Jump to content

Tolkienov univerzum na filmu


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

IUtisci:

- mislim da publika zna sta je Rohan i bez ovog uvoda i x kadrova iz flimske trilogije

- teskoe na prvu procesuirati Tolkiena u anime varijanti, bas deluje cudno

- Hera na konju bas dosta zanosi na Mononoke

- veoma fin tac je to sto je Miranda narator, nekako je tu bas sve na svom mestu

- posle onog "arise!" koje se cuje negde oko 0.40 sam bukvalno ocekivao nastavak "riders of Theoden", toliko slicno je zvucalo boji, intonaciji, donosenju pokojnog velikog i nezaboravnog Bernarda, da se najezis

- voice acting deluje jako ozbiljno na ovom parcetu i sada ostaje da se vidi kakav je scenario i da li cemo dobiti jednu finu pricu i sjajne, zive likove sasvim u duhu Tolkiena ili neko genericno anime smece koje se zaboravlja cim se okrenu oci od platna/ekrana

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

- mislim da publika zna sta je Rohan i bez ovog uvoda i x kadrova iz flimske trilogije

- teskoe na prvu procesuirati Tolkiena u anime varijanti, bas deluje cudno

 

Ja sam hteo da napisem da bih bez ovih kadrova tesko iz prve pogodio o cemu se radi, a da ne znam koji trailer gledam.

Ne znam, malo mi je ovo skrnavljenje...

Mislim... gledam Heru kako trci u nekom ful anime kostimu, mač u rici i samo cekam kad ce da vikne BANKAI!!!

Nekako mi je ovaj trailer tezak za svariti, ali video sam pre njega mnogo lepih kadrova i dobro uradjenih likova, tako da mozda i bude ok.

Anima, naročito da se uradi po visokim standardima, je jako skupa zajebancija, ne znam koliko bi bilo skuplje da su uradili pravi film. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wait the f, WotR nece biti igrani film uopste, nego anime?

 

Da me ne shvati neko pogresno, ja sam na zid iznad kreveca pre nego sto sam doneo sina iz porodilišta stavio scene iz Totoroa, i Mononoke mi je nakon LotRa i Kumašina najjači film in general, al jbg ne mogu nekako da se povežem na Tolkien tematiku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tri bitne stvari je ovde rekao Sir Ian McKellen:
1. Kontaktiran ja od strane produkcije
2. Scenario se očekuje oko nove godine
3. Film će zapravo biti iz dva dela
 


Priča oko novog LoTR filma kreće od 5:50.
Meni deluje kao da je on treći put Gandalf gotova stvar

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cela potraga o Golumu staje u par redova Družine prstena:

 

Quote

Taj trag je već bio dobrano star kada sam njime ponovo
krenuo, pošto je Bilbo otišao odavde. A moja bi potraga bila uzaludna da nije
bilo pomoći koju mi je pružio jedan prijatelj: Aragorn, najveći putnik i lovac
ovoga doba na svetu. Zajedno smo tragali za Golumom čitavom dužinom
Divlje Zemlje, bez nade, i bez uspeha. Ali na kraju, kada sam napustio
poteru i krenuo na drugu stranu, Golum je pronađen. Moj prijatelj se vratio
iz velikih opasnosti dovodeći to bedno stvorenje sa sobom.

 

I od ovoga ti napravi dva filma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U filmu mislim da je to pomenuto u jednoj ili dve rečenice. Ali ako se prati ovaj citat gore onda će tu biti najmanje Goluma a u prvom planu će biri Aragorn i njegove dogodovštine sa skroz desetim akterima dok traži Goluma, uz malo Gandalfa kao začin. U tom slučaju više je za seriju nego za film, mada ne mogu da zamislim da ni jedno ni drugo naprave kako valja s obzirom na trenutnu situaciju:classic_wacko:

Link to comment
Share on other sites

Prikazano je u filmovima i mučenje Goluma u Mordoru gde izgovara "Shire... Baggins..." što je navelo Utvare Prstena da krenu tamo. Biće tu verovatno izmešane radnje, malo dogodovštine Gandalfa i Aragorna dok ga traže, malo Golumova lutanja od baučkih pećina prema Okrugu, dok na kraju ne završi u Mordoru, pa pobegne (ili bude pušten) odatle i pronađe ga Aragorn.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stiletto said:

Prikazano je u filmovima i mučenje Goluma u Mordoru gde izgovara "Shire... Baggins..." što je navelo Utvare Prstena da krenu tamo.

Da, da, mislila sam konkretno na ovaj Gandalfov izveštaj o potrazi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam jedva i u bioskopu izdržala, mogu ponovo samo da gledam pojedine scene i eventualno prvi film :classic_biggrin: s ove distance, ajde nekako sve dodatke i izmene u priči i da zanemarimo, previše mi bode oči CGI na sve strane i gde treba i gde ne treba, posebno u poslednjem filmu. To mi na prvi pogled najviše odvaja LOTR od Hobita, koliko dobro LOTR filmovi izgledaju i danas jer se sve što je moguće radilo praktično umesto virtuelno. Možda je i dobro što nisu imali današnje mogućnosti.

Možda najbolje ako nađeš negde samo te dodatne scene, ako se neka dobra duše setila da napravi takav klip i izbegne mač kopirajta. 

Sećam se da su mi preporučili, možda i ovde, montirani video od svih Hobita gde je neki lik izbacio sve što se ne slaže s Tolkinom koliko god je bio moguće. Kažu da je odlično ali i dalje traje 4 sata, to mi je ipak previše. Ali svaka čast kako se neko upustio u tako ogroman posao :Hail:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...