Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Da li dajete svoj glas 02.06.24?  

155 members have voted

  1. 1. Da li ćete izaći / Da li ste izašli na lokalne izbore 2. juna 2024?

    • Da, glasaću za stranke bliske vlasti
      4
    • Da, glasaću za stranke bliske opoziciji
      12
    • Ne, glasao bih za stranke koje bojkotuju izbore
      6
    • Ne, nikad ne izlazim na izbore
      2


Recommended Posts

Na izbore nije izaslo ni 40% ali nigde kontrole pa su mogli da trpaju u kutije koliko su hteli. Vec su se pojavili zapisnici gde od svih upisanih, svi izasli i glasali za sns.

Biram borbu i ekipa nema logistiku ni Vracar da pokrije. I tamo su krali kako su stigli sa 15 laznih lista. I onda da mi kazu za koje su se oni to uslove izborili?! 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

čestitke za Nišlije a posebno za Constantina !

i jedna stara nišlijska   " Umem da trpim ali umem i da zajebem da trpim!! "
 

 

Edited by Perkos2
  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Juan said:

Niš 31 opozicija, SNS 29+1

Oh..i šta reče onaj Sektađ Pavlović sinoć na KZŠ...Mi i ruska stranka formiraćemo vlast...e sad lepo mož' se uvatite ta uši i da igrate. Biće teško, očekujem veliko spoticanje od Žvalavog, ali mi smo to već videli u Nišu u vreme SM kad smo imali opozicionog gradonačelnika....

 

6 minutes ago, Perkos2 said:

čestitke za Nišlije a posebno za Constantina !

i jedna stara nišlijska   " Umem da trpim ali umem i da zajebem da trpim!! "
 

 

:Hail::Hail::Hail:

 

Znači, ništa od nov stadion :classic_wacko:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Oh..i šta reče onaj Sektađ Pavlović sinoć na KZŠ...Mi i ruska stranka formiraćemo vlast...e sad lepo mož' se uvatite ta uši i da igrate. Biće teško, očekujem veliko spoticanje od Žvalavog, ali mi smo to već videli u Nišu u vreme SM kad smo imali opozicionog gradonačelnika....

 

:Hail::Hail::Hail:

 

Znači, ništa od nov stadion :classic_wacko:

Nista ni od aerodrom, sto si leteo, leteo si

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Republički izbori 2023, glasanje u NS :

 

 

SNS 39,92

SPN 33,16

NADA 6,21

Nestor 5,44

SPS 4,04%.

"Nacionalno okupljanje"  1,97

SRS 1,82

DJB, Boris Tadić i "Otete bebe"  1,57%

 

Gradski 2024, procena od sinoć :

 

SNS 52,9

Udruženi 23,9

Savo 10

Heroji 4,1

Mađari 1,1

Dveri-NS 1,1

 

Ako saberemo opoziciju na oba izbora otprilike isto su dobili. Suština je da niko nije bojkotovao u NS i da je ova opozicija sa prošlih izbora kažnjena tako što je 14% njihovih glasova otišlo novim strankama. Mada ako bismo uzeli i deo glasova od ovih što nema na ovim izborima koji su otišli opoziciji onda možemo da kažemo da je pad od nekih 5% a to je opet pad koji je normalan za lokalne izbore jer manje ljudi izlazi.

 

Rascep opozicije je uništio svaki potencijal koji je postojao na ovim izborima. Nažalost dobili smo klijentelističke stranke tipa ZLF kojima je važnije da udome svoje stranačke vojnike nego da se bore makar za 1% bolje uslove, takva stranka je izašla na izbore gde su uslovi očigledno bili gori nego u decembru i rezultati su očekivani. Da je opozicija ostala ujedinjena izbori bi bili odloženi (ili ponovljeni jer su već bili raspisani za BG) i do septembra bi dobili bar ova tri na koje je diktator "pristao". Ovako nisu dobili ništa, odnosno dobili su zabranu glasanja ljudi koji su menjali prebivalište ali nisu dobili način da to iskontrolišu tako da je veliko pitanje da li je taj zakon ispoštovan.

 

Niš je pokazao da ljudi žele nova lica a ne nove stranke, ovi što su izašli na izbore, osim Ćute, su svi već 10+ godina u politici i uslovno rečeno su potrošeni, bez većeg pristupa medijima nema šanse da se otresu tog imidža. Nadajmo se da Proglas neće dići ruke od opozicije jer je jedina nada da se oni profilišu i dalje i da za sledeće predsedničke daju jakog kandidata iza koga bi onda stala komplet opozicija. U suprotnom sa opozicijom koja će se sada dodatno rasturiti vraćamo se tamo gde smo bili posle izbora 2016. godine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Verujem da je mnogo lepo jutros popiti kafu u Nis. Negde s pogled na tvrdjavu. 😉 

 

Prosetati malo uz Nisavu pa trijumfalno podici ruke na platou ispred Ambasadora 🙂 

Davno zaboravljeni osecaj, kao davne 96. I tada je pocelo odavde. Pocinje da se ruši...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kooineeperk said:

Verujem da je mnogo lepo jutros popiti kafu u Nis. Negde s pogled na tvrdjavu. 😉 

 

Prosetati malo uz Nisavu pa trijumfalno podici ruke na platou ispred Ambasadora 🙂 

 

Kiša u Nišu...a meni u glavi "Kao letnje kiiiiše, u trenutku srušilo se sve..."

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Kiša u Nišu...a meni u glavi "Kao letnje kiiiiše, u trenutku srušilo se sve..."

Ni kisa mi ne bi smetala da sednem negde napolju, popijem kaficu, i udahnem vazduh slobode!

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Klotzen said:

Ako saberemo opoziciju na oba izbora otprilike isto su dobili

Ne možeš da sabiraš procente, pošto ro ne govoei ništa. Očigledno je izašlo oko 10% manje glasača i to su glasovi koje nije dobila opozicija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Juan said:

Ne možeš da sabiraš procente, pošto ro ne govoei ništa. Očigledno je izašlo oko 10% manje glasača i to su glasovi koje nije dobila opozicija.

Tako je. Moras da preracunas u apsolutne brojke da bi ti to nesto kazalo. 

 

@Klotzen pogledaj kako sam ja uradio za Novi Beograd (i posle za ceo Beograd), imas iznad. Gde mogu da se vide rezultati za NS po birackim mestima, jel ima nesto kao RIK sto radi za Beograd?

Link to comment
Share on other sites

Da je Djilas imao malo pameti i razumevanja za građane i njihove potrebe, a ne samo za svoje dupe, u Nišu bi bila veličanstveno kick ass razvaljivanje pičkoustog i njegove nakazne koalicije.

 

Nije čudno da je Niš prvi "pao", ovde se ništa ne ulaže, jug Srbije je slepo crevo, beda, i kad tad su ljudi morali da krenu da pružaju otpor.

 

Prosečna plata u Nišu ne verujemo da ide preko 500 evra, a mislim da je u privatnim firmama i manja. Tako da nije čudno ovo što se desilo.

 

E sad, žao mi je što će Niš ovako dobiti novog političara koji nam za kurac ne trebaju, a izgubiti vrsnog kardiologa, Milića. Više bih voleo da on radi svoj posao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Miliceva familija je emigrirala u SAD 1945. Dobar je sa Hilom i Amerima uopste, tako da govnar baš nece smeti tu da preti, pritiska. Govnar je sada besan kao pas i probace da nam zagorca zivot, ali taj odnos Milica sa Amerima obecava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kooineeperk said:

Tako je. Moras da preracunas u apsolutne brojke da bi ti to nesto kazalo. 

 

@Klotzen pogledaj kako sam ja uradio za Novi Beograd (i posle za ceo Beograd), imas iznad. Gde mogu da se vide rezultati za NS po birackim mestima, jel ima nesto kao RIK sto radi za Beograd?

 

Sto se tice Novog Sada evo:

 

https://x.com/paratzelzius/status/1797537184922403041?t=kdcqcVvMqLW_Hm1VmAlTkw&s=19

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Klotzen said:

Republički izbori 2023, glasanje u NS :

 

 

SNS 39,92

SPN 33,16

NADA 6,21

Nestor 5,44

SPS 4,04%.

"Nacionalno okupljanje"  1,97

SRS 1,82

DJB, Boris Tadić i "Otete bebe"  1,57%

 

Gradski 2024, procena od sinoć :

 

SNS 52,9

Udruženi 23,9

Savo 10

Heroji 4,1

Mađari 1,1

Dveri-NS 1,1

 

Ako saberemo opoziciju na oba izbora otprilike isto su dobili. Suština je da niko nije bojkotovao u NS i da je ova opozicija sa prošlih izbora kažnjena tako što je 14% njihovih glasova otišlo novim strankama. Mada ako bismo uzeli i deo glasova od ovih što nema na ovim izborima koji su otišli opoziciji onda možemo da kažemo da je pad od nekih 5% a to je opet pad koji je normalan za lokalne izbore jer manje ljudi izlazi.

 

Rascep opozicije je uništio svaki potencijal koji je postojao na ovim izborima. Nažalost dobili smo klijentelističke stranke tipa ZLF kojima je važnije da udome svoje stranačke vojnike nego da se bore makar za 1% bolje uslove, takva stranka je izašla na izbore gde su uslovi očigledno bili gori nego u decembru i rezultati su očekivani. Da je opozicija ostala ujedinjena izbori bi bili odloženi (ili ponovljeni jer su već bili raspisani za BG) i do septembra bi dobili bar ova tri na koje je diktator "pristao". Ovako nisu dobili ništa, odnosno dobili su zabranu glasanja ljudi koji su menjali prebivalište ali nisu dobili način da to iskontrolišu tako da je veliko pitanje da li je taj zakon ispoštovan.

 

Niš je pokazao da ljudi žele nova lica a ne nove stranke, ovi što su izašli na izbore, osim Ćute, su svi već 10+ godina u politici i uslovno rečeno su potrošeni, bez većeg pristupa medijima nema šanse da se otresu tog imidža. Nadajmo se da Proglas neće dići ruke od opozicije jer je jedina nada da se oni profilišu i dalje i da za sledeće predsedničke daju jakog kandidata iza koga bi onda stala komplet opozicija. U suprotnom sa opozicijom koja će se sada dodatno rasturiti vraćamo se tamo gde smo bili posle izbora 2016. godine.

 

Ja kažem lepo, treba da nastupe zajednički. Ako bojkotuju da ne izadje niko i da se radi anti kampanja. Ako izlaze, izlaze svi zajedno. Naravno, pod "svi" ne spadaju razne debilane poput lažnog advokata gajića, dr. govane, nekih poksova, ludi hradula i slično. 

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast Nišlije, samo da ostane ovakav rezultat!

 

Ovo je velika stvar i nakon situacije gde je sns imao vlast bukvalno u svakoj opštini i mesnoj zajednici, baš značajan pomak napred.

 

Što se Beograda tiče, nažalost nije bilo šanse zahvaljujući retardiranom bojkotu, ako se iščupa neka gradska opština biće puna kapa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...