Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Pa ocigledno je da ih ima dovoljno koji bi glasali za male strancice i pokrete sto se vidi po rezultatima proslih izbora.

 

Takodje, ako izadju sami mogu da racunaju i na takticke glasove ljudi kojima je cilj rusenje rezima (a koji su bliski tim strankama ili prosto samo zele rusenje rezima).

 

Ono sto je tema je kritika glasaca gradjanskih stranaka (SSP, DS, PSG, ZLF...) desnici koja se nije ujedinila pa su kao zbog toga svi lazna opozicija. U redu, zamislimo da su svi ujedinili - onda bi postojao argument da su svi lazna opozicija jer su svi na jednoj listi sa Zavetnicima. Jedino da su Dveri, NS i NDSS isli na jednu listu, ali nekima su i NDSS lazni i sta onda?

 

Sustina je da je svima njima (osim de fakto SNS clanovima tipa Seselju i Vacicu) interes da se srusi rezim jer ce onda i oni moci da imaju vise glasova, poslanika i uticaja na politicka desavanja. Zato im je u interesu da podrze smenu vlasti, a isto vazi i za ove gradjanske strancica.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, goldberg said:

E da, @fancy posto ne mogu vise da odgovorim na temi koja je zakljucana, odgovaram ovde:

...

 

Neka si mi odgovorio :thumbsup:

Nije da sam razumeo šta si hteo da napišeš, ali sve OK, tvoj glas, radi s njim šta hoćeš fine with me.

...

Nego, vrtim kanale na TVu i privuče mi jutros pažnju neki kajron na N1 - "Paori (?!) na predlog vlade odlučili da na sastanku u Kisaču sa vladom nisu poželjni novinari N1..." (Koji su, inače, sve vreme izveštavali o tom protestu)

Nisam Puzigaća, ali pokušaću - stoko glupa paorska, zaslužili ste da vas vlast doveka kara, pardon guzi...bednici! - kraj citata.

 

Eto tako. Toliko o mom 2minutnom gledanju informativnog programa i prizivanju unutrašnjeg Dr. Milenka.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, fancy said:

 

Neka si mi odgovorio :thumbsup:

Nije da sam razumeo šta si hteo da napišeš, ali sve OK, tvoj glas, radi s njim šta hoćeš fine with me.

...

Nego, vrtim kanale na TVu i privuče mi jutros pažnju neki kajron na N1 - "Paori (?!) na predlog vlade odlučili da na sastanku u Kisaču sa vladom nisu poželjni novinari N1..." (Koji su, inače, sve vreme izveštavali o tom protestu)

Nisam Puzigaća, ali pokušaću - stoko glupa paorska, zaslužili ste da vas vlast doveka kara, pardon guzi...bednici! - kraj citata.

 

Eto tako. Toliko o mom 2minutnom gledanju informativnog programa i prizivanju unutrašnjeg Dr. Milenka.

 

Link to comment
Share on other sites

Veliki uticaj na konačnu raspodelu mandata i u republičoj i u BG skupštini imaće liste koje neće preći cezus, cenim da će ih boti po 5-6, a ne mogu da verujem da neko od predlagača tih lista nije svestan kome nosi glasove; Da li su izgubili svaku vezu sa realnošću ili svesno pomažu Vučiću da održi vlast.

Neki Šešelji, Vacići prirodno pripadaju Vučiću, ali šta je cilj Tadića, Čede, Jeremića, Srbije na Zapadu, Mi-glas naroda...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Div said:

Veliki uticaj na konačnu raspodelu mandata i u republičoj i u BG skupštini imaće liste koje neće preći cezus, cenim da će ih boti po 5-6, a ne mogu da verujem da neko od predlagača tih lista nije svestan kome nosi glasove; Da li su izgubili svaku vezu sa realnošću ili svesno pomažu Vučiću da održi vlast.

Neki Šešelji, Vacići prirodno pripadaju Vučiću, ali šta je cilj Tadića, Čede, Jeremića, Srbije na Zapadu, Mi-glas naroda...

 

 

Ne treba idealizovati politiku kao zanat, a pogotovo političare u Srbiji.
Odgovor na tvoje pitanje jasan je svakom ko iole prati ovdašnju političku scenu i zna ko su joj akteri.
Većina ovih koje si nabrojao su Vučićevi igrači, od Šešelja do Čede ženidbe.
Motivi su im da gricnu komadić kolača sa gazdinog stola, onoliko koliko im baci na pod.
Ipak se tu dele i neke državne pare za kampanju, a vožd nije cicija, može usput da se omasti brk i sa još ponečim.
Izuzetak su Tadić i Jeremić, kod kojih preovladava sujeta i sindrom veličine, mada ruku na srce u ovoj konkretnoj situaciji im se nema šta puno ni zameriti.
I jedan i drugi su hteli u koalicije, ali su obojica nasankani i šutnuti u stražnjicu.
Tadić je pričao, da je imao dogovor sa Mikijem Aleksićem oko nastupa u SPN, sa minimalnom kvotom od par poslaničkih mesta, ali je Điki rekao no, no i to je to.
Sa Jeremićem je slično, prvo mu je Đilas dva puta rasturio stranku iznutra (Ponoš, Aleksić), a onda su ga ispalili i desničari gde se s pravom zalagao za zajednički nastup, ali se pokazalo da su odluke već bile donete i da je taj razgovor bio samo farsa.
Stvarno ne znam šta je trebalo da očekujemo od njih dvojice, da bojkotuju izbore ili izađu i javno podrže Đilasa ?
Lepo rekoh, previše tražimo od naših političara, oni su slika i prilika ovog naroda, pogubljenog u svemiru.
O njima je sve lepo rekao još Kralj Milan, koji je znao kako da ih drži na uzdi.
Ima jedan sjajan video klip, gde su dva vrhunska glumca ovekovečili upravo ovo o čemu pričam.


Ali sve ovo su manje više poznate stvari, suština je da u diktaturi nema slobodnih i demokratskih izbora, već samo njihova farsa koja svakom diktatoru služi kao smokvin list da prikrije svoju golotinju.
Razlika je samo u metodama kojima se služe, zavisno od okolnosti.
Neki to rade kao debeli Kim, neki kao Putler i Lukašenko, a neki moraju malo i da se stisnu, kao Vučić i Orban, ali kao što vidimo i dalje ostaje dovoljno mogućnosti da namaknu taman koliko im treba.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

Neki Šešelji, Vacići prirodno pripadaju Vučiću, ali šta je cilj Tadića, Čede, Jeremića, Srbije na Zapadu, Mi-glas naroda...

 

Ne bih ovde stavljao Jeremića. On ipaj ima godinama razvijenu stranku, trenutno poslanike u skupštini, bio je uvek aktuelan u glavnim opozicionim opcijama, a to što se sada zeznuo kada se okrenuo ka desnici i što je pitanje sa koje strane cenzusa će da završi je druga stvar. 

Ovi Nestorovićevi mogu ozbiljno da načnu biračko telo Dveri-Zavetnika, možda malo i DSS, to je ta publika. 

 

Ostali pobrojani su ljudi kojima se inate i žele da ostanu u javnosti. Pri tom, Tadić i Čeda su odavno postali sopstvene parodije, ali im to izgleda ne smeta. Svakako će neki i za to da glasaju, više puta se pokazalo u praksi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, knight rider said:

Izuzetak su Tadić i Jeremić, kod kojih preovladava sujeta i sindrom veličine, mada ruku na srce u ovoj konkretnoj situaciji im se nema šta puno ni zameriti.
I jedan i drugi su hteli u koalicije, ali su obojica nasankani i šutnuti u stražnjicu.
Tadić je pričao, da je imao dogovor sa Mikijem Aleksićem oko nastupa u SPN, sa minimalnom kvotom od par poslaničkih mesta, ali je Điki rekao no, no i to je to.
Sa Jeremićem je slično, prvo mu je Đilas dva puta rasturio stranku iznutra (Ponoš, Aleksić), a onda su ga ispalili i desničari gde se s pravom zalagao za zajednički nastup, ali se pokazalo da su odluke već bile donete i da je taj razgovor bio samo farsa.

 

Tadić je stvarno tražio koalicije, gde god je mogao. Prvo sa SPN. Pa kad je kasnije sklopio dogovor sa DJB, hteli su da priključe i NS, ali nije išlo. Tako da tu ne može puno da mu se zameri, kad je govora o presipanju glasova SNS.

 

Kad pričamo o Jeremiću, on ipak jeste imao nekoliko neshvatljivih poteza. U pravu si za taj razgovor o ujedinjavanju desnice, koji je bio samo farsa, jer nekolliko stranaka nije imalo nikakve namere da se to ostvari. Ali ok, kad več do toga nije došlo, totalno neshvatljivo je da nisu postigli dogovor sa SNS-DJB. Pod broj jedan, obe liste su baš tu oko cenzusa, a tim dogovorom bi osigurale da ti glasovi ne odu u peršun. Uz to, ta koalicija je sasvim logična, jer cilja na istu bazu glasača. A programi su slični, pogotovo sa DJB.

 

Ne verujem da su razlozi za to maliciozni. Več je verovatno baš taj sindrom veličine kojeg si spomenuo, a koji je ustvari profesionalna deformacija maltene svih političara. NS je izgleda debelo precenio svoju moč. A to potvrđuje i Radulovićeva izjava o ponuđenoj podeli mandata 7-1. A kasnije kad je priključen i Tadić, ponudili su 5-2-1. Što jeste dosta nerealno kad vidimo šta kažu istraživanja i kvote na kladionicama.

Sad, NS nije demantovao ovo. Ali ni Radulović nije ispričao čitavu priču. Recimo koliko su oni tražili. Siguran sam da je i DJB u startu (pa kasnije i SDS) tražio više nego što mu realno pripada. Ali zato i postoje pregovori, da se na kraju naprave kompromisi i da se dogovor postigne negde između oba početna zahteva. Tako da svi trojica po mom mišljenju snose odgovornost, ali najviše ipak Jeremić jer je na kraju ostao sam. Ovi dvojica su uradili više za to da se glasovi ne prospu, upravo sklapanjem ove koalicije za koju pre nekoliko meseci niko nije verovao da je moguča.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jeremic iz svog salonca na Vracaru postavlja na Tviter slike iz mladosti kako je diplomirao na Kembridzu itd itd, a kad ga pitaju odakle pare da se studira tamo, blokira ljude. Lik je odvaljen od realnosti i normalnih ljudi, a ocekuje da ce takvi da ga podrze. Jos na onim prvim izborima kad je nastupio, kada je realno i imao najvise kesa za kampanju je prdnuo u cabar, ali i dalje se tripuje da je neko i nesto. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, 40Wins said:

Jeremic iz svog salonca na Vracaru postavlja na Tviter slike iz mladosti kako je diplomirao na Kembridzu itd itd, a kad ga pitaju odakle pare da se studira tamo, blokira ljude. Lik je odvaljen od realnosti i normalnih ljudi, a ocekuje da ce takvi da ga podrze. Jos na onim prvim izborima kad je nastupio, kada je realno i imao najvise kesa za kampanju je prdnuo u cabar, ali i dalje se tripuje da je neko i nesto. 

 

Ne, nego će da kaže da mu je to platio Jugopetrol, gde mu je otac Miško bio direktor Spoljne trgovine, dok se nije vozeći pijan sa Zlatibora slupao i ubio svog suvozača, jednog od omiljenijih direktora u Jugopetrolu, čini mi se da se prezivao Vićić. A onda ga tadašnji generalni Jugopetrola Dragan Tomić poslao u predstavništvo firme u London dok se ne slegne prašina, a sa njim i sina mu na studije tamo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 40Wins said:

Jeremic iz svog salonca na Vracaru postavlja na Tviter slike iz mladosti kako je diplomirao na Kembridzu itd itd, a kad ga pitaju odakle pare da se studira tamo, blokira ljude. Lik je odvaljen od realnosti i normalnih ljudi, a ocekuje da ce takvi da ga podrze. Jos na onim prvim izborima kad je nastupio, kada je realno i imao najvise kesa za kampanju je prdnuo u cabar, ali i dalje se tripuje da je neko i nesto. 

 

Umesto da blokira ljude, treba da ih pita da li je važnije odakle mu pare da studira na Kembridžu ili to što su ga inicijalno primili i što je završio. Kembridž nije Megatrend pa da samo 'daš pare'.

A najbolje bi bilo da razume da 'biti čovek iz naroda' nije nikakav politički kvalitet i da ne daje poseban uvid u to kako rešiti probleme u bilo kom sektoru za koji je nadležna vlast. Kako reče jedan predsokratovac, kad bi volovi imali bogove, ti bi bogovi ličili na volove. Ako išta, biti čovek iz naroda je minus u našoj situaciji, ne plus.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, handys said:

 

Umesto da blokira ljude, treba da ih pita da li je važnije odakle mu pare da studira na Kembridžu ili to što su ga inicijalno primili i što je završio. Kembridž nije Megatrend pa da samo 'daš pare'.

A najbolje bi bilo da razume da 'biti čovek iz naroda' nije nikakav politički kvalitet i da ne daje poseban uvid u to kako rešiti probleme u bilo kom sektoru za koji je nadležna vlast. Kako reče jedan predsokratovac, kad bi volovi imali bogove, ti bi bogovi ličili na volove. Ako išta, biti čovek iz naroda je minus u našoj situaciji, ne plus.

Nema vece budale od ucene budale! 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nicklord said:

Poslala mi ambasada u Pragu kad i gde je glasanje, ono što je zabavno je kako dobro koriste kompjuter da nisu stavili ljude (makar) u BCC već mogu da vidim mail svake osobe koja se prijavila za glasanje 😄

 

 

Nekad je bila rubrika u novinama "Nasi u belom svetu".:lol_2:

PS. Ima i knjiga

Na%C5%A1i-u-belom-svetu-CROP.jpg

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, handys said:

 

Umesto da blokira ljude, treba da ih pita da li je važnije odakle mu pare da studira na Kembridžu ili to što su ga inicijalno primili i što je završio. Kembridž nije Megatrend pa da samo 'daš pare'.

A najbolje bi bilo da razume da 'biti čovek iz naroda' nije nikakav politički kvalitet i da ne daje poseban uvid u to kako rešiti probleme u bilo kom sektoru za koji je nadležna vlast. Kako reče jedan predsokratovac, kad bi volovi imali bogove, ti bi bogovi ličili na volove. Ako išta, biti čovek iz naroda je minus u našoj situaciji, ne plus.

 

Jaka stvar, završiti Kembridž...npr

 

 

  • Ha-ha 8
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicklord said:

Poslala mi ambasada u Pragu kad i gde je glasanje, ono što je zabavno je kako dobro koriste kompjuter da nisu stavili ljude (makar) u BCC već mogu da vidim mail svake osobe koja se prijavila za glasanje 😄

 

 

100% ne znaju u outlook-u ni kako da stave u bcc bilo koga, ako su uopšte čuli za bcc.

Link to comment
Share on other sites

Preko reke i u sumu (....i vec sam se iznervirala zbog asocijacije na papa hemingveja a u vezi sa ovom budalom)

 

Milica Đurđević Stamenkovski (Milica Zavetnica) objavila je u petak uveče na društvenim mrežama da je preko šume prešla granicu i ušla na Kosovo. 

Milica Zavetnica napisala je velikim slovima: Ušla sam na Kosmet, uz fotografiju, na kojoj se vidi kako stoji u mraku i drži iznad glave spojena tri prsta.

„Godinama mi blokiraju ulazak na KiM pod izgovorom da im narušavam ‘ustavni poredak’. Za mene je važno da branim ustavni poredak moje države. Mislili su da će me i večeras zaustaviti, ali kao što sam rekla – ko zna cilj, taj zna i put, makar bio kroz šumu. :smiley58:

Pozdrav iz sela Rečica!“, napisala je Milica Zavetnica.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

Preko reke i u sumu (....i vec sam se iznervirala zbog asocijacije na papa hemingveja a u vezi sa ovom budalom)

........

„Godinama mi blokiraju ulazak na KiM pod izgovorom da im narušavam ‘ustavni poredak’. Za mene je važno da branim ustavni poredak moje države. Mislili su da će me i večeras zaustaviti, ali kao što sam rekla – ko zna cilj, taj zna i put, makar bio kroz šumu. :smiley58:

Pozdrav iz sela Rečica!“, napisala je Milica Zavetnica.

 

Za Recicu se skrece odmah posle Prokuplja preko Donje Trnave i Pasinca, a moze i preko Male Plane pa desno od Merovca, je l` tako @Constantin?

Nije ni bila na Kosovu nego zalutala pre njega ka Jastrepcu.

:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci
  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...