Jump to content

Serie A


Baros

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sprdnja od lige,kao što već rekoh ranije.
Mislim na oduzimanje,pa vraćanje 15 bodova,pa sada oduzimanje 10. Faktički liga ne samo da gubi kredibilitet,već u nekom smislu sezona i regularnost. Mislim,volim italijanski fudbal i žao mi je što je tako. Za deset godina će postati potpuno irelevantna.

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2023 at 12:35 AM, goldberg said:

Titula se, konacno, preselila na jug Italije.

 

Nakon 21 godine dominacije tri kluba sa severa (Juventus 12, Milan 3, Inter 6, jedne sezone nije dodeljen skudeto) i nakon cak 30 godina u kojoj su po jednu titulu imale ekipe iz Rima i sve ostale titule osvojile pomenuta tri kluba sa severa, napokon je dosao na red i Napoli.

 

Ovim su se Napolitanci izjednacili sa Romom po broju skudeta (imaju po 3) i pretekli Lazio i Fiorentinu.

 

Ostaje jos da se vidi ko ce u LS sledece sezone, a cak sest klubova se bore za tri mesta - Lazio sa 64 boda, Juventus i Inter imaju po 63, Milan 61 i Atalanta i Roma sa po 58.

Kada to? Onda kad su izbacili Juventus u Seriu B? Inter se računa kao prvak ako na to misliš.

Link to comment
Share on other sites

Sad bacih pogled na završni poredak..ispala Verona na kraju,a Specija opstala.
Možda mi je negde i žao Verone,ali isuviše su prilika ispustili da sami reše opstanak..iskreno,znao sam da će ih Milan pobediti sinoć. Kiksnuli su kući i protiv Torina i protiv Empolija..gol koji su primili od Empolija u prošlom kolu,duboko u nadoknadi vremena,ih je na kraju direktno koštao opstanka...

Kaljari i Bari u finalnoj rundi baraža odlučuju o poslednjem članu Serie A naredne sezone. Claudio 'The Tinkerman' Ranieri predvodi sa klupe Kaljari.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Drug Crni said:

Sad bacih pogled na završni poredak..ispala Verona na kraju,a Specija opstala.
Možda mi je negde i žao Verone,ali isuviše su prilika ispustili da sami reše opstanak..iskreno,znao sam da će ih Milan pobediti sinoć. Kiksnuli su kući i protiv Torina i protiv Empolija..gol koji su primili od Empolija u prošlom kolu,duboko u nadoknadi vremena,ih je na kraju direktno koštao opstanka...

Kaljari i Bari u finalnoj rundi baraža odlučuju o poslednjem članu Serie A naredne sezone. Claudio 'The Tinkerman' Ranieri predvodi sa klupe Kaljari.

Verona i Specija igraju baraž za opstanak.Jedan meč,neutralni teren.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

imali su to Talijani i pre, pa izgleda opet uveli

 

Between 2006–07 and 2021–22, the tiebreakers currently used for all places to decide the scudetto winner if necessary, though this was never needed. Prior to 2005–06, a play-off would immediately be used if teams were tied for first place, a European qualification spot, or a relegation spot. In some past years, the playoff was a single game at a neutral site while in others it was a two-legged tie decided by aggregate score. A playoff game has never been needed since the tiebreaking format changed.

The only time a playoff was used to decide the champion occurred in the 1963–64 season when Bologna and Inter both finished on 54 points. Bologna won the playoff 2–0 at the Stadio Olimpico in Rome to win the scudetto.[33] Playoff games were used on multiple occasions to decide European competition qualifications (most recently in 1999–2000) and relegation (most recently in 2004–05).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam gotivila napadače u fudbalu, ali ovaj čovek mi je možda i najdraži. Velika legenda fudbala, jedan od najboljih napadača i igrač sa karakterom. Neko ga je voleo, neko ga nije voleo jer je bio, reklo bi se, preterano samouveren. Ali nikoga nije ostavio ravnodušnim. ❤️ 

 

Era se polako bliži kraju i povlače se igrači uz koje su mnogi od nas odrasli. Grande Zlatan Ibrahimović, neće biti još jednog ovakvog! :Hail:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...