Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

Kao sto sam rekao vec na zagrevanju ce zazaliti sto nas tamo nisu dokrajcili kada su mogli. Marakana efekat po ko zna koji put, prvo poluvreme kao da smo igrali protiv Smedereva klasicne viktorije i trebalo je da vodimo sa 3,4 razlike drugo poluvreme smo vec bili dosta losiji ali zasluzen prolaz. Marakana je progutala i vece timove, progutala je i njih. Marakana rodjaci!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast Milojeviću na pripremi utakmice i postavi.Ovo mu je verovatno najbolje pripremljena utakmica na klupi Zvezde.

Gazili smo ih presingom,nismo im dali da dignu glavu.

Ovakvu Zvezdu hoćemo da gledamo.

Pohvale i za svakog igrača,lavovski su posao napravili i odigrali vrhunsku utakmicu.

Djiga je igrač od 15.miliona evra minimum.

Bravo momci,LŠ opet!

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Na dve stvari bi hteo da skrenem pažnju ovako na prvu posle utakmice. Jedna od bazičnih stvari je da kada napadač radi presing da telo pozicionira tako da blokira jednu liniju pasa i smanjuje opcije igraču koga napada. 

 

Ovako to izgleda kada neko prođe omladinske škole Palmeirasa i Sao Paula

spacer.png

 

spacer.png

 

A ovako to izgleda kada radi neko ko je omladinsku školu prošao u Senegalu

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Kada sam radio onu analizu Elšnika i gledao njegove utakmice iz Slovenije, na ovu defanzivu sam mislio. I u Olimpiji se odlično kretao i čitao igrao. Još jedan od razloga zašto mislim da nam klasična šestica ne treba.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

  • Like 23
  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

Bravo ZVEZDO. Odlična utakmica, ovi su večeras bili zreli za barem 3 komada. Svaka čast Miloju, nije neki vizionar, i dalje stojim pri tome da nam treba neko ko malo više prati trendove u fudbalu ali to sto zna odradjuje sasvim korektno, uostalom rezultat govori za sebe. 13/13 ne može biti nikako sreća. Kakva doktorska partija Djige, ako se njemu ostaje kod nas treba sve učiniti da nekako uguramo otkupnu klauzulu 15-20 miliona. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Cavani said:

Covek ima 13/13 protiv mahom jacih protivnika od sebe, bice da ima nesto i do znanja.

Argument srece je na nivou osnovne skole, Treceg oka, NLO otmica i ispijanja piva ispred prodavnice.

 

 

 

Sreca se odnosi na gol u Norveskoj. Ne na celokupan prolaz.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Nikola said:

Ja se ne plasim da kazem sta mislim. I dalje tvrdim da su oni jaca ekipa sa skromnim budzetom. Uhvatili smo ih na buku vrucinu individualni kvalitet nekolicine i ogromnom zeljom.  U prvom mecu su mogli da nas rese ali nisu i obilo im se o glavu. Poklopilo se i igramo u ls. Uzivajmo.

Molim vas prekontrolisite sta pijete dok pisete ovakve postove - ti mozes nekog da uhvatis "na foru" u delicu utakmice, a ne da imas 14:3 u sutevima, i 10:0 u izglednim sansama tokom svih 90 minuta. Bodo je, ne nadigran, vec deklasiran - ne toliko rezultatom koliko njihovom nemoci (nista im ne treba zameriti, postenih 11 Norvezana koji pokusavaju da igraju evropski fudbal protiv ekipa gde se vrte i peru pare svim kanalima i koji dobijaju pojacanja sa svih strana sveta, a uzgred, nisu fudbalska nacionalna sila za razliku od, recimo Spanije). Vestacka trava i manje dimenzije terena su prakticno drugi sport u odnosu na Marakanu, i to zna svako ko se, bar imalo nekada bavio amaterskim ili poluprofesionalnim fudbalom. Uzgred, ovde su mahom (u Bodeu) mladi momci, ne dovoljno kurceviti (takva ime je nacija, jbg, previse postena da bi bila fudbalska sila) i video se "strah" i izbezumljenost na njihovima licima od prve minute. Decak koji je napravio penal je tokom svih 90 minuta imao izgled Frodoa koji nosi prsten dok ga 11 Nazgula pritiska otpozadi.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Fat Zadd said:

 

 Kako bi inace Milojevic drugačije prosao u dvomeču ..  uz dosta srece I zato sto ga je usralo. Ne svojom zaslugom naravno :wink2:

 

Naravo, jebes kontekst u kojem sam pisao, samo odvali glupost i iskrivi moju poentu.

Ja nemam amneziju, znam kako smo igrali u Norveskoj. Uzasno.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo21 said:

Kao sto sam rekao vec na zagrevanju ce zazaliti sto nas tamo nisu dokrajcili kada su mogli. Marakana efekat po ko zna koji put, prvo poluvreme kao da smo igrali protiv Smedereva klasicne viktorije i trebalo je da vodimo sa 3,4 razlike drugo poluvreme smo vec bili dosta losiji ali zasluzen prolaz. Marakana je progutala i vece timove, progutala je i njih. Marakana rodjaci!

Hoces reci "rupa"😀

Od neke 1984 sam sa Zvezdom obisao cijelu SFRJ,pola Evrope,o nocima u Vinkovcima da ne pricam.Al uvijek je bilo i bice "pakao Marakane".Svi evrooski mediji su pisali o tome.I uvijek cu dodati Torcidu i najveci derbi bivse SFRJ Zvezda-Hajduk.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Sreca se odnosi na gol u Norveskoj. Ne na celokupan prolaz.

Sta je tacno sreca, centarsut ili gol sa 3m. Tamo smo bili bolji poslednjih 20 min i zasluzili gol, oni su crkli posle visokog presinga 70 min.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zelje za zDreb:

 

Iz prvog sesira: Real Madrid kod kuce (nismo odavno igrali); Inter Milan u gostima (da nije daleko).

Iz drugog sesira: Briz kod kuce (nije atraktivno ali se moze izvuci neki bod na Marakani); Sahtjor u gostima (ne znam gde oni igraju, ali to je verovatno bez navijaca, barem bez njihovih, pa mi nekako deluje kao dobar izbor za gostovanje).

Iz naseg sesira: Seltik kod kuce (istorijski atraktivan, a moze se i dobiti); Lil u gostima (verovatno najlakse gostovanje a da se ne ponavljamo sa YBoys, RB Salcburg).

Iz cetvrtog sesira: Aston Vila kod kuce (atraktivno, u smislu da odigramo sa jos jednim timom iz Engleske i ove sezone, a moze se igrati na bodove kod kuce); Sturm u gostima (sta znam, Austrija, dosta ce nasih biti, nije RB Salcburg... mogu se traziti bodovi). 

 

Rezon: da bude i atraktivnih gostiju ali i onih koji mogu da se dobiju (ili oba); kao i da se putuje na neke destinacije gde moze biti i nasih navijaca a i da se uzmu neki bodovi. 

 

 

Od 36 timova, 24 idu u dalje takmicenje (prvih 8 idu u top16, dok ovih 8+8 igraju "play in za Top16"). Mogli bi... 🙂 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cavani said:

Sta je tacno sreca, centarsut ili gol sa 3m. Tamo smo bili bolji poslednjih 20 min i zasluzili gol, oni su crkli posle visokog presinga 70 min.

 

Tako su i oni mogli danas da daju jedan. To je uvek moguce.

 

Nego ok, batali,ne vidimo isto stvari. Ja nisam vredjao trenera nakon poraza, necu ni sad da pisem kako je sve bajno.

Danas smo izasli onako kako treba.

U Norveskoj smo spustili gace odmah.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Sreca se odnosi na gol u Norveskoj. Ne na celokupan prolaz.

 

Uigran prekid, odličan centašut Hvanga na drugu stativu i rutinski gol Mimovića, koja crna sreća.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Cavani said:

Covek ima 13/13 protiv mahom jacih protivnika od sebe, bice da ima nesto i do znanja.

Argument srece je na nivou osnovne skole, Treceg oka, NLO otmica i ispijanja piva ispred prodavnice.

 

 

Pretera ga i ti sad 🙂

 

2 prilično jača - Salzburg i Krasnodar

1 nešto jači - Kopenhagen 

2 nešto slabija - Bode i Jang bojs

Ostali su poprilično slabiji, jedino Sparta Prag odskače, ali su te godine bili stvarno loši i raspali se. 

 

Ja sam pisao da očekujem da bude večeras kao protiv Krasnodara i baš smo ih pokidali. Jedino su Rusi dobili onaj nepostojeći penal, pa su dali gol. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Tako su i oni mogli danas da daju jedan. To je uvek moguce.

 

Nego ok, batali,ne vidimo isto stvari. Ja nisam vredjao trenera nakon poraza, necu ni sad da pisem kako je sve bajno.

Danas smo izasli onako kako treba.

U Norveskoj smo spustili gace odmah.

Nisu mogli da daju gol jer smo u norveskoj bili nadigrani,dok su oni na Marakani bili izjebani. Nije jednostavno otici u vukojebinu na kraju evrope,drugaciji uslovi(temperatura,podloga,dimenzije) i igrati po nasim pravilima, padali su i veci klubovi tamo, na kraju smo pokazali zube i mogli da damo jos jedan, oni ovdje nisu nogli jos 3 tekme da daju gol. Dvomec se glefa 180 minuta,ne onoliko koliko odgovara nekom da degradira uspjeh Trenera,Igraca,Kluba

Prosetajte malo na treninge naseg kluba pa cete vidjete uigrava li se ili ne, gle cuda i veceras gol iz prekida...sreca

Edited by Steve Gerrard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, diego said:

Molim vas prekontrolisite sta pijete dok pisete ovakve postove - ti mozes nekog da uhvatis "na foru" u delicu utakmice, a ne da imas 14:3 u sutevima, i 10:0 u izglednim sansama tokom svih 90 minuta. Bodo je, ne nadigran, vec deklasiran - ne toliko rezultatom koliko njihovom nemoci (nista im ne treba zameriti, postenih 11 Norvezana koji pokusavaju da igraju evropski fudbal protiv ekipa gde se vrte i peru pare svim kanalima i koji dobijaju pojacanja sa svih strana sveta, a uzgred, nisu fudbalska nacionalna sila za razliku od, recimo Spanije). Vestacka trava i manje dimenzije terena su prakticno drugi sport u odnosu na Marakanu, i to zna svako ko se, bar imalo nekada bavio amaterskim ili poluprofesionalnim fudbalom. Uzgred, ovde su mahom (u Bodeu) mladi momci, ne dovoljno kurceviti (takva ime je nacija, jbg, previse postena da bi bila fudbalska sila) i video se "strah" i izbezumljenost na njihovima licima od prve minute. Decak koji je napravio penal je tokom svih 90 minuta imao izgled Frodoa koji nosi prsten dok ga 11 Nazgula pritiska otpozadi.

Simpatično. 

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da su svi videli "kvalitet" gostiju veceras na pritisku na loptu. Nisu znali gde su, tehnika nula. 

Da smo tako radili i u prvoj ovo bi bilo lagan prolaz bez ikakve sekiracije.

Ova veceras utakmica potpuna kontra u odnosu na prvu.

Ali mi smo takav narod, sad je euforija a proslenedelje bilo polivanje govnima.

Bas je Nikola Trajkovic pricao o tome veceras.

Pobeda je cista, prolaz zasluzen ali se mogu izvuci korisni zakljucci o pristupu igri.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, LayupFromTheMidget said:

Obe ekipe su bile favoriti po kladionicama.

Za Bode znam, a za Bojse se ne sećam iskreno. Znam samo da su došli kao nepovlašćeni (što ne mora biti bitno), ali po meni, slabiji su igrački i jedni i drugi od nas. 

 

No nebitno, neka se večeras slavi, pa i neka se pretera. 

Milojević je zaslužio kritike za prvi meč, za večeras zaslužuje pohvale i to velike. Ja se samo nadam da ćemo ovako češće izgledati, jer je pre ove tekme sve ove sezone meni bilo neubedljivo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

Pretera ga i ti sad 🙂

 

2 prilično jača - Salzburg i Krasnodar

1 nešto jači - Kopenhagen 

2 nešto slabija - Bode i Jang bojs

Ostali su poprilično slabiji, jedino Sparta Prag odskače, ali su te godine bili stvarno loši i raspali se. 

 

Ja sam pisao da očekujem da bude večeras kao protiv Krasnodara i baš smo ih pokidali. Jedino su Rusi dobili onaj nepostojeći penal, pa su dali gol. 

Bode je uigrana ekipa sa dugogodisnim trenerom, nama je skoro cela ekipa nova. Doveden je sleper igraca na kilo, treba sve to posloziti. Ekipno nisu nista slabiji od nas, niti smo mi bili neki favoriti za prolaz po prognozama.

Jang Bojsi su isto jaka ekipa sa vestackim terenom i dobrim sistemom, izbacio ih je sa Vukanovicem, sta reci vise 😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, diego said:

 Decak koji je napravio penal je tokom svih 90 minuta imao izgled Frodoa koji nosi prsten dok ga 11 Nazgula pritiska otpozadi.

Meni je taj dečak koji je napravio penal imao više izgled Srne ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...