет. Није иста ствар кад Дуарте игра пресинг па говориш како је добар, и када овом даш да игра 1на1 где очекујеш да освоји 30 метара и центрира на трепавицу.

 

Мимовић је показао да на њега можемо да рачунамо, поштен однос према екипи и дресу, као право дете које је одрасло на теренима иза јужне трибине. И када погреши, увек је у пуном спринту да се исправи. Хоће да да себе, да мало и ризикује, оде високо. Не плаши се грешке, а то је битна ствар ако жели да успе сутра. Не у фудбалу, спорту, него и генерално.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, zemljoradnik said:

Čestike svima vama, ovo je ogroman uspeh za našu Zvezdu.

Ako neko može da mi pojasni novi sistem LŠ ? Ima 4 grupe po 9 timova , koiko ide dalje a koliko se seli u Ligu Evrope posle 8 kola?

Svaka ekipa igra 8 mečeva, po 4 domaćin i gost. Nema grupa nego liga 36 klubova. Oni koji nakon osam kola budu pozicije 1-8 idu direktno u osminu finala. Oni od 9-24 razigravaju za ostalih osam mesta. 25-36 pozicije su ispali i nema prelaska u drugo takmičenje. Iako smo u trećem šeširu i iz tog i ostala tri dobićemo po dva rivala. A žreb radi komp tj softver i dodeljuje protivnike. Žreb je danas u 18h. Možemo maksimum da budemo žreba ni protiv dva predstavnika jedne zemlje da nam budu rivali. Kada se izvlače protivnici iz šešira u okviru šešira smo jednoj ekipi domaćin i jednoj gost. Tako za sve šešire i rivale koje dobijemo.

Edited by božija noga
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BB7 said:

Није иста ствар кад Дуарте игра пресинг па говориш како је добар, и када овом даш да игра 1на1 где очекујеш да освоји 30 метара и центрира на трепавицу.

 

Mislim da je baš Duarte ovo uradio i centrirao Olajinki kod one prečke, ispravite me ako grešim.

Slažem se da ljudima treba dati šansu, ali isto tako mora da se konstatuje da su bili loši, posebno Puma, koji par puta uopšte nije hteo da pusti pas u dubinu i na taj način gubio lopte oko centra, što je jako rizično.

 

Mislim, imaće i Duart loših partija, ali ja ne volim nedisciplinu u igri. Driblaš kada si u finalnoj trećini, ispred protivničkih 16 metara. Nikako na centru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Abizolirni said:

Volio bih Dinamo da izvucemo pa da se napokon vidi ko je glavni baja u regiji. Oni odavno nisu bili jaci, mi odavno nismo bili jaci. 

Malu prednost bi dao njima i ono sto ih krasi je da iz malo sansi postizu golove. 

 

Druže, jesi li svjestan da bi tu bilo svega osim fudbala? Novine, portali, igrači, uprave, navijači, treneri, bivši igrači, dijaspora, političari...svi dok kažu neku pametnu, mi dolazimo u stanje povišene borbene pripravnosti. Tako da jebeš to dokazivanje, valja nekad malo i odmoriti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


I mi i oni u trecem sesiru. Barem za sada nije, na zalost, izvodljivo.

 

Јесте, могуће је. Из сваког шешира добијамо по 2 противника.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Koja ludara sinoc na Marakani, jos kad poce onaj pljusak 😍

Kasnije cu detaljniju analizu, al moram da pomenem Djigu, kakva partija, ono je kvalitet Lige Sampiona, sigurno 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bax said:

Jeste, izvlače se dve ekipe iz svakog šešira, po jedan meč sa timom iz svakog šešira igraš u gostima i kod kuće.

 

Poput pokojnog uefa kupa.

 

Не мора ни то да значи. Само из свог шешира играш једну кући, једну у гостима. Из осталих, није одређено, али се мора испунити квота 4 кући, 4 на страни.

 

Дај Боже да уђемо у овај бараж, и Лига Европе да буде на прољеће и ја презадовољан.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


I mi i oni u trecem sesiru. Barem za sada nije, na zalost, izvodljivo.

Izvodljivo po novom formatu, dobijamo dve utakmice sa ekipama iz svog šešira, jednu kod kuće, jednu u gostima.

 

Utisak sa utakmice. Odličan meč, ugušili smo ih, stvarno do pred kraj susreta nisu ušli u kazneni prostor. Milojević, šta reći, svaka čast čoveku, uvideo svoju grešku ponovo, nekad je to radio u sred meča, sad između dva meča.

Golman Ilić nije imao posla, ali je bio odličan na lopti, Mimović jako dobar, Seol kao da je bio malo van pozicije na početku, posle se ustalio, Spajić takođe u par navrata malo nesigurnosti, ali generalno i on imao dobar meč defanzivno.

Ne znam kako ćemo zameniti Hwanga, Elšnik je bio ok, dobar prekid, Ivanić isto solidan. Milson vidi se da ima kvalitet, nije odigrao baš najbolje, ali izvukao penal, imam neki dobar osećaj u vezi njega. Olajinka sjajan, izmaltretirao je njihovog levog beka na obe strane terena, sviđa mi se i Duarte kako traži prostor. 

Od izmena svidelo mi se kako je Dalsio odigrao, Puma mora bolje ali videla se želja, takođe pošto sam bio na istoku, da je pao nekoliko puta dobio bi faul.

 

Điga je odigrao savršenu utakmicu. Takođe, u drugom poluvremenu posle jedne u nizu intervencija baš sa mesta gde sam bio krenulo mu se skandira ime. Posle utakmice je baš bio izhajpovan, došao tu, izljubio grb, mnogo mi drago zbog dečka, biće odličan igrač.


Biće zanimljivo ova 3 dana, ako ode Hwang valjalo bi pogoditi sa izmenom i dovesti još jednog beka, ali nekako mislim da će ovi dovesti još jednog špica xD

Just now, Big Ticket said:

 

Не мора ни то да значи. Само из свог шешира играш једну кући, једну у гостима. Из осталих, није одређено, али се мора испунити квота 4 кући, 4 на страни.

 

Дај Боже да уђемо у овај бараж, и Лига Европе да буде на прољеће и ја презадовољан.


Briž iz drugog i dobar žreb iz 3. i 4. šešira, ostane Hwang nekako i možemo se pošibamo za baraž.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Điga je prošle sezone na nekim utakmicama pokazao da ima ozbiljan potencijal(Siti i Lajpcig). Ne znam što se toliko malo vjerovalo u njega. Meni je nekako logično da bude bolji nakon jedne sezone adaptacije i sudara sa LŠ. On je i u Norveškoj odigrao odličan meč, a večeras povtrdio da će biti stub odbrane. Spajić je odigrao dobro proljeće, dao i neke bitne golove. Uz Drkušića koji će sigurno donijeti neki kvalitet, nama štoperi nijesu problem.

 

  • Like 10
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...