Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Da li dajete svoj glas 02.06.24?  

155 members have voted

  1. 1. Da li ćete izaći / Da li ste izašli na lokalne izbore 2. juna 2024?

    • Da, glasaću za stranke bliske vlasti
      4
    • Da, glasaću za stranke bliske opoziciji
      12
    • Ne, glasao bih za stranke koje bojkotuju izbore
      6
    • Ne, nikad ne izlazim na izbore
      2


Recommended Posts

57 minutes ago, Kooineeperk said:

CeSID radi sa uzorkom pa su greske u nivou neke tolerancije moguce, a kako je nategnuto za svaki glas moze da bude i ovako i onako... Ne bih tome pridavao znacaj. 

 

Druga stvar su kupovine odbronika. Za to radi govnjiva motka. 

 

Treca stvar (i zapravo osnovna) su malverzacije sa postojecim glasovima na ovim izborima i to treba jako dobro ispratiti i braniti svaki glas. 

 

Njihovo uzorkovanje se jako brzo odradi i za par sati imaju projekcije ali su sinoc objavili da SNS ima 29 odbornika u Nisu a danas da imaju 30. Uzorak je uzorak a njihova projekcija ne mora biti tacna u taj jedan odbornicki mandat.

Ocigledno je stigao telefonski poziv da malo koriguju svoj uzorak.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, Drug Crni said:

Za nas iz provincije - može li malo razumnije?
Ko je osvojio većinu?

Sličmo kao što se desilo u Nišu, navodno opozicija ima tesnu prednost....ali.....

 

Quote

Prema našim preliminarnim rezultatima, koji su kompletni, opozicija je pobedila na Novom Beogradu i to sa 25 mandata, dakle ukupno ove dve liste, Kreni-promeni i Biramo Novi Beograd, a SNS je osvojio 24 mandata. Imamo takođe i dokaze da su toku noći ispravljani zapisnici, dakle, imamo jedan videosnimak ispravljanja zapisnika, a takođe i da je Opštinska izborna komisija rano jutro održala sednicu bez prisustva članova iz opozicije, tačnije oni nisu ni pozvani, niti su na bilo koji način obavešteni o ovoj sednici“, navela je ona na konferenciji za novinare ispred Opštinske izborne komisije na Novom Beogradu.

 

Edited by Don Juan
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

"Niš naš grad" uzeo 2% . Jel to beše onaj što je najviše likovao što se SPN raspao ?

Niš-moj grad....Bane Jovanović-Banana. Bio je predsednik gradske vlada, a posle direktor direkcije za izgradnju grada. Čuven po tome što je otvorio most od dva metara, Izvoeno je SPO, zatim G17+......za ovo likovanje ne znam, ali ga gradjani Niša znaju.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
4 hours ago, ras kass said:

I da je ssp izasao bilo bi isto ili skoro isto, jer vecina ljudi nije htela da izadje na izbore pod istim uslovima. Glasaci opozicije nisu sekta pa da im komandujes. Djilas je to shvatio i stao na tu stranu, da ne bi omasio kao u proslosti. Prosto vecina u bg-u nije htela jos jednu farsu iz decembra. Mozemo da diskutujemo kakvi su biraci ali tako je.

Biram borbu se izblamirao jer je sns mogao da im obori skroz listu u bg-u. Nemaju kadrove za vise od neke opstine. Nisu hteli da slusaju ni savete pravnika Sofije Mandic, Tanasija Marinkovica. Farsa oko potpisa je oterala jos biraca u apstinenciju. Manojlovic je osetio prazan prostor i uleteo da pokupi kajmak. 

Naravno da nije niko slusao Djilasa, ali prosto farsa oko bojkota ili ne je uticala da velika vecina biraca ode u apatiju i apstinenciju. Pa uporedite apsolutne brojeve glasova opozicije iz decembra i sad i videcete da "fali" oko 100k glasova.  
 

Najzrelije se ponela Demokratska stranka koja je bila za bojkot, ali s obzirom da je vecina stranaka bila za izlazak na izbore, resili su da to ispostuju. I tako je trebalo svi da urade, prosto ili svi u bojkot (ali sa planom, a ne da se dan nakon izbora ne radi nista) ili svi na izbore. Djilas naravno ima preveliki ego da bi mu neki tamo Miki Aleksic ili Zeleno levi front diktirao sta ce da radi. Da je ego ostavljen po strani, a cela opozicija odlucila da izadje na izbore i ozbiljno radi na kampanji i dizanju energije da se pruzi otpor i glasanjem a i na druge nacine (a zamaha za tako nesto je itekako bilo jer se znalo posle decembra da je Beograd na ivici), rezultat je lako mogao da bude potpuno drugaciji. Gotovo sam siguran i da nije samo ego u pitanju nego i "prijateljski savet" nekih ljudi sa strane - prosto je nemoguce da je neko tako glup kao q da pomisli da pasivnim bojkotom moze bilo sta da dobije. 
 

Na kraju dana misija anesteziranja je uspesna, a seselj iz bazena ce nastaviti da nam se userava u zivot. 

Edited by djole
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Constantin said:

Niš-moj grad....Bane Jovanović-Banana. Bio je predsednik gradske vlada, a posle direktor direkcije za izgradnju grada. Čuven po tome što je otvorio most od dva metara, Izvoeno je SPO, zatim G17+......za ovo likovanje ne znam, ali ga gradjani Niša znaju.

 

Jel sa njim Prandilović ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Jel moze neko da mi objasni kako moze Srbin da bude lider manjinske ruske stranke.

 

Ja znaci mogu da se izjasnim kao Japanac, osnujem japansku stranku, dobijem 5 glasova i udjem u parlament?

Nije se Pera ni izjašnjavao kao Rus. I sam kaže da nije Rus, nego Rusofil. Valjda ima neke Ruskinje na listi. Tu stranku je napravio SNS za ovakve prilike, Pera je bio Radikal, pisao sam, poverenik SNS za Opštinu Palilula i sve ostalo je jasno. Ovo što je ovako snužden, to mu je prirodno ponašanje, nije mu uopšte neprijatno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

"Niš naš grad" uzeo 2% . Jel to beše onaj što je najviše likovao što se SPN raspao ?

Inicijalno ga je Djilas bio postavio za predsednika gradskog odbora SSP, ali kad je video o kakvom se 'kadru' radi, nogodupirao ga je iz stranke potpuno.

 

4 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Jel moze neko da mi objasni kako moze Srbin da bude lider manjinske ruske stranke.

 

Ja znaci mogu da se izjasnim kao Japanac, osnujem japansku stranku, dobijem 5 glasova i udjem u parlament?

Pa i Djordje Vukadinovic, poznat i kao Djole Vla' je na taj nacin usao onomad u skupstinu - kao predstavnik Vlaske stranke. Nista sto srpska politicka scena vec nije videla.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, BattleBender said:

Muka mi je.

 

Just now, Juan Pablo Montoya said:

 

Bukvalno. Jedini normalan opis. Mucnina. 

Isto....i nije mi ni do čega. Čak ni utakmicu ne mogu da gledam.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, srlepajce said:

Gledaj mu facu 

Covjeku kojem od 24. Februara 2022. nije neprijatno da na bilo koji nacin bude povezan sa Rusijom nista u zivotu nije neprijatno. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ters said:

Covjeku kojem od 24. Februara 2022. nije neprijatno da na bilo koji nacin bude povezan sa Rusijom nista u zivotu nije neprijatno. 

Ovo važi za jedno 80% Srba. Realno. I bez da se lažemo

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drug Crni said:

Ovo važi za jedno 80% Srba. Realno. I bez da se lažemo

Dobro bre Crni...i kakve to veze ima sa lokalnim izborima u Nišu. Zabole me i za Rusiju i za Ukrajinu, da nije rata Žvalavi bi napravio stranku i Lužičkih Srba (NiN) samo da može da računa na 1/3 glasove. Ovde mu je upalilo. Taman.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

napravio stranku i Lužičkih Srba (NiN) samo da može da računa na 1/3 glasove. Ovde mu je upalilo. Taman.

Koliko cujem, na Vracaru ima neka Slovacka stranka, koja je takodje uzela neki mandat. Ne znam jel moze to neko da potvrdi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije ovaj pera radikal ništa kriv, on samo igra ulogu koju mu je dodelio šešeljuga, zna se ko je glavni lopov i ko je celu noć diktirao kako će i gde da pokradu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perkos2 said:

Nije ovaj pera radikal ništa kriv, on samo igra ulogu koju mu je dodelio šešeljuga, zna se ko je glavni lopov i ko je celu noć diktirao kako će i gde da pokradu.

 

Ja mislim da su njemu bustovali glasove. On je na Paliluli dobio preko 500 glasova....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perkos2 said:

Nije ovaj pera radikal ništa kriv, on samo igra ulogu koju mu je dodelio šešeljuga, zna se ko je glavni lopov i ko je celu noć diktirao kako će i gde da pokradu.

 

Ako samo igra ulogu to znaci da ga za nesto imaju u saci, a to pak znaci da nije cist.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Jel moze neko da mi objasni kako moze Srbin da bude lider manjinske ruske stranke.

 

Ja znaci mogu da se izjasnim kao Japanac, osnujem japansku stranku, dobijem 5 glasova i udjem u parlament?

 

Ako ti sns dozvoli, možeš. Ako im se ne sviđaš, biće ti potrebni dokazi da si radio na benefitu japanske nacionalne manjine u Srbiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...