Jump to content

Tolkienov univerzum na filmu


Recommended Posts

Pa sad je moderno da negativac dobije svoju toplu ljudsku priču :classic_rolleyes: kad je Džoker dobio dva filma može i Golum da ima jedan (ali ne više od toga stvarno).

Nadam se da će biti bolje nego s Hobitom jer su tamo ipak razvukli na nekoliko filmova ono što je moglo u sat i po da se ispriča, ovo se nadam da neće trajati predugo a Serkisova gluma u filmovima je zapravo jedino što mi uliva neki optimizam, za razliku od svega ostalog.

Ali ispao dobro ili loše, ono što je sigurno je da će film biti maksimalno depresivan :classic_sad:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali cekaj, sve je vec receno, ispricano. Videli smo da je Deagol nasao prsten i da ga je ovaj ubio zbog toga, ispricao nam je 

They cursed us, murderer they called us, they cursed us and drove us away. And we wept, Precious, we wept to be so alone. And we only wish to catch fish, so juicy sweet. And we forgot the taste of bread. The sound of trees. The softness of the wind. We even forgot our own name, my Precious, videli smo vise puta tu unutrasnju borbu izmedju Golluma i Smeagola i taj rascep je dosta detaljno obradjen imajuci u vidu koliko minuta je posveceno tom delu storije. Culi smo od Gandalfa bits o njegovom zivotu, Bilbo je dao doprinos osvetljavanju njegovog lika svojim susretom sa njim... Je li ideja da se sad pokretnom slikom prikaze sve to sto je pomenuto, a nije u originalnim filmovima i prikazano u boji? Znaci treba sad da vidimo kako ga ljudi u selu nazivaju ubicom, gadjaju jabukama i teraju od sebe? Zasto je to neophodno? Sta nam to donosi? Meni je neshvatljivo da je Jax ovoliko prolupao...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Znaci treba sad da vidimo kako ga ljudi u selu nazivaju ubicom, gadjaju jabukama i teraju od sebe? Zasto je to neophodno? Sta nam to donosi?

Pa kažem, to je sad trend da treba da se čuje i njegova strana priče i kako možda ne bi postao takav da ga je okolina bolje tretirala, buhuhuuuuu... ne bi me iznenadilo da to bude priličan deo filma.

 

U filmovima je (a i u knjizi) Golum je lik koga prosto moraš da žališ koliko je bedan, i ima povremeno taj neki nagoveštaj mogućeg iskupljenja. Ali često se zaboravlja koliko je on već pre pronalaska Prstena bio mračan lik. Tolkin nije to dalje produbljivao osim onih par rečenica, ali dovoljno je eto i samo u filmu uporediti brzinu kojom je prsten delovao na Goluma i na druge hobite da to bude jasno. A čini mi se da ljudi, posebno ko je samo gledao film, često taj deo zanemaruju i okrivljuju samo uticaj Prstena za to što je Golum takav kakav je.

 

Zato i kažem, film će biti užasno depresivan i ne radujem mu se specijalno ali gledala bih samo da vidim šta će Serkis napraviti od toga, osim ukoliko ne čujem baš očajne utiske od drugih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quote

Jackson is returning to Middle-Earth as the producer of a new “Lord of the Rings” movie that is going to be directed by Gollum actor Andy Serkis. The movie, “The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum,” is being eyed for a 2026 theatrical release. Would Mortensen return as Aragorn? He doesn’t seem opposed, but the story would have to make sense.

“I don’t know exactly what the story is, I haven’t heard,” he said. “Maybe I’ll hear about it eventually. I like playing that character. I learned a lot playing the character. I enjoyed it a lot. I would only do it if I was right for it in terms of, you know, the age I am now and so forth. I would only do it if I was right for the character. It would be silly to do it otherwise.”

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno, covek je svestan svojih godina. Generalno, bice prilicno nezgodno izvesti sve, posto mislim da je najgora kombinacija da se pravi miks originalnih i novih glumaca. Tipa vratice se Serkis, Orlando i Pace, a dobijamo novog Aragorna, Gandalfa, mozda i Elronda, Celeborna, Galadriel... Nista bolja nije ni opcija u kojoj se likovi ciji glumci ne mogu vise da uskoce u stare cipele rade kompjuterski. Ne znam zaista. LOTR trilogija je nesto posebno, iskustvo koje se dozivi jednom u zivotu, ali mora se prosto ostaviti na miru i probati napraviti nesto zaista novo sto prati taj duh, ali ne parazitira na onome sto su Jaxovi filmovi postali u pop kulturi. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Drug Crni said:

Meni bi Pierce Brosnan bio odlična opcija za Gandalfa.
 

  Hide contents

1620325387-pierce-brosnan.jpg


Međutim,i on je već ušao u veteranske vode..ima 71.godinu :classic_ohmy:

I am Gandalf... Gandalf the white!

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Alcesta,ovo mu je slika sa nešto manje godina. 

Njima treba lice koje bi moglo da bude Gandalf u dužem intervalu..cenim od deset godina. Mislim,tako bar ja razmišljam.

 

Baš mi on leži kao novi Mitrandir. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

When it comes to playing Gandalf again in future Lord of the Rings installments, actor Ian McKellen says the opportunity shall not pass him by — with one important caveat.
In fact, the actor, 85, told The Times of London that he’s heard “stirrings in Tolkien land” and already has the appropriate long hair to reprise the part, due to his current role on London's West End as Falstaff in Player Kings.
One of the projects has been given the tentative title of Lord of the Rings: The Hunt for Gollum, and McKellen told The Times that he's heard Gandalf will feature in that film in some way, though nothing is official yet.
"There is no script, there is no offer, there is no plan," he told the outlet. When The Times pushed if he'd be interested should a LOTR opportunity come calling, he joked, If I’m alive.”

Ne znam šta da mislim..veoma sam podeljen po pitanju da Sir Ian po treći put prihvati ulogu...

Činjenica je da čovek ima 85.godina,ali u predstojećem filmu Gandalf ne bi trebalo da učestvuje u bilo kakvoj akciji.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Drug Crni said:

Ne znam šta da mislim..veoma sam podeljen po pitanju da Sir Ian po treći put prihvati ulogu...

Činjenica je da čovek ima 85.godina,ali u predstojećem filmu Gandalf ne bi trebalo da učestvuje u bilo kakvoj akciji.

Neka ocuva reputaciju i glumacke vestine nego da ucestvuje u ovom skrnavljenju Tolkina.

gandalf-delayed.gif

:default_coffee:

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Drug Crni said:

Može ispasti loš film naravno,ali da će PJ baš osakatiti Tolkina,u to nekako ne verujem.

Prva trilogija je bila perfektno odradjena i sto se tice glumacke podele i lokacije na kojoj se snima.

Lokacija je u medjuvremenu otpala, a i glumci polako idu Bogu na istinu + woke trend u filmovima.... sve to ostavlja vrlo malo nade u novi wow spektakl.

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ako nema ni scenarija jos, cak ni neke radne verzije ili early drafta, kako misle da izbace film 2026? Cak i da sad pocinju sa snimanjem, taj okvir bi bio preterano optimistican, a vidimo da su jos solidno daleko od prve klape.

Sve smrducka na preterani CGI na ustrb price i kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...